Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Α ...το καλυτερο το βιωσα σημερα.ερχομενη στο σπιτι απο τη βραδυνη βολτα με τον δουκα μου λεει η μανα μου.σε ζητουσε ενας κυριος ,να ζευγαρωσει τη δικια του με τον δουκα,,.εε;;;;; Ποιος ,που ,ποτε και γιατι;;;και απο που και ως που...αν ηταν κανας γνωστος στη βολτα θα τον ηξερα και φυσικα θα του το κοβα αρα ΔΕΝ Τον ξερω.Του ειπα μου λεει η μανα μου εισαι στο δασος με τον επιβητορα(αυτο δικο μου :cuniaoo: ) .μετα απο λιγη ωρα ντριιιννν το θυροτηλεφωνο,αχ η κορη μου λεω ηρθε επιτελους να δει τη μανουλα ..ποτε δε κανει το κοπο να ανοιξει τη τσαντα πηγαδι να βγαλει κλειδια .Αμ δεε ,φωνη αγνωστη μου συστηνεται ως μελλωντας πεθερος λες και ειχε ηδη τα κουταβια η δικια του στη κοιλια. Περναω μου λεει και τον βλεπω πωωωω ειναι τρομερος ,εγω ευγενικη απο φυση μου προσπαθω με τροπο να του πω οτι ΔΕΝ..και δε μου λες; Τη κουκλα απο που τη πηρες; Απο γνωστο μου ο πατερας καθαρος (τον μπανιαριζαν συχνα) γερμανικος και η μανα ,,,γκλουπ...μαλινουα γιαυτο εχει ταυτια πισω:?ξαναματαγκλουπ! Δεκα μηνων ειναι ,τον αυγουστο να τα ζευγαρωσουμε να κρατησω 2 (και τα υπολοιπα αν οχι ολα να τα μοσχοπουλησω ως καθαροαιμα)οκ του λεω δε τοχω σκοπο .πρωτον ειμαι κατα του ζευγαρωματος και δευτερον (αυτο τοπα απο μεσα μου) εδω δε χαλαλισα το παιδι μου για ζευγαρωμα σε νυφη με προικα και περγαμηνες και θα το δωσω στη καθε παρακατιανη λαικαντζα;(ηταν πολυ γλυκια και καλοβολη η αληθεια ειναι )
 




Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Τις προάλλες στο μάθημα μια κυρία μας είπε με κάθε φυσικότητα "αχ κόλεϊ είναι, ε?"
:confused: Είπαμε, είναι μαλλιαρό αγόρι, αλλά όχι κι έτσι...

Μετά από λίγο, ενώ συζητούσε η αδερφή μου με ένα παιδί και λέγανε ότι είναι περίεργος ο μικρός με τους ξένους και δεν θέλει πολλά πολλά και λοιπά γυρνάει η ίδια κυρία (που στεκόταν πίσω της και άκουγε όλη τη συζήτηση) "να μην τον χαϊδέψω εγώ τώρα που θέλω δηλαδή?" 8-[
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κάνουμε τη βραδινή μας βόλτα, με λουρί, σε πλατύ πεζοδρόμιο της Πάτρας. Από την αντίθετη πλευρά, στο ίδιο πεζοδρόμιο, βολτάρει κύριος με το τύπου γκολντενοειδές αρσενικό του, επίσης στο λουρί. Κονταίνω το λουρί εντελώς και αυτός αντιθέτως χαλαρώνει σε μήκος το δικό του και το σκυλί του έρχεται χαρούμενο χαρούμενο να γνωρίσει τον, ήδη σε λοκάρισμα, Ρας. Στα τρία μέτρα απόστασης σκύλων του λέω «Μαζέψτε τον κοντά σας, σας παρακαλώ». Κι η απάντησή του «Μα γιατί, ο δικός μου δεν πειράζει». Χάνω την ψυχραιμία μου και ξεχνάω την ευγένειά μου, οπότε με ξινό ύφος απαντώ «Ναι αλλά ο δικός μου πειράζει». Έδειξε πειραγμένος/τσατισμένος... Τι έπρεπε να κάνω δηλαδή? Να τον αφήσω να ανακαλύψει μόνος του αν ο δικός μου κάνει για "γνωριμίες"? Βέβαια μετά θα ηταν νευριασμένος με το δίκιο του...
 






30 Σεπτεμβρίου 2013
16
0
Ο δικός μου λοιπόν πηγαίνει και χαιδεύεται στα παιδάκια και όλο ακούω αχ καλέ μην μας δαγκώσει κτλ και αυτός είναι χαλί κάτω για χάδια
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Ο δικός μου λοιπόν πηγαίνει και χαιδεύεται στα παιδάκια και όλο ακούω αχ καλέ μην μας δαγκώσει κτλ και αυτός είναι χαλί κάτω για χάδια
Μερικοί άνθρωποι είναι φοβικοί, θα πρέπει να το σεβόμαστε αυτό:)
 






MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Δεν ενοχλησαν δικο μου σκυλο προσωπικα αλλα γελασα πολυ με αυτα που ακουσα.
Περιπτωση 1η: Κανουμε βολτα στο παρκο Τριτση, διπλα μας περπαταει ενας κυριος με ενα Αφγανικο Λαγωνικο γκρι, εκεινη την ωρα περναει ενας μπαμπας με ενα παιδακι: Παιδακι '' μπαμπα τι σκυλος ειναι αυτος?''
Μπαμπας ''δεν ξερω παιδι μου σα το Γιετι ειναι''
Για οσους δεν ξερουν τι ειναι το Γιετι Μυθικά πλάσματα – Γιέτι, ο γίγαντας των Ιμαλαΐων | Διακόνημα

Αληθεια πως το σκεφτηκε?

2η Περιπτωση
Σημερα στην εκθεση ειναι τα 2 παιδια με αυτα τα πανεμορφα τιγρε greyhound και απαντουν σε καποιες ερωτησεις μας, περναει ενας κυριος με μια κυρια και της λεει ''κοιτα πως ειναι, με δυνοσαυρο μοιαζει''...

Ρε παιδια αληθεια τι παρομοιωσεις ειναι αυτες?
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Την παρομοίωση με το δεινόσαυρο την άκουσα κι εγώ! Πόσο κοντά να ήμασταν;
με δεδομένο οτι σιγά μην ηθελε να το πει και να ακουστει, πρεπει να ησασταν διπλα διπλα!

εκτος αν ελεγε καθε σκυλι που εβλεπε δεινοσαυρο
 








MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Την παρομοίωση με το δεινόσαυρο την άκουσα κι εγώ! Πόσο κοντά να ήμασταν;
Ελπιζω να μην μιλουσες και εσυ με τα παιδια που ειχαν τα σκυλια γιατι τοτε ημασταν διπλα... Μιλουσα κι εγω με το αγορι μου με τα παιδια εκεινη την ωρα...

Η πιο συχνη ατακα παντως ηταν '' μα πως ειναι ετσι''... Οκ ρε φιλαρακι δεν σου αρεσει δεκτο, πρεπει να το κραξεις κι ολας? Καποιος το χει σαν παιδι του σεβασου τον λιγο...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μιλούσα με το παλικάρι που είχε το ένα ραβδωτό. Που πραγματικά φαινόταν να του έχει αδυναμία.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα