Έχω φαει φρίκη !!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Kρίνα, εγώ δεν καταλαβαίνω.... ο άνθρωπος πλήρωσε αλλά μεταβίβαση δεν έχει γίνει? Δηλαδή πρακτικά ο σκύλος σου ανήκει ακόμα? Το τσιπάκι σε ποιανού το όνομα είναι? Απόδειξη οτι πλήρωσε υπάρχει? Συμβόλαιο δεν υπέγραψε καθόλου ή αυτό που υπέγραψε δεν περιείχε τους όρους που είχατε συμφωνήσει προφορικά?

Αν έχουν απαντηθεί ήδη τα παραπάνω, συγχωρέστε με.
 






Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
δυστυχως παντα τα σκυλια πληρωνουν τα λαθη μας
ευχομαι μεσα απο τη δημοσιοποιηση αυτου να το ξανασκεφτει ο πανεσχετος και ή να μου δωσει το σκυλο πισω ή να του φερθει εστω και αργα με υπευθυνοτητα

και κατι αλλο
εγω αν το σκεφτητε και διαφορετικα εχω επιφανειακο κερδος με το να εμφανιζονται τα σκυλια μου στους στιβους ,μορφολογικους ή εργασιακους ,ομως δεν σκεφτομαι ετσι ,το πραγματικα δικο μου κερδος ειναι τα ευχισμενα ζευγαρια ,ιδιοκτητων και σκυλων μου,και πως το πετυχενουμε αυτο ,με αγαπη,ηρεμια,υπομονη,
,γνωση,υπευθυνοτητα ,σεβασμο και μετα μπορουν να ερθουν ολα τα αλλα ,κυναθληματα και στιβοι ,αφου ομως πραγματικα εχουμε γνωρισει το σκυλο μας ,αφου πραγματικα εχουμε καλιεργησει τη σχεση μας ,αφου πραγματικα εχουμε δεθει ,αφου πραγματικα επικοινωνουμε ,αφου πραγματικα αυτος ο σκυλος μας εχει εμπιστευτει και αφου πραγματικα εχουμε γινει συντροφοι ζωης ,τοτε μπορουμε να κανουμε πολλα ,εμεις για αυτον και αυτος για εμας,μεχρι τοτε ομως απλα μαθαινουμε ,και οσοι δεν ξερουμε δεν ειναι ντροπη κανεις δεν γεννηθηκε μαθημενος ,αλλα προσπαθουμε ,περπαταμε βημα βημα ,δεν βιαζομαστε,μαθενουμε να πορευομαστε μαζι του ,μια σχεση για να κρατησει πρεπει να εχει γερα θεμελια

το θεμα μου λοιπον ειναι : ο καθε εκτροφεας εχει καποιες προηποθεσεις που βαζει για να δωσει ενα κουταβι ,αυτες οι προηποθεσεις μπορει να ειναι κουτσες στραβες και αναποδες ,δεν εχει σημασια ,ειναι τα κουταβια του και βαζει προηποθεσεις που αυτος θεωρει σωστες ,ο ενδιαφερομενος ιδιοκτητης ή τις δεχετε και αφου συμφωνουν παιρνει το κουταβι ή δεν τις δεχετε λεει χαρηκα για τη γνωριμια και παει αλλου σε αλλον εκτροφεα και παιρνει κουταβι που θα ειναι συμφωνος με αυτα που θα του ζητησει

αν ιδιοκτητης παρει κουταβι και τελικα δεν ειναι αυτο που του εχει πει ο εκτροφεας οτι ειναι ,τοτε ο ιδιοκτητης ειναι δυσαρεστημενος και αναφερει τον εκτροφεα ,το ιδιο λοιπον δικαιωμα εχει και ο εκτροφεας οταν ιδιοκτητης δεν τηρησει τα συμφωνηθεντα για το κουταβι

εγω λοιπον σε ασχετους με τη φυλη των ροττ που ομως θελουν να ασχοληθουν σοβαρα ,ζηταω τα κουταβια να κανουν μονο κοινωνικοποιηση και βασικη ,τιποτα αλλο ,αν και εφοσον η συμβιωση των δυο εξελισετε ομαλα και μεγαλωνοντας ο σκυλος, ο ιδιοκτητης εχει τον απολυτο ελεγχο αυτου και θελει να ασχοληθει και να εμβαθηνει περισσοτερο ,τοτε μπορει σιγα σιγα να προχωρησει παρακατω

σουπερμαν ειπα και πριν και το ξαναλεω και τωρα μιλας για εργασιακα σκυλια με εργασιακους ιδιοκτητες ,εδω εγω εχω εργασιακο σκυλο με ασχετο ιδιοκτητη ,ειναι πολυ ευκολο αυτος ο συνδιασμος να εξελιχθει σε βομβα ,για αυτο ακολουθουμε "κανονες ασφαλειας"
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
κρινα μου.σορυ που πηδαω το θεμα
αλλα η συζητιση γενικευτηκε και μιλησα γενικα
μη νομιζει καποιος που διαβαζει οτι αμα θελει ροτ για εργασια οτι θα τον φαει
οχι για το συγκεκριμενο!!:D
 


denis fask

Member
27 Ιανουαρίου 2011
5
0
διστυχως κρινα υπαρχουν και τετιοι ανεγκεφαλοι ειμε και εγω ιδιοκτιτης ροτβαιλερ στην αιγινα και εχουν δει πολα τα ματια μου
αυτοι οι ιδιοκτητες θελουν κρεμασμα
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Εγω πάλι θεωρώ οτι σε εμπορική συναλλαγή (γιατί περι αυτού πρόκειται στα μάτια του νόμου), οι προφορικές συμφωνίες δεν έχουν καμία αξία. Δεν είναι στο χέρι σου να ελέγχεις τι τελικά γίνεται με το κάθε κουτάβι που δίνεις. Να σου πω την αλήθεια, το βρίσκω και υπερβολικό. ΟΚ, κάνεις την διαλογή σου, τσεκάρεις ότι μπορείς, είσαι διαθέσιμη, αλλα απο κει και πέρα το κουτάβι έχει φύγει από τα χέρια σου και δεν είναι δυνατόν να ελέγχεις τι γίνεται μ'αυτό. Μόνο να ελπίζεις μπορείς.
 


Κώστας Δαγρές

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2011
80
0
36
ARGOS,ARGOLIDA
χααχαχ!!παιδια ειμαι ο ιδιοκτήτης του σκύλου!!ο σκύλος δεν ερεθίζεται σε τπτ!!!φιλε Νικο ακριβως λεω και εγω το ιδιο μεσα μου,,αλλα σεβαστη η αποψη της Κρινας,,δεν χρειαζετε να γινει αλλο θεμα!!!μην διμιουργουμε λαθος εντυπωσεις,,,δεν είπα ότι είμαι έμπειρος ιδιοκτητης/κυναγωγος,,αλλα ποιος ειναι???????ολοι εμαθαν-μαθαινουν-και συνεχιζουνα να μαθενουν καινουργια πραγματα,,ευτυχως ειμαι σε μια ομαδα πολυ καλη που σιγουρα ξερουν πολλα πραγματα,εχουν δωσει πολλα πραγματα και εχουν να δωσουν ακομα περισσοτερα,,,,,,άλλωστε και στο καλώς όρισμα που μου κάνατε λεει,,,,ΝΕΟς ΣΕ ΟΛΑ,,,,,,,ροτ δεν ειχα ποτε,,,αλλά είδη στο χώρο μου έχω και άλλα σκυλάκια!και ειχα και άλλα ποιο πριν από αυτά!!!ο σκυλος κανει βασικη υπακοη <μονο> πως θα κανεις δαγκωματα αν δεν ξερει βασικη υπακοη??????????????????το να παιζει με ενα τσουβαλι δεν ειναι κατι κακο<γνωμη μου>!!!!αυτες ειναι εικονες που περνανε στο σκυλο!!!!
 




Κώστας Δαγρές

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2011
80
0
36
ARGOS,ARGOLIDA
ωραια η τοποθετηση σου φιλε μου~~~~εγω ανοιχτος σε ολα να δειτε το σκυλο απο κοντα και τοτε να πειτε αν ειναι επιθετικος η εχει και το παραμικρο προβλημα συμπεριφορας
 




Κώστας Δαγρές

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2011
80
0
36
ARGOS,ARGOLIDA
μιλας λες και ειμαι κανας εγκληματιας!!!ξερεις πολυ καλα ποσο προστατευτικος ειμαι και υπεραγαπαω τον σκυλο!!!κυνονικοποιηση??και βεβαια,,,οποιος ειναι σιγουρος οτι ο σκυλος του ειναι ενταξει,,οσο χρονων και αν ειναι ασ ερθει να παιξουν και να γνωριστουν τα σκυλια μας

επαφη χανεται φιλε μου εαν τον θελουν και οι 2,,,εγω δεν το θελω
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Αυτο που λεει η Κρινα ειναι ότι επιθυμει ο νέος ιδιοκτητης να ειναι κοντα και να τη συμβουλεύεται. Κι εσυ αν ησουν, θα ηθελες τα σκυλια σου να πανε σε χερια ανθρώπου με την ιδια νοοτροπία με σένα. Μπες στη θέση της και μην την κρίνεις έτσι. Δε σε κατηγορώ για κάτι. Μαλλον εχεις μπλέξει το ρόλο του σκύλου σου ή δεν ξέρεις τι πρέπει να βγαλεις απο το σκύλο σου. Μίλα με την Κρινα,πες της τι σκοπευες να κανεις με την εκπαιδευση αυτη και θα σου πει τη γνωμη της. Ειναι πολύ απλο.
Εσυ τωρα πηρες μια Lexus και την πας στις λάσπες. Ε, κάπου δε δένει η εικόνα. Με συγχωρείτε αν κάνω λάθος.
 


Κώστας Δαγρές

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2011
80
0
36
ARGOS,ARGOLIDA
ρε παιδια δεν εχω προβλημα,,τελοσ παντων εχω στεναχωρηθει πολυ με το ολο θεμα,,,δεν θα κατσω τωρα να στεναχωρηθω αλλο και να χαλασω τισ σχεσεις μου με την κρινα,,,,ασ κρατησει τα χαρτια,,,ασ κανει οτι θελει,,,,
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ακόμα και η αποκατάσταση του διαύλου επικοινωνίας, κάτι μπορεί να προσφέρει σε όλους...
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
ρε παιδια δεν εχω προβλημα,,τελοσ παντων εχω στεναχωρηθει πολυ με το ολο θεμα,,,δεν θα κατσω τωρα να στεναχωρηθω αλλο και να χαλασω τισ σχεσεις μου με την κρινα,,,,ασ κρατησει τα χαρτια,,,ασ κανει οτι θελει,,,,
Δεν ειναι έτσι. Μιληστε και να επιδιωκεις πάντα να μιλάτε για το σκυλουνι, ακομα και στα γεράματά του. Οπως ειπες, εισαι άπειρος. Όλοι μας είμαστε ή ημασταν.
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
τι να πω ,θα το πω αλλιως ,οδηγουσαμε λαντα και πηραμε λαμποργκινη ,και νομιζουμε οτι γιναμε Σουμαχερ και ετοιμαζομαστε για τη φορμουλα

το θεμα μου ειναι ο κουταβος ,οταν αργοτερα καταλαβει την αξια του ποιος θα τον κρατησει ? αν ο μη γενητο γινει η στραβη ποιος θα φτεει ?

δεχτηκες στο τηλεφωνημα που μου εκανες να δω το σκυλο και αυτο θα κανω ,περιμενω μονο να με ενημερωσεις για την μερα που θα μπορεις
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
σόρρυ
ο εκπαιδευτής φόραγε στολή και κράταγε ραβδί....αυτό δεν δείχνει "να παιζει με ενα τσουβαλι " όπως έγραψες
εγώ δεν ξέρω απο εκπαιδεύσεις και ροτβάιλερ-να σημειώσω. αλλά τον εκτροφέα μου τον έχω "εικόνισμα" (κι ας μήν είμαι και της εκκλησίας)

το μόνο σίγουρο είναι ότι με καλή θέληση και ανθρώπινη επικοινωνία όλα λύνονται.....
 


Κώστας Δαγρές

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2011
80
0
36
ARGOS,ARGOLIDA
μαλλον ειρθα στο φορουμ με ανοιχτα φτερα και μου κοπηκαν!αποτομα για μια λαθος κινηση!!και επειδη δεν θελω να φερω αλλη αναστατωση θα ηθελα να μου πει καποιος πως απενεργοποιω τον λογαριασμο μου!εμενα δεν μου αρεσουν τετοια πραγματα!σας ευχαριστω ολουσ που ασχοληθηκατε με μενα!παντως φονο δεν εκανα!
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Το να κόψεις την κερδοφόρα επικοινωνία με τον εκτροφέα του σκύλου σου, είναι το πιο ασύμφορο πράγμα που μπορείς να κάνεις, κατά τη γνώμη μου!
Είναι μάλλον από τους λίγους ανθρώπους που θα νοιαστούν, σα ο σκύλος να ήταν δικός του και ανιδιοτελώς. :)
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.132
Μηνύματα
896.035
Μέλη
19.944
Νεότερο μέλος
Stelios Krani