ΓΑΛΛΙΚΟ ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ!!


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM K ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ΓΑΛΛΙΚΟΥ ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ ΘΥΛΙΚΟΥ..ΑΠΟ ΘΗΛΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ Κ ΠΟΛΛΑ ΔΙΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΕΙΧΑ ΟΠΩΣ Κ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ(ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ).ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΘΗΛΙΚΟ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣΟΜΟ,ΠΙΟ ΥΠΑΚΟΥΟ,ΠΙΟ ΗΡΕΜΟ ΓΕΝΙΚΑ..ΘΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΗΛΙΚΟ ΛΟΓΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,ΖΕΥΓΑΡΩΜΑΤΟΣ ΚΤΛ,ΘΕΛΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΗ?ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΩ Κ ΝΑ ΣΤΡΑΦΩ ΞΑΝΑ ΣΕ ΑΡΣΕΝΙΚΟ?
 




PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
ζητω συγνωμη για τα κεφαλαια γραμματα!!!βασικα ειμαι κρητη κ ειναι καπως δυσκολο για εκτροφεις κτλ..εχω ενα φιλικο πετ σοπ που συνεργαζεται με εκτροφεις στην αθηνα κ απο εκει λεω.βασικα ο κολητος μου πηρε ενα γαλλικο πριν ενα μηνα αρσενικο ...ε κ επειδη θελω κ γω λεω να το παρω θυλικο,πιο υσυχο οπως ειπα,πιο εκπαιδευσιμο κατα τη γνωμη μου αν κ απο γαλλικα δν γνωριζω τιποτα!οσο για ζευγαρωμα ισως...απλα με ανυσυχει η περιοδος κ πωσ αντιμετωπιζεται
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Οχι φίλε, μην το πάρεις απο πετ σοπ..... παιζεις κορόνα γράμματα την υγεία του σκύλου και συντηρείς μια κουταβοβιομηχανία αίσχους..... διάβασε εδώ τα υπομνήματα... μάθε τι είναι τα puppy milles και οι BYB και ξαναέλα μετά να συζητήσουμε σε νέα (σωστή) βάση πως θα βρεις το σκύλο που θέλεις.
:)

Επίσης μάθε και διάβασε για τη φυλή που σ'ενδιαφέρει, μην πας ξυπόλητος στ' αγκαθια... υπάρχουν πολλά θέματα για τα γαλλάκια και στο φόρουμ αυτό και παραέξω. Διάβασε καταρχήν το πρότυπο της φυλής, να ξέρεις τι ψάχνεις.
 
Last edited:


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
φιλε δεχτο οτι λες απλα εμενα ειναι η απορια μου για το θηλικο,γ αυτο ποιος μπορει να μου απαντησει.στο κομματι θηλικο αρσενικο δλδ...ωστοσο εγω θα ξαναψαξω το θεμα αγορας...αν κ ειμαι υπερευχαρηστημενος γιατι κ το ροτβαιλερ που εχω το πηρα κατα τον ιδιο τροπο κ ειναι ενα εξαιρετικα ομορφο,μορφολογικα,σκυλι,χαιρει ακρας υγειας εδω κ 10 χρονια.το θεμα ειναι τωρα το γαλλικο!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Μέχρι να σου απαντήσουν οι άλλοι, διάβασε σε παρακαλώ αυτά που σου λέω.... είναι κρίμα..... προλαβαίνεις ακόμα να κάνεις τη σωστή επιλογή.
 




βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
ψαξε κι εναν καλο κτηνιατρο για την καισαρικη αυριο-μεθαυριο..καλου κακου:)
 


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
συγνωμη εγω δν ειπα οτι θα το ζευγαρωσω...απλα ρωτησα πως ειναι το θηλικο σκυλι θεμα συμπεριφορας-υπακοης-ηρεμιας κ ολα αυτα σε σχεση με ενα αρσενικο/.
 


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
δεν εχω εμπερια στα αρσενικα αλλα εγω εχω 1 θηλτκουλι και ειναι ολα καλα!!!!!!!δεν ξερω για οιστρο μιασ και ειναι μονο 3,5 μηνων!!!!ειναι πολυ καλοσ χαρακτηρας και αρκετα σκανδαλιαρα!!!!!:D:D
 




Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
ειναι οντως!!!!!!!!!ειναι ψυχουλα μωρε!!!παντως να προσεξεις απο που θα το παρεις γιατι η συγκεκριμενη ρατσα εχει πολλα προβλημματα υγειας οποτε....θα σου ελεγα να μην πασ σε πετ σοπ!!!!!!εγω περιμενα 1,5 χρονο για να την παρω.....θα δωσεισ λιγα παραπανω απο το πετ σοπ αλλα θα τα γλειτωσεις απο τουσ κτηνιατρους!!!:eek::eek::eek::eek: σκεψου το παντως υπαρχουν πολλοι εκτροφεισ πλεον οποτε κανε την ερευνα σου απο τον ΚΟΕ καλυτερα απο τον να παρεις 1 σκυλο χωρις χαρτια και 80% πιθανοτητα οτι θα παρουσιασει προβληματα στην υγεια -χαρακτηρα!!!!τα λεμε φιλε μου:maria:
 


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
το θεμα ειναι ποιεσ οι διαφορεσ θηλικου με αρσενικο..ισχυει δλδ οτι ειναι πιο ηρεμα πιο υπακουα τα θυλικα??η μονο περιοδουσ εχεισ να αντιμετωπησεις κ τπτ διαφορετικο.

βασικα στο προφιλ μου εχω φακελο με foto απο ενα γαλλικο μπουλντογκ ενοσ φιλου.τοπηρε απο εκτροφειο στην αθηνα,θυλικο δυο μηνων..αν θελετε δειτε το κ πειτε μου αν σασ αρεσει γιατι εμενα μου φενεται "πολυ λιγο" για σκυλι εκτροφειου...απ οσο ξερω δλδ!
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Ποιά η επωνυμία του εκτροφείου στην Αθήνα;

Από αυτές τις φωτογραφίες δεν φαίνονται και πολλά πράγματα...

Με ποιά εκτροφεία συνεργάζεται ο φίλος σου με το pet shop;
 


elenian

Active Member
5 Σεπτεμβρίου 2009
29
0
Από τη φωτό φαίνεται ότι έχει σηκωμένα αυτάκια...Αυτό δε λέει κάτι; Και μένα ο φιντέλ όταν τον πήρα είχε σηκωμένα αυτάκια...

Εγώ έχω αρσενικό! Θα έπαιρνα θηλυκό και η περίοδος που λες δεν είναι κάτι τραγικό...ίσα ίσα που θα είναι πολύ γλυκιά και όμορφη.

Απλά θέλουν (τα γαλλάκια) από την αρχή μία στοιχειώδη εκπαίδευση για να μην σου πάρουν τον αέρα μετά.Εμένα ο φιντέλ, τώρα 8 μηνών, ξέρει τι πρέπει να κάνει, κατά βάση. Έφτυσα αίμα και ασχολήθηκα πάρα πολύ μαζί του για να έχω ένα τέτοιο σκυλί σήμερα! :)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Οι φωτογραφίες αυτές οι δύο είναι από σπίτι;:confused::confused:
εγώ θα έπερνα όρκο ότι είνια τραβηγμένες απο τη βιτρίνα petshop....
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
φιλε δεχτο οτι λες απλα εμενα ειναι η απορια μου για το θηλικο,γ αυτο ποιος μπορει να μου απαντησει.στο κομματι θηλικο αρσενικο δλδ...ωστοσο εγω θα ξαναψαξω το θεμα αγορας...αν κ ειμαι υπερευχαρηστημενος γιατι κ το ροτβαιλερ που εχω το πηρα κατα τον ιδιο τροπο κ ειναι ενα εξαιρετικα ομορφο,μορφολογικα,σκυλι,χαιρει ακρας υγειας εδω κ 10 χρονια.το θεμα ειναι τωρα το γαλλικο!
παρτο παρτο! πωπω απιστευτο σκυλι! ευκολα εβγαινε πρωταθλητης. καλητερο απο το ροτβαϊλερ σου.



Οι φωτογραφίες αυτές οι δύο είναι από σπίτι;:confused::confused:
εγώ θα έπερνα όρκο ότι είνια τραβηγμένες απο τη βιτρίνα petshop....
αντε μωρη γκαβομαρια ! απο την γυαλα του ιγκουανα ειναι
 


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
δν ειναι απο πετ σοπ φιλε,ειναι απο εκτροφειο.κ γ αυτο το κανω θεμα επειδη προσωπικα εμενα δν μ αρεσει το σκυλι νομιζω οτι εχει λιγακι μεγαλυτερα αυτια απ οσο πρεπει....ισως κανω κ λαθος..!!οσο για το ονομα του εκτροφειο θα ρωτησω κ θα σας ενημερωσω... ισωσ βεβαια να μν κανει να τα αναφερω δημοσιως. φοβερος ο fidel elenian...!πολυ καλος!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εχεις σκεφτει οτι ειναι ακομα κουταβι και οτι θα μεγαλωσει το κρανιο του με αποτελεσμα τα αυτια του να ειναι πιο φυσικα στο κεφαλι του?

και εμενα ο δικος μου σαν κυνηγοσκυλο ηταν μια περιοδο...

αν δεν ειναι κουταβι,αγνοησε το μηνυμα.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981