Stathis - Mishka - Loki - Nilak


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εντάξει, λίγο δυσκολάκι το κόβω να γίνει η πτήση με τόσο μικρό αεροσκάφος που να μην επιτρέπει την ταυτόχρονη μεταφορά και των τριών. Καλή επιτυχία εύχομαι!

Ας βάλω κι εδώ το λινκ για την συγκεκριμένη εταιρεία, που έστειλα με πμ, καθώς μπορεί να φανεί χρήσιμο σε κάποιον άλλο αναγνώστη.
https://el.aegeanair.com/taksidepste/eidikes-periptoseis/taksidi-me-katoikidia/
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
@Orilis

Ευχαριστώ πολύ

Όταν με το καλό το διευθετήσω θα ενημερώσω.

Σχετικά με τον περιορισμό του αριθμού των κατοικίδιων που επιτρέπονται ανά πτήση, μας ειπώθηκε ότι ο συγκεκριμένος χώρος cargo είναι διαφορετικός από το cargo των αποσκευών (πίεση, οξυγόνο κλπ)...

Όπως και να είναι, σύντομα θα γνωρίζω!
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Έ - ε- ερχεται!

Επιτέλους μετά από μια δυσκολη μεταβατική περίοδο αρκετών μηνών έρχεται σήμερα η πρώτη κυρία!!!

Η Nilak αναμένεται να αφιχθεί στο αεροδρόμιο Λάρνακας σήμερα το απόγευμα με τη συνοδεία της συζύγου, που πέταξε για Θεσσαλονίκη εχθές για να τη συνοδέψει.

Η ετέρα των αδελφών θα ακολουθήσει λίαν συντόμως εντός των ημερών!
 




Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Νομιζα θα επαιρνες και αλλο :p
Χα χα, καλό το σχόλιο αλλά όχι.
Μετακομίσαμε στη Λεμεσό και τώρα θα ακολουθήσουν τα δυο κορίτσια. Σήμερα έρχεται η Nilak και σύντομα θα έλθει και η Nukka.

O Loki δυστυχώς μας ''άφησε'' πριν λίγους μήνες...

Έκλεισε λοιπόν (προς το παρόν) ο κύκλος των Samoyed και μείναμε με τις μαλαμουτίνες...
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σας..Θυμαμαι που ειχες αναφερει πως ειχε αρχισει και εδειχνε πια την μεγαλη του ηλικια.. :(
 
  • Like
Reactions: Scalpel


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σας..Θυμαμαι που ειχες αναφερει πως ειχε αρχισει και εδειχνε πια την μεγαλη του ηλικια.. :(
Σε ευχαριστώ ειλικρινά.
Όντως είχε βαρύνει τελευταία ο φίλος μου. Δυστυχώς (ή ίσως πάλι ευτυχώς) δεν πρόλαβε την μετακόμιση στην Κύπρο.
Ξεκουράζεται στην αυλή μας δίπλα στον Mishka...
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
δεν ξέρω τι συμβαίνει στο φόρουμ το τελευταίο διάστημα. Ίσως χρειαζόμαστε μια ξεματιάστρα..

...τι να πω βρε πουλάκι μου, καλή του ώρα εκεί που είναι
Να στε καλά και σεις εκεί που πήγατε και να βρείτε γρήγορα τα πατήματά σας εκεί.
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
δεν ξέρω τι συμβαίνει στο φόρουμ το τελευταίο διάστημα. Ίσως χρειαζόμαστε μια ξεματιάστρα..

...τι να πω βρε πουλάκι μου, καλή του ώρα εκεί που είναι
Να στε καλά και σεις εκεί που πήγατε και να βρείτε γρήγορα τα πατήματά σας εκεί.
Νάσαι καλά. Ευxαριστώ!

Η αλήθεια είναι ότι ο Loki τους τελευταίους 12 μήνες την έδειχνε την ηλικία του. Για κακή μου τύχη ήμουν εκτός Ελλάδας εκείνο το διάστημα - είχε όμως όλη τη φροντίδα που χρειάστηκε. Έτσι έκλεισε (προσωρινά) ο κύκλος των Samoyed...

Εμείς τα πατήματά μας τα βρήκαμε πολύ γρήγορα, είμαστε πραγματικά χαρούμενοι, υποδεχθήκαμε εχθές την Nilak και σύντομα θα φέρουμε και την Nukka. Τα κορίτσια, πιστεύω, θα εγκλιματιστούν εύκολα, η εποχή είναι κατάλληλη, θα έχουν άπλετο περιβάλλοντα χώρο (ακόμη μεγαλύτερο από τη Θεσσαλονίκη) για παιχνίδια και ελπίζω να τα χαρούμε για πολλά χρόνια ακόμη.

Ευχαριστώ και πάλι!
 
Last edited:




















l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλό ταξίδι στον Loki. Θα σας λείπει πάντα το χαμόγελο και η ευτυχισμένη αύρα ενός σάμυ φαντάζομαι.
Καλή αρχή στη νέα σας ζωή!
 
  • Like
Reactions: Scalpel


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Εύχομαι τα καλητερα στον καινούργιο τόπο.

Αν και τα κορίτσια φαίνονται να προσαρμόστηκαν άμεσα.
 
  • Like
Reactions: Scalpel


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf