Ώρες απουσίας από το σπίτι


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μετανειωνω που το πηρα απο αγγελεια. και φυσικα θα το ξανακανα.
Αφού αυτό αποκόμισες εσύ απ'όλη τη συζήτηση, θλίβομαι.
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
ακριβως ετσι ο καθενας κανει κουμαντο στη ζωη και στην τσεπη του ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μετανειωνω που το πηρα απο αγγελεια. και φυσικα θα το ξανακανα. να σαι καλα toninos ευχαριστώ για τις συμβουλες σου...
οι συμβουλατορες και οι μεντορες ηθους ( δεν αναφερομαι στον toninos)πισω απο μια οθονη pc με εχουν κουρασει ειλικρινα. οσο αφορα τον underdog και το να προσεχεις το ημιαιμακι σου, δεν με ενδιαφερει αρχηγε τι εχεις εσυ αλλα ουτε και σε ρωτησα, αλλα επειδη και εσυ δεν ξερεις τι εχω εγω τους χαρακτηρισμους στους φιλους σου.οχι σε μενα...
Πως αλλιως να στο πουνε τα παιδια?

Pedigree=ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ(μονοδρομος) δεν υπαρχει άλλος τροπος να αποδειξεις τπτ, οτι και σου λενε οι κτηνιατροι, οτι και να σου λενε οι φιλοι σου, οτι και δεις στο ιντερνετ!

ΟΧΙ pedigree=ημιαιμο Να το φροντιζεις και να το αγαπας το ιδιο!

Να εισαι ανοιχτος σε αυτα που σου λενε καποιοι οι οποιοι γνωριζουν αρκετα πραγματα παραπανω και εχουν χαλασει 10 πληκτρολογια για να ενημερωσουν τον κοσμο που δεν γνωριζει, τουλαχιστον σεβασου αυτο και μη γινεσαι επιθετικος!

Παντα φιλικα, δημητρης!
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
Αφού αυτό αποκόμισες εσύ απ'όλη τη συζήτηση, θλίβομαι.
παρόλα αυτά που του είπαμε, όχι μόνο δεν σχημάτισε μια διαφορετική γνώμη, αλλα τους υπερασπίζει ακόμα περισσότερο. δεν αποκλείεται να μιλάμε κιόλας με έναν απο τους μελλοντικούς εκτροφείς της πίσω αυλής.
δυστυχώς πρέπει πρώτα να την πάθει την ζημιά, και συγκεκριμένα κάποιο απο τους σκύλους που θα ΞΑΝΑ πάρει απο δαύτους για να πειστεί. απογοήτευση
 


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
αν δειτε ενα λαμπ στον δρομο που δεν διαφερει απο ενα λαμπ εκτροφεα θα πειτε οτι ειναι λαμπ..
αυτο πετυχε ο φιλος ποιο πανω...
πηρε λαμπ χωρις να δωσει 1000€ και θα λεει οτι εχει λαμπ
σιγα μην του πουν δωσε πεντιγκρι για να δουμε τι ειναι
αρα αυτοι που πληρονουν 1000€ και εχουν λαμπ καθαροαιμο ειναι κορο'ιδα...
οσο για την υγεια ο θεος ξερει...
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
αν δειτε ενα λαμπ στον δρομο που δεν διαφερει απο ενα λαμπ εκτροφεα θα πειτε οτι ειναι λαμπ..
αυτο πετυχε ο φιλος ποιο πανω...
πηρε λαμπ χωρις να δωσει 1000€ και θα λεει οτι εχει λαμπ
σιγα μην του πουν δωσε πεντιγκρι για να δουμε τι ειναι
αρα αυτοι που πληρονουν 1000€ και εχουν λαμπ καθαροαιμο ειναι κορο'ιδα...
οσο για την υγεια ο θεος ξερει...
δηλαδή εσείς τα σκυλιά τα παίρνετε για μόστρα;; για να λέτε εγώ έχω λαμπραντόρ, τσίμπα ένα @@@;;
γιατί εγώ ήξερα ότι το σκυλί ράτσας το παίρνεις για τον χαρακτήρα του και για το ότι είσαι έτοιμος να του δώσεις αυτά που θέλει.
τι άλλο θα ακούσουμε εδώ; λολ
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
δηλαδή εσείς τα σκυλιά τα παίρνετε για μόστρα;; για να λέτε εγώ έχω λαμπραντόρ, τσίμπα ένα @@@;;
γιατί εγώ ήξερα ότι το σκυλί ράτσας το παίρνεις για τον χαρακτήρα του και για το ότι είσαι έτοιμος να του δώσεις αυτά που θέλει.
τι άλλο θα ακούσουμε εδώ; λολ
Εμείς όχι. Αυτοί ναι.
Σου λέει "αχ τι γλυκούλι θα πάρω ένα york για την κοπέλα που της αρέσουν τόσο πολύ", χωρίς φυσικά να έχουμε ιδέα τι σημαίνει αυτή η φυλή, ποια τα χαρακτηριστικά της και η απαιτήσεις της.
Οπότε παίρνει κάτι που μοιάζει μ' αυτό, αλλά δεν είναι γιατί πολύ απλά δεν τον νοιάζει τι πήρε, αλλά τον νοιάζει να λέει ότι αυτό ειναι york όταν βγαίνει βόλτα.
 


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
δηλαδή εσείς τα σκυλιά τα παίρνετε για μόστρα;; για να λέτε εγώ έχω λαμπραντόρ, τσίμπα ένα @@@;;
γιατί εγώ ήξερα ότι το σκυλί ράτσας το παίρνεις για τον χαρακτήρα του και για το ότι είσαι έτοιμος να του δώσεις αυτά που θέλει.
τι άλλο θα ακούσουμε εδώ; λολ
εννοητε και για χαρακτιρα αλλα πολυ το κανουνε φιλε μου.
και μην λετε εσεις βαζεις και εμενα μεσα..
αλλα σε ποιον κοσμο ζεις που δεν εχεις ξανακουσει κατι παρομοιο και σου εκανε εντυποση???
εγω το εχω ακουση σε πολλες συζητησεις..
 




giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
Και τι απαντάς;
Τι θέση παίρνεις;
μου εχει συμβει 2 φορες συγκεκριμενα.
1 με γνωστους και 1 με αγνωστους
με τους αγνωστους δεν μπορουσα να ειμαι επιθετικος για τον λογο το οτι δεν τους ηξερα απλα του απαντησα με το "οτι εσυ θα ξερεις ομως"
και με τους γνωστους που τους εξηγησα μου ειπανε δεν μαμιετε που θα δωσω 1000€ μακακας εισαι?
Αυτα..
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
εννοητε και για χαρακτιρα αλλα πολυ το κανουνε φιλε μου.
και μην λετε εσεις βαζεις και εμενα μεσα..
αλλα σε ποιον κοσμο ζεις που δεν εχεις ξανακουσει κατι παρομοιο και σου εκανε εντυποση???
εγω το εχω ακουση σε πολλες συζητησεις..
οκ το "εσείς" ήταν γενικό και αόριστο.
το θέμα είναι ότι επειδή το κάνουν πολλοί, δεν σημαίνει ότι είναι και πάντα το σωστό. ξέρω ότι το κάνουν και λυπάμαι τα σκυλάκια περισσότερο, αλλα δεν περίμενα να ακούσω και εδώ να συμφωνεί κάποιος με αυτό.
το ότι προτιμάει ο φίλος ο Τάσος και εσύ αν κατάλαβα καλά να δίνετε το 10% τις τιμής για έναν σκύλο (χωρίς pedigree) που άλλοι τα παίρνουν 800 και 1000 απο εκτροφέα (με pedigree), δεν σημαίνει ότι μπορείτε να λέτε κορόιδα αυτούς που έδωσαν, θα δώσουν και θα ξανα έδιναν χρήματα σε έναν εκτροφέα κυρίως γιατί δεν έχετε εμπειρία απο συζήτηση και σχέσεις με εκτροφεία και εκτροφείς.
 


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
οκ το "εσείς" ήταν γενικό και αόριστο.
το θέμα είναι ότι επειδή το κάνουν πολλοί, δεν σημαίνει ότι είναι και πάντα το σωστό. ξέρω ότι το κάνουν και λυπάμαι τα σκυλάκια περισσότερο, αλλα δεν περίμενα να ακούσω και εδώ να συμφωνεί κάποιος με αυτό.
το ότι προτιμάει ο φίλος ο Τάσος και εσύ αν κατάλαβα καλά να δίνετε το 10% τις τιμής για έναν σκύλο (χωρίς pedigree) που άλλοι τα παίρνουν 800 και 1000 απο εκτροφέα (με pedigree), δεν σημαίνει ότι μπορείτε να λέτε κορόιδα αυτούς που έδωσαν, θα δώσουν και θα ξανα έδιναν χρήματα σε έναν εκτροφέα κυρίως γιατί δεν έχετε εμπειρία απο συζήτηση και σχέσεις με εκτροφεία και εκτροφείς.
ναρκωτικα περνεις???
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
ναρκωτικα περνεις???
εντάξει δεν μπορώ να συζητήσω άλλο μαζί σου. ναι ναρκωτικά παίρνω, πού το κατάλαβες?? μήπως απο το ότι δεν συμφωνώ με αυτά που λες να υποθέσω;
να χαίρεσαι τις γνώσεις σου τότε.. για να μην μιλήσω για το επίπεδο
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
ακριβως ετσι ο καθενας κανει κουμαντο στη ζωη και στην τσεπη του ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μετανειωνω που το πηρα απο αγγελεια. και φυσικα θα το ξανακανα. να σαι καλα toninos ευχαριστώ για τις συμβουλες σου...
οι συμβουλατορες και οι μεντορες ηθους ( δεν αναφερομαι στον toninos)πισω απο μια οθονη pc με εχουν κουρασει ειλικρινα. οσο αφορα τον underdog και το να προσεχεις το ημιαιμακι σου, δεν με ενδιαφερει αρχηγε τι εχεις εσυ αλλα ουτε και σε ρωτησα, αλλα επειδη και εσυ δεν ξερεις τι εχω εγω τους χαρακτηρισμους στους φιλους σου.οχι σε μενα...
μην αρπαζεσαι γιατι δε σε χαρακτηρισα.
απλα ειπα αυτο που ειναι παγκοσμιως γνωστο.
καθαροαιμο σκυλι = pedigree
pedigree = καθαροαιμο σκυλι.
δεν καταλαβαινω γιατι αυτο το τοσο απλο θεμα δεν γινεται κατανοητο.

αν ενα σκυλι δειχνει οτι ειναι μιας ρατσας με γεια του με χαρα του. απλα δεν ειναι καθαροαιμο με τη σωστη εννοια του ορου.

σημασια εχει πανω απο ολα να αγαπαμε τα σκυλουνια μας.
 


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
εντάξει δεν μπορώ να συζητήσω άλλο μαζί σου. ναι ναρκωτικά παίρνω, πού το κατάλαβες?? μήπως απο το ότι δεν συμφωνώ με αυτά που λες να υποθέσω;
να χαίρεσαι τις γνώσεις σου τότε.. για να μην μιλήσω για το επίπεδο
σε χαλανε να τα κοψεις....
Ρε παιδια ας εξηγηση καποιος γιατι δεν μπορω εγω ...δεν ξερω να το πω καλυτερα οτι συμφονω μαζι σας
 
Last edited:


kat-indefix

Well-Known Member
3 Ιανουαρίου 2011
92
0
Αγ.Παρασκευή
Ippotis αυτό που εννοεί ο giorgo0 είναι τι γίνεται....γιατί κάποιος αγοράζει "συγκεκριμένο" σκύλο από κάποιον....αγοράζει λοιπόν σε "καλή τιμή" ένα τύπου λαμπραντόρ (να το πω έτσι) μοιάζει δηλαδή σε όλα με ένα λαμπραντόρ με πεντιγκρί κλπ. αλλά δεν πληρώνει τελικά την τιμή που δίνει κάποιος άλλος που παίρνει καθαρόαιμο. Δηλ. οδηγείται στο ίδιο αποτέλεσμα: "έχω σκυλί λαμπραντόρ".... δεν του ζητάει κανείς τα πειστήρια γιατί τουλάχιστον ως προς τη φάτσα είναι "όμοιο" εξωτερικά με το καθαρόαιμο.... ΔΕΝ είπε ο άνθρωπος ότι συμφωνεί....αυτή η λογική όμως οδηγεί πολύ κόσμο στην αγορά σκύλου... δίνω λίγα λεφτά και παίρνω σκυλί που μοιάζει Χ γιατί αυτό μου αρέσει οπτικά αφού δεν μπορώ να πάρω το καθαρόαιμο....
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
δεκτό. αλλα αφού έβλεπε ότι έβγαλα λάθος συμπέρασμα για αυτόν, θα μπορούσε απλώς να με διορθώσει και να τελείωνε το θέμα. αλλα παρόλα αυτά είναι τόσο μάγκας που προτίμησε να μου πουλήσει πνεύμα.
 


giorgio0

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2011
65
0
Ξανθη-Καβαλα
Δεν καταλαβες στο πρωτο. Οκ δεκτο
Δεν καταλαβες στο δευτερο ποστ...δεκτο
Απαντω-εξηγω στην μαρεκο και εκει πιστευα οτι θα καταλαβεις.
Απο την στιγμη εκεινη και μετα δεν μπορουσα να ασχολιθω αλλο...
Συγνωμη αλλα ειμαι λιγο οξυθυμος
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
giorgio0...δύσκολο πράγμα ο γραπτός λόγος ε;

Θα τον έλεγες έως και ... διασκεδαστικό...αν καταφέρεις τελικά να εκφράσεις σωστά, αυτό που σκέφτεσαι, ώστε να το καταλάβουν και οι άλλοι...:rolleyes:

Επειδή όμως, έχουμε ξεφύγει τελείως από το θέμα, θα παρακαλέσω πολύ να επανέλθουμε, για να μην χρειαστεί να αρχίσουμε τις διαγραφές.

Ευχαριστώ.
 


tassos7

Active Member
30 Μαϊου 2012
28
0
οκ το "εσείς" ήταν γενικό και αόριστο.
το θέμα είναι ότι επειδή το κάνουν πολλοί, δεν σημαίνει ότι είναι και πάντα το σωστό. ξέρω ότι το κάνουν και λυπάμαι τα σκυλάκια περισσότερο, αλλα δεν περίμενα να ακούσω και εδώ να συμφωνεί κάποιος με αυτό.
το ότι προτιμάει ο φίλος ο Τάσος και εσύ αν κατάλαβα καλά να δίνετε το 10% τις τιμής για έναν σκύλο (χωρίς pedigree) που άλλοι τα παίρνουν 800 και 1000 απο εκτροφέα (με pedigree), δεν σημαίνει ότι μπορείτε να λέτε κορόιδα αυτούς που έδωσαν, θα δώσουν και θα ξανα έδιναν χρήματα σε έναν εκτροφέα κυρίως γιατί δεν έχετε εμπειρία απο συζήτηση και σχέσεις με εκτροφεία και εκτροφείς.
ναι φιλε μου αλλα δεν δεχομαστε και υποδειξεις. ειδικα σε ενα θεμα το οποιο ξεκινησε για αλλο λογο. γουσταρουμε να δινουμε το 10% των 1000 ευρω και να παιρνουμε σκυλο χωρις pedigree. αν το
φροντιζουμε και το αγαπαμε μαγκια μας. υποδειξεις προσωπικα δεχομαι μονο αν της ζητησω (πχ στο θεμα που ανοιξα οπως και να μου μιλατε δε θα αντιδρουσα) αλλα στο ασχετο να βγαινει η καθε ελενη λουκα και να μου την λεει δεν το δεχομαι
 
Last edited:


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
είσαι σε ένα φόρουμ όπου υπάρχει ελευθερία λόγου σωστά;; τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει εγώ.
απο την στιγμή που σε κάποιον δεν αρέσει κάτι, απλώς αποφεύγει το συγκεκριμένο φόρουμ ή ακόμα καλύτερα δεν δίνει σημασία και συνεχίζει την ανάγνωση.
όλος αυτός ο όχλος έγινε γιατί και μένα δεν μου άρεσε που χαρακτήρισες κορόιδα αυτούς που παίρνουν σκυλιά απο εκτροφεία και όχι απο bybs και puppy mills. τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.
εννοείται ότι απ όπου και να το πάρεις, θα το φροντίζεις και θα το αγαπάς για αυτό και σου ευχήθηκα να σου ζήσει και να το χαίρεσαι για χρόνια.