Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Εσύ όμως, έμαθες κάτι ενδιαφέρον. Λίγοι το γνωρίζουν, μόνο όσοι έχουν κάνει με Γ.Π. και έχουν ψάξει!
 


Ρεάκι

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
101
73
34
Μόλις πριν λίγο εβγαλα τη Ρέα μόλις φτανουμε σε έναν δρόμο όπου συνήθως τα κάνει ήταν μια "κυρία" και περπατουσε κοντα μας. Σταματάει η Ρέα για να παρει στάση για τσισάκια και βλέπω με την άκρη του ματιού μου οτι κοντοστεκεται και η κυρια. Αφου τελειωνει το ρεακι τη δουλεια ακουω απο πισω μου την κυρια : "Αυτά τώρα ποιός θα τα μαζέψει?" Μα τι λέει σκέφτομαι δηλαδη πως ακριβως θα τα μαζευε καποιος? " Θα περάσω σε λίγο να τα γλύψω..." της λεω... " Σα δε ντρεπεσαι εχεις και θρασος " μου απανταει και φευγει... ΑΑΑΑ τα νεύρα μου!!!!!!!
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ποσά τέτοια θα ακουσεις... Δε λέγεται! Αυτή όταν κατουράει μέσα στη θάλασσα, ποιος τα μαζεύει; άιντε με την κάθε κυρατσα!

Εν τω μεταξύ, πριν λίγο, στη βόλτα, η νεφέλη πήρε στάση για κακά και περνούσε μια κύρια με καρότσι. Κοντοστάθηκε και κοίταξε, αλλά δεν είπε τίποτα φωναχτά.. Έτοιμη ήμουν να της πω να περιμένει μέχρι να τα πάω στον κάδο! Γκρρρρ
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Συνήθως για περιπτώσεις που η μικρή θα κατουρήσει σε πεζοδρόμιο, κουβαλάω και μπουκαλάκι νερό να τα ξεπλύνω κάπως. Κυρίως επειδή δεν μου αρέσει εμένα να τα αφήσω και δευτερευόντως για τυχόν παράπονα.

Πάντως όσο και αν σας καταλαβαίνω, μην έχετε λυμένο το ζωνάρι γιατί οι περισσότεροι με τα σκυλιά τα παρατάνε οπου τα κάνουν... Λογικό να "καραδοκούν" οι υπόλοιποι. Το έχω κάνει και εγώ περιμένοντας να δω αν θα τα μαζέψει άλλος, που εντέλει χρειάστηκε να συμμορφωθεί μετά από παρατήρηση.
 


Ρεάκι

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
101
73
34
Καλα οτι υπαρχουν σιγουρα!! Τα χοντρα απαραδεκτο να μη τα μαζεψω το καταλαβαινω. Αλλα τα τσισακια ομολογω οτι δε μου πηγε το μυαλο να τα ξεπλυνω :p Καλη ιδεα ομως!!
 
  • Like
Reactions: Lavernne




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Bέβαια αν εχεις μεγαλόσωμο σκυλί τι να σου κάνει το μπουκαλάκι... Εκεί χρειάζεσαι μάνικα!:LOL:
Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ προηγουμένως, αλλά κρατήθηκα...
Να είσαι με τον Κάσπερ στο ένα χέρι και με το 25κιλο μπιτόνι στο άλλο???:D

Αυτό δεν είναι βόλτα... είναι ΒΑΣΑΝΟ !!!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Με 28 κιλά μοσχαρα και εγώ μπιτόνι πρέπει να κουβαλάω, το μπουκαλάκι ούτε για αστείο δε μας φτάνει(δοκιμασμένο).
Παρατήρηση σε άτομο που δε μάζεψε τα κόπρανα έχω κάνει και εγώ πολλάκις! Από ένα αυτί μπήκε και από το άλλο βγήκε, αλλά τουλάχιστον κάποιος τους έκραξε!
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
μέσα στο νεράκι μπορείς να ρίξεις και 3-4 σταγόνες χλωρίνη gel ! και θα έχεις και καθαρή συνείδηση & καθαρούς δρόμους ! ( ντόντ ντρίνκ ιτ φυσικά)
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Λοιπον ας πουμε και εμεις την ιστορια μας την προηγουμενη παρασκευη! Ειχαμε παει στο Λοφο πανι (Αλιμο) για απογευματινη βολτα. Στον λοφο περα απο τα γηπεδα 5χ5 και τενις του δημου εχει ενα μεγαλο πλατωμα οπου μαζευονται οι σκυλο-ιδιοκτητες! Εχουμε παει λοιπον...η ροττυ εχει μυριστε με ολα τα σκυλια,,και ειναι ολα υσηχα και ωραια...αλλα παιζουν με κλαδακια, αλλα εχουν βρει πλαστικα μπουκαλια..και η ροττυ βρισκει ενα που μπαιζει με μπαλακι....αφου εχουν τρεξει περα δωθε με το μπαλακα κανα 40λεπτο γεματο (το αλλο σκυλακι να πω οτι ηταν αρκετα κυριαρχικο με το παιχνιδι του....οποτε και η ροττυ..παντα αφηνε το αλλο σκυλακι να το επαναφερει χωρις να προκαλει) ερχται το σκυλακι και παραταει το μπαλακι μπροστα μου....και ενω εχω πιασει το μπαλακι στο χερι ετοιμος να το πεταξω..κανει ενα γκρρ..και αρπαζει την ροττυ που στεκοταν ακριβως κολητα πισω του...(σε θεση ετοιμη να τρεξει για το μπαλακι) περιττο να σας πω οτι η ροττυ δεν του χαριστηκε αλλα ανταπεδωσε....τελοσπαντων....βουταω την ροττυ εγω και την σηκωνω στον αερα..ενω το αλλο ζαβο προσπαθουσε να την δαγκωσει στα ποδια...και το παρεμποδιζα οσο μπορουσα με το ποδι μου! Σε ολο αυτο το σκηνικο εννοειται οτι η ιδιοκτητρια του αλλου σκυλου ηταν πιο μακρια αλλα ηρθε τρεχωντας να βοηθησει (να κρατησει το σκυλι της)....και αυτο που μου κανε εντυπωση ειναι οτι ακριβως παραδιπλα μου ηταν ενας αλλος σκυλογονιος...που τραβαγε βιντεο με το κινητο του....Δλδ ημαρτον.... αντι να ερθει να βοηθησει να βοηθησει λιγο να πιασουμε το σκυλι της αλλης...τραβαγε βιντεο τον σκυλο-τσακωμο!!!!! Εννοειται οτι μολις τα χωρισαμε..ειχε παρει το μπιγκλ του..και ειχε φυγει απο το παρκο..και δεν προλαβα να του πω τπτ! Και ξερω οτι κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να ερθει να βοηθησει σε σκυυλοκαβγα...ξενων σκυλιων...αλλα ρε φθλε..οχι να τραβας και βιντεο... ενω γυρω σου γινεται σκυλοκαβγας.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ααααυτούς φοβάμαι περισσότερο από κάθε τι...:cool: που θα έχουν την ετοιμότητα να σε τραβήξουν βίντεο... απορώ πως δεν με έχετε δει ακόμα "εδώ μέσα" σε βίντεο!!!:D

Υ.Γ. Λάθος, Γιάννη, το να την σηκώσεις ψηλά... ο άλλος ΠΑΝΤΑ θα πάει να δαγκώσει από κάτω... σχεδόν ΠΑΝΤΑ θα γίνει ο καυγάς, όταν σηκώσεις ψηλά το ένα σκυλί...;)
 
  • Like
Reactions: vek




Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Γιάννη, με όλη την καλή μου πρόθεση κατατεθημένη, δεν σε καταλαβαίνω!Ποιό ήταν το σφάλμα του τρίτου. Το ότι δεν διακινδύνευσε με μία παρέμβαση του, να τον δαγκώσουν αναίτια, ή ότι δεν ρίσκαρε, να μπλέξει το σκυλί του και αυτό στον καυγά? Το βίντεο, τι πρόβλημα σου δημιούργησε? Μπορεί να ήθελε να το έχει, ή να το δείξει, σαν παράδειγμα προς αποφυγή, για τον επιτιθέμενο σκύλο. Η εν πάσει περιπτώσει, απόλυτο δικαίωμα του!
Δεν πυροδότησε, με τον παραμικρό τρόπο, τον σκυλοκαυγά, όπως πχ φωνάζωντας, ή πετώντας αντικείμενα κλπ Δεν ήταν ένα ατύχημα, σε σένα ή τον σκύλο σου και αντί να βοηθήσει, βιντεοσκοπούσε. Με το ζόρι "καλός", δεν γίνεται!
Πάντως, είμαι πολυ περίεργος, αν δεν έφευγε, τι θα του έλεγες, και στηριζόμενος σε ποιό σφάλμα του!
 
  • Like
Reactions: epial


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Αυτό με το μπουκαλάκι το εκανα κάποτε μέχρι που συνειδητοποίησα οτι τα εκανα χειρότερα τα πράγματα. Άπλωνε παντού. Ευτυχώς η μικρή σπάνια τα κάνει εκτός χώματος κ μόνο αν την ξεγελάσει κανά γειτονικό χορταράκι να νομίζει ότι τα κανει σε χώμα. (Ξέρω. Καταναγκαστικό καθικάκι...)

Ωστόσο για τα κακά έχω προμηθευτεί σακουλίτσες hello kitty παρακαλώ για να το κάνω λίγο πιο γκλάμουρ -που δν γίνεται, αλλά λέμε τωρα...- κ είμαι απόλυτα συνεπής.

Παρόλα αυτα πέρσι την ειχα κ γω την ιστορία μου με έναν ταξιτζή στην πλατεια κάτω απο το σπιτι μου που τον ενόχλησε το κατούρημα εκει "που περνά όλη του τη μέρα". Βγήκε ο περιπτεράς κ του είπε κ γω περνάω όλη μου τη μέρα εδω κ έχετε κανει την πισω μεριά δημόσια ουρητήρια, το σκυλάκι δε πείραξε; Βριστηκανε κ με πήρε κ μένα η μπαλα με διαφορα κοσμητικά κ υποψιάζομαι αν τον πετύχω ταρίφα θα μου παει ο κούκος αηδόνι...

Μου εχει τύχει βέβαια κ το να νομιζω οτι με παρακολουθεί μια κοπέλα για να μου την πει κ αυτή αφού είδε οτι τα μάζεψα να μου δωσει συχαρίκια.
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γιάννη, με όλη την καλή μου πρόθεση κατατεθημένη, δεν σε καταλαβαίνω!Ποιό ήταν το σφάλμα του τρίτου. Το ότι δεν διακινδύνευσε με μία παρέμβαση του, να τον δαγκώσουν αναίτια, ή ότι δεν ρίσκαρε, να μπλέξει το σκυλί του και αυτό στον καυγά? Το βίντεο, τι πρόβλημα σου δημιούργησε? Μπορεί να ήθελε να το έχει, ή να το δείξει, σαν παράδειγμα προς αποφυγή, για τον επιτιθέμενο σκύλο. Η εν πάσει περιπτώσει, απόλυτο δικαίωμα του!
Δεν πυροδότησε, με τον παραμικρό τρόπο, τον σκυλοκαυγά, όπως πχ φωνάζωντας, ή πετώντας αντικείμενα κλπ Δεν ήταν ένα ατύχημα, σε σένα ή τον σκύλο σου και αντί να βοηθήσει, βιντεοσκοπούσε. Με το ζόρι "καλός", δεν γίνεται!
Πάντως, είμαι πολυ περίεργος, αν δεν έφευγε, τι θα του έλεγες, και στηριζόμενος σε ποιό σφάλμα του!
Οτι δεν μου αρέσει να υπάρχει το πρόσωπό μου σε βίντεο σε ξένα χέρια, χωρίς τη συγκατάθεσή μου... Εγώ τουλάχιστον αυτό θα του έλεγα, κι ας μη με λένε Γιάννη
 




Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
τι μπουκαλακι να παρω εγω?:rolleyes:

53 κιλα ο αρσενικος σημαδευει καθε 15 μετρα κ 45 κιλα η θυληκια,μαλλον θελω πυροσβεστικο οχημα συνοδεια:p
Τον Διογενη δεν τον αναφερω το μπουκαλακι φτανει για μια εβδομαδα:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
johnk το ξερω οτι ηταν λαθος σαν χειρισμος, αλλα δεδομενου οτι η αλλη ερχοταν τρεχοντας απο την αλλη ακρη του παρκου στο παγκακι που καθοταν με τον φιλο της και μιλαγανε....και ωσπου να ρθει δεν μπορουσα να αφησω τα σκυλια να καβγαδιζουν αρπαξα την δικια μου απο το κολαρο και την σηκωσα στον αερα ωστε να μην μπορει να δαγκωσει αλλο..και με το ενα ποδι μου προσπαθουσα να κρατησω μακρια το αλλο σκυλι! Βλεπεις σε τετοιες περιπτωσεις αν δεν εχεις κανα ψεκαστηρι με νερο...τοτε πρεπει και οι δυο να τραβηξουν τα πισω ποδια και να χωριστουν τα σκυλια...απο τον καβγα! Αφου η αλλη ερχοταν απο την αλλη ακρη..το σεναριο να τραβηξω ποδια στην δικη μου...δεν θα αλλαζε κατι η αλλη αα συνεχιζε να την δαγκωνει στον λαιμο! Οσο για τον τυπο με το κινητο....μου κακοφανηκε μαλλον που μες στον πανικο αυτος τραβαγε βιντεο λες και δεν τρεχει μια! (Αν και σε αλλα μερη που χω παει και γινεται τσακωμος σκυλιων...οσοι μπορουνε ψιλοβοηθανε..αλλα ενταξει μαλλον η μειοψηφια βοηθαει)
 




Status
Κλειδωμένο θέμα