"Καθαρόαιμα" στο δρόμο.
























mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
ΣΥΓΝΩΜΗ για την παρεμβαση αλλα τα εχω παρει !!! ΠΩς ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΕΝΑ <ΒΛΗΤΟ > ΝΑ ΜΗΝ ΖΕΥΓΑΡΩΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΛΑΚΙ ΤΗΣ ? σωνει και καλα να ζησει την μητροτητα !!!
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Το γαλλάκι από όσο ξέρω πρέπει να γεννήσει με καισαρική. Δεν ξέρω αν η φίλη σου μπορεί να τα βγάλει πέρα σε περίπτωση που δεν μπορέσει να πάει τη σκύλα άμεσα να γεννήσει ή δεν έχει τον γιατρό εκεί. Θα ρισκάρει να της πεθάνει στη γέννα και να φταίει για τον φόνο αυτών των ψυχών;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Αν την έχεις μπροστά σου, χόρτασέ την χαστούκια. Μέχρι να πειστεί...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πες της για την καισαρική και για τα έξοδα να της φύγει ο οίστρος..
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
ΣΥΓΝΩΜΗ για την παρεμβαση αλλα τα εχω παρει !!! ΠΩς ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΕΝΑ <ΒΛΗΤΟ > ΝΑ ΜΗΝ ΖΕΥΓΑΡΩΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΛΑΚΙ ΤΗΣ ? σωνει και καλα να ζησει την μητροτητα !!!
Καταρχήν πρέπει να κάνει οπωσδήποτε καισαρική. Αν δεν κάνει, κινδυνεύει λόγω της ανατομίας των γαλλικών να μείνει κουτάβι μέσα και να σαπίσει το κουτάβι και η μάνα του.

Δεύτερον αν η σπονδυλική της στήλη έχει προδιάθεση (90% στα γαλλικά), με τη γέννα πολύ πιθανό να επιδεινωθεί. Πολύ πιθανό να γεννήσει και μετά να παραλύσει. Οπότε θα πρέπει να της κάνει ευθανασία.

Τρίτον αν το αναπνευστικό της δεν είναι και το καλύτερο (που στα γαλλικά δεν είναι), με την εγκυμοσύνη θα επιβαρύνεται. Επιβάρυνση αναπνευστικού σημαίνει επιβάρυνση καρδιάς. Επιβάρυνση καρδιάς σημαίνει ότι ο σκύλος μπορεί να μείνει στον τόπο ανά πάσα στιγμή από την καρδιά του.
 




mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
ΣΑς ευχαριστω για τις απαντησεις σας !! δεν ειναι φιλη μου ,:cool:( μια τετοια που ειχα την καταραστηκα αφου δεν μπορεσα να την πεισω και της μεινανε τα δυο τζακρασσελακια ) :cool:ειναι στο fb <φιλη > , με ρωταγε για το μωρο και φαινοταν <φιλοζωη > ωσπου αναλκαλυψα οτι θελει να ζευγαρωσει την δικια της , την ρωτησα αν ισχυει μου απαντησε με μισολογα οτι ενδιαφερεται να την ζευγαρωσει , της εξηγησα ολους τους λογους που δεν θαπρεπε , ξυνισε , μου ειπε οτι δεν προλαβαινει να μου εξηγησει τους λογους που θελει να την ζευγαρωσει , δεν προλαβενε ειχε να παει για ψωνια , ( φανταζομαι οχι μωρουδιακα ) , και δεν με ξαναρωτησε για το μωρο !! ΑΒΥΣΣΟς Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
MARECO AN THN EIXA MPROSTA MOY ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΤΡΩΓΕ ΜΠΑΤΣΕς !
VRMODE , ΘΑ ΤΗς ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΥΤΟΥΣΙΟ !!
ΧΟΤΙΚOULI , ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΞΩ , ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ < ΒΛΗΜΑ >:cool:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf