Έγινε 'άντρας' (καβαλάει τα πόδια)


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Annouka η θυληκιά μου είναι στειρωμένη εδω και 5 χρόνια και πριν μερικους μήνες και ενω είχε χρονια να το κάνει αποφάσισε να καβαλήσει ένα κουκλάκι (λόγος άγνωστος)
 


Γκρέκο

Well-Known Member
30 Μαϊου 2012
100
0
Πειραιάς
Ρε παιδιά εμένα δεν είναι καν 2.5 μηνών και καβαλάει το στρώμα που κοιμάται...Συνήθως το κάνει όταν παίζουμε με την μπάλα του!Πάει λίγο κάνει τα δικά του και ξανάρχεται σε μένα.Πρέπει να του το κόψω;Το καβάλημα εννοώ γιατί κάτι άλλο δεν παίζει!!!
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Annouka η θυληκιά μου είναι στειρωμένη εδω και 5 χρόνια και πριν μερικους μήνες και ενω είχε χρονια να το κάνει αποφάσισε να καβαλήσει ένα κουκλάκι (λόγος άγνωστος)
To καβαλημα της θηλυκιας γινεται για τελειως διαφορετικο λογο απο τον οποιο αναφερομαι.
Εχει να κανει με θεμα κυριαρχιας κ αν το κανει σ'ανθρωπους το κοβουμε ευκολα οποτε ξεδινει σε καποιο αντικειμενο.
Βγαζει ενταση αλλα κ κυριαρχια εκει!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Και στα 2 φύλα συντρέχουν λόγοι κυριαρχίας/επιβολής εφόσον δεν υπάρχει οίστρος!

Στο χέρι του ιδιοκτήτη είναι να το σταματήσει ή όχι με σταδιακή εκπαίδευση του σκύλου από μικρό(ή όποτε εντοπίσει το πρόβλημα)!

Αν θέλεις κάποιος να το σταματήσει εντελώς σαν συμπεριφορά τότε μαθαίνει στον σκύλο του να μην το κάνει πουθενά, ούτε στα παιχνίδια/αντικείμενα του!
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Και στα 2 φύλα συντρέχουν λόγοι κυριαρχίας/επιβολής εφόσον δεν υπάρχει οίστρος!

Στο χέρι του ιδιοκτήτη είναι να το σταματήσει ή όχι με σταδιακή εκπαίδευση του σκύλου από μικρό(ή όποτε εντοπίσει το πρόβλημα)!

Δε με βοηθας.. δε με βοηθας..
Αλλο ρωτησα!
Τι κανουμε οταν καποιο "διωχνει" απο το παρκο τα θηλυκα με την συγκεκριμενη συμπεριφορα επειδη το αφεντικο του αγρον αγοραζει.
Κ ξαναλεω εγω θα την βρω την ακρη αλλα η οποια κοπελιτσα?
Απλα θα παιρνει το σκυλο της κ θα φευγει ενω θα μενει η δικη μου μονη να γαυγιζει αγρια το αλλο που δεν καταλαβαινει γιατι το αφεντικο του κωφευει?!

Αν θέλεις κάποιος να το σταματήσει εντελώς σαν συμπεριφορά τότε μαθαίνει στον σκύλο του να μην το κάνει πουθενά, ούτε στα παιχνίδια/αντικείμενα του!
Εγω την αφηνω την δικη μου να το κανει στην μαξιλαρα της (που τελικα τσαμπα την αγορασαμε. Oυτε μια φορα δεν καθησε πανω της εστω κ σαν κουταβι) κ αφου την τιναξει δεξια αριστερα εντονα (μπας κ της σπαει το λαιμο χεχε) της ριχνει κ ενα καβαλημα κ ηρεμει.
Σ'ανθρωπους ομως ή σε σκυλια ξερει κ δεν το κανει ευτυχως ποτε κ ετσι εχει παρεα παντα στο παρκο :)
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Το παρακατω μπηκε αναμεσα στο δικο σου κ δεν ηξερα αν θα το δεις γι'αυτο το παραθετω εδω..

Δε με βοηθας.. δε με βοηθας..
Αλλο ρωτησα!
Τι κανουμε οταν καποιο "διωχνει" απο το παρκο τα θηλυκα με την συγκεκριμενη συμπεριφορα επειδη το αφεντικο του αγρον αγοραζει.
Κ ξαναλεω εγω θα την βρω την ακρη αλλα η οποια κοπελιτσα?
Απλα θα παιρνει το σκυλο της κ θα φευγει ενω θα μενει η δικη μου μονη να γαυγιζει αγρια το αλλο που δεν καταλαβαινει γιατι το αφεντικο του κωφευει?!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22