Αναφορά προβλημάτων και θεμάτων με τις αλλαγές


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Aχα.. σκούπα... μάιστα..

Τεσπα ας μη σχολιάσω και ας ρωτήσω αυτό που ήθελα να ρωτήσω. Στα προσωπικά μηνύματα γιατί ο αριθμός των αποδεκτών σε συζητήσεις (με ένα συνομιλητή), είναι 2?
 
  • Like
Reactions: Scalpel


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Κάτι ακόμα. Οκ, υπάρχει φίλτρο στα π.μ. αλλά και πάλι θα ήταν πολύ πιο βολικό να υπάρχει επιλογή ώστε να χωρίζονταν τα ληφθέντα από τα απεσταλμένα. Συμβατό με στάνταρντς των mail, όπου το περιβάλλον των π.μ. προσομοιάζει.
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Aχα.. σκούπα... μάιστα..

Τεσπα ας μη σχολιάσω και ας ρωτήσω αυτό που ήθελα να ρωτήσω. Στα προσωπικά μηνύματα γιατί ο αριθμός των αποδεκτών σε συζητήσεις (με ένα συνομιλητή), είναι 2?
5 μπορείς να καλέσεις (έχεις μήνυμα)
 




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Σε καποια φορουμς που συμμετεχω υπαρχει επιλογη αποθηκευσης 2 nickname και 2 κωδικων οταν συνδεομαστε. Στη περιπτωση τη δικια μας δηλαδη, που 2 ατομα εχουν διαφορετικο nickname και μπαινουν απο τον ιδιο υπολογιστη, μπορει να γινει με το που παταμε το ονομα να μας δειχνει και τον αντιστοιχο κωδικο ωστε να μην βαζουμε καθε φορα απο την αρχη? Για το ενα γινεται save για το 2ο οχι.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Στα προσωπικά μηνύματα γιατί ο αριθμός των αποδεκτών σε συζητήσεις (με ένα συνομιλητή), είναι 2?
Θα πω εγώ τι εννοούσα τελικά. Εγώ έλεγα ότι όταν έχω ένα προσωπικό μήνυμα με ένα μόνο άλλο μέλος, στο πλάι του μηνύματος λέει "αποδέκτες: 2". Αν δεις Serge και σ'αυτό που μου στειλες έστειλες σε 5 άτομα και έχει αριθμό αποδεκτών 6. Τεστάροντας κάτι ο αντμίν κατάλαβε ότι εννοούσα αυτό μου απάντησε σε πμ "Είναι σωστό διότι κρατούν και οι δύο συμμετέχοντες αντίγραφο του μηνύματος και θεωρούνται αποδέκτες των μηνυμάτων εκατέρωθεν."
 


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Αναζήτηση μελών υπάρχει; Δεν μπορώ να το βρω.
Sorry μου είχε ξεφύγει αυτό, το πρόσθεσα στην πλαϊνή μπάρα. Επίσης πρόσθεσα τη λίστα μελών κάτω από το μενού "μέλη"

xp εχω
σε λαπτοπ με vista δουλευει
μηπως εχω "πατησει" κατι;
Δε ξέρω γιατί στο κάνει αυτό, εγώ σε 3 διαφορετικούς υπολογιστές με Chrome δε βλέπω κάποιο θέμα με το κουμπί αυτό.

Κάτι ακόμα. Οκ, υπάρχει φίλτρο στα π.μ. αλλά και πάλι θα ήταν πολύ πιο βολικό να υπάρχει επιλογή ώστε να χωρίζονταν τα ληφθέντα από τα απεσταλμένα. Συμβατό με στάνταρντς των mail, όπου το περιβάλλον των π.μ. προσομοιάζει.
Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Δεν υπάρχουν "pm" πια, υπάρχουν pc = personal conversations, και η μορφή που έχουν είναι αυτή του διαλόγου, αντί να έχουμε ένα ένα τα μηνύματα όπως παλιά. Οπότε δεν υπάρχει διαχωρισμός απεσταλμένων/ληφθέντων.

Σε καποια φορουμς που συμμετεχω υπαρχει επιλογη αποθηκευσης 2 nickname και 2 κωδικων οταν συνδεομαστε. Στη περιπτωση τη δικια μας δηλαδη, που 2 ατομα εχουν διαφορετικο nickname και μπαινουν απο τον ιδιο υπολογιστη, μπορει να γινει με το που παταμε το ονομα να μας δειχνει και τον αντιστοιχο κωδικο ωστε να μην βαζουμε καθε φορα απο την αρχη? Για το ενα γινεται save για το 2ο οχι.
Δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό, δε νομίζω ότι γίνεται - όταν γράφεις το όνομά σου δε σου δείχνει τον κωδικό, οπότε πώς θα γίνεται save; άσε να το δω αλλά 99% δε γίνεται αυτό που ζητάς. Θα πρέπει απλά να γράφεις τον κωδικό σου κάθε φορά που θες να μπεις - ή χρησιμοποιήστε διαφορετικούς browsers ;)
 




Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Θα μπορουσε να εμφανίζεται ποιος εχει κανει τελευταιο ποστ σε καθε θεμα και τι ωρα όπως γινόταν και στο παλιο; διπλα στον τιτλο στη λιστα θεματων εννοω. Ήταν εξυπηρετικό.
Σε ποιο σημείο του σάιτ αναφέρεσαι; εγώ παντού βλέπω να εμφανίζεται ποιος έχει κάνει το τελευταίο ποστ και τι ώρα σε κάθε θέμα.
 






ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Στην προηγούμενη πλατφόρμα εμφανίζονταν καθημερινά
απο 150 εώς 250 περίπου επισκέπτες. Εκτός τα μέλη.
Σε αυτήν εμφανίζονται 15 με 25.
Γιατι υπάρχει αυτη η αλλαγή; Που ειναι το λάθος;
 


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
99% μετρούσε διαφορετικό χρόνο από ότι μετράει τώρα. Δηλαδή αν πριν μέτραγε πόσοι είναι online μέσα σε μια ώρα και τώρα μετράει μέσα σε 15' , θα έχει προφανώς τεράστιες διαφορές.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
99% μετρούσε διαφορετικό χρόνο από ότι μετράει τώρα. Δηλαδή αν πριν μέτραγε πόσοι είναι online μέσα σε μια ώρα και τώρα μετράει μέσα σε 15' , θα έχει προφανώς τεράστιες διαφορές.
α...δεν μετράει real time?
Δεν το βάζεις τότε σε μεγαλύτερο παράθυρο χρόνου, να μην μας πιάνει ψυχολογικό?
 
  • Like
Reactions: Orilis


milou LGD

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2013
386
230
Σε καποια φορουμς που συμμετεχω υπαρχει επιλογη αποθηκευσης 2 nickname και 2 κωδικων οταν συνδεομαστε. Στη περιπτωση τη δικια μας δηλαδη, που 2 ατομα εχουν διαφορετικο nickname και μπαινουν απο τον ιδιο υπολογιστη, μπορει να γινει με το που παταμε το ονομα να μας δειχνει και τον αντιστοιχο κωδικο ωστε να μην βαζουμε καθε φορα απο την αρχη? Για το ενα γινεται save για το 2ο οχι.
νομιζω οτι αυτο δεν εχει σχεση με το φορουμ αλλα με τον browser. πχ κανεις logout, συμπληρωνεις το 2ο ονομα και σωζεις το pwd στον browser.
 






Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Παλια, ειχες μεχρι 300 μηνυματα συνολο, μαζι εισερχομενα και εξερχομενα. Ισχυει καποιο ''οριο'' τωρα στις συζητησεις?
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Σκοπίμως δεν προστίθενται τα api για το tapatalk?
Θέλω να πω έχει να κάνει με τις αυξημένες διαφημίσεις ίσως?

Είναι πολύ δύσχρηστο το mobile version. Από τα ταιραστιο scroll up, down μέχρι τις άλλες λειτουργίες edit κλπ κ κάποια bugs με μπλέ οθόνη.

Φορτώνουν και όλες οι διαφημίσεις τρώγοντας packets..

Έχουμε καμία προοπτική για tapatalk η όχι? Να ξέρουμε.
 
  • Like
Reactions: Hlianna


Defkalion

Administrator
23 Ιουνίου 2008
161
10
Melbourne
www.defkalion.com
Παλια, ειχες μεχρι 300 μηνυματα συνολο, μαζι εισερχομενα και εξερχομενα. Ισχυει καποιο ''οριο'' τωρα στις συζητησεις?
Όχι.

Σκοπίμως δεν προστίθενται τα api για το tapatalk?
Θέλω να πω έχει να κάνει με τις αυξημένες διαφημίσεις ίσως?

Είναι πολύ δύσχρηστο το mobile version. Από τα ταιραστιο scroll up, down μέχρι τις άλλες λειτουργίες edit κλπ κ κάποια bugs με μπλέ οθόνη.

Φορτώνουν και όλες οι διαφημίσεις τρώγοντας packets..

Έχουμε καμία προοπτική για tapatalk η όχι? Να ξέρουμε.
Δε καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ότι φορτώνουν όλες οι διαφημίσεις στο mobile, ΚΑΜΙΑ διαφήμιση δε φορτώνει στο mobile, το έχω ξαναγράψει παραπάνω. Όπως έχω ξαναγράψει και τους λόγους για τους οποίους θέλουμε να αποφύγουμε το tapatalk, προσπάθησε να τους διαβάσεις.

Bugs με μπλε οθόνη δεν έχει αναφέρει κανείς, αν θέλεις εξήγησέ μου τί εννοείς.