Επιλογή εκτροφείου για Ακίτα


aeroeng

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2013
57
3
Athens/Greece
θενξ Guys,να στε καλα για τα πολυτιμα Info's,το πιο πιθανο ειναι να παω Καλαματα με το αυτοκινητο,να δω τι παιζει,με βολευει ειναι και πιο κοντα απο αθηνα.

Γεγονος ειναι οτι το σκυλι το χω δει απο κοντα και μου αρεσει παρα πολυ(αμερικανικο).
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
Τώρα θα σου πω και το άλλο και θα φάω πολύ κράξιμο αν δεν βίαζεσαι περίμενε σε λίγο θα αρχίσουν να ξεφυτρώνουν τα αδέσποτα ακίτα σαν τα μανιτάρια όπως έγινε με τα δαλματίας κάποτε.
κραξιμο? πικρη αληθεια ειπες...
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Κι αν ξεφύτρωσαν τόσα Κόλλευ κάποτε, τόσα Δαλματίας αργότερα τόσα, τόσα, τόσα, φαντάστείτε τι έχει να γίνει με τέτοιες πολύ πιο δύσκολες φυλές...
 




aeroeng

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2013
57
3
Athens/Greece
Τωρα μια λογικη τιμη Ακιτα Αμερικανικου απο εκτροφειο,σε τι επιπεδα μπορει να κυμαινεται ?
και γιατι υπαρχει τοση μεγαλη διαφορα σε τιμες,δλδ ακουσα απο 800ε μεχρι και 1500ε.

τι προτεινετε?
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Τωρα μια λογικη τιμη Ακιτα Αμερικανικου απο εκτροφειο,σε τι επιπεδα μπορει να κυμαινεται ?
και γιατι υπαρχει τοση μεγαλη διαφορα σε τιμες,δλδ ακουσα απο 800ε μεχρι και 1500ε.

τι προτεινετε?
Άκουσες ή σου είπανε οι εκτροφείς;
 


aeroeng

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2013
57
3
Athens/Greece
^Oχι μου ειπανε Chris,πανω κατω εκει ειναι,απλα γιατι τετοια αποκλιση..?

Το θεμα ειναι,αρχικα γνωριζα για την διαφορα τιμων μεταξυ πετσοπ και εκτροφειων,που φανταζει λογικο,
καθως ολοι γνωριζουμε οτι υπαρχουν διαφορες.
Αλλα μεγαλη διαφορα τιμης μεταξυ εκτροφειων δεν το περιμενα..τι να πω δεν ξερω ειμαι και εκτος χωρου,ισως δεν αντιλαμβανομαι καποια αλλα στοιχεια που δεν ξερω.


αμα καποιος γνωριζει κατι παραπανω,ας το τεκμηριωσει ομως..
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Μεγαλες διαφορες υπαρχουν και μεταξυ εκτροφειων, αλλα και μεταξυ κουταβιων απο την ιδια γεννα. Μιλαω γενικα και οχι για ακιτα.

Εχουν σημασια ποσο καλοι θεωρουνται οι γεννητορες και αν ειναι show ή pet quality.
Γενικα στις φυλες που δεν ειναι τοσο διαδεδομενες και δεν υπαρχει τρελος ανταγωνισμος η show quality ειναι γυρω στα 1500, ενω για πετ μπορεις να βρεις και με 400-600.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
^Oχι μου ειπανε Chris,πανω κατω εκει ειναι,απλα γιατι τετοια αποκλιση..?

Το θεμα ειναι,αρχικα γνωριζα για την διαφορα τιμων μεταξυ πετσοπ και εκτροφειων,που φανταζει λογικο,
καθως ολοι γνωριζουμε οτι υπαρχουν διαφορες.
Αλλα μεγαλη διαφορα τιμης μεταξυ εκτροφειων δεν το περιμενα..τι να πω δεν ξερω ειμαι και εκτος χωρου,ισως δεν αντιλαμβανομαι καποια αλλα στοιχεια που δεν ξερω.


αμα καποιος γνωριζει κατι παραπανω,ας το τεκμηριωσει ομως..
Θα στο πω λίγο χύμα και όχι τόσο όμορφα.
Ένα είναι θέμα προσφοράς και ζύτησης καλώς ή κακός, τα σκυλία που ζητάς τώρα είναι της μόδας και η ζύτησης τους έχεις αυξηθει αρκετά. Ένα άλλο είναι τι χαρτία έχει ο σκύλος που θα πάρεις από που κρατάει η σκούφια του (μπαμπάς πρωταθλητής κτλ.. προσωπική άποψη μην κοιτάς αυτά τα πράματα κοίτα να είναι υγιείς πρώτα ο σκύλος όπως και οι πρόγονοι τους) ένα άλλο είναι να μην του γίαλυσες του εκτροφέα και να ανέβασε την Τιμή τόσο όστε να σταματήσεις να τον ενοχλείς.
Αυτά είναι κάποια από τα ενδεχόμενα που μπορεί να ίσχυουν αλλα΄αφού όπως λες δεν βίαζεσαι κάτσε ψάξτο και άλλο από την στιγμή που δεν βίαζεσαι.
 






aeroeng

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2013
57
3
Athens/Greece
Σε ευχαριστω να σαι καλα evaki..

τωρα μετα απο 2 μηνες μου ειπαν μπορω να το παρω..ειναι νορμαλ ετσι να υποθεσω..
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Νορμάλ είναι...Με το καλό να σου έρθει...
Από τον Πανόπουλο το περιμένεις???
Αρσενικό? Θηλυκό?
 


aeroeng

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2013
57
3
Athens/Greece
Ευχαριστω! @tsimakgr, ναι απο τον Βασιλη,αρσενικο θελω.
με βοηθησαν αρκετα και η γυναικα του η Μαργαριτα,ωστε να καταληξω σε αυτο που θελω,
Επισης με βολευει οδικως απο Αθηνα η Καλαματα, για να αποκτησω το κουταβι.

για να δουμε,ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη!
 


Akitaman

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
127
0
Αφου το κουταβι ειναι απο τον Βασιλη και Μαργαριτα, η επιλογη ειναι σωστη.
Οταν με το καλο ερθει ο μικρος μην ξεχασεις να μας αναρτησεις φωτο.



Ευχαριστω! @tsimakgr, ναι απο τον Βασιλη,αρσενικο θελω.
με βοηθησαν αρκετα και η γυναικα του η Μαργαριτα,ωστε να καταληξω σε αυτο που θελω,
Επισης με βολευει οδικως απο Αθηνα η Καλαματα, για να αποκτησω το κουταβι.

για να δουμε,ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη!
 




tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Πολύ όμορφος!!!!
Νομίζω πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα, να κάνεις παρουσίαση, και να βάλεις καμιά 500ριά πρόχειρες φωτογραφίες....
Να σου ζήσει....
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Απλά πανέμορφος!!!!!!! Περιμένουμε την παρουσίαση του κούκλου και όπως λέει και ο tsimakgr και καμια 500αριά πρόχειρες φωτογραφίες... για αρχή! :p
 


aeroeng

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2013
57
3
Athens/Greece
Ευχαριστω πολυ παιδια ! με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτος σε παρουσιαση,να σας πω την αληθεια,και γω εχω τρελαθει με την παρτη του ειναι πολυ ομορφος και καλο σκυλι μεχρι στιγμης..
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Nα το χαιρεσαι το κουκλι σου!!Πανεμορφος ειναι!Για πες μας περισσοτερα λογια για το πως ειναι η μικρη ως τωρα συμβιωση σας!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf