Έχω φαει φρίκη !!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Πάντως ο λογαριασμός σου δεν γίνεται να απενεργοποηθει,
και θα σου πρότεινα να μείνεις γιατί έχεις να μάθεις πολλά :)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
μπορείς να είσαι σίγουρος ότι αγαπάμε τους σκύλους εδώ
και θέλουμε πολύ να ζούν καλύτερα όλοι τους

πιστεύω πως αν μοιραζόμαστε έστω αυτό το κοινό στοιχείο αξίζει να γίνεις μέλος της ομάδας/παρέας μας
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Δεν είναι ο Κώστας το πρόβλημα, η παραπληροφόρηση που έχωσαν στο κεφάλι του είναι το θέμα. Ο εκπαιδευτής μπορεί να είναι ο καλύτερος, ΑΛΛΑ για να φωνάζει η Κρίνα έχει εμπειρία και τα δίκαια της!
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
σημερα καναμε ουσιαστικα το πρωτο μαθημα στο πραγματικο εξω κοσμο με την αναμπελ και το γιαννη ,χωρις πνιχτη,χωρις τσουβαλια και δαγκωματα ,ρωτατον πως φεροταν η μικρη ,ηταν μια κυρια ,αψογη ο γιαννης το ευχαριστηθηκε ,χωρις πιεση καμια τιποτα ,μετα μπηκαμε στο σπιτι πεξαμε και αυτη πλεον κατακουρασμενη εκλεισε γενικο πανω στο χαλι ,ο γιαννης λεει μεχρι τωρα δεν την εχει δει ξανα τοσο χαλαρη και ολα αυτα μονο με τροφη ,τιποτα αλλο ,και ξερεις η αναμπλε ηταν η πιο ζωηρη απο ολα τα μωρα

ακουσε σε παρακαλω και μην βιαζεσε γιατι μπορει να γινει ζημια
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Kostas και Krina δεν "τα φτιάχνετε" και να δείτε από κοινού τι θα κάνετε με τον αρκούδο? :)
Kostas η Krina είναι καλό παιδί, απλά είναι λίγο μπρουτάλ λόγω heavy metal - αλλά το κάνει επειδή καίγεται για τα ροτ της - είσαι τυχερός που είναι έτσι γιατί άλλοι είναι "πέρα βρέχει"... ;)

Άντε να βλέπω συμφιλίωση...

(ούτε η Ανίτα Πάνια να 'μουνα...)
 


choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
σημερα καναμε ουσιαστικα το πρωτο μαθημα στο πραγματικο εξω κοσμο με την αναμπελ και το γιαννη ,χωρις πνιχτη,χωρις τσουβαλια και δαγκωματα ,ρωτατον πως φεροταν η μικρη ,ηταν μια κυρια ,αψογη ο γιαννης το ευχαριστηθηκε ,χωρις πιεση καμια τιποτα ,μετα μπηκαμε στο σπιτι πεξαμε και αυτη πλεον κατακουρασμενη εκλεισε γενικο πανω στο χαλι ,ο γιαννης λεει μεχρι τωρα δεν την εχει δει ξανα τοσο χαλαρη και ολα αυτα μονο με τροφη ,τιποτα αλλο ,και ξερεις η αναμπλε ηταν η πιο ζωηρη απο ολα τα μωρα

ακουσε σε παρακαλω και μην βιαζεσε γιατι μπορει να γινει ζημια
πιστεύεις κρινα ότι δεν το αγαπάει το κουτάβι?εγώ πιστεύω ότι το κουταβάκι όλη αυτή την εκπαίδευση την θεωρεί σαν παιχνίδι!το ίδιο έκανα και εγώ με το λυκόσκυλο που είχα μόνο που το έκανα με πετσέτα και δεν ήταν καθόλου επιθετικό!μέχρι τα 10 του χρόνια αντιδρούσε έτσι μόνο με το ''πανί'' του!(έτσι το λέγαμε!)απλά του έμαθα ότι αυτό είναι ένα παιχνίδι,απλά να εκτονώνεται και όλη την υπόλοιπη ώρα ήταν αρνάκι!πραγματικά!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
kopritis λυπαμαι εγω εκτροφη δεν κανω με εμπορικες συναλαγες ,και οι ιδιοκτητες των κουταβιων μου δεν ειναι πελατες ,και η σχεση μου μαζι τους αρχιζει με την αποκτηση των μικρων
Πολύ ρομαντική θεώρηση του πράγματος, αλλά στην πράξη δε βλέπω πως μπορεί να εφαρμοστεί αν ο άλλος δε θέλει. Οι άνθρωποι ψεύδονται καθημερινά (συνειδητά ή χωρίς να το καταλαβαίνουν.....). Τι εμποδίζει τον άλλον ν'αλλάξει γνώμη και να κάνει του κεφαλιού του? Τίποτα. Καλώς ή κακώς, ότι θέλει κάνει με το σκύλο ΤΟΥ.

Στη θέση σου (ξέρω οτι δε μπορώ να βρεθώ, αλλά ας πουμε αν μάζευα αδέσποτο και το'δινα) θα στενοχωριόμουν πολύ με την ιστορία, αλλά δε θα έβγαινα να κάνω τόση φασαρία και να χαρακτηρισω τον άνθρωπο δημοσίως, γιατί άντε μετά να διορθωθεί η περιβόητη σχέση.
 


choco-paido

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2010
151
0
Λαμία
εγώ ξέρω ότι κανείς δεν μπορεί να μου πει αν φέρομαι σωστά ή όχι στο κουτάβι μου!μπορεί να κάνω κάποια λάθη στον τρόπο εκπαίδευσης αλλά θέλω ο άλλος να μου πει τη γνώμη του και από εκεί και πέρα τίποτε άλλο!εγώ από την απάντηση του κατάλαβα ότι δεν ήθελε να βλάψει το κουτάβι απλά δεν είναι και σκυλί του καναπέ και εκτονώνονται αλλιώς τέτοιες ράτσες όπως και το δικό μου που ανέφερα πιο πάνω!το τι κάνει μετά την εκπαίδευση μετράει......
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
choco-paido ειχες ποτε rott και μιλας με τοσο σιγουρια για το αν ειναι πρεπει να εκτονωνεται ή οχι το κουταβι ετσι σε αυτη την ηλικια?
εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε και για αυτο δεν μπορω να κρινω ΑΛΛΑ για να χτυπιεται και να φωναζει η εκτροφεας του που εχει αφιερωσει την ζωη της σε αυτη την φυλη παει να πει οτι κατι λαθος γινεται
επομενως οι εμπειριες μας με αλλες φυλες ειναι ασχετες με το θεμα
καθε φυλη εχει τα δικα της χαρακτηριστικα και τον δικο της τροπο που πρεπει να αντιμετωπιζεται
αλλιως ολοι θα καναμε τα ιδια ακριβως πραγματα ανεξαρτητου φυλης
 


27 Ιανουαρίου 2011
18
6
ΑΡΓΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ
Λυπαμε που ανακαλυψα το φορουμ μεσα απο την στεναχωρια που περναει ο φιλος μου ο Κωστας( τον γνωρισα μεσα απο την αγαπη του για τον Αρη κρινας)Πριν διαβασετε αυτα που θα γραψω θα παρακαλουσα να διαβασετε τις 2 συνεντευξεις στην πρωτη σελλιδα του φορουμ
1)Roberto Donnini 2)Koos Hassing
Το ροτβαιλερ ειναι σκυλος εργασιας βαση του προτυπου της φυλης.Σκυλος εργασιας σημαινει ισσοροπημενος σκυλος και οχι μαντροσκυλο.Αν καπιοι δεν γνωριζετε τι ειναι σκυλος εργασιας μπορειτε να επισκευτειτε την σελλιδα του ΚΟΕ www.koe.gr και να διαβασετε τους κανονισμους για τις εξετασεις σκυλων εργασιας.Εγω αν ειμουν εκτροφεας ροτβαιλερ θα ειμουν περηφανος να ειχα ιδιοκτητες σκυλων μου που θα ασχολουνταν με την εργασια.
Μην μου πειτε οτι ο πιτσιρικας ειναι ασχετος.ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΛΟΙ.Ας μας δειξουν οι σχετικοι τους σκυλους τους,τι εχουν κανει η τουλαχιστον τα ελαχιστα που απαιτουνται για την εκτροφη σκυλων εργασιας(ZTP,IPO1,KORUNG η εξετασεις δυσπλασιας)Εχω δει τον Κωστα πως δουλευει με το κουταβι του στην υπακοη,στην ιχνιλασια στα καθηκοντα προστασιας(15-17 μηνων ξεκιναγαμε πριν 15 χρονια με την πιεση τωρα υπαρχει το φαγητο) σας λεω σιγουρα θα τον ζηλευαν πολλοι επαγγελματιες.ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡ ΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΑΡΟ ΤΟΥ!!!
Χρειαζομαστε νεους ανθρωπους με ορεξη και οχι παντογνωστες.ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!Τον Κωστα θα τον δειτε σιγουρα στους στιβους .ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!
Απο οτι καταλαβα ο Κωστας δεν χρωσταει τιποτα λεφτα για τον σκυλο.Θα ηθελα να ρωτησω τους εκροφεις μηπως θα πρεπει τα σκυλια να πληρωνονται οταν περνουμε τα χαρτια απο τον ΚΟΕ???
Συγνωμη για την ενοχληση και σας ευχομαι οτι καλυτερο με τα σκυλια σας.Με την ευκαιρεια της κουβεντας θα συνιστουσα να παρακολουθησετε την επομενη Κυριακη τους προκριματικους για το παγκοσμιο πρωταθλημα εργασια που κανει ο ΚΟΕ στον Μαραθωνα(marathon land)
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
Θα ηθελα να ρωτησω τους εκροφεις μηπως θα πρεπει τα σκυλια να πληρωνονται οταν περνουμε τα χαρτια απο τον ΚΟΕ???
αν θα έπαιρνες από την ισπανία θα έκανες 10-12 μήνες να δεις pedigree
 


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
Εγω αν ειμουν εκτροφεας ροτβαιλερ θα ειμουν περηφανος να ειχα ιδιοκτητες σκυλων μου που θα ασχολουνταν με την εργασια.
Μην μου πειτε οτι ο πιτσιρικας ειναι ασχετος.ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΛΟΙ.Ας μας δειξουν οι σχετικοι τους σκυλους τους,τι εχουν κανει η τουλαχιστον τα ελαχιστα που απαιτουνται για την εκτροφη σκυλων εργασιας(ZTP,IPO1,KORUNG η εξετασεις δυσπλασιας)!!!
Χρειαζομαστε νεους ανθρωπους με ορεξη και οχι παντογνωστες.ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!Τον Κωστα θα τον δειτε σιγουρα στους στιβους .ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!
(marathon land)
Μπράβο ρε Βασίλη λίγα λόγια και σωστά =D>=D>
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
!ο σκυλος κανει βασικη υπακοη <μονο> πως θα κανεις δαγκωματα αν δεν ξερει βασικη υπακοη??????????????????το να παιζει με ενα τσουβαλι δεν ειναι κατι κακο<γνωμη μου>!!!!αυτες ειναι εικονες που περνανε στο σκυλο!!!!
τελικά κάνει μόνο βασική υπακοή ή κάνει και καθήκοντα προστασίας?
όχι ότι μου πέφτει λόγος αλλά για χάρη της συζήτησης....

επίσης δεν έχω γνώσεις και εμπειρίες επι του θέματος σκύλων εργασίας (εγώ ως γνωστών βόσκω κοκόνια εκεί παρα πέρα :lol: )
αλλά στην θέση του Κώστα θα εξέφραζα τις διαφωνίες μου ,αν είχα , στον εκτροφέα μου και πολύ πιιθανόν δεν θα γινόταν τελικά ο εκτροφέας μου.....
δεν θα έλεγα "ναι" και "οκ" σε ότι μου ζήταγε και μετά θα έκανα άλλα και μετά θα έλεγα και άλλα

εκεί πιστεύω πως έγκειται το όλο θέμα εδώ
και όχι στο αν ο κώστας είναι ταλέντο στα κυναθλήματα ή ήταν σωστό κάποτε που ξεκινάγατε στους 15 μήνες ενώ τώρα ξεκινάτε όσο το δυνατόν νωρίτερα

συνήθως,κύριοι, ο εκτροφέας ξέρει τι λέει για το σκυλί του
και καλά είναι να είμαστε σε ομόνοια απόψεων μαζί του
οι φυλές πολλές και οι εκτροφείς επίσης
για να μπορεί ο καθένας να βρεί αυτό που του ταιριάζει

:)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εαν δεν δουλευουμε τις φυλες μας για spor,
εαν οι φυλες μας δεν κανουν,
εαν κανουν αλλα δεν μας αρεσει,
εαν μας αρεσει κατι αλλο στον κυνολογικο χωρο...ειμαστε ασχετοι,δεν ξερουμε να ζουμε και να χαιρομαστε τον σκυλο μας...και ξερετε εσεις?
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
"δεν αμφιβαλω για την αγαπη του κωστα προς το σκυλο ,αμφιβαλω για το τροπο που μεγαλωνει ο οποιος δεν ειναι αυτος που ειχαμε πει "

απο άλλο πόστ της εκτροφέως

αυτό είναι το θέμα εδώ

παρακαλώ μην ξεκινήσουμε γενική συζήτηση περι εργασίας και ανεργίας
υπάρχουν ήδη πάμπολλα θέματα να συνεχίσετε εκεί αυτήν την συζήτηση....κάποια πρέπει να έχουν μείνει ξεκλείδωτα....πιστεύω
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
εαν δεν δουλευουμε τις φυλες μας για spor,
εαν οι φυλες μας δεν κανουν,
εαν κανουν αλλα δεν μας αρεσει,
εαν μας αρεσει κατι αλλο στον κυνολογικο χωρο...ειμαστε ασχετοι,δεν ξερουμε να ζουμε και να χαιρομαστε τον σκυλο μας...και ξερετε εσεις?
Μετα τα κινεζικα, τωρα ΚΑΙ τηλεπαθεια αγαπητε Τεο!
 


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
"δεν αμφιβαλω για την αγαπη του κωστα προς το σκυλο ,αμφιβαλω για το τροπο που μεγαλωνει ο οποιος δεν ειναι αυτος που ειχαμε πει "

απο άλλο πόστ της εκτροφέως

αυτό είναι το θέμα εδώ
Ναι τότε είχε συμφωνήσει δηλαδή δεν έχει το δικαίωμα να αλλάξει γνώμη και να κάνει αυτό που νομίζει αυτός καλύτερο για τον σκύλο ΤΟΥ?
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
να τονισω εδω...

οτι η εργασια μου τραβαει το ενδιαφερον...δηλωνω ενα κλικ πανω απο το εντελως ασχετος(ποσες φορες το εχω γραψει...) και χαιρομαι οσους εργαζονται,χωρις να μειωνουν τους υπολοιπους!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.132
Μηνύματα
896.035
Μέλη
19.944
Νεότερο μέλος
Stelios Krani