ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα

Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Πωωωωωωωω......απο τις πιο υπέροχες επιλογες....μ εστειλες τωρα φιλτατε!!!Ηταν η αρχικη μου επιλογη πριν τον Negro.....αλλα επειδη δεν εβρισκα αυτο που ηθελα και δεν συμβιβαζομουν με οτι μου πλασαραν κατεληξα στον μικρο!!Και αν κρινω απο εμας.....9-10 εβδομαδων 12,5kg.....να περιμενεις κατι ιδιαιτερα μεγαλο!!

Να σου ζησει το τερατακι.....και ελπιζω να τον χειριστεις ετσι οπως πρεπει μιας και ειναι πολυ ιδιαιτερη "οικογενεια" σκυλων!Συγχαρητηρια για την επιλογη!!!!!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ντρέπομαι που θα το παραδεχτώ αλλά δεν γνώριζα καν την φυλή αυτή :oops::oops:
Μου αρέσει πολύ εκ πρώτης όψεως και σπεύδω να διαβάσω και να ενημερωθώ, να σας ζήσει και να είναι πάντα υγιής και τυχερός όπως τώρα, νομίζω έχετε ξετρελαθεί με κουτάβι στο σπίτι. :D
'Ενα ανάλογα ζωηρό κουτάβι είναι ο δικός μου αλλά δυστυχώς η μεγάλη μου δεν τον διορθώνει όπως κάνει η Μόκα και αναγκαζόμαστε και επεμβαίνουμε εμείς!
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
γιάννη τώρα είναι η ευκαιρία να μάθουμε την αλήθεια

Πως προφέρει το Boerboel ο εκτροφέας? :confused:

γράψτο με ελληνικά γράμματα :eek:
Μπουρμπουλ λεγεται!!!!Αν κ εχει ξαναγινει κουβεντα για αυτο...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
γιάννη τώρα είναι η ευκαιρία να μάθουμε την αλήθεια

Πως προφέρει το Boerboel ο εκτροφέας? :confused:

γράψτο με ελληνικά γράμματα :eek:
Μπόουρμπωλ... (σαν boarbowl)

Υ.Γ.1. Αλλά ο ίδιος είναι Αγγλος (που ζει στη Δανία 20 χρόνια, παντρεμένος με Δανέζα, η οποία είναι πρώην εκτροφέας και εκπαιδεύτρια ...Labrador, τα οποία εκπαίδευε για κυνήγι)

Υ.Γ.2. Ομως, μετά από επανειλημμένες ερωτήσεις μου (και "λίγο" κρασάκι) δέχτηκε πως οι Africaaners το προφέρουν "κάτι σαν" μπουρμπούλ...
 
  • Like
Reactions: d-friend


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
χαχαχαχαχα Μπουρμπούλι!!!;;;;:D:D:D:D
Απίστευτο.....αυτό και αν είναι έκπληξη!!!:p

Να σας ζήσει και να περάσετε πολλά πολλά χαρούμενα χρόνια μαζί!!:)
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Μπόουρμπωλ... (σαν boarbowl)

Υ.Γ.1. Αλλά ο ίδιος είναι Αγγλος (που ζει στη Δανία 20 χρόνια, παντρεμένος με Δανέζα, η οποία είναι πρώην εκτροφέας και εκπαιδεύτρια ...Labrador, τα οποία εκπαίδευε για κυνήγι)

Υ.Γ.2. Ομως, μετά από επανειλημμένες ερωτήσεις μου (και "λίγο" κρασάκι) δέχτηκε πως οι Africaaners το προφέρουν "κάτι σαν" μπουρμπούλ...
Ok! Eμεις πως....θα το λεμε ;;; :p:D
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Τι όμορφος κύριος είναι αυτός... ουάου!! Εντυπωσιάζομαι..!!
Να σας ζήσει και καλά κουράγια!! !!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Σσσσσσσσννννννννντόοοοοοοοοοοοοινγκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέλειος!!!

Θα περάσει τέλεια μαζί σας και εσείς (η Μόκα περισσότερο) θα τον ευχαριστηθείτε μιά χαρά

δεν ήξερα ότι δεν είναι αναγνωρισμένη φυλή απο την FCI....κρίμα που δεν θα τον καμαρώσουμε και στις εκθέσεις
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ok! Eμεις πως....θα το λεμε ;;; :p:D
Θα σου απαντήσω, όπως μου απάντησε ο εκτροφέας, σε αντίστοιχη ερώτηση:

Αν το εκπαιδεύσεις σωστά και το κοινωνικοποιήσεις πολύ, δεν παίζει κανένα ρόλο το πως θα προφέρεις τη φυλή!:D
 
  • Like
Reactions: d-friend


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Δηλαδή αν δεν τα κάνεις αυτά τα πράγματα έτσι όπως πρέπει, πως θα τον φωνάζουμε;
"Βόηθα Παναγιά"; :rolleyes:
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
δεν ήξερα ότι δεν είναι αναγνωρισμένη φυλή απο την FCI....κρίμα που δεν θα τον καμαρώσουμε και στις εκθέσεις
Γεννεαλογιο υπαρχει ; Και τωρα που το σκεφτομαι, αν δεν ειναι αναγνωρισμενο δεν μπορει και να ''απαγορευθει''...;):cool:
 
  • Like
Reactions: d-friend




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1) ...να περιμενεις κατι ιδιαιτερα μεγαλο!!

2) ...και ελπιζω να τον χειριστεις ετσι οπως πρεπει μιας και ειναι πολυ ιδιαιτερη "οικογενεια" σκυλων!Συγχαρητηρια για την επιλογη!!!!!!!!!!!!
1) Παρόλα αυτά, 3 από τους βασικούς λόγους που επιλέχθηκε το συγκεκριμένο ζευγάρωμα ήταν:
- Τα φανταστικά ισχία της μητέρας
- Οι σταθεροί χαρακτήρες και τα γερά νεύρα των 2 γονέων
- Το "κράτημα" του μεγέθους σε "λογικά" πλαίσια...

2) Εμείς είμαστε τέτοιοι τύποι, που σκοπεύουμε να τον εκπαιδεύσουμε - κοινωνικοποιήσουμε - κατευθύνουμε προς την "στρογγυλή" πλευρά του χαρακτήρα του και όχι προς την "αιχμηρή"!:)
 
  • Like
Reactions: d-friend


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...δεν ήξερα ότι δεν είναι αναγνωρισμένη φυλή απο την FCI....κρίμα που δεν θα τον καμαρώσουμε και στις εκθέσεις
Βαγγέλη,

Αν θυμηθείς την κουβέντα που είχατε στα πλαίσια του θέματος της επικείμενης έκθεσης μορφολογίας...;)
ίσως να είναι καλύτερα... για τον Casper:cool:
 
  • Like
Reactions: d-friend


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
JohnK,
καλησπέρα.

Επειδή τα ονόματα δεν έχουν καμιά σημασία και για 'μενα ούτε η αναγνωρισιμότητα υπό μια έννοια που έχουμε συζητήσει άλλη στιγμή, να χαίρεσαι τον κούταβο για πολλά χρόνια και να σε κάνει να ''ξανανιώσεις'', να καλμάρει τις ανησυχίες σου, ν' αποτελέσει το εφαλτήριο για κάθε επόμενο βήμα που έχεις σκεφτεί στη ζωή σου-σας σχετικό άμεσα ή έμμεσα με τα σκυλιά σας. Ο Μπερμπόελ (αν και μου κάνει ένα συνειρμό για 'κεινη την ποικιλία ρυζιού...) σας, θέλω και εύχομαι να είναι η αρχή και όχι το καταστάλαγμα για πολλά.
Μα πάνω απ' όλα θέλω για πολύ καιρό να βλέπω τα όμορφα δομημένα κείμενα σου να κοσμούν το αρμονικό μεγάλωμα του με τη φίλη του και την αγέλη σας. Να είστε πολύ ευτυχισμένοι όλοι σας.

Υ.Γ.
JohnK,
μη βάλεις thanks κάτω απ' το κείμενο μου δεν μου είσαι υπόχρεος, εγώ ήμουν υποχρεωμένος να γράψω δυο λέξεις γι' αυτά που έχουμε πει σε άλλες στιγμές και γιατί τα κείμενα σου, οι σκέψεις σου, οι εικόνες που με μεταφέρουν, πάντοτε με προκαλούν με την καλή έννοια να το κάνω.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Θα σου απαντήσω, όπως μου απάντησε ο εκτροφέας, σε αντίστοιχη ερώτηση:

Αν το εκπαιδεύσεις σωστά και το κοινωνικοποιήσεις πολύ, δεν παίζει κανένα ρόλο το πως θα προφέρεις τη φυλή!:D
Να τον ξαναρωτησεις! :D Και αν δεν σου ξαναπει, να του βαλεις: :tox: :D

Εκτος και αν δεν σε νοιαζει καθολου, οποτε μαζι σου! :cool:
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Μα πάνω απ' όλα θέλω για πολύ καιρό να βλέπω τα όμορφα δομημένα κείμενα σου να κοσμούν το αρμονικό μεγάλωμα του με τη φίλη του και την αγέλη σας. Να είστε πολύ ευτυχισμένοι όλοι σας.
Σ' ευχαριστώ, Grifos,

Αυτό θα είναι η μεγαλύτερη φροντίδα μου... και αγωνία μου...:)
 
  • Like
Reactions: d-friend






Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22