Καλως σας βρηκα!!








ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
μήπως... λέω μήπως εχεις ξεχάσει να μας δείξεις τον γαμπρό μας?
Αδικίες βλέπωωω
 
  • Like
Reactions: vek


















ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
καλά ε εκεί που λέει θύμα εγκληματικής ενέργειας στο παρκάκι,
τύφλα νά΄χει το μπατακλάν ! :giggle:
αλλά όχι και να λέει λαμβάνει το σκύλι μία εντελώς τυχαία απότομη κίνηση για απειλή προς τον ιδιοκτήτη ! αφού μετά ο ίδιος τύπος κλέβει μία τσάντα μετά από μερικά δευτερόλεπτα :love:
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Άγγελε, πολύ ωραίο βίντεο... τηρουμένων, πάντα, των αναλογιών (γίνομαι γεροπαράξενος, θα μου πεις :D )...

Τι ΔΕΝ μου έδωσε την αίσθηση του 100% επιτυχημένου βίντεο?
Ενώ η τεκμηρίωση είναι πολύ καλή... αυτό που με χαλάει σε παρόμοια θέματα είναι το γεγονός ότι ο μεταφραστής ΔΕΝ είναι "σκυλάς" (ελέγχεται, βέβαια και η πιθανότητα να μην πιάνει καλά τον αγγλικό - ή γερμανικό, δεν ξέρω - προφορικό λόγο)... έχει κάνει λάθη, με τα οποία (αν δεν ξέρεις) παρανοείς... π.χ. κορυφαίο λάθος ήταν η στιγμή που λέει ότι το Rottweiler προσφέρει (στον ιδιοκτήτη και στην οικογένεια) την αγάπη του ΜΕ ΦΕΙΔΩ (!!!)... όταν όλοι γνωρίζουμε πως την προσφέρει ΑΦΕΙΔΩΣ...:p
Και άλλα παρόμοια, ιδίως γύρω από την λέξη "επιθετικότητα", που την επαναλαμβάνει συνεχώς...

Κατά τα άλλα, η αρχική προσπάθεια, θεωρώ ότι ήταν πολύ πετυχημένη!

Υ.Γ. Και μη βαράς! Είπαμε: γεροπαράξενος (παιδάκι μου)...:whistle:
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Γιαννη δεν εισαι παραξενος καθολου,με το που το ειδα σκεφτηκα κ εγω αυτο οτι ο τυπος δεν ειναι σκυλας,απλως ο ανθρωπος την μεταφραση εκανε;)
 
  • Like
Reactions: johnk


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
Άγγελε, πολύ ωραίο βίντεο... τηρουμένων, πάντα, των αναλογιών (γίνομαι γεροπαράξενος, θα μου πεις :D )...

Τι ΔΕΝ μου έδωσε την αίσθηση του 100% επιτυχημένου βίντεο?
Ενώ η τεκμηρίωση είναι πολύ καλή... αυτό που με χαλάει σε παρόμοια θέματα είναι το γεγονός ότι ο μεταφραστής ΔΕΝ είναι "σκυλάς" (ελέγχεται, βέβαια και η πιθανότητα να μην πιάνει καλά τον αγγλικό - ή γερμανικό, δεν ξέρω - προφορικό λόγο)... έχει κάνει λάθη, με τα οποία (αν δεν ξέρεις) παρανοείς... π.χ. κορυφαίο λάθος ήταν η στιγμή που λέει ότι το Rottweiler προσφέρει (στον ιδιοκτήτη και στην οικογένεια) την αγάπη του ΜΕ ΦΕΙΔΩ (!!!)... όταν όλοι γνωρίζουμε πως την προσφέρει ΑΦΕΙΔΩΣ...:p
Και άλλα παρόμοια, ιδίως γύρω από την λέξη "επιθετικότητα", που την επαναλαμβάνει συνεχώς...

Κατά τα άλλα, η αρχική προσπάθεια, θεωρώ ότι ήταν πολύ πετυχημένη!

Υ.Γ. Και μη βαράς! Είπαμε: γεροπαράξενος (παιδάκι μου)...:whistle:
συμφωνω μαζι σου.
το βιντεο ειναι μερος μιας σειρας που ειχε κυκλοφορησει σε dvd στην ελλαδα (pets on dvd εγκυκλοπαιδεια των κατοικιδιων) απο την private cinema (εταιρεια που εχει κλεισει αν δεν κανω λαθος) και καλυπτε σκυλους και γατες (διαφορων φυλων και απο τα δυο ειδη), ιταλικης παραγωγης, μαλλον των μεσων της δεκαετιας του 90 απ' ο,τι φαινεται και σκοπος τους ειναι μια πρωτη γνωριμια με τις φυλες.
απευθυνονται στο μεσο ιδιοκτητη ή ενδιαφερομενο.

ειναι λιγο επιδερμικα και η μεταφραση τους ειναι προχειρη (στο dvd μαλιστα για τα φοξ τεριε εχει στο εξωφυλλο και ενα σναουτσερ (!)).
παρ' ολα αυτα δε θυμαμαι να εχει κραυγαλεα λαθη.

εγω εχω τα dvd για τα μπουλς και τα μπουλντογκς.

υ.γ. αξιζει τον κοπο να συγκρινεις αυτες τις παραγωγες/ παρουσιασεις των φυλων με τις αντιστοιχες βιντεοκασσετες που ειχαν κυκλοφορησει τη δεκαετια του 90 απο το akc για να καταλαβεις τη διαφορα.
 




Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
υ.γ. αξιζει τον κοπο να συγκρινεις αυτες τις παραγωγες/ παρουσιασεις των φυλων με τις αντιστοιχες βιντεοκασσετες που ειχαν κυκλοφορησει τη δεκαετια του 90 απο το akc για να καταλαβεις τη διαφορα.
Και όχι μόνο! Είχα δεί παλιότερα και το αντίστοιχο για τους Γ.Π. αλλά και για την απόκτηση κουταβιών και είναι ποιοτικά ανώτερα, θέτοντας σε γενικές γραμμές σωστές βάσεις για το κεφάλαιο "Σκύλος", από πολλές "σύγχρονες" παραγωγές.
 
  • Like
Reactions: spyv




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU