Εμείς και ο Alpen (Νέα μέλη)


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Καλησπέρα. Είμαστε ο Δημήτρης και η Σοφία και προχθές γίναμε γονείς!!! Ήρθε ο Alpen. Ένας γερμανικός ποιμενικός 50 ημερών.
Γεια σας είμαι ο Alpen είμαι μικρούλης και πολύ παιχνιδιάρης. Μου αρέσει να δαγκώνω τις παντόφλες του μπαμπά να κοιμάμαι στις παντόφλες τις μαμάς αλλά και να μου χαϊδεύουν τη μουσούδα και λίγο τη κοιλίτσα μου!!!! Σε γενικές γραμμές είμαι ήσυχος μόνο όταν κοιμάμαι!
 

Attachments



greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
καλως τον δεχτηκατε τον μικρουλη σας,και καλως ηρθατε στο φορουμ.
Επρεπε να περιμενεις καμια δεκαρια/δεκαπενταρια μερες ακομα για να τον παρεις απο την οικογενεια του, τον μικρο σου.
Κουκλος ειναι ,να προσεχεις την διατροφη του και τις αταξιες του τωρα που ειναι μικρος.
Μονο θετικες εμπειριες να εχει και καλη κοινωνικοποιηση.
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Καλώς ορίσατε...
Και να τον χαίρεστε...

Επίσης, να τον προσέχετε στα πλακάκια, γιατί τρέχοντας, γλιστρώντας, παίζοντας ο μικρός μπορεί να του δημιουργηθεί πρόβλημα στα πόδια...
Καλό θα ήταν να βάλετε κάποιο χαλάκι, μοκέτα..., στα μέρη όπου κινείται και παίζει...
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Καλώς τους :)

Προσοχή στις ολισθηρές επιφάνεις όπως είπε και η Αγάθη, καλύτερα να στρώσετε τα χαλιά από τώρα.
Πολύ μικρό τον πήρατε, γιατί ετσι;
Να σας ζήσει!
 




jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Τον πήραμε νωρίς γιατί δεν ξέραμε,εδώ διάβασα οτι θέλει τουλάχιστον 65-70 μέρες.Τον έχουμε περιορισμένο στο χωλ & κουζίνα που είναι πλακάκι γιατι τώρα μαθαίνουμε να κάνουμε την ανάγκη μας στην πάνα γιατι στο σαλόνι και την κρεβατοκάμαρα πού έχουμε στρωμένη μοκέτα κάτω όταν τον αφήνουμε τα κάνει όπου να'ναι,μάλλον τον μπερδέυει το οτι είναι μαλακή.Μπορώ να προσέχω κάτι η μόνο χαλί είναι η λύση?
 




agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Ο σκύλος χρειάζεται κάτι σταθερό να πατάει και όχι να γλιστράει...
Δεν αναφέρομαι στο απλό περπάτημα, αλλά όταν παίζετε για παράδειγμα και αυτός τρέχει...
Δεν πρέπει απαραίτητα να είναι στα χαλιά...

Το θέμα είναι να μην ανοίγουν τα πόδια του γλιστρώντας και πάθει καμιά ζημιά...

Μπορεί μερικές φορές αυτό να είναι....χαριτωμένο και αστείο, αλλά μπορεί να αποβεί και λίγο επικίνδυνο...

(δεν έχω γνώσεις από γερμανικούς ποιμενικούς συγκεκριμένα, απλώς ξέρω ότι χρειάζεται προσοχή, ειδικά στις πιο μεγαλόσωμες φυλές...)
 








axolotl

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2011
376
0
Ανδρος
να σας ζησει ο ομορφουλης σας.
οταν τον μαθετε να τα κανει σε ενα σημειο, σας παρακαλω ενημερωστε με και πειτε μου τον τροπο γιατι κι εγω παιδευομαι με την zaira και παλι τα κανει οπου προλαβει....καλο κουραγιο μας ευχομαι
 


ΖΥΓΟΣ

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2011
124
0
ΑΘΗΝΑ
Καλώς ήλθατε στην παρέα μας..!!

Να τον χαίρεσται για πολλά-πολλά χρόνια..(αγοράστε μία καλή σφουγγαρίστρα,:)χλωρίνη,:Dμυρωδάτα απορρυπαντικά,:eek: πάνες..και έπεται συνέχεια:p, αλλά θα σας ανταμοίψει με την αγάπη του).

Συμφωνώ με Sofouli & Tara...όντως το πήρατε μικρό και θα έχει ελλιπή κοινωνικοποίηση....χρειάζεται αγάπη και πολλή δουλίτσα απο πλευράς σας .
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
να σας ζησει ο ομορφουλης σας.
οταν τον μαθετε να τα κανει σε ενα σημειο, σας παρακαλω ενημερωστε με και πειτε μου τον τροπο γιατι κι εγω παιδευομαι με την zaira και παλι τα κανει οπου προλαβει....καλο κουραγιο μας ευχομαι
ακόμα δεν ειναι 100% έτοιμος. τώρα τα κάνει στην πάνα όταν είναι περιορισμένος ,όταν είναι ελεύθερος τα κάνει και στην μοκέτα.μάλλον τον μπερδεύει το οτι είναι μαλακή.θέλει να τον κυνηγάς διακριτικά εννοείται και όταν πάρει ''θέση ανάγκης'' τον βουτάς χωρίς να τον τρομάξεις και τον αφήνεις στην πάνα. μετά απο μια εβδομάδα εμας το κάνει μόνος του τώρα.ατυχήματα υπάρχουν μόνο το βράδυ και αυτο εάν έχει γεμίσει η πάνα του και αναγκαστικά πάει αλλού.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Kαλως ηρθατε! ;)

Καλυτερα κατα τη γνωμη μου να αποφυγετε τη χλωρινη. Επιβαρυνει αρκετα το περιβαλλον, μπορειτε εναλλακτικα να χρησιμοποιησετε Topine (καταλληλο για χωρους οπου ζουν και κατικιδια και δεν τα ενοχλει, ειναι και απολυμαντικο) οπως και Dettol.
 


ΖΥΓΟΣ

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2011
124
0
ΑΘΗΝΑ
Kαλως ηρθατε! ;)

Καλυτερα κατα τη γνωμη μου να αποφυγετε τη χλωρινη. Επιβαρυνει αρκετα το περιβαλλον, μπορειτε εναλλακτικα να χρησιμοποιησετε Topine (καταλληλο για χωρους οπου ζουν και κατικιδια και δεν τα ενοχλει, ειναι και απολυμαντικο) οπως και Dettol.

Υπάρχει στα Super Markets το Topine..??:confused:...
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf