Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
όχι δεν ήμασταν σε σκυλοπάρκο, ήταν σε πάρκο που δεν έιναι από πουθενά κλειστό και περνάν αμάξια από όλες τις πλευρές
 








Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Τελικα εχει πονηρεψει πολυ ο Ροκυ...... Στις διασταυρωσεις μεχρι να περασουν τα αυτοκινητα,τον βαζω στη θεση "κατσε"...καποια στιγμη λοιπον,κι ενω περιμεναμε να περασουμε,τυχαια γυρισα και τον κοιταξα και βλεπω να...ψευτοκαθεται...δλδ το σωμα ηταν στη θεση αυτη,χωρις ομως να ακουμπαει το ποπο του κατω...ηταν δλδ στον αερα...με πιασανε κατι γελια,ηταν τοσο αστειος...και να πεις οτι ηταν βρεγμενα απο τη βροχη;; οχι,τιποτα στεγνα εντελως...του εκανα διορθωση για να καθησει κανονικα,και μετα συνεχισαμε...βρε τον ατιμο ομως...βαριοταν να καθησει....:LOL:
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Τελικα εχει πονηρεψει πολυ ο Ροκυ...... Στις διασταυρωσεις μεχρι να περασουν τα αυτοκινητα,τον βαζω στη θεση "κατσε"...καποια στιγμη λοιπον,κι ενω περιμεναμε να περασουμε,τυχαια γυρισα και τον κοιταξα και βλεπω να...ψευτοκαθεται...δλδ το σωμα ηταν στη θεση αυτη,χωρις ομως να ακουμπαει το ποπο του κατω...ηταν δλδ στον αερα...με πιασανε κατι γελια,ηταν τοσο αστειος...και να πεις οτι ηταν βρεγμενα απο τη βροχη;; οχι,τιποτα στεγνα εντελως...του εκανα διορθωση για να καθησει κανονικα,και μετα συνεχισαμε...βρε τον ατιμο ομως...βαριοταν να καθησει....:LOL:
μηπως υπήρχε κατι γυρω που τον έκανε να μη νιώθει άνετα να κάτσει;
 
  • Like
Reactions: GRDANE




nikol_te

Well-Known Member
15 Μαϊου 2011
74
104
το κανει κ ο δικος μου αυτο,αλλα θεωρουσα οτι το κανει για να ειναι ετοιμος να φυγει.μη χανουμε κ χρονο στα κατσε σηκω!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Είμαστε στο πάρκο για την πρωινή βόλτα της Ίριδας και συναντάμε νέο παιδί με κουταβομπόξερ, 3 μηνών, του ίδιου ονόματος. Το κουτάβι δεν ήταν σε οδηγό ούτε καν φορούσε λουράκι. Με ρωτάει ο τύπος: ''γιατί δεν την αφήνεις (από τον οδηγό) να τρέξει; αφού την βλέπω θέλει να γκαζώσει'' του λεω ότι φοβάμαι να την αφήσω γιατι μου έχει φύγει (βρίστε με) κυκλοφορόυν αμάξια και είναι επικίνδυνο. ''Α,μου λέει, εμένα με ακούει και έρχεται μόλις κουνήσω την σακουλίτσα με τις λιχουδιές'' Να μην τα πολυλογώ, ενώ το σκυλάκι έπαιζε με την δικιά μου, αρχίζει αυτος να κουνάει την σακουλίτσα, το κουτάβι τον γράφει πανυγηρικά. Την κάλεσε τουλάχιστον 10 φορές και δεν πήγε ούτε μία. Μετά ήθελε να φύγει και πήγε προς τον δρόμο κύριος...φώναξε το κουτάβι που τον αγνοούσε και πάλι. ε μετά από πόσες φορές που φώναξε ήρθε το έμασε και το κάλεσε να περάσει μόνο του τον δρόμο ενώ αυτός ήταν ήδη στο απέναντι πεζοδρόμιο. Έπαθα σοκ και δεν είπα τίποτα την ώρα που έπρεπε.
batman_slaps_robin.jpg
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Είμαστε στο πάρκο για την πρωινή βόλτα της Ίριδας και συναντάμε νέο παιδί με κουταβομπόξερ, 3 μηνών, του ίδιου ονόματος. Το κουτάβι δεν ήταν σε οδηγό ούτε καν φορούσε λουράκι. Με ρωτάει ο τύπος: ''γιατί δεν την αφήνεις (από τον οδηγό) να τρέξει; αφού την βλέπω θέλει να γκαζώσει'' του λεω ότι φοβάμαι να την αφήσω γιατι μου έχει φύγει (βρίστε με) κυκλοφορόυν αμάξια και είναι επικίνδυνο. ''Α,μου λέει, εμένα με ακούει και έρχεται μόλις κουνήσω την σακουλίτσα με τις λιχουδιές'' Να μην τα πολυλογώ, ενώ το σκυλάκι έπαιζε με την δικιά μου, αρχίζει αυτος να κουνάει την σακουλίτσα, το κουτάβι τον γράφει πανυγηρικά. Την κάλεσε τουλάχιστον 10 φορές και δεν πήγε ούτε μία. Μετά ήθελε να φύγει και πήγε προς τον δρόμο κύριος...φώναξε το κουτάβι που τον αγνοούσε και πάλι. ε μετά από πόσες φορές που φώναξε ήρθε το έμασε και το κάλεσε να περάσει μόνο του τον δρόμο ενώ αυτός ήταν ήδη στο απέναντι πεζοδρόμιο. Έπαθα σοκ και δεν είπα τίποτα την ώρα που έπρεπε.
Παίζουν πολλά τέτοια άτομα τελευταία που δεν τους φοράνε καν περιλαίμιο
 
  • Like
Reactions: Estranged


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
εδώ υπάρχουν άτομα που τους φοράνε περιλαίμιο και ξεχνάνε να πάρουνε μαζί τους τον οδηγό. Τις προάλλες συνάντησα μια γνωστή μου να κάθεται σε μια παραλιακή καφετέρια και το σκυλί της παραδίπλα έτσι χύμα. Της λέω καλά δε σου φεύγει? Και μου λέει ε νταξει ξεχασα το λουρί..Δε φεύγει μωρέ το πολύ πολύ να πάει να μυρίσει όλα τα τραπέζια να βρει καμια λιχουδιά. :confused:

Και μετά θυμήθηκα που το καλοκαίρι κυνηγούσε το σκύλο της σε όλη την παραλία και όταν τον έπιασε τον έσερνε από το στηθόλουρο. Μάλλον τη βολεύει να σκύβει αντί να έχει οδηγό. :cool:
 
  • Like
Reactions: GRDANE




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Κάθε φορά που πάω σε αυτό το παρκακι τουλάχιστον ένας ψάχνει το σκυλί του, το οποίο κυκλοφορεί ελεύθερο. Συνήθως μαζεύονται πολλοί, μιλάνε και τα σκυλιά αλωνιζουν. Το θέμα είναι ότι μετά τα ξανά αφήνουν χωρίς οδηγό και σου την λένε που "καταπιέζεις" το δικό σου
 






Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Πηγαίνω βόλτα στην πόλη και συναντάω μια γνωστή κυρία με της οποίας το σκύλο έπαιζε η δικιά μου τις εποχές που την άφηνα ελεύθερη στην παραλία (η οποία έπεινε το καφεδάκι της με μία φιλενάδα-κυνόφιλη κι εκείνη).
-Που είναι η Φίντο??
-Μπλα μπλα επειδή δάγκωσε την πήγα για εκπαίδευση και στα πλαίσια αυτής θα αρχίσω να τη βγάζω σταδιακά στην πόλη με κόσμο μπλα μπλα.
-Σε εκπαιδευτή??? Πόσα σου πήρε?
-700
-:eek::eek: Έδωσες τόσα λεφτά για να μη δαγκώνει παιδιά?
-:cautious: (μάλλον δεν τους φάνηκε σοβαρός λόγος)
Η κυνόφιλη φίλη της συμπληρώνει
-Και τώρα έμαθε να μη τα δαγκώνει?
-o_O
-Ε τότε αφού έμαθε να μη δαγκώνει γιατί δε τη βγάζεις? Θα χει μάθει και να ρχεται κατευθειαν όταν τη φωνάζεις ε?
-ΕΕ όχι ακριβώς, αυτό θέλει πολύ δουλειά και επίσης δεν μπορώ να την ξαναφήσω ελεύθερη για κάμποσο καιρό γιατί είναι επικίνδυνο :coffee:
-Ε τσάμπα λεφτά πλήρωσες
-o_O ...
 






Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
@ioanna a α μη το λες, πολλά μπορεί να είπαν καθώς απομακρυνόμουν (τα οποία ευτυχώς δεν άκουσα).

@ghelly ναι ελα ντε..απλα με πιανει η ταση να λεω σε ολους τι επαθα για να τους προβληματισω λίγο μη πάθουν το ίδιο..γιατί παρατηρώ τεράστια χαλαρότητα... και η συγκεκριμένη έχει ένα μεγαλόσωμο σκύλο τον οποίο αφήνει χύμα σε μέρος που παίζουν και παιδάκια. Και μετά σε αποστομώνει λέγοντας "α εμένα ευτυχώς δεν έχει πρόβλημα με τα παιδιά, την αγκαλιάζουν την χαιδεύουν".
 
Last edited:


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Χθες δυο παλικάρια με ένα πιτ μπουλ περνάνε πολυσύχναστη διάβαση με κατεύθυνση προς τα εμάς που ήμασταν μέσα σε ένα παρκάκι. Το παιδί κρατάει το σκυλί στο πόδι του, όταν λέμε στο πόδι του μιλάμε ούτε εκατοστό παραδίπλα. Ο Άρης παίρνει τη στάση άγαλμα, την έρχεται-σκυλί-omg-omg-omg-να ενθουσιαστώ ή είναι οχτρός. Εγώ τον κρατάω δίπλα μέχρι να διαπιστώσω ότι το σκυλί είναι θηλυκό οπότε και παραδοσιακά αφήνω λίγο λάσκα στο λουρί - το κάνω γιατί τσιτώνει πολύ αν το λουρί είναι τεζαρισμένο (πάλι δίπλα καθιστός άγαλμα μένει, απλά αν τσιτώσει κάνει εκτιναξη επίθεσης όταν πλησιάσει το άλλο). Η δε σκύλα όταν τον είδε γέλασε όλο της το μούτρο και κουνιόταν κ ο κώλος της μαζί με την ουρά. Όταν με βλέπει το παλικάρι να χαλαρώνω το λουρί αποφασίζει να πλησιάσει για να γνωριστούνε, πολύ διακριτικά. Τον πρόλογο τον έκανα για να σημειώσω τη συμπεριφορά των σκυλιών, που να σημειωθεί, δεν εβγαλαν κιχ και του ιδιοκτήτη.

Πλησιάζοντας, ανάμεσα σε μας κ σ'αυτούς περνάει ένα ζεύγος 60+. Επειδή σε εκείνο το σημείο ήρθαν τα σκυλιά σε απόσταση αναπνοής η σκύλα πάει να κάνει ένα σάλτο χαράς να ρθει πιο γρήγορα, ακριβώς δίπλα στην... κυρία... αλλά το παιδί δεν την αφήνει να κουνηθεί ούτε μιλιμετρ.

Τρομάζει η... κυρία.. (πόσο κόσμια έχω γίνει) και αρχίζουν μαζί το ζεύγος να κάνουν μανούρα στον άνθρωπο ότι δεν ντρέπεται που δεν ελέγχει το σκυλί του και τι κάνει κ πού πάει κ τι το χει κτλ και "να, δε βλέπεις, που πάνε να μαλώσουν τα σκυλιά (!!!!) και μας βάζεις εμάς στη μέση".

Στο τσακ δεν άνοιξα το στόμα μου, ευτυχώς πρόλαβε αυτός, μάζεψε την ψυχραιμία του κ απάντησε "σας παρακαλώ κυρία μου, απλά σας τρόμαξε το σκυλί που το είδατε απότομα, μη λέτε τώρα ότι να ναι" όπου κ φύγανε βρίζοντας τον. Εγώ απλά του είπα ότι ήταν πολύ ψύχραιμος.

Πείτε μου τώρα αν θα είχε γίνει το σκηνικό αν το σκυλί δεν ήταν πιτ μπουλ.
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Status
Κλειδωμένο θέμα