Η ζωή με ένα σκυλί byb


Status
Κλειδωμένο θέμα

stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
γ)με ποιανου γνωσεις ή το παράδειγμα που λες αυτό δεν μπορω εγω να το πω.μπορουν να φτιαξουν σωματειο και να βαλουν καποιους κανονες...σε όλα τα επαγγελματα γινεται.εδώ δεν γινεται δηλαδή?

όταν ο χωρος δεν είναι ξεκαθαρις οι εννοιες και θα είναι και δεν θα είναι εξκαθαρες.αναλογα τα μυαλα και τις αποψεις.για μενα οι εννοιες είναι ξεκάθαρες αλλα το πλαισιο που λειτουργουν δεν είναι .αρα ?? πως να μιλαω για εννοιες αφου δεν λειτουργουν σε σωστα πλαισια??
Θες να σου απαριθμήσω επαγγέλματα που έχουν κανόνες, έχουν νομικό πλαίσιο, έχουν ακόμα και νομοθετημένο ηθικό πλαίσιο και παρόλα αυτά λειτουργούν όπως να ναι ;
Πχ το φακελάκι στους διάφορους δημόσιους λειτουργούς ξέρουμε ή όχι ότι είναι απαγορευμένο ;...το ξέρουμε....παρόλα αυτά κάποιοι το δίνουμε.
Προσωπικά θεωρώ ότι η ευθύνη της αγοράς βαραίνει περισσότερο τον αγοραστή. Σε μια ιδανική κοινωνία θα αφορούσε ίσως μόνο αυτόν που πουλάει.
Όσο και να θέλει κάποιος να λέει ότι το θέμα των χαρτιών του σκύλου αφορά ίσως κάποιους κολλημένους ....ξέρουμε ότι αυτό δεν ισχύει. Άλλοι το έχουν καταλάβει με την μια και προσανατολίστηκαν προς τα εκεί...άλλοι το κατάλαβαν με πιο επώδυνο τρόπο .....και άλλοι καθόλου ακόμα.
Η πραγματικότητα όμως είναι ότι ο καθαρόαιμος σκύλος πρέπει να έχει τα χαρτιά του.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
αν σου πω ότι πεταω θα σε ενοχλεί ??
Προσωπικά όχι, δε με επηρεάζει σε κάτι, άρα δε με ενοχλεί κιόλας.
Γενικά όμως, θα έχεις πει βλακεία και δε θα μπορέσουμε να συνεννοηθούμε ποτέ, γιατί σε αυτό τον ίδιο κόσμο που ζούμε υπάρχουν κάποια αξιώματα, κάποιες παραδοχές κατά προέκταση κτλ,για να υπάρχει επικοινωνία...
Κι έχοντας πει την βλακεία αυτή, ίσως πάρεις στο λαιμό σου κάποιον που μπορεί να πιστέψει όντως ότι πετάς και να προσπαθήσει να πετάξει κι αυτός, από τον τέταρτο όροφο...
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
Προσωπικά όχι, δε με επηρεάζει σε κάτι, άρα δε με ενοχλεί κιόλας.
Γενικά όμως, θα έχεις πει βλακεία και δε θα μπορέσουμε να συνεννοηθούμε ποτέ, γιατί σε αυτό τον ίδιο κόσμο που ζούμε υπάρχουν κάποια αξιώματα, κάποιες παραδοχές κατά προέκταση κτλ,για να υπάρχει επικοινωνία...

τα αξιωματα είναι αποδεκτα ανευ εποδειξεως.
οι παραδοχες μπορει να είναι και σχετικες.
η επικοινωνια αν εξαιρέσουμε το θεμα αν πεταω ή όχι μπορει να είναι εκπληκτικη.
αρα το θεμα είναι κατά ποσο μια ιδεα/βλακεια σε κανει να γενικεύσεις μια εικονα .
εγω πρωτα θα ακουσω τι εχεις να πεις και μετα θα δω την επικοινωνια.εσυ μαλλον θα αρκεστεις στη πρωτη κουβεντα ή στην εμφανιση.οκ δεκτα όλα στον κάθε ένα

το εσυ είναι γενικο ε γιατι εμεις εχει αποδειχτεί ότι επικοινωνια δεν κανουμε.
Κι έχοντας πει την βλακεία αυτή, ίσως πάρεις στο λαιμό σου κάποιον που μπορεί να πιστέψει όντως ότι πετάς και να προσπαθήσει να πετάξει κι αυτός, από τον τέταρτο όροφο...

εκει δεν φταιω εγω σορρυ.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
@theo9
Αν διαβασεις το νομο ουσιαστικα μιλαει για τις εγκαταστασεις στις οποιες θα γινει η αδειοδοτηση εκτροφης.
Πως αυτο διασφαλιζει την ποιοτικη κ σωστη εκτροφη;;
Το ειπα κ παραπισω. Αυτο που ο νομος περιγραφει ανετα θα μπορουσε να ειναι ενα καθαρο puppy mill που στοιχειωδως προσεχει τα σκυλια του.
Μια σκυλο-τροφικη σκυλο-παραγωγικη μοναδα να στο πω αλλιως.
Ουδεμια σχεση με ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΗ (pure breeding για καποιους που σκαλωνουν) εκτροφη.
Με αυτα υπαρχει ομιλος που ασχολειται, κ λεγεται ΚΟΕ.

Ε οταν πας να παρεις ενα σκυλο κ συναντησεις τον εναν που σου λεει "αδερφε, φανταστικο κουταβι φυλης ταδε, απο γονεις πρωταθλητες, με βιβλιαριο υγειας, φαινεται οτι ειναι βασιλικο με μεγαλο κεφαλι"
Κ πας στον αλλον κ σου λεει "καλησπερα, βλεπεται την γεννα Ε, κ αυτο ειναι ενα κουταβι κυριαρχικο θελει εμπειρο ιδιοκτητη, γιατι προερχεται απο εργασιακους γονεις με τις ταδε εξετασεις που εχουν εξεταστει γι αυτα κ γι αυτα, εχει microchip κ pedigree φυσικα το οποιο θα παρουμε στα χερια μας σε εξι μηνες κ θα σας αποστειλουμε"
Ε, τοτε πρεπει να εισαι η ηλιθιος η να εθελοτυφλεις για να μην δεις οτι στο ενα καποιο λακκο εχει η φαβα.
(το β ενικο ειναι γενικο)

Υ. Γ. Να προσεχεις αυτα που γραφω, γιατι ο συνδεσμος απατεωνων εκτροφεων του dogforum με πληρωνει αδρα κ ανευ αποδειξεως :cry::cry:
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
Σε τι σου φταίει δηλαδή αν κάποιος εκτροφέας με μία σκύλα που ζει στο σπίτι του δεν έχει "αίθουσα αναμονής"? :confused:

Στου Έλληνα το μυαλό, ο οποίος πίνει ακόμα το πρωτοράκι όταν κάνει απόσταξη και αυτοδηλητηριάζεται, και που πιστεύει ότι τα εμφυαλωμένα είναι τα δηλητήρια, θα ισχύσει αυτός ο διαχωρισμός? Για το ίδιο μυαλό μιλάμε?


Σωματείο υπάρχει, λέγεται Κυνολογικός Όμιλος Ελλάδος, και σε αυτόν πρέπει να απευθυνθεί κανείς όταν ψάχνει καθαρόαιμο. Αυτή είναι η απάντηση άλλωστε που παίρνει όποιος μπει και ρωτήσει "θέλω καθαρόαιμο, πού θα βρω?"


Δηλαδή για σένα η έννοια δικαιοσύνη είναι σκάρτη επειδή υπάρχουν διεφθαρμένοι δικαστές, οπότε "δε γαμιέται, ας πάω να με δικάσει ο μουφτής?"
Η έννοια Ιατρική είναι σκάρτη επειδή υπάρχουν χασάπηδες και φραγκοφονιάδες γιατροί, οπότε "δεν γαμιέται, ας πάω να με ξεματιάσει η κυρία-Κούλα?"
Με ποιο τρόπο έχεις κλειδώσει την έννοια με τους "εκφραστές" της?

εμενα δεν με ενοχλεί.αλλα ετσι σου λεει ο νομος αρα καντο.
μα εσεις οι ιδιοι λετε ότι στον ΚΟΕ υπαρχουβ βισματα κτλ.αρα ο κοε λοιπον γιατι να μην κανει τα μελη του να είναι και νομιμα ώστε να μην υπαρχουν παρανοησεις ?
το θεμα με δικαστες και ιατρους το πηρες αναποδα.εκει υπαρχει και πλαισιο και εννοιες ξεκάθαρες.


αυτό είναι στη ερωτηση για δικαστες που λες και στην ερωτηση της σταματιας.
δικαστης είναι καποιος που είναι στο δικαστικο σωμα εχει σπουδασει κτλ κτλ
γιατρος είναι καποιος που είναι στον ιατρικο συλλογο εχει σπουδασει κτλ κτλ
δεν υπαρχει πιο ξεκαθαρο πλαισιο.
αν εσυ όμως πας σε έναν "γιατρο " που δεν είναι στο ιατρικο συλλογο και δεν ξερεις αν εχει σπουδασει κιολας φταις εσυ.
ετσι και με τον εκτροφεα.αν ξερω ότι είναι νομιμος και μ ετη βουλα είναι δικο μου καθαρα φταιξιμο αν παω στον χασαποεκτροφεα.εκει κραξτε με .
δεν μιλαω για διαφθορα αν υπαρχει.μιλαω για το ότι πως θα ορισεις του αλλου την βλακεια αν δεν υπαρχει ορισμενο πλαισιο στην εκτροφη. ο πελατης ξερει ότι οι 9/10 εκτροφεις είναι παρανομοι (εσεις τα ειπατε εγω δεν το ηξερα) αρα από κει και περα ξερει ότι παει σε παρανομο και διαλεγει αυτόν που του κανει καλυτερα.δεντον ενδιαφερει σε τι ποσοστο είναι παράνομος ο άλλος.ετσι ενας πελατης θα κοιταξει τη τσεπη , ο άλλος τους γονεις , ο άλλος την επικοινωνια με κετροφεα , ο άλλος το χωρο πουειναι τα σκυλια....δε λεει τιποτα αυτό.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κι έχοντας πει την βλακεία αυτή, ίσως πάρεις στο λαιμό σου κάποιον που μπορεί να πιστέψει όντως ότι πετάς και να προσπαθήσει να πετάξει κι αυτός, από τον τέταρτο όροφο...
εκει δεν φταιω εγω σορρυ.
Βλέπεις πόσο εύκολα αποποιείται κανείς την ευθύνη των λόγων και των πράξεών του; Η αλήθεια είναι ότι ότι θα φταις κι εσύ όπως θα φταίει κι αυτός που έκανε το άλμα επειδή πίστεψε στην δήλωσή σου.
 
Last edited:


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
@theo9
Αν διαβασεις το νομο ουσιαστικα μιλαει για τις εγκαταστασεις στις οποιες θα γινει η αδειοδοτηση εκτροφης.
Πως αυτο διασφαλιζει την ποιοτικη κ σωστη εκτροφη;;
Το ειπα κ παραπισω. Αυτο που ο νομος περιγραφει ανετα θα μπορουσε να ειναι ενα καθαρο puppy mill που στοιχειωδως προσεχει τα σκυλια του.
Μια σκυλο-τροφικη σκυλο-παραγωγικη μοναδα να στο πω αλλιως.
Ουδεμια σχεση με ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΗ (pure breeding για καποιους που σκαλωνουν) εκτροφη.
Με αυτα υπαρχει ομιλος που ασχολειται, κ λεγεται ΚΟΕ.

Ε οταν πας να παρεις ενα σκυλο κ συναντησεις τον εναν που σου λεει "αδερφε, φανταστικο κουταβι φυλης ταδε, απο γονεις πρωταθλητες, με βιβλιαριο υγειας, φαινεται οτι ειναι βασιλικο με μεγαλο κεφαλι"
Κ πας στον αλλον κ σου λεει "καλησπερα, βλεπεται την γεννα Ε, κ αυτο ειναι ενα κουταβι κυριαρχικο θελει εμπειρο ιδιοκτητη, γιατι προερχεται απο εργασιακους γονεις με τις ταδε εξετασεις που εχουν εξεταστει γι αυτα κ γι αυτα, εχει microchip κ pedigree φυσικα το οποιο θα παρουμε στα χερια μας σε εξι μηνες κ θα σας αποστειλουμε"
Ε, τοτε πρεπει να εισαι η ηλιθιος η να εθελοτυφλεις για να μην δεις οτι στο ενα καποιο λακκο εχει η φαβα.
(το β ενικο ειναι γενικο)

Υ. Γ. Να προσεχεις αυτα που γραφω, γιατι ο συνδεσμος απατεωνων εκτροφεων του dogforum με πληρωνει αδρα κ ανευ αποδειξεως :cry::cry:

σχεδόν απανταω και σε σενα στη προηγουμενη απαντηση προς το τελος.
και τα λεω στα γρηγορα.ενας πελατης όταν ξερει ότι οι 9/10 είναι παρανομοι δεν τον ενδιαφερει που παρανομει ο άλλος εκτος αν είναι στο στοιχειο που τον πειραζει , πχ λεφτα , γονεις κτλ.
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
Βλέπεις πόσο εύκολα αποποιήται κανείς την ευθύνη των λόγων και των πράξεών του; Ή αλήθεια είναι ότι ότι θα φταις κι εσύ όπως θα φταίει κι αυτός που έκανε το άλμα επειδή πίστεψε στην δήλωσή σου.

οκ αποψη σου,
αρα με αυτή τη αποψη και το να πω ότι κολυμπαω παλι εχω ευθυνη αν καποιος πνιγει.
και αν πω ότι παιδια εβγαλα το σκυλο για τρεξιμο για γυμναστικη και τον βγαλει και ο κυρΜξτσος και παθει τενοντιτιδα αυτος και ο σκυλος μεινει από καρδια παλι εγω θα φταιω.
δε το ειχα σκεφτει ότι μπορω να επηρεασω ετσι ευκολα το κοσμο.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
τα αξιωματα είναι αποδεκτα ανευ εποδειξεως.
οι παραδοχες μπορει να είναι και σχετικες.
η επικοινωνια αν εξαιρέσουμε το θεμα αν πεταω ή όχι μπορει να είναι εκπληκτικη.
αρα το θεμα είναι κατά ποσο μια ιδεα/βλακεια σε κανει να γενικεύσεις μια εικονα .
εγω πρωτα θα ακουσω τι εχεις να πεις και μετα θα δω την επικοινωνια.εσυ μαλλον θα αρκεστεις στη πρωτη κουβεντα ή στην εμφανιση.οκ δεκτα όλα στον κάθε ένα

το εσυ είναι γενικο ε γιατι εμεις εχει αποδειχτεί ότι επικοινωνια δεν κανουμε.

εκει δεν φταιω εγω σορρυ.
δεν θα αρκεστω στην πρωτη κουβέντα, αλλα αν αυτή η κουβέντα είναι η βάση της επικοινωνίας μας, πως μπορεί να γίνει συζήτηση από κει και πέρα;

και αλήθεια;;;;; έτσι απλά "δεν φταίω εγώ sorry", που θα πάρεις κι άλλους στον λαιμό σου; δεν θα φταις εσύ που θα έχεις πει την βλακεία και εξαιτίας σου κάποιος θα υποστεί κάτι;
πολύ ωραία λογική...ε, για αυτό εμείς οι οι δύο δε μπορούμε να επικοινωνήσουμε....

και για να το επιβεβαιώσω,είναι πάμπολλες οι φορές που γράφεις πράγματα στα οποία διαφωνώ κάθετα, αλλά τα προσπερνάω...όπως υποθέτω ότι θα συμβαίνει και το αντίστροφο...τουλάχιστον όμως, προσέχω να μην ανακατεύομαι σε θέματα που δεν ξέρω και πολλά-πολλά και προτιμώ από το να δίνω αμφισβητούμενες συμβουλές, απλά να διαβάζω χωρίς να συμμετέχω...
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ξεκόλλα μανούλα μου με το παράνομο.
Δεν υπάρχει πουθενά στο κόσμο παρανομία στο να καταστρέψεις μία φυλή.
Δεν είναι παράνομο να ζευγαρώσεις τα σκυλιά σου, τα γατιά σου τα καναρίνια σου.
Δεν κάνει η παρανομία την λάθος εκτροφή.
Ούτε κάνει η νομιμότητα τον σωστό γιατρό!
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
δεν θα αρκεστω στην πρωτη κουβέντα, αλλα αν αυτή η κουβέντα είναι η βάση της επικοινωνίας μας, πως μπορεί να γίνει συζήτηση από κει και πέρα;

και αλήθεια;;;;; έτσι απλά "δεν φταίω εγώ sorry", που θα πάρεις κι άλλους στον λαιμό σου; δεν θα φταις εσύ που θα έχεις πει την βλακεία και εξαιτίας σου κάποιος θα υποστεί κάτι;
πολύ ωραία λογική...ε, για αυτό εμείς οι οι δύο δε μπορούμε να επικοινωνήσουμε....

και για να το επιβεβαιώσω,είναι πάμπολλες οι φορές που γράφεις πράγματα στα οποία διαφωνώ κάθετα, αλλά τα προσπερνάω...όπως υποθέτω ότι θα συμβαίνει και το αντίστροφο...τουλάχιστον όμως, προσέχω να μην ανακατεύομαι σε θέματα που δεν ξέρω και πολλά-πολλά και προτιμώ από το να δίνω αμφισβητούμενες συμβουλές, απλά να διαβάζω χωρίς να συμμετέχω...

η πρωτη - δευτερη- τριτη κουβεντα που καναμε ηταν της μορφης ειπα κατι και μου απαντας με υφος που στερειται σεβασμου (κατ'εμε) επι προσωπικου.
σε μια κουβεντα κιολας μετα από 5 σελιδες συμφώνησες με τον μαικ για κατι που εμενα με εκραξες στο ιδιο θεμα .αρα εκει εχει να κανει η πρωτη σου αποψη .
απανταω σε πραγματα που γνωριζω ή που εχω καποια αποψη,πολλα από αυτά μπορω να τα τεκμηριωσω,εσυ με εχειςκραξει χωρις να μου απαντησεις επι τουθεματος.απλα επιθεση.
και παρολαυτα κανουμε κουβεντα από ότι βλέπεις.
αλλα όπως είπα και πιο πανω δεν γινεται να φταιω αν καποιος ακουσει τι θα πω και το κανει .
στο συγκεκριμενο θεμα ενώ εχω πει δεν ξερω από εκτροφεις - χρτια - πεντογκρι κτλ απλα ειπα ότι αφήστε καποιον να πει εχω κοκερ αν δεν εχει χαρτια.αυτό είναι αποψη στη κουβενταδεν θελει καποια γνωση.απλα αφήστε τον και εσεις λετε όχι δεν τον αφήνουμε .οκ.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ψάχνω εγώ για σκύλο λέμε τώρα... παίρνω τον κόε μου δίνει στοιχεια.. πάω στους εκτροφής μου τα παρουσιάζουν όλα super... κάτι πάει στραβά γιατί φταίω εγώ σαν αγοραστής? Μπορείτε να μου το εξηγήσετε αυτό?
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
Ξεκόλλα μανούλα μου με το παράνομο.
Δεν υπάρχει πουθενά στο κόσμο παρανομία στο να καταστρέψεις μία φυλή.
Δεν είναι παράνομο να ζευγαρώσεις τα σκυλιά σου, τα γατιά σου τα καναρίνια σου.
Δεν κάνει η παρανομία την λάθος εκτροφή.
Ούτε κάνει η νομιμότητα τον σωστό γιατρό!

μα δεν εχω κολησει εκει.
απλα λεω ότι αν θελετε ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΗ ΦΥΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΜΕ ΤΟ ΗΜΙΑΙΜΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ......
δε διαφωνω σε αυτό που λετε απλα είναι σαν να ζητατε κατι το οποιο εχει πολλες αμφιλεγόμενες αποψεις και ολες μπορουν να βασιστουν καπου....αν βασιζομασταν σε 3 πραγματα
πχ μορφολογια , γονεις , εκτοφεας τοτε δεν θα υπηρχε αυτό.
αλλα ο εκτροφεας είναι λιγο στον αερα σαν εννοια...δε ξερω πως να το πω αλλιως αυτό.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
@theo9
Υ. Γ. Να προσεχεις αυτα που γραφω, γιατι ο συνδεσμος απατεωνων εκτροφεων του dogforum με πληρωνει αδρα κ ανευ αποδειξεως :cry::cry:
images.jpeg
Βλέπω η συνεχιζόμενη ειρωνία για ανάταση του εγώ σου, σε χαροποιεί ιδιαίτερα. ΣΥΝΕΧΙΣΕ!!
 
  • Like
Reactions: Kouros


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Και το σημαντικότερο όλων, αγαπητοί επαναστάτες...

ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ...ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΣΚΥΛΟ, ΑΠΌ ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΠΟΥ ΖΕΥΓΑΡΩΣΕ ΤΗΝ ΣΚΥΛΑ ΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ :sick::sick::sick: ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΤΟΥ :mad::mad::mad:

ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ...ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΣΚΥΛΟ. ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥ, ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΆΛΛΟ ΑΣΧΕΤΟ, ΤΑ ΜΑΖΕΨΕ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΘΗΚΕ Η ΖΩΗ ΤΟΥ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΣΥΜΜΑΖΕΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙ ΣΠΙΤΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΑΣ.

ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΣ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΣΟΥ. ΑΠΛΑ, ΠΙΑΣΤΗΚΕΣ ΚΟΡΟΙΔΟ. ΟΚ. ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ...
Μπορει γενικα να μου την σπαει ο τροπος που γραφεις, αλλα εδω +1. αργησα λιγο αλλα το καταλαβα.
 






sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
αν θελετε ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΗ ΦΥΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΜΕ ΤΟ ΗΜΙΑΙΜΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ......
Εμείς δεν έχουμε όρους.
Να το πούμε άλλη μια φορά, αυτό είναι που θεωρείται διεθνώς ένας καθαρόαιμος σκύλος: Ο σκύλος που αποδεικνύει την καθαροαιμία του μέσω πέντιγκρυ.
Δεν είναι ούτε δικός μου ορισμός, ούτε του Mareco, ούτε εφεύρεση.
Και λίνκ δώσαμε, και τις εξηγήσεις μας κάναμε, (γιατί είχαμε πρόγραμμα). Κάτι παραπάνω δεν μπορούμε να κάνουμε.
Όποιος θέλει καθαρόαιμο πάει και βρίσκει έναν σωστό εκτροφέα.
Όποιος πιστεύει ότι οι εκτροφείς είναι βρώμικοι και θα πάρει από κάποιον που δεν είναι ΚΑΝ εκτροφέας ΑΡΑ θα είναι καλύτερα o_O, να περάσει να πάρει το δοκτορά του στην Λογική από το Πανεπιστημίου της Σμύρνης
 






Status
Κλειδωμένο θέμα