Η ζωή μας με την Bianca


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
...Άσχετο, αν έχετε παιδιά και σας πουν ότι θέλουν σκύλο, ότι θα ασχολούνται αυτά και εσείς μασήσετε, απλά την πατήσατε.
Ναι έτσι ακριβώς είναι, σε γενικές γραμμές. Παρακολουθώντας όμως το thread από την αρχή, διαπιστώνω το σπίτι σας σε εξαιρετική κατάσταση. Το δικό μας, συνήθως μοιάζει βομβαρδισμένο! Είναι περίπου 18 μηνών και έχει αρχίσει να "ασχολείται", με τον δεύτερο καναπέ. Ο πρώτος μας τελείωσε! Ναι, ναι, φταίμε το ξέρω. Σαν κακομαθημένο μοναχοπαίδι, όπως είπες.
 
  • Like
Reactions: PXM-DANBULL




Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
ZiwiPeak. Βαράτε ένας ένας...

Τώρα μας έστειλες κανονικά!!!

Είσαι ο πρώτος άνθρωπος που βρίσκω στην Ελλάδα που γνωρίζει την τροφή αυτή!

Νέα Ζηλανδία, Βόρειο νησί, ανατολικά του Auckland θα βρεις το Mt Maunganui South, ένα φανταστικό μέρος - εκεί φτιάχνουν την τροφή που δίνεις στο κορίτσι σου.

Αποκλειστικά από υλικά Νέας Ζηλανδίας (και έχει μεγάλη σημασία αυτό) με αυστηρά ελεγχόμενες διαδικασίες σε όλη τη γραμμή παραγωγής.

Το AQIS (Australian Quarantine and Inspection Service) τους έχει κατατάξει στην κατηγορία εταιρειών που πλέον δεν χρειάζονται καν τακτικούς ελέγχους - και μιλάμε για την πλέον στριμόκωλη υπηρεσία του είδους της (μου είχε πάρει 6 μήνες προετοιμασία για να μου επιτρέψει να ΒΓΑΛΩ τον Mishka από την Αυστραλία, όχι να τον βάλω μέσα!!!)

Μου κάνει τρομερή εντύπωση (ευχάριστη φυσικά) να βλέπω και να ακούω το όνομα ξανά μετά από τόσο καιρό.

Αν επιτρέπεται από που την παίρνεις και πόσο κοστίζει στις μέρες μας?
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Ναι έτσι ακριβώς είναι, σε γενικές γραμμές. Παρακολουθώντας όμως το thread από την αρχή, διαπιστώνω το σπίτι σας σε εξαιρετική κατάσταση. Το δικό μας, συνήθως μοιάζει βομβαρδισμένο! Είναι περίπου 18 μηνών και έχει αρχίσει να "ασχολείται", με τον δεύτερο καναπέ. Ο πρώτος μας τελείωσε! Ναι, ναι, φταίμε το ξέρω. Σαν κακομαθημένο μοναχοπαίδι, όπως είπες.
Καλησπέρα,
Η κατάσταση στο σπίτι είναι αποτέλεσμα της γυναίκας που είναι 25 χρόνια δίπλα μου. Παλεύει εμένα τον γιό μας και την Bianca...φαντάρος. Η μικρή είναι όλη μέρα από πίσω της, και μόλις γίνει η στραβή την χώνει στο κλουβί.

Όταν βλέπεις στο δρόμο ανθρώπους της ηλικίας μου (around 50) με νεαρά σκυλιά, παιδί κρύβεται από πίσω.
 
  • Like
Reactions: kanarini


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Καλησπέρα,
Η κατάσταση στο σπίτι είναι αποτέλεσμα της γυναίκας που είναι 25 χρόνια δίπλα μου. Παλεύει εμένα τον γιό μας και την Bianca...φαντάρος. Η μικρή είναι όλη μέρα από πίσω της, και μόλις γίνει η στραβή την χώνει στο κλουβί.

Όταν βλέπεις στο δρόμο ανθρώπους της ηλικίας μου (around 50) με νεαρά σκυλιά, παιδί κρύβεται από πίσω.
Η γυναίκα μου παλεύει όλη μέρα, να κρατήσει το σπίτι σε λογική κατάσταση. Αλλά εμείς δεν την βάζουμε στο κλουβί, μετά από "αταξίες". Μας έχει πάρει τελείως τον αέρα. Πως να το σχολιάσω? Τραβάτε με και ας κλαίω, είμαστε!
Για τα χρόνια συμβίωσης με την γυναίκα σου, να ζήσετε πολλά ακόμα, ευτυχισμένοι.
Για εμάς, καθώς και την ηλικία μου, βάλε κάτι ακόμη!
 
  • Like
Reactions: PXM-DANBULL


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Η γυναίκα μου παλεύει όλη μέρα, να κρατήσει το σπίτι σε λογική κατάσταση. Αλλά εμείς δεν την βάζουμε στο κλουβί, μετά από "αταξίες". Μας έχει πάρει τελείως τον αέρα. Πως να το σχολιάσω? Τραβάτε με και ας κλαίω, είμαστε!
Για τα χρόνια συμβίωσης με την γυναίκα σου, να ζήσετε πολλά ακόμα, ευτυχισμένοι.
Για εμάς, καθώς και την ηλικία μου, βάλε κάτι ακόμη!
Το κλουβί στην περίπτωση της, επιβάλλεται για την ασφάλεια της κυρίως. Διαφορετικά είμαστε συνέχεια δίπλα της μη φάει κάτι επικίνδυνο. Το κλουβί το είχε μάθει από κουτάβι πριν την πάρουμε. Έξω είναι πιο συγκεντρωμένη και συνεργάσιμη στο ΜΗ. Μέσα στο σπίτι, το βλέπει όλο σαν παιδική χαρά, γιατί από κουτάβι αλώνιζε παντού. Η μόνη πραγματική απώλεια είναι οι ξύλινες καρέκλες της βεράντας. Μικρό το κακό για την χάρη της.
 
  • Like
Reactions: Ran Tan Plan








PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
μα τωρα να κατσεις να φας ελαφια απο την αλλη ακρη του κοσμου !
ουτε ο φιλεας φογκ δεν θα τα ετρωγε :D:)
Ξεκόλλα. Είπαμε, αρνάκι Νέας Ζηλανδίας. Το καλύτερο.
 


Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη
Διαφορετικά είμαστε συνέχεια δίπλα της μη φάει κάτι επικίνδυνο.
Η τροφή που την ταίζετε φταίει βρε :p, πήγατε και εσείς και βρήκατε την καθαρότερη που υπάρχει. Δώστε της καμμια άλλη, να έχει και λίγο κέρατο και νύχι μέσα, κανα παλιό παπούτσι, τίποτα λάστιχα αυτοκινήτων, να καλύπτει το κορίτσι τις γευστικές της και μασουλητικές της ανησυχίες :p. Σκέτη καθαρή τροφή βρήκατε να την ταίζετε ; :D
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Η τροφή που την ταίζετε φταίει βρε :p, πήγατε και εσείς και βρήκατε την καθαρότερη που υπάρχει. Δώστε της καμμια άλλη, να έχει και λίγο κέρατο και νύχι μέσα, κανα παλιό παπούτσι, τίποτα λάστιχα αυτοκινήτων, να καλύπτει το κορίτσι τις γευστικές της και μασουλητικές της ανησυχίες :p. Σκέτη καθαρή τροφή βρήκατε να την ταίζετε ; :D
Πάντα της έχουμε και το κατιτις της...

IMAG1591.jpg
Μην ανησυχείτε, το ξύλο είναι ειδικό για να μην βγάζει ακίδες.
 






PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Στα όπα όπα την έχετε την κούκλα.
Να την χαίρεστε.
Να ‘σαι καλά και συ και ο Ερμής. Στα όπα όπα γιατί το σκυλί δαγκάνει.
Σε λίγες μέρες θα κατεβεί στη Λυγαριά, δίπλα στην Αγία Πελαγία.
 
  • Like
Reactions: Orilis and manolo


Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
μα τωρα να κατσεις να φας ελαφια απο την αλλη ακρη του κοσμου !
ουτε ο φιλεας φογκ δεν θα τα ετρωγε :D:)

Είχα την τύχη να φάω ελάφι στη Νέα Ζηλανδία, μέσα στο καταχείμωνο, Ιούνιο μήνα με -5 έξω (Νότιο νησί) και μπορώ να πω ότι ζηλεύω την Bianca... έστω κι αν είναι το αρνάκι που τρώει...
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Νάμαστε και ‘μείς!!!

IMAG2008.jpg
IMAG1907.jpg

Μες στην καλή χαρά, αισίως 2 ετών δεσποινίς (και έτσι θα μείνει).

Στην χθεσινή της βόλτα,
IMAG2027.jpg

IMAG2030.jpg

Κανόνισε ntoulis (πολύ χαίρομαι που σε ξαναβρίσκω) να αρχίσεις τα σχόλια για την κοιλιά της και τις δίαιτες του ntoulis… Συζήτηση κομμένη.
Να είστε όλοι καλά.
 




PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Στειρώθηκε τον Φεβρουάριο. Με τον Bruno όμως έχουν ανταλλάξει όρκους αιώνιας αγάπης. Όταν είναι παρούσα καμιά θηλυκιά δεν επιτρέπεται να τον πλησιάσει και κανένα αρσενικό να του γρυλίσει.
https://www.dropbox.com/s/gxdxziah76e40wi/VIDEO0023.mp4?dl=0
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and spyv


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Μήπως....,λέω μήπως, θα έπρεπε να της κόψεις καμιά 200αριά γραμμάρια τροφής να χάσει λίγο βάρος; Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν συνεχίσει να τρώει την ίδια ποσότητα και μετά τη στείρωση θα γίνει βόμβα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf