Γεια σας!!!!!


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Από τα σκυλιά που λες, το Χάσκυ δεν είναι και το πρότυπο του σκύλου σύντροφιάς αφού είναι σχετικα ανεξαρτητη φυλή, όπως και το μπόξερ δεν είναι ο όρισμός του πολύ καλός φύλακας, αλλά σίγουρα πάρα πολύ καλός σύντροφος!

Προσωπικά, απο τα σκυλιά που αναφέρεις θα προτιμούσα το μποξεράκο, έχω αδυναμία στα μολοσσοειδή σκυλιά, αλλά ο Γερμανικός Ποιμενικος που προτείνει η Chloe, μπορεί να ταίριαζε περισσότερο στον συνδιασμό φύλακα-συντρόφου που ζητάτε...:)
 


pako21

Member
13 Μαϊου 2009
9
0
Athens
Δεν τον ειχα σκεφτει τον Γερμανικο ποιμενικο..αν και ειχαν φιλοι μου κατα περιοδους...με τα Boxer Foibos θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα γιατι με ενδιαφερει πολυ αυτη η ρατσα.. και ειχε τυχη να διαβασω αυτο που ειπες(οτι δεν πολυ καλος φυλακας..)τον εβαλα σε αυτη την κατηγορια λογο εμφανισεις και σωματικης διαπλασης..:D θεωρω οτι ειναι απο τις πιο ομορφες ρατσες..τωρα για τα χασκι δεν ξερω πολλα οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη..!
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ναι!Θεωρητικά ούτε τα χάσκυ είναι σκυλιά φύλαξης!
 


pako21

Member
13 Μαϊου 2009
9
0
Athens
Ναι λογικο μου φαινεται..για αλλο σκοπο υπαρχει το χασκι(σκυλος εργασιας) και για αλλο πχ το doberman(για φυλακας..).Καθε σκυλος βεβαια ειναι ξεχωριστος και μοναδικος...:D
 


pako21

Member
13 Μαϊου 2009
9
0
Athens
Καλησπερα σε ολη την παρεα..Μπορειτε να μου πειτε αν στην Ελλαδα υπαρχει εκτροφεας rough Collie..???Απ' οτι εψαξα δεν βρηκα τιποτα..Μηπως γνωριζετε εσεις???:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.933
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95