ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ (2xCACIB) - 13 & 14.10.2012


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Να συμπληρώσω...
Είδα για πρώτη φορά cane corso με άκοπα αυτιά. Πανέμορφα σκυλιά! Με κομμένα δεν μου άρεσαν - μάλλον τα θεωρούσα άσχημα. Απορώ γιατί τα έκοβαν τόσα χρόνια...

Επίσης ντόπερμαν με άκοπα αυτά: Παρότι περίμενα ότι "δεν θα βλέπεται", νομίζω ότι τους δίνει κάτι "ευγενικό στην όψη".
 




Akitalove

Active Member
13 Οκτωβρίου 2012
25
0
το Akita που σάρωσε....
Ποιο ηταν αυτο ?Ελληνικης ή ξενης εκτροφης?Αμερικανικο ή Ιαπωνικο?
Εχει καποιος Photo απο τα ακιτα της εκθεσης?Αλλα και γενικα photo παιδια.
 










Barcode AST

Active Member
30 Αυγούστου 2012
39
1
41
athens
400895_4668521669491_1420045793_n.jpg

13/10/2012 Best in show : 1 place American Akita, 2 place Staffordshire bull terrier, 3 place Ελληνικος ιχνηλατης, 4place Κανις γιγας!!!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
O Mπου έγινε Junior Champion...και πήρε και τη Νέων τη Κυριακή στη φυλή...Είμαι πολύ περήφανη για το μικρό μου...Βέβαια, ήταν τυχερός που δεν τον αποκεφάλισα το Σάββατο, γιατί έβαλε στο μάτι μια θηλυκιά η οποία του έκανε "κούκου" και ερωτεύτηκε σε σημείο που δεν ήθελε ούτε να τρέξει , ούτε να στηθεί...
Γενικά...
1. Οι συμμετοχές ήταν ελάχιστες αυτή τη φορά...(φαντάζομαι λόγω κρίσης)
2. Οι θεατές λιγότεροι, (φαντάζομαι λόγω κόστους βενζίνης...!!)
3. Είδα φυλές που είχα καιρό να δω σε Ελληνικούς στίβους και δεν είδα φυλές που παλιότερα υπήρχαν και με αρκετές συμμετοχές ..
4. ΠΑΡΑ πολλές οι απουσίες εκτροφέων και σκύλων ....(κρίμα)
5. Για το θέμα του καιρού...ήταν σχεδόν ο πρώτος Οκτώβριος που δεν ψιχάλισε...πάλι καλά...
6. Για τα cane corso θα συμφωνήσω με τη vrmode...κουκλιά!!
7. Για το Ντομπ...ακόμα βλέπω Ντομπ από μακριά και μου παιρνει κάποια δευτερόλεπτα να καταλάβω τι φυλή βλέπω...Με όλη μου την ειλικρίνεια δεν μου αρέσουν κομμένα...

cONGRATS σε όλες τις συμμετοχές του Forum..
Κύριε Γιάννη...με βρήκατε στη χειρότερη στιγμή του "άγχους "μου...και δεν πρόλαβα να σας χαρώ όπως ήθελα!!!! :):):)
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Οντως οι συμμετοχες ηταν λιγες σε σχεση με αλλες φορες.
Ακουσα οτι δεν θα ξαναγινει εκθεση (εκτος του Νοεμβριου) στο Marathon Land.
Ωραιος χωρος αλλα πολυ μακρια και πολυ κουνουπι και μυγα. Ειδικα τωρα που ειχε
ακομα πολυ ζεστη αγκομαχησαμε και εμεις και τα σκυλια.

συγχαρητηρια σε ολους που ακομα παλευουν και εχουν την ορεξη και κατεβαζουν σκυλια
παρολο που οι καιροι ειναι δυσκολοι διακριθεντες και μη!
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Το περιστατικό με τη θερμοπληξία έγινε στον στίβο 3 που φώναξαν κτηνίατρο?
Τι έγινε τελικά? Το σκυλάκι πως είναι?
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
O Mπου έγινε Junior Champion...και πήρε και τη Νέων τη Κυριακή στη φυλή...Είμαι πολύ περήφανη για το μικρό μου...

Γενικά...
1. Οι συμμετοχές ήταν ελάχιστες αυτή τη φορά...(φαντάζομαι λόγω κρίσης)
2. Οι θεατές λιγότεροι, (φαντάζομαι λόγω κόστους βενζίνης...!!)
3. Είδα φυλές που είχα καιρό να δω σε Ελληνικούς στίβους και δεν είδα φυλές που παλιότερα υπήρχαν και με αρκετές συμμετοχές ...

CONGRATS σε όλες τις συμμετοχές του Forum..

Κύριε Γιάννη...με βρήκατε στη χειρότερη στιγμή του "άγχους "μου...και δεν πρόλαβα να σας χαρώ όπως ήθελα!!!! :):):)
Κατερίνα, συγχαρητήρια για το (τρελλό) αγόρι σου!!

Γενικά...

1. Ναι, αυτό το συζητούσα και με άλλα μέλη. Δεν πρέπει να συγκρίνουμε το 2012 (ή, φοβάμαι και το 2013) με άλλες χρονιές...

2. Κι αυτό, επίσης, το συζητήσαμε... τώρα πλέον, η βενζίνη είναι υπολογίσιμη ποσότητα... μαύρος χρυσός!

3. Μιλώντας με "κύκλους" του Κ.Ο.Ε... είδα το "όνειρο" ότι είναι (νάχαμε να λέγαμε, τώρα) πιθανόν, στο εγγύς μέλλον, να δούμε και τον κούταβό μου στους στίβους...:cool:


Να ξαναπώ κι εγώ, συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη μας που συμμετείχαν!!!:)

Κατερίνα, μιά χαρά ήσουν! Οταν έτρεχα τη Μόκα, υπήρξα πολύ χειρότερος από πλευράς άγχους...
Στην επόμενη, θα "αλληλοχαρούμε" περισσότερο... κυρίως, άν έλθω στην ώρα μου!:D
 


purple

Well-Known Member
4 Οκτωβρίου 2012
66
0
Athens
Εγώ δυστηχώς την έκθεση την έχασα παρόλο που την περίμενα με τόση ανυπομονησία.Και ο λόγος που την έχασα ήταν ότι βρήκα και γω το Σάββατο το πρώι να τσακίσω το πόδι μου με αποτέλεσμα τώρα να βρίσκομαι με γύψο.:lloroso::mad:
Μήπως έχει κανείς φωτογραφίες από τα κάνε κόρσο.Πω,πω μιλάμε ήθλεα πάρα πολύ να τα δω οπότε άμα υπάρχει καμιά φωτογραφία ανεβάστε τη να τα χαρώ και εγώ που δεν τα είδα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
3. Μιλώντας με "κύκλους" του Κ.Ο.Ε... είδα το "όνειρο" ότι είναι (νάχαμε να λέγαμε, τώρα) πιθανόν, στο εγγύς μέλλον, να δούμε και τον κούταβό μου στους στίβους...
Έτσι...

Eιδική κατηγορία. Η κατηγορία όπως πολύ σοφά πρότεινες θα ονομάζεται "MF" δηλαδή "Mother Fuckers". Επειδή ο ΚΟΕ δεν μπορεί να την χρίσει έτσι ας την πει "MF - Most Fabulous". Στην κατηγορία αυτή θα παίζουν bandog, μουρμπούλια, καγκάλ, ο King Kong και ο Predator. Γκεστ σταρ ο Πίου της Mareco.

Όπως σωστά παρατήρησε ο Eammon, η παρουσίαση σκύλων θα γίνεται σε crate με ροδάκια, τα οποία θα σέρνουν οι χάντλερς σαν να τραβάνε κάρο.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
χαχαχαχαχαχχαχα απο τα καλυτερα ηταν αυτο!
Μετα το καρο φουστανακι...
 
Last edited:


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
χαχαχαχαχαχχαχα απο τα καλυτερα ηταν αυτο!
Μετα το καρω φουστανακι...
κάνω απελπισμένες προσπάθειες να βγάλω την εικόνα από το μυαλό μου και έρχεσαι εσύ με μια σου ατάκα και τη ξαναβάζεις... Γιατί????
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Όπως σωστά παρατήρησε ο Eammon, η παρουσίαση σκύλων θα γίνεται σε crate με ροδάκια, τα οποία θα σέρνουν οι χάντλερς σαν να τραβάνε κάρο.
Και, ακόμα καλύτερα, τα ειδικά αυτά crates, να έχουν από κάτω τρύπες για τα πόδια των σκυλιών... και να τα μετακινούν τα ίδια τα σκυλιά...
Ωστε να αναδεικνύεται και ο "εργασιακός" προσανατολισμός τους!!!
Και για να κουράζονται, ταυτόχρονα... γιατί, ρε αδελφέ, το (πολύ) κουρασμένο σκυλί είναι το καλύτερο σκυλί...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μπορω να αναλαβω χειριστης του Κασπερ, κ Γιαννη!!!
Μέσα!!!
Εδώ και τώρα!!!

Αφού είχα αυτή τη μοναδική (δημόσια) προσφορά, δεν τη χάνω!!!
Θυμήσου, όμως: Θα πρέπει, μεταξύ άλλων, να του δείξεις και τα δόντια, έτσι?

...Μετα το καρω φουστανακι...
κι εσείς το σχολιάσατε, έ?
 
Last edited:


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μέσα!!!

Θυμήσου, όμως: Θα πρέπει, μεταξύ άλλων, να του δείξεις και τα δόντια, έτσι?
Υπάρχουν και οι φωτογραφίες κύριε Γιάννη...Τραβήξτε εσείς τη φωτογραφία των δοντιών του...και τη δείχνει ο ASFE...!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki