Γνώμες για κωδικό Acana


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Απλα επειδη της το χωριζω σε δυο δοσεις το φαγητο,μου φαινονται λιγα 20+20γρ,δεν ξερω..εκανα copy paste απο το σαιτ της εκανα το πινακακι γιαυτο φαινεται καπως ετσι αλλα απο οτι καταλαβα κ εγω λεει για 40γρ την μερα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Άλλωστε και το σάιτ το λέει ότι χρησιμοποιήστε αυτές τις οδηγίες ως μπούσουλα και αυξομοιώστε σε σχέση με τις ανάγκες του κουταβιού σας. (καλά δεν λέει μπούσουλα ακριβώς :p )
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Χαχα :p Οποτε ξεκιναμε με 40γρ και βλεπουμε. Βεβαια απο σημερα ειμαστε στην φαση της αλλαγης απο την μια τροφη στην αλλη οποτε βαζω πολυ λιγοτερο.. Για να δουμε!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Eγώ (και δεν το λέω για να ακολουθήσετε το παράδειγμα μου) δεν χρησιμποιοώ φάση αλλαγής. Και τελικά όταν μια ξηρή τους κάτσει καλά τους κάθεται από την αρχή, αλλιώς κλάφτα!
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Ουτως η αλλως δεν εχει μεινει κ πολυ απο την παλια της τροφη κ για να ειμαι ειλικρινης επειδη δεν υπαρχει κ λογος να την πεταξω,θα της την ανακατευω μεχρι να τελειωσει.
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Τα 40γρ την μερα απο οτι φαινεται δεν της φτανουν της μικρης.. Καταρχην για ποτε βαζω το μπολ της να φαει κ για ποτε το τρωει δεν λεγεται!! Σε 1 λεπτο το εχει καθαρισει!! Ετσι κ εγω πριν λιγο που την ταισα τα περιπου 20-25γρ της, της εβαλα μολις τελειωσε αλλα περιπου 20 για να δω ποσο ακομη θα φαει. Το αποτελεσμα? μεσα σε λιγοτερο απο 1 λεπτο το εφαγε κ αυτο κ με κοιτουσε μεσα στα ματια σαν να ηθελε κ αλλο!! Τι παιζει ρε παιδια τωρα? δεν χορταινει απο οτι καταλαβαινω κ ενω γραφει επανω 40γρ πως πρεπει να της δινω,εμ βαζω απο μονη μου κατι παραπανω εμ δεν χορταινει παλι!! Τι κανω??
 




aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Δινεις αναλογα με το βαρος της...τα γραμμαρια ειναι ενδεικτικα , τα προσαρμοζεις αναλογα το σκυλο.. Αν τη δεις αδυνατη θα δωσεις παραπανω, αν παχυνει, θα μειωσεις!! Μπορεις να πας πχ στα 50 αλλα να ξερεις οτι δυσκολα νιωθουν κορεσμο τα ατιμα!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Εγώ προσωπικά σε κουτάβι που δείχνει να πεινάει παραπάνω και δεν είναι λαμπραντορ :p (αυτά πάντα δείχνουν ότι πεινάνε παραπάνω) θα του έδινα περισσότερα γραμμάρια και αν έβλεπα ότι γίνεται μπάλα θα του τα μείωνα .
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Δηλαδη ουσιαστικα μονο αν δω οτι παχαινει πολυ να της το μειωσω παλι..οποτε κ οι δυο προτινετε να της το αυξησω. Αυτο θα κανω αν ειναι κ βλεπουμε,απλα κ εγω φοβαμαι πως δεν θα νιωσει κορεσμο κ στο τελος θα γινει min pin μπαλιτσα :p
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Να ρωτησω,σε ενα κουταβι που αλλαζεις τροφη,σε ποσο καιρο περιπου μπορεις να εισαι σιγουρος για το αποτελεσμα? για το αν του καθεται καλα δηλαδη..