Επιλογή ακιτα απο εκτροφείο !!




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Kαλώς την δέχτηκες Γιώργο την γιαπωνεζούλα σου. Να ναι καλότυχη και να περάσετε πολλά πολλά χρόνια μαζί!
Οσον αφορά το export, επικοινώνησε με τον ΚΟΕ από Δευτέρα να σε καθοδηγήσει.
Επίσης κάτι άλλο σημαντικό είναι το τσιπάκι που θα χρειαστεί να το δηλώσεις στον Κτηνιατρικό σύλλογο με τα στοιχεία σου πλέον.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Είναι ένα κουκλάκι . Καλώς τη δέχτηκες! Να την χαίρεσαι! Ως προς το όνομα εγώ προτείνω να επιλέξεις ένα μονοσύλλαβο ή δισύλλαβο και εύηχο ;)
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Είναι ένα κουκλάκι . Καλώς τη δέχτηκες! Να την χαίρεσαι! Ως προς το όνομα εγώ προτείνω να επιλέξεις ένα μονοσύλλαβο ή δισύλλαβο και εύηχο ;)
δωσε και κανενα παραδειγμα.. Κου-λης, Χα-να :D
 




georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Το όνομα έκλεισε.. Ναιλα !:p Σκεφτόμουν το χανα αλλα το είδα εδω μέσα και δεν θελω να το κλεψω . Καλα το κουλης τα σπάει πολυ απλά respect χαχ :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Ghostdoc


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
χαχα σωστα σκεφτεσαι! ιδιο ονομα , ιδιος πατερας, ιδια ρατσα, ε χαλαρα θα μπλεκαμε τα μπουτια μας :LOL:
ασε που ηδη σε μπερδευουμε με τον αλλο Ακιτογιωργο :D
 


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
χαχα σωστα σκεφτεσαι! ιδιο ονομα , ιδιος πατερας, ιδια ρατσα, ε χαλαρα θα μπλεκαμε τα μπουτια μας :LOL:
ασε που ηδη σε μπερδευουμε με τον αλλο Ακιτογιωργο :D
Αυτό του είχα πει κι εγώ!
 






georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Να παρατήσω την γιαπονεζαρα μου και να παρω κανις ποτε οχι οτι έχουν τιποτα τα κανεις προς θεού !!:LOL: Δεύτερον ρε παιδιά πως αλλάζει το όνομα να μην με μπερδεύεται με τον ακιτογιωργο το κάνω και ακιτομητσο κανένα πρόβλημα αλλα πως χαχ :LOL::LOL:Ευαριστω beyond;)
 
  • Like
Reactions: ntoulis






georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Δεν ειναι δεν ειναι αν ήταν θα έπαιρνε το φτιαρακι και θα μάζευε τις σκατουλιες της χαχ:p
 




georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Καλησπέρα ! Πήρα για την γιαπονεζα μου την hills large breed και έχει το εξής συστατικά Συστατικά Κοτόπουλο (κοτόπουλο 30%, κοτόπουλο και γαλοπούλα σε συνδυασμό 45%): αραβόσιτος, ζωικό λίπος, άλευρο γλουτένης αραβοσίτου, αποξηραμένος πολτός τεύτλου, κυτταρίνη, ιχθυέλαιο, κιτρικό κάλιο, αλάτι, φυτικά έλαια, χλωρίδιο του καλιού, συμπλήρωμα L-καρνιτίνη, φωσφορικό δινάτριο, L-τρυπτοφάνη, βιταμίνες και ιχνοστοιχεία. Φυσικά αντιοξειδωτικά, τοκοφερόλες, κιτρικό οξύ και εκχύλισμα δενδρολίβανου. Σας φαινεται οκ ; Εγω που ρώτησα την εκτροφο μου είπε την cibau αλλα δεν την εβρησκα . Ρώτησα την εκτροφο σχετικά με την hills και μου είπε καλή ειναι . Μου είπε κιόλας η εκτροφος να της δίνω και ταμπλετες Ασβεστιου 3 φορές την εβδομάδα .
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Να την χαιρεσαι την μικρη!:X3:
Εδω θα βρεις ποια συστατικα να αποφευγεις στην ξηρα τροφη και εδω πληροφοριες σχετικα με τα συμπληρωματα βιταμινων.
 
  • Like
Reactions: spyv


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Να την χαιρεσαι την μικρη!:X3:
Εδω θα βρεις ποια συστατικα να αποφευγεις στην ξηρα τροφη και εδω πληροφοριες σχετικα με τα συμπληρωματα βιταμινων.
Ευχαριστω για την βοήθεια !!:)
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Ρώτησα τον κτηνίατρο για το microchip να κάνω την αλλαγή στο όνομα μου και μου είπε πως χρειάζονται 25 ε για τα παράβολα ισχύει ;
 


swtiros77

Member
13 Μαϊου 2015
8
0
34
παιδια υστερα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα σε ακιτα εχει καποιος να μ πει κατι σχετικα με εκτροφεια και αλλα