Διατίθεται standard schnauzer salt and pepper.


santa

Member
8 Μαϊου 2015
15
5
45
Καλημέρα,

Πριν από ένα μήνα πήρα ένα υπέροχο standard schnauzer από επίσημο εκτροφέα της Τσεχίας. Είναι θηλυκό , 3,5 μηνών, χρώμα αλατοπιπερο. Είναι υγιέστατη και έχει άριστη μορφολογία και τριχωμα και έναν καταπληκτικό χαρακτήρα. Είναι πανέξυπνη. Δυστυχώς , τα πράγματα ήρθαν έτσι που για προσωπικούς λόγους δεν μπορούμε να την κρατήσουμε. Όποιος ενδιαφέρεται, παρακαλώ ας στείλει μηνυμα. Τιμή συζητήσιμη.Ευχαριστώ.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Δλδ τώρα το μεταπουλάς ?...από ποιον επίσημο εκτροφέα της Τσεχίας...επιτρέπεται να πεις..
 


santa

Member
8 Μαϊου 2015
15
5
45
Δεν έχω ιδέα από τους κανονισμούς του forum....συγνώμη. Ναι , την πήραμε από τον εκτροφέα Grand Calvera στην Τσεχία.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ο εκτροφέας σου ξέρει ότι το πουλάς ?....γιατί δεν επικοινωνείς μαζί του...μπορεί να το θέλει πίσω...
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Δεν έχω ιδέα από τους κανονισμούς του forum....συγνώμη.
Γι'αυτό, πρέπει να τους διαβάζεις πριν γράψεις.
Δεν επιτρέπονται θέματα, για πώληση ζώων.
Να επικοινωνήσεις με τον εκτροφέα σου. Δεν είναι δυνατόν να μεταπωλάς τον σκύλο, χωρίς αυτός, να το ξέρει.
 


santa

Member
8 Μαϊου 2015
15
5
45
Ναι, της έγραψα σήμερα. Οκ, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ελπίζω να μου απαντήσει άμεσα.:)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Πολύ θα ήθελα να μάθω, τι είναι επιτέλους, αυτοί οι τόσο σοβαροί προσωπικοί λόγοι, που επικαλούνται συχνά-πυκνά διάφοροι, για να ξεφορτωθούν ένα πλάσμα, κυρίως όταν το έχουν ελάχιστα στην ζωή τους και όταν υποτίθεται το έχουν ψάξει και για καιρό, προκειμένου να το αποκτήσουν.

Εχω μεγάλη περιέργεια ειλικρινά, γιατί το δικό μου ταπεινό μυαλό, δεν μπορεί να σκεφτεί κανέναν. Ούτε έναν.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ελπίζω τα καλύτερα για το σκυλάκι.
Εάν δεν πρόκειται για επιπολαιότητα και συνέβη κάτι σοβαρό σας εύχομαι σύντομα να το ξεπεράσετε.
 


santa

Member
8 Μαϊου 2015
15
5
45
Τα πραγματα άλλαξαν πολύ στη ζωή μας τελευταία. Αν κάποιοι θέλουν να το κρίνουν αρνητικά, μπορούν να το κάνουν, αλλά το τελευταίο σκυλάκι που είχαμε , το είχαμε από κουτάβι μέχρι και τα 10 της . Τότε χρειάστηκε να της κάνουμε ευθανασία γιατί διαγνώστηκε με επιθετικό καρκίνο. Έτσι αποφασίσαμε να πάρουμε την μικρή μας αλλά χωρίς να θέλω να μπω σε λεπτομέριες , μας ήρθαν τα πάνω κάτω λίγο καιρό αφού την αποκτήσαμε.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Και αποφασίσατε έτσι ταπεινά, να την πουλήσετε και να βγάλετε και κάτι, από τα πάνω-κάτω.
Ok, λογικό!!!
Το μόνο δικό μου, για τον εαυτό μου, δικαιολογημένο πάνω-κάτω, είναι να...αφήσω το κάτω και να βρεθώ στα πάνω....τίποτα άλλο.

Ελπίζω να επικοινωνήσατε όντως με τον εκτροφέα, και να έχει το σκυλάκι, μια καλύτερη τύχη στο εξής.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν θα ζητούσα ποτέ να μπεις σε λεπτομέρειες. Και σε τέτοιες περιπτώσεις αποφεύγω να κρίνω γιατί τα πράγματα μπορεί να έρθουν άνω κάτω στις ζωές όλων μας.
 






stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Τι σου απάντησε η εκτροφέας..αν μας επιτρέπεις να μάθουμε ..
 


santa

Member
8 Μαϊου 2015
15
5
45
ναι, βέβαια, με συμβούλευσε (μέσω FB) να το συζητήσω με τους γονείς μου , γιατί ενδεχομένως να χρειαστεί να μείνουμε σπίτι τους. Αν δεν βγάλω άκρη τοτε μου είπε ότι μου μένει να της βρω μια οικογένεια. Είναι πολύ καλός άνθρωπος, γι'αυτό και δεν διστασα στιγμή να επικοινωνήσω μαζί της.
 
  • Like
Reactions: Thodoras






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Mareco, οταν θα ξαναρχίσει κανένα ρεαλιτι κάνε apply κριτής. Θα σου πάει.
Δίνουν καλά λεφτά, ή θα χρειαστεί να πουλήσω κανά σκύλο, αν μου 'ρθουν τα πάνω-κάτω; Να ξέρω, να το ψάχνω από τώρα σιγά-σιγά.
Γιατί, των φρονίμων τα παιδιά...ε; ;)

Btw στον εκτροφέα σου είπες, ότι τον πουλάς τον σκύλο, ή απλώς ότι του ψάχνεις καλύτερο σπίτι, που βασικά να τον αγαπούν και να τον φροντίζουν, την στιγμή που εσύ, δεν μπορείς;
 
  • Like
Reactions: Beyond Wonderland




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Βρε @santa...μου κάνει εντύπωση γιατί με μια πολύ γρήγορη ματιά στο εκτροφείο και στη σελίδα της στο κοινωνικό δίκτυο βλέπω ότι τα έχει τα βραβεία του το εκτροφείο...και η απάντησή της ήταν να του βρεις ένα καλό σπίτι αν μπορείς? ...νταξ τι να πω...
Το κουτάβι σου είναι από την γέννα που δίνει στις 30/4/2015 ?
 
  • Like
Reactions: mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf