ΔΙΠΛΗ ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΣΚΥΛΩΝ 2x CACIB ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ








Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Στρίπερς :p Πέρα από την πλάκα δεν τους είπε κανείς τίποτα;
Χασαμε τετοια υπερπαραγωγη; ntoulis θα σε φαω, εσυ φταις που αποσπουσες την προσοχή μου :p
 








stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Καλύτεροι χειριστές 12-18 ετών


Καλύτεροι χειριστές έως 8 ετών (η μικρή με το beagle όλα τα λεφτά)



Εγώ λάτρεψα αυτή τη μικρούλα

 




Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Προσωπικα σαν διοργανωση μου αρεσε περισσοτερο από την προηγουμενη..Γενικα μιλωντας αυτό και από διαφορες αποψεις. Κυριως από θεματα ταλαιπωριας - αναμονης.
Οσον αφορα τα ''Fails'' ναι υπηρχαν αρκετα..Ειδικα την Κυριακη, φωνάξανε τουλαχιστον 5 νουμερα,τα οποια δεν μπηκαν καν στο στιβο να δαγωνιστουν.
Δεν ελειψαν κατι φασαρίες για τις κρισεις που πηραν καποιοι και για κριτες παραπονα κτλ.
Όχι κατι πρωτοτυπο κοινως.
Περα από αυτά περασαμε ωραια,ειχε και το γελιο της η ολη υποθεση (σε καποια σημεια) είχαμε μια αψογη αντικειμενικη κριση, που ομολογω δεν το περιμενα.
 




ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Δυο παρατηρήσεις και απο εμένα:

1) Το πρόγραμα δεν ειχε πρόγραμα ή τουλάχιστο δεν έβγαινε.

2) Ο χώρος ηταν μικρός έπρεπε να κλείσουν μεγαλητερο.
Τα κρέιτ δεν έπρεπε να ειναι γύρο γύρο απο τους στίβους.
Και σε συνδιασμο με εκείνες της Καρακίτς αψηδες του χορηγού ο κόσμος δεν
μπορούσε να δει μέσα στους στίβους. Οι διάδρομοι μικραίνανε και δημιουργούσαν
συνοστισμό με αποτέλεσμα την νευρικότητα των σκύλων.
Η ΔΕΘ εχει και μεγαλύτερους χώρους αν της ζητηθούν.
Θα μπορούσαν σε μεγαλητερο χώρο απο την μιά μεριά να ηταν οι εκθέτες και απο
την άλλη οι εκτροφοίς με τα κρέιτ τους προς όφελος των διαδρόμων και μεγαλύτερων
στίβων.

Κατα τα αλλα ολα καλά.:cool:
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μολοσσάκια που περιμένουν για την αξιολόγηση (και μάλλον βαριούνται την ζωή τους...)



Ο Πύρρος του sea-mol



O μοναδικός μολοσσός προς κρίση



Η τσοπάνα που δάγκ(α)σε τον κριτή κατά την αξιολόγηση και είδε την έξοδο



Τα τσοπάνια της 1ης μέρας για αξιολόγηση (νομίζω ότι ήταν αξιολόγηση δεν είμαι σίγουρη )



Έπονται οι best των groups αργότεραααα...και φωτο από το Agility :D
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Δυο παρατηρήσεις και απο εμένα:

1) Το πρόγραμα δεν ειχε πρόγραμα ή τουλάχιστο δεν έβγαινε.

2) Ο χώρος ηταν μικρός έπρεπε να κλείσουν μεγαλητερο.
Τα κρέιτ δεν έπρεπε να ειναι γύρο γύρο απο τους στίβους.
Και σε συνδιασμο με εκείνες της Καρακίτς αψηδες του χορηγού ο κόσμος δεν
μπορούσε να δει μέσα στους στίβους. Οι διάδρομοι μικραίνανε και δημιουργούσαν
συνοστισμό με αποτέλεσμα την νευρικότητα των σκύλων.
Η ΔΕΘ εχει και μεγαλύτερους χώρους αν της ζητηθούν.
Θα μπορούσαν σε μεγαλητερο χώρο απο την μιά μεριά να ηταν οι εκθέτες και απο
την άλλη οι εκτροφοίς με τα κρέιτ τους προς όφελος των διαδρόμων και μεγαλύτερων
στίβων.

Κατα τα αλλα ολα καλά.:cool:
Στο μυαλο μου μεσα εισαι . Τις ιδιες παρατηρησεις εκανα κι εγω. Η ανοργανωσιά σε όλο της το μεγαλείο. Ηρθε κόσμος λογω κουτρα εισόδου, υπηρχαν αρκετοι και ωραιοι σκυλοι αλλα συνολικα πολλα τα μειον και λιγα τα συν.
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
εγω που πηγα για μια γρηγορη ματια δεν ξερω τα περι διοργανωσης,με απογοητευσε ομως το γεγονος οτι πολλα κορσο απο ταμπεραμεντο φαινοταν λιθαργικα (και οι ιδιοκτητες τους που γνωρισα νεαροι και ενδεχομενοι εκτροφεις απο οτι μου ειπαν,χωρις εμπειρια απο οτι φαινοταν) οπως και τα καυκασια που τα χαιδεψα ανετα,επισης τα ροτ ουτε λογος,οι ιδιοκτητες που μιλησα δεν ειχαν ιδεα απο εργασια και τα σκυλια κανενα δειγμα ταμπεραμεντου,μου φαινεται εχω αρχισει να απομυθοποιω του εκτροφεις πολυ ασχημα σιγα σιγα,αν και ποτε δεν τους πιστεψα οπως αλλοι,οι παγματικοι σταρ νομιζω ηταν τα 2 παιδια με τα μαλινουα που θα λαβουν μερος στο παγκοσμιο,απο το team του βερανη,η ιολη γεωργουλη και ο μαρκος πελιταρης,αυτοι ραγματικα ειχα να πουν πολλα αν και δεν ειδα κοσμο να τους πλησιαζει...

υ,γ τα συμπερασματα με οσους μιλησα,και μονο,οχι με ολους οσους ειχαν τις ταδε φυλες,για να μην παρεξηγηθουμε...
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ξεκινήσαμε δειλά δειλά με τη Χαρούλα μας. Αποτέλεσμα: very promising, best puppy of breed (χαχα δεν είχε άλλα κουτάβια) αλλά πάνω από όλα πολύ καλή αξιολόγηση. Είμαι πολύ χαρούμενη!

https://www.facebook.com/photo.php?...572807.-2207520000.1396858808.&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?...572807.-2207520000.1396858808.&type=3&theater

ε καλά... με το πρότυπο της συγκρίνεται, όχι με τυχόν αλλα κουτάβια!!! ;)
ποιος να συγκριθεί μαζιιιιιιιιιιιιι της (που λέει και το ασμα)

Stamatia καλά που εχουμε και εσενα για αναμετάδοση!!!

(για τα ιταλάκια παντως, εχω να πω οτι είναι αξιοθαύμαστα, ετσι μικροκαμωμένα)
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
Πρώτη φορά στη φραπεδουπολη :D

Πολυ καλη εντυπωση απεκομισα.

θετικα,
1. Καιρο είχα να νιώσω υποχρέωση σε ανθρώπους, αλλος κόσμος…
2. Είδα Αγαπημένα πρόσωπα ( Εφη, Μαρεκο κλπ)
3. Ο κόσμος αρκετος
4. Ο παρουσιαστής πραγματικά ταλαντούχος!
5. Η συμμετοχές αρκετές 380-400(σαβ/κυρ)
6. Οι πίστες άνετες.
7. Πάρκιν σε κλειστό χώρο. Εύκολη προσβασιμότητα
8. Σχεδόν 1000χλμ με το land rover μου;)
9. Διαπιστώνω οτι αρχίζει να δικαιώνεται η εκτροφεας μας και όχι οι … δακτυλογραφοι.

αρνητικα,
1. Κάποια … σχετικότητα στα χρονοδιαγράμματα αλλα κι αυτή μαλλον οφείλεται στο οτι ειναι πιο έλληνες. (με τα καλά τους και τα στραβά τους)
2. Τα κλασσικά σκατα πατημένα στους διαδρόμους…
3. Η κλασική κλάψα αυτών που πανε ΜΟΝΟ για να τους δώσουν την πρώτη θέση

θα ξαναπαμε!!!:D

υγ. Για τα αποτελέσματα στην μαμαζέλ.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
QUIZ: Πόσα τέτοια, χωράνε σ'ενα box, περίπου...με το μάτι...50χ40χκάτι;
Όταν τριγυρνούσα είδα 2 λαμπ σε ένα box που ήταν για σκυλί το πολύ 10κιλο. Όρθια δεν τα έπαιρνε να σηκωθούν και μάλλον ούτε σε μήκος χωρούσαν αν κάθονταν το ένα δίπλα στο άλλο...

Μερικά αμερικάνικα ακίτα και μερικούς ποιμένες που πρόλαβα να δω με εντυπωσίασαν πολύ. Στα πεταχτά και στο γύρω γύρω, δεν ξέρω ποια συγκεκριμένα είδα, καθώς πρόλαβα μόνο ένα από τα.. διαλλείματα για διαφημίσεις.

Ο Πύρρος.. τον είδα για 10 δευτερόλεπτα αλλά όταν γύρισε και με κοίταξε, μου ριξε ένα βλέμμα.. δε μπορώ να το περιγράψω, έπαθα έναν έρωτα! Και έναν άλλο ερωτα είδα, αλλά ήμουν ήδη προκατειλημένη υπέρ του!

Πού είναι οι φώτος απο το ατζίλιτυ άαααντεεεεεεε!!!!!

('Ασχετο, αλλά είχε πολύ πλάκα η τυχαία συνάντηση με 2 συμφορουμίτες την Παρασκευή που αναγνώρισαν τον Άρη στη βόλτα μας - λολ). Χάρηκα πολύ που γνώρισα τους λίγους από σας που συνάντησα, ελπίζω next time να έχω χρόνο και να κάτσω να απολαύσω και την εκδήλωση και τα σκυλιά περισσότερο.
 
Last edited:


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Πεστε μου τώρα ποιοι ήρθατε στην έκθεση να αρχίζω να σας κοπανάω έναν-έναν!

Εγώ είδα Βαγγέλη(kokoni) και seamol και την Έφη(Noela) από μακριά γιατί ήταν μέσα στο στίβο και έκανε agility!