Μεταφορά σκύλου με αεροπλάνο










bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
μου ειπανε στην πιο αυστηρη χωρα βρηκες να το μεταφερεις ...σας εχω κουρασει και εγω με το 8εμα αυτο αλλα τι να κανω *μανα * ειμαι :p
Eννοω οτι για να δει καποιος πραγματικη ημερομηνια που μπηκε τ τσιπ και οχι αυτη που εβαλε ο γιατρος το ψαχνεις μεσω δορυφορου ετσι μ ειπε ο κτηνιατρος ...γιατι απο την στιγμη που χασω εγω το σκυλι πχ εξω ετσι το ψαχνουν ...
 
  • Like
Reactions: sea-mol


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Α, καλή φάση.
Υπάρχει δλδ κάποιο μόνιτορ σε κάποιο κέντρο ελέγχου δορυφόρων και μπορεί αν το βρει όπως μας βρίσκει εμάς το gps
 
  • Like
Reactions: Orilis


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
bianca14 επιμένω...κάτι δεν λες καλά...

Ενας 20κιλος σκύλος για να ταξιδέψει, θέλει πάνω-κάτω γύρω στα 200 ευρώ εισιτήριο, για Γερμανία και Ολλανδία τουλάχιστον, που ξέρω. Και με Lufthansa πχ. Συν βέβαια το box που όντως για το μέγεθος αυτό, θα πάει το πολύ στα άλλα ξέρω γω...120 ευρώ. Συν 10 το πολύ ευρώ, για να φτιαχτεί το διαβατήριο. Ούτε αυτά, δεν βγαίνουν 500!!!!

Πόσο μάλλον, για ένα κουτάβι [ή τόσο μικρόσωμο σκύλο] που μπορείς να το πάρεις μαζί σου στην καμπίνα.

Δεν μπορεί βρε παιδί μου, να ισχύουν τα ποσά που λες. Εκτός πια, αν όντως έχω χάσει τόσα πολλά επεισόδια. Σεζόν ολόκληρη δηλαδή, τι επεισόδια...:confused:
 
  • Like
Reactions: Orilis




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Α, καλή φάση.
Υπάρχει δλδ κάποιο μόνιτορ σε κάποιο κέντρο ελέγχου δορυφόρων και μπορεί αν το βρει όπως μας βρίσκει εμάς το gps
Αντε μωρέ σταμάτα κι εσύ. Πήγαινε πουθενά αλλού να παίξεις με κανέναν στο μπόι σου :p
 
  • Like
Reactions: johnk


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
μου ειπανε στην πιο αυστηρη χωρα βρηκες να το μεταφερεις ...σας εχω κουρασει και εγω με το 8εμα αυτο αλλα τι να κανω *μανα * ειμαι :p
Eννοω οτι για να δει καποιος πραγματικη ημερομηνια που μπηκε τ τσιπ και οχι αυτη που εβαλε ο γιατρος το ψαχνεις μεσω δορυφορου ετσι μ ειπε ο κτηνιατρος ...γιατι απο την στιγμη που χασω εγω το σκυλι πχ εξω ετσι το ψαχνουν ...
:eek::eek::eek:
Που έχεις μπλέξει βρε παιδάκι μου και σου λένε τέτοια και κουρδίζεις και τον sea-mol και τελειωμό δεν θα'χει!!! :confused:
 


bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
αλη8εια οτι μου ειπανε σας λεω ...πηρα στο αερδρομιο 8εεσαλονικης μου ειπανε να παρω στις α8ηνας για να μου πουνε πως και τι να κανω για να το μεταφερω και επειδη η8ελα ν ειμαι σιγουρι εκατις τσ εκατο ειπα και τον κτηνιατρο να παρει και του ειπανε τα ιδια...μα ρε παιδια ειλικρινα δεν ειναι πανακριβα 500 ευρω ...η 8α βρω αλλη λυση η 8α την αφησω εδω κανεναν 2μηνο να μαζεψω λεφτα για να μου την στειλουν αν και προτιμω να την παρω μαζι μ...
 


bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
καλε δεν κοροιδευω κανεναν αχαχαχαχ αυτα περι δορυφορου αλη8εια ειναι τα εχω ψαξει και εγω και μου τα ειπε και ο κτηνιατρος..
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Βρε bianca μου, άσε τα αεροδρόμια. Με την εταιρία που θα ταξιδέψεις, έχεις μιλήσει;
 








bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
ναι μωρε ολα αυτα που ειπα αυτοι μου τα ειπανε απο τν aegean αυτο σας λεω δεν πηρα οπου να ναι....αμα δεν πιστευεται παρτε τηλ να δειτε τα ιδια 8α σας πουνε ...