Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Α ρε πάτε και πέρνατε ρεμάλια αρσενικούς σκύλους και σας βγαίνει η πίστη σαν τα κοριτσάκια δεν υπάρχει τίποτααα!! <3
Off-topic...

Μία ερώτηση: Το "<3"... τι σημαίνει? Να παίρνουμε κοριτσάκια κάτω των 3 ετών???:p
 








valentina

Well-Known Member
28 Μαϊου 2013
101
0
θεσσαλονίκη
έγραφα και έγραφα κ εγω χθες και σημερα μπαινω να δω και τιποτα!! ευτυχως που ενημερωσε η μαρεκο:) λοιπον εμας στις διακοπες μας ετυχε ενα πολυ ασχημο περιστατικο και θα το ξαναγραψω: ειμαστε σε ενα καμπινγκ με τον σκυλο, ηταν περιπου 4.5 μηνων και ενω εχω παρει και τηλεφωνο και το εγραφε και στο σαιτ σ αυτο το καμπινγκ επιτρεπονται τα κατοικιδια.φτανουμε εκει και μετα απο πολλες χαιρετουρες με διαμονεις του καμπινγκ μικρα παιδια και γιαγιαδες(ολοι αυτοι χαιρετησαν ομορφα κ ωραια τον εκτορα) σκαει μυτη απ το πουθενα ενα γπ θηλυκο χωρις να δω απο που ηρθε τον αρπαζει του κανει 3 δαγκωματιες στη ραχη..τα χασα εγω..τελος παντων τον ανεβασα πανω στο αμαξι αυτη να θελει να δαγκωσει κ εμενα..φωναζω ερχεται μια κοπελα το μαζευει..την δενει και παω να μιλησω με το αφεντικο και μου λεει εε δεν εχει ξανασυμβει(βαρεθηκαμε να το ακουμε) αλλα εσυ ερχεσαι στο χωρο της τι θελεις να κανει;(να φαει ολα τα σκυλακια μεσα στο καμπινγκ δεν πειραζει μωρε) μπλα μπλα εγω να του λεω οτι ειστε απαραδεκτος και ειστε και ο ιδιοκτητης του καμπινγκ και μου προτεινε να παρω το κινητο της κορης του να της κανω αναπ πριν να φυγω απ τη σκηνη μου για να παω σε οποιοδηποτε κοινοχρηστο χωρο του καμπινγκ να δενει τη σκυλα:confused:σηκωθηκαμε και φυγαμε τα ξημερωματα..δεν ηξερα αν επρεπε να τον καταγγειλω στην αστυνομια γιατι το σκυλι γρυλισε και πηγε να επιτεθει και αργοτερα σ ενα φιλο μου που ηταν μαζι πριν στο σκηνικο..απαραδεκτος και ουτε για πλακα συννενοησιμος..και οπως ρωτησα κ χθες θελω να μου πειτε εαν επιτρεπεται να σας πω σε ποιο μερος εγινε και σε ποιο καμπινγκ για να μην επιλεξετε να πατε..η αν πατε να προσεχετε..δεν ξερω αν το επιτρεπουν οι κανονες..
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Τον έβγαλα πριν λίγο για την απογευματινή βόλτα και το σημείο που τα κάνει είναι γεμάτο σπασμένα γυαλιά! :confused: :eek:

Έχει 5-6 δέντρα με μεγάλες κυκλικές τρύπες στο πεζοδρόμιο και θάμνους γύρω γύρω και η μία από αυτές έχει κενά στους θάμνους ώστε να περνάει, οπότε πάμε εκεί. Πάντα μα πάντα θα τα κάνει εκεί πριν κάνουμε τη βόλτα μας.

Το πρωί ήταν μιά χαρά και τώρα είχε σπασμένα γυαλιά σε όλο τον χώρο με το χώμα... Μόνο σε αυτό το δέντρο....

Να υποθέσω τίποτα? :-?
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Δεν το ανέφερα γιατί το θεωρώ αυτονόητο αλλά πάντα μα πάντα μα πάντα μαζεύω τα κακά και αν καμιά φορά του φύγουν τσίσα έξω από το χώμα ρίχνω πάντα νερό.

Γαμώτο, ανησύχησα τώρα. :?
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Κάναμε τη βόλτα μας χτες με το κοντό μας λουρι.
Ξαφνικά σε κλασματα δευτερολέπτου μας πετάγεται απο ένα μαγαζί με ρούχα ένα δαιμονισμενο γατί! Δίνει μια και γρατζουναει τη δικιά μου κάτω απο τη μύτη. Αίματα χαμός. Βγαίνει έξω η ιδιοκτήτρια και μου λέει: καλα δεν προσεχείς που πας; Η γάτα μου δεν τα παει καλα με τους σκύλους! Ε καλα έγινε χαμός..όλος ο δρόμος μας άκουσε.. Ευτυχώς η ζημιά δεν ήταν μεγάλη και η αιμορραγία σταμάτησε αμέσως! Βλέπω γάτες σημερα και μου γυρίζει το μάτι ανάποδα!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Κάναμε τη βόλτα μας χτες με το κοντό μας λουρι.
Ξαφνικά σε κλασματα δευτερολέπτου μας πετάγεται απο ένα μαγαζί με ρούχα ένα δαιμονισμενο γατί! Δίνει μια και γρατζουναει τη δικιά μου κάτω απο τη μύτη. Αίματα χαμός. Βγαίνει έξω η ιδιοκτήτρια και μου λέει: καλα δεν προσεχείς που πας; Η γάτα μου δεν τα παει καλα με τους σκύλους! Ε καλα έγινε χαμός..όλος ο δρόμος μας άκουσε.. Ευτυχώς η ζημιά δεν ήταν μεγάλη και η αιμορραγία σταμάτησε αμέσως! Βλέπω γάτες σημερα και μου γυρίζει το μάτι ανάποδα!

Κανονισε να βλέπεις και ρουχα και να σου γυρνάει το ματι ανάποδα!!!

Αυτες οι γάτες... ωρες ωρες ειναι ελεεινα προκλητικές
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Αυτες οι γάτες... ωρες ωρες ειναι ελεεινα προκλητικές
Τι διαφορά βρε έχουν νομίζεις από τα σκυλιά που φεύγουν τρέχοντας να επιτεθούνε? Μόνο το ότι οι οικόσιτες δεν κυκλοφορούν με λουράκι για να τις σταματήσεις και εξάλλου δεν ασχολείται κανείς να τους μάθει "τρόπους" και οι αδέσποτες είναι πολύ πιο πολλές από τα αδέσποτα σκυλιά γιατί δεν υπάρχει κανένας τρόπος ελέγχου στειρώσεων. Αλλιώς ότι ξέρεις κ για τους σκύλους (σχεδόν) ισχύει κ για τις γάτες.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τι διαφορά βρε έχουν νομίζεις από τα σκυλιά που φεύγουν τρέχοντας να επιτεθούνε? Μόνο το ότι οι οικόσιτες δεν κυκλοφορούν με λουράκι για να τις σταματήσεις και εξάλλου δεν ασχολείται κανείς να τους μάθει "τρόπους" και οι αδέσποτες είναι πολύ πιο πολλές από τα αδέσποτα σκυλιά γιατί δεν υπάρχει κανένας τρόπος ελέγχου στειρώσεων. Αλλιώς ότι ξέρεις κ για τους σκύλους (σχεδόν) ισχύει κ για τις γάτες.
Θελει εναν αλφα χρόνο το σκυλι να κανει τη ζημιά του. Μια γάτα κλασματα δευτερολεπτου με τα νυχια της.... Και εδω στην περιοχή εχουμε αρκετές... αλλά μόνο μια αποφασιζει να μας ακολουθει μισοκαμπουριασμενη σε όλη τη βόλτα. Οι υπολοιπες ειναι μια χαρά αδιαφορες!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Θελει εναν αλφα χρόνο το σκυλι να κανει τη ζημιά του. Μια γάτα κλασματα δευτερολεπτου με τα νυχια της....
Ναι τις ρουφιάνες, είναι πολύ πιο αποδοτικές στο "κυνήγι" σαν είδος, είναι αλήθεια!

Και εδω στην περιοχή εχουμε αρκετές... αλλά μόνο μια αποφασιζει να μας ακολουθει μισοκαμπουριασμενη σε όλη τη βόλτα. Οι υπολοιπες ειναι μια χαρά αδιαφορες!
Πάντα ένας είναι ο παράξενος σε όλα τα "κοινωνικά σύνολα" - ή τεσπά 2-3 αν το σύνολο είναι μεγάλο!
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Και πιο αποτελεσματικες στο κυνηγι ειναι και πιο πονηρες ταυτοχρονα!
Καλα αυτη η ιδιοκτητρια ηθελε πολλες κλωτσιες.

Κατα τ αλλα, επειδη συχνα πυκνα καποιος λεει οτι εχει πολλες γατες η περιοχη του, εχω λεω επισης... Ας τους βαζουμε σε μιαν ακρη λιγο νερο και φαγητο.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αυτό με τα ζωάκια στα μαγαζιά δεν το έχω καταλάβει. Οκ, το καταλαβαίνω είναι πολύ καλή παρέα αλλά ας φροντίσουν να μην πετάγεται έξω. Στο Μαρούσι, στους πεζοδρόμους υπάρχει ένα μικρό χαριτωμένο dachshund που πετάγεται φωνάζοντας έξω απ το μαγαζί όποτε περνάμε. Και καλά ο Σάντσο όλες τις φορές είναι τελείως αδιάφορος, αν κάποια μέρα στραβώσει ποιος θα φταίει. Όχι πως θα γίνει κάτι σημαντικό... αλλά λέμε.

Αα, και στη Φοινικούντα, σε ένα μαγαζί με τουριστικά ήταν δυο μικρά αθόρυβα yorkies στο περίπου. Το ένα ξεμύτισε μόλις μύρισε το Σάντσο και το αφεντικό του τον έβαλε γρήγορα μέσα γιατί λίγες μέρες πιο πριν ένα γερμανικό ποιμενικό που περνούσε 'το βούτηξε και το τίναζε στον αέρα, είδαν κι απόειδαν για να το ελευθερώσουν'.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Στο Μαρούσι, στους πεζοδρόμους υπάρχει ένα μικρό χαριτωμένο dachshund που πετάγεται φωνάζοντας έξω απ το μαγαζί όποτε περνάμε. Και καλά ο Σάντσο όλες τις φορές είναι τελείως αδιάφορος, αν κάποια μέρα στραβώσει ποιος θα φταίει.
Γιατί θα πρέπει να γίνει κάτι, για να φταίει κάποιος, σ'αυτή την περίπτωση;
Αφού ξέρεις από ποιό συγκεκριμένο μαγαζί, πετάγεται τι συγκεκριμένος σκύλος, γιατί είναι κάτι που δεν θα μπορείς να το προλάβεις;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αα, και στη Φοινικούντα, σε ένα μαγαζί με τουριστικά ήταν δυο μικρά αθόρυβα yorkies στο περίπου. Το ένα ξεμύτισε μόλις μύρισε το Σάντσο και το αφεντικό του τον έβαλε γρήγορα μέσα γιατί λίγες μέρες πιο πριν ένα γερμανικό ποιμενικό που περνούσε 'το βούτηξε και το τίναζε στον αέρα, είδαν κι απόειδαν για να το ελευθερώσουν'.
urban legend... γιορκι και αθόρυβο? ξεχνα το
Και εδώ εχουν ενα αρσενικό γιορκι που δεν κουνιέται βημα αν δεν κουνηθει η κοπέλα που τον εχει. Οποτε ιιιιιισα που φτάνει ως τη βιτρινα και παλι πισω στο ταμείο. Μόνο μια φορά που πήγα με τη σελιν κατέληξαν και τα δύο, μεσα στη βιτρινα!
 






Nala_Dimitris

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2013
110
0
Εχουμε ξεκινησει και εμεις σιγα σιγα τις βολτες.. Μας βλεπει ενας κυριος με την περιπου 11-12 χρονων κορη του και ακολουθει η εξης κουβεντα... "Λυκακι ειναι αυτο;.... Ναι... Μικρο ειναι ακομα ε;... ναι λεω εγω μικρο ειναι... Και ακολουθει η ατακα... Βρε καημενε αυτο θα γινει μεγαλο... σαν να μου λεει καλα πως την πατησες ετσι και με υφος συμπονιας... και συνεχιζει... τουλαχιστον εχεις αυλη; (μπας και την γλυτωσω στο μελλον και δεν με φαει....) απανταω οχι αλλα δεν θα εχει προβλημα... και ακουω να λεει ... καλα καλα.. και να κουναει το κεφαλι του για το κακο που με εχει βρει....
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Εχουμε ξεκινησει και εμεις σιγα σιγα τις βολτες.. Μας βλεπει ενας κυριος με την περιπου 11-12 χρονων κορη του και ακολουθει η εξης κουβεντα... "Λυκακι ειναι αυτο;.... Ναι... Μικρο ειναι ακομα ε;... ναι λεω εγω μικρο ειναι... Και ακολουθει η ατακα... Βρε καημενε αυτο θα γινει μεγαλο... σαν να μου λεει καλα πως την πατησες ετσι και με υφος συμπονιας... και συνεχιζει... τουλαχιστον εχεις αυλη; (μπας και την γλυτωσω στο μελλον και δεν με φαει....) απανταω οχι αλλα δεν θα εχει προβλημα... και ακουω να λεει ... καλα καλα.. και να κουναει το κεφαλι του για το κακο που με εχει βρει....
Κι εγώ το είχα ζήσει αυτό πάρα πολύ, μια περίοδο. Σχεδόν σε κάθε βόλτα!
Μέχρι και 6-7 μηνών περίπου, μετά σταμάτησαν να μας μιλάνε... :rolleyes:
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU