Άγανα (αγριόχορτα) - Προσοχή!


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Όταν μπεί στο αυτί, φαίνεται με γυμνό μάτι ή απλώς η συμπεριφορά του σκύλου μας οδηγεί στον κτηνίατρο ;
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
κακα τα νεα!! μολις παρατηρησα οτι στον χωρο που τον εχω τον ροκυ ειναι γεμαααατο με αυτα τα φυτα!!!
πως θα καταλαβω αν του εχει μπει τπτ τετιο?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Στον Φωντα που του ειχε χωθει αναμεσα στα δαχτυλα το καταλαβα που πρηστηκε το ποδι του και ολο το
εγλυφε. Πηγαμε στο γιατρο και του εκανε χειρουργειο. Υποθετω στην μυτη θα φτερνιζεται συνεχεια
και στο αφτι θα πρηστει παλι και θα προσπαθει να το βγαλει με το ποδι.
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Άρα Μαρουσώ πρέπει να προσπαθήσεις να καθαρίσεις τον χώρο, γιατί αλλιώς βλέπω να έχεις προβλήματα ...
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
ναι καλα..το ειπα στην μαμα οπως παντα σχετικα με τον σκυλο με εγραψε!! ειπε : ''εεε δν νωμιζω μωρε'' γτ τις ειχα πει οτι ειναι γεματα με αγανα εκει και οτι μπορει να χωθει μεσα στο σκυλο κτλπ και ειπε αυτο!! τωρα ηρθε ο μπαμπας μου θα καταφυγω σε ευτον που με ακουει αλλα και παλι θα ειναι πολυ κουρασμενος για να με ακουσει!! :(

δν ακουνε τα προβληματα μας γιατι βλεπουν μονο τα δικα τους!!
 
Last edited:


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Τί να σου πώ, πάντως αν δεν καθαρίσετε την περιοχή θα τρέχετε στους γιατρούς ... Εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι ;
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
ναι καλα..το ειπα στην μαμα οπως παντα σχετικα με τον σκυλο με εγραψε!! ειπε : ''εεε δν νωμιζω μωρε'' γτ τις ειχα πει οτι ειναι γεματα με αγανα εκει και οτι μπορει να χωθει μεσα στο σκυλο κτλπ και ειπε αυτο!! τωρα ηρθε ο μπαμπας μου θα καταφυγω σε ευτον που με ακουει αλλα και παλι θα ειναι πολυ κουρασμενος για να με ακουσει!! :(

δν ακουνε τα προβληματα μας γιατι βλεπουν μονο τα δικα τους!!
Σε παρομοια περιπτωση που δεν με ακουγανε πηγα ταχα μου το σκυλο στο γιατρο και τους ζητησα
τα λεφτα εφοσον ειχα direct συνδεση. Την επομενη λοιπον φορα ηταν πιο συνεργασιμοι!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Αν χρειαστεί εγχείρηση ποιος θα δωσει τα λεφτα ? Η πρόληψη ειναι το ΠΑΝ !! Προσπαθησε με ηρεμο τροπο να τους δωσεις να καταλαβουν οτι ειναι επικίνδυνο για το σκυλο σας αυτο !!

Εύχομαι να μην το παθει ΠΟΤΕΕΕ!!!
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Σε παρομοια περιπτωση που δεν με ακουγανε πηγα ταχα μου το σκυλο στο γιατρο και τους ζητησα
τα λεφτα εφοσον ειχα direct συνδεση. Την επομενη λοιπον φορα ηταν πιο συνεργασιμοι!
αν το κανω εγω θα υποστω συνεπειες αλλα δν ειναι αυτο το προβλημα ειναι οτι μενουμε μακρια και οτι για να τον παω εκει εγω θα πρεπει να περασω απο τον δρομο (λιγο δυσκολο)...andromeda οχι δν μπορω να κανω και πολλα σαν τι δλδ? το μονο που μπορω να κανω ειναι να τον απομακρωνω για λιγο
 




nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Πες το και στον πατερα σου και αν δεν κανει κατι , τοτε βγες και αρχισε να τα καθαριζεις εσυ.
Η θα τα καθαρισεις εσυ η θα καταλαβουν οτι το εννοεις και θα βοηθησουν.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ε τοτε θα πρεπει να προσεχετε πολυ και στο τελος της βολτας σας να τον ψαχνεις στα αφτια μεσα
και αναμεσα στο δαχτυλακια του και στα 4 ποδια. Δυστυχως για την μυτη δυσκολα να δεις κατι.
 








roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
τον ειπα στον μπαμπα αλλα ειναι πολυ πελαγωμενος το ειδα και στην εκφραση του!!!
μου ειπε δν ξερει αυριο-μεθαυριο ή το Σαββατοκυριακο!!
Δλδ ποτε!!! Αυτο ελεγε και για τα εμβολια του πριν ενα χρονο!! τωρα κοντευει να φτασει 2 χρονων ο σκυλος και ακομα!!
 




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
τον ειπα στον μπαμπα αλλα ειναι πολυ πελαγωμενος το ειδα και στην εκφραση του!!!
μου ειπε δν ξερει αυριο-μεθαυριο ή το Σαββατοκυριακο!!
Δλδ ποτε!!! Αυτο ελεγε και για τα εμβολια του πριν ενα χρονο!! τωρα κοντευει να φτασει 2 χρονων ο σκυλος και ακομα!!
Δεν έχει κάνει ακόμη τα εμβόλια ; Αυτό είναι σοβαρό ... Δεν έχετε κτηνίατρο κοντά ;