Stathis - Mishka - Loki - Nilak


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Το υπερόπλο!!!!!!!

Φίλε Taso Malinoua, λιγότερο από 15 λεπτά και ο Loki ήταν θεόστεγνος!

Τα άλλα δυο δεν τα μπανιάρισα, απλά στριφογύριζαν και περιεργάζονταν την όλη κατάσταση. :)



View attachment 50401
τα εργαλεια κανουν τον μαστορα.
ετσι ναι.
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Χαχαχα!!!

Δίκιο έχεις.

Παλιότερα χρησιμοποιούσα δυο σεσουάρ μαζί και κάναμε κανα δίωρο να τελειώσουμε.

Μια δόση είπα να χρησιμοποιήσω (ο Πόντιος!!!) τη μηχανή που έχω να ρουφάει στάχτες, καθότι έχει και λειτουργία blower. Την καθάρισα λοιπόν πολύ καλά, τα πάντα όλα που λέει και ο Αλέφαντος και... μπράφ!!! -> Παοκτσής ο Loki!!! :mad:
Είχε βλέπεις μπόλικη κάπνα κρατημένη στα σωθικά της η μηχανή... :censored:

Το συγκεκριμένο εργαλείο μου έλυσε τα χέρια και η αλήθεια είναι ότι ο Loki το ανέχεται πολύ καλά!
Αέρας στη θερμοκρασία περιβάλλοντος, μεγάλη διατομή, απλά λίγο θορυβώδες.
 
  • Like
Reactions: ghelly and ISKENDER


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
θυμαμαι που καναν ενα ακιτα με παρομοιο και ειχε γινει χαμος παντους απο τριχα.
να υποθεσω και σε εσας πεταγοντε τριγυρω αρκετες ε;;

θελω να δω τον λοκι παοκτζη
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Προς το τέλος, όταν πια είχε στεγνώσει καλά, ενώ ακόμη φυσούσα με το μπαζούκα, κοιτάζω μια στιγμή προς τα πάνω και παραπέρα στην αυλή και...

... παντού να αιωρούνται άσπρα πραγματάκια, όπως όταν βγαίνουν εκείνα τα άσπρα "βαμβακάκια" και πετάνε παντού - μιλάμε για φοβερή τρίχα

έγινε και το πρώτο βούρτσισμα - το απόγευμα το δεύτερο...

Παοκτσή μάλλον δεν θα τον δεις - εκείνη την ημέρα δεν τράβηξα φωτό και φυσικά δεν σκοπεύω να ξανακάνω την ίδια πατάτα!!! :whistle:
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Προς το τέλος, όταν πια είχε στεγνώσει καλά, ενώ ακόμη φυσούσα με το μπαζούκα, κοιτάζω μια στιγμή προς τα πάνω και παραπέρα στην αυλή και...

... παντού να αιωρούνται άσπρα πραγματάκια, όπως όταν βγαίνουν εκείνα τα άσπρα "βαμβακάκια" και πετάνε παντού - μιλάμε για φοβερή τρίχα

έγινε και το πρώτο βούρτσισμα - το απόγευμα το δεύτερο...

Παοκτσή μάλλον δεν θα τον δεις - εκείνη την ημέρα δεν τράβηξα φωτό και φυσικά δεν σκοπεύω να ξανακάνω την ίδια πατάτα!!! :whistle:
εκκοκιστηριο ο Λοκι :D
 




ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Αν φυσήξω την ΘΕΑ με αυτό το μηχάνημα την βλέπω χαλκομανία στα πλακάκια ή να αιωρείται
σαν τ΄ άσπρα πραγματάκια, και να στριφογυρίζει μ' ένα χαμόγελο στα χείλη.:rolleyes:
Καλό είναι και το ωριαίο πιστολάκι στην περίπτωση μας.:p

Κάθεται αδιαμαρτύρητος να τον στεγνώσεις ;!;! Μωρέ μπράβο !!!! Εμάς μας ακούει ο Πειραιάς και τα περίχωρα... Πιστολάκι και ΘΕΑ δεεεεεεεεεν :mad:
 
  • Like
Reactions: Scalpel


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Αν φυσήξω την ΘΕΑ με αυτό το μηχάνημα την βλέπω χαλκομανία στα πλακάκια ή να αιωρείται
σαν τ΄ άσπρα πραγματάκια, και να στριφογυρίζει μ' ένα χαμόγελο στα χείλη.:rolleyes:
Καλό είναι και το ωριαίο πιστολάκι στην περίπτωση μας.:p

Κάθεται αδιαμαρτύρητος να τον στεγνώσεις ;!;! Μωρέ μπράβο !!!! Εμάς μας ακούει ο Πειραιάς και τα περίχωρα... Πιστολάκι και ΘΕΑ δεεεεεεεεεν :mad:
να την πας στο καλυτερο πιστολακι, τον Τρυφωνακο
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Στο κλασικό πιστολάκι κάθεται τελείως αδιαμαρτύρητα

Στο μπαζούκα της φωτό αρχικά φοβάται το θόρυβο (107 DΒ είναι αυτά...) αλλά και πάλι το υπομένει - άλλωστε είναι μόνο 15 λεπτά (σε σχέση με τις 2 και βάλε ώρες του σεσουάρ)
 
  • Like
Reactions: ntoulis










Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Σήμερα το πρωί είχα πραγματικά θέμα!!!

Άραξαν και τα τρία και ΕΠΙΜΟΝΑ απαιτούσαν χάδια ταυτόχρονα.

Κατάληξα να χαϊδεύω τα μαλαμουτάκια με τα χέρια και τον Loki με το γόνατό μου...

Κάι πάνω που νόμισα ότι τα είχα καταφέρει χώθηκε μέσα στην αγκαλιά μου και η γάτα ζητώντας και εκείνη το μερίδιό της!!!!

Δεν καταλαβαίνουν το νόημα του "δυο χέρια έχω μόνο!"

WP_20140701_005.jpg
 




Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Χεχε, κάπως έτσι είναι!!!

Συνήθως η Nukka δεν είναι των χαδιών (ακόμη), καλά καλά δεν πλησιάζει (δουλεύουμε σε αυτό).
Σήμερα όμως την είδε απαίτηση και πρωτοκαθεδρία στα χάδια, η Nilak από δίπλα, και τότε φυσικά μπήκε στο χορό κι ο Loki που πάντα θέλει αγκαλιές....
 


Malamute

Active Member
27 Ιουνίου 2014
40
28
33
Χεχε, κάπως έτσι είναι!!!

Συνήθως η Nukka δεν είναι των χαδιών (ακόμη), καλά καλά δεν πλησιάζει (δουλεύουμε σε αυτό).
Σήμερα όμως την είδε απαίτηση και πρωτοκαθεδρία στα χάδια, η Nilak από δίπλα, και τότε φυσικά μπήκε στο χορό κι ο Loki που πάντα θέλει αγκαλιές....
Το εχεις και συ αυτό το προβλημα; Εμένα το σκυλί στην αρχη ήταν σε άθλια κατάσταση από ψυχολογικής πλευράς ,γενικά είχε διαφορα θέματα και μεταξύ άλλων δεν πλησιάζονταν, 2 μέρες του πήρε μόνο να βγεί απο το box. Δεν πρέπει να ξαναείχε δει άνθρωπο στη ζωή του, αν έπαιρνα ένα λυκάκι από το δάσος πιό φιλικό θα ήταν.Και είχα ψιλονευριάσει γιατί από εκτροφικό σκυλί δεν δικαιολογείται...
 






Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Το εχεις και συ αυτό το προβλημα; Εμένα το σκυλί στην αρχη ήταν σε άθλια κατάσταση από ψυχολογικής πλευράς ,γενικά είχε διαφορα θέματα και μεταξύ άλλων δεν πλησιάζονταν, 2 μέρες του πήρε μόνο να βγεί απο το box. Δεν πρέπει να ξαναείχε δει άνθρωπο στη ζωή του, αν έπαιρνα ένα λυκάκι από το δάσος πιό φιλικό θα ήταν.Και είχα ψιλονευριάσει γιατί από εκτροφικό σκυλί δεν δικαιολογείται...
Με όλο το σεβασμό αλλά νομίζω ότι γίνεσαι άδικος :(

1 Η ψυχοσύνθεση ή άλλως το trait των malamutes είναι γνωστό. Δεν πρόκειται για σκυλιά "αγκαλίτσες" και "αγαπούλες". Αν κάποιος επιθυμεί αυτό, παίρνει π.χ. ένα Samoyed (το χρησιμοποιώ ως παράδειγμα γιατί αυτά είχα και γνωρίζω).

2 Η ιδιαιτερότητα των συνθηκών και του εν γένει modus operandi του συγκεκριμένου εκτροφέα ήταν γνωστή - σε μένα τουλάχιστον ήταν ειλικρινής και ευθύς.

Αν σου ειπώθηκαν άλλα πράγματα και σου δόθηκαν άλλες εντυπώσεις τότε ίσως να σου αναλογεί κάποιο δίκιο.
Η φύση των malamutes όμως δεν παύει να είναι αυτή.
Πως είναι αλήθεια τώρα το καμάρι σου?
Πες μας γιαυτό(?)ν!
 
  • Like
Reactions: CathyB