Κακοήθεια στο συκώτι






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Επίσης να πω λίγο οτι τα συμπτώματα που είχε οδηγούν κατευθειαν σε υποψίες για κακοήθεια από οτι διάβασα μετά.

Εμετοί
Αδυναμία
Δεν την βαστούσαν καλά τα πίσω πόδια
Αυξημένη επιθυμία για νερό
και πολύ συχνη ούρηση
Πολύ μειωμένη όρεξη για φαγητό
Αίμα στα τσίσα

Απλώς αυτά τα συμπτώματα μπορεί να δείχνουν πολλές άλλες ασθένειες όπως επίσης εμφανίστηκαν αργά από την άποψη οτι οι όγκοι, ειδικά ο ένας ηταν πολύ μεγάλοι.
 
  • Like
Reactions: mareco








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ευχαριστω πολύ ολους
Προς το παρόν είναι τρομερά ανήσυχη δεν μπορεί να σταθεί σε μία μεριά. ΞΑπλώνει και σηκώνεται ξανά. ΘΑ έλεγα οτι πονάει αν δεν είχε όρεξη μεγάλη για φαγητό. Σιγουρα νοιώθει άβολα, ο γιατρός μου είπε να της δώσω ντεπόν... Εγώ ξέρω ότι το ντεπόν ειναι τοξικό για σκύλο, δεν ξέρω..
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Κι εγώ έτσι ακριβώς έκανα όταν μου το είπε ...και μου είπε ότι για το βάρος της, 30 κιλά, μπορεί να παίρνει ενάμιση το πρωί , ενάμιση το μεσημέρι και ενάμιση το βράδυ.
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Την Λούση την πήραμε σπίτι. Έφαγε, ήπιε νεράκι και εκτος από το ότι πονάει όπως είναι φυσικό δείχνει πολύ καλά. Θέλω να κρατάω μικρό καλάθι γιατί από δω και πέρα ο χρόνος θα δείξει.
Με δεδομένη την δυσκολία της κατάστασης η εξέλιξη θα πρέπει να είναι πολύ καλή.
Γρήγορη ανάρρωση!
Σιδερένια!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




D

Deleted member 14614

Guest
Ε, πώς να μην πονάει η καημενούλα... Αλλά, εντάξει, όλα καλά τελικά! :)
Από εδώ και πέρα πώς πρέπει να κινηθείτε? Έγινε η εγχείρηση και τέλος?
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Σας εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα. Μπορώ να νιώσω την αγωνία σου. Ψυχραιμία και δύναμη!

Ήξερα πως δεν κάνει η παρακεταμόλη για τα σκυλιά. Για να το λέει όμως ο γιατρός σίγουρα γνωρίζει παραπάνω.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: l.Kyveli








johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Περαστικά κι αγύριστα, Μυρτώ μου!
Πιστεύω ότι έχετε πολύ χρόνο ακόμα να χαρείτε η μία την άλλη!!!:)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Τα επικίνδυνα 24ώρα πιστεύω κι εγώ ότι πέρασαν, τώρα θα δούμε πως θα πάει από άλλη άποψη.

Ο γιατρός κατά την διάρκεια της εγχείρησης βρήκε και το υπόλοιπο συκώτι όχι σε τόσο καλή κατάσταση , αν έχει πειραχτεί και αυτό τα πράγματα δεν θα είναι καλά, όμως επειδη λόγω της επέμβασης οι εξελίξεις είναι ραγδαίες σε περίπτωση που έχει παραμείνει εστία θα δείξει γρήγορα.

Το πολύ ενθαρρυντικό είναι ότι τρώει ενώ πριν την επέμβαση έτρωγε με μεγάλη δυσκολία.
Ευχαριστώ όλους.

Έδωσα depon έτσι ηρέμησε, αλλά δεν θα το επαναλάβω.