Μεταφορά σκύλου με αεροπλάνο






bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
τα εχω χιλιοδιαβασει αυτες τσ μερες αυτα αστα πηρα τηλ σου λεω ν ειμαι πιο σιγουρη...μα γτ να πω ψεμματα ...21035430919495 παρε και μετα ξαναπες μου χμμμ
 






bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
που σημαινει??δεν ξερω καποια αλλη να σας πω την αλη8εια η ryanair δεν δεχετε σκυλια...
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Νομίζω κάπου διάβαζα πριν λίγο καιρό ότι σε όλες οι πτήσεις προς UK δεν επιτρέπονται σκυλιά στην καμπίνα. Αλλά δεν παίρνω όρκο
 
  • Like
Reactions: mareco




*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Καλά τι να πούμε κ εμείς με τα βραχυκέφαλα που δεν πετάνε με καμία εταιρία πια, αν είναι δυνατόν.
Αν μπορείς να πάτε μαζί οδικώς κοίταξέ το κ αυτό, εγώ θα το προτιμούσα απ το να μείνει πίσω και μετά ταξιδέψει μόνο του το πλάσμα.
Αλλιώς δες αυτό που έβαλε η mareco, μήπως μπορεί να μεταφερθεί οδικώς μόνο το σκυλί και να σου έρθει πιο οικονομικά
 


bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
:O Σε ευχαριστωωωωω τελεια ειναι αυτα που διαβασα αλλα την εταιρια ομως δεν μου την βγαζει φβ καθολου που λεει ο κυριος εσας σας την βγαζει?? ...μακαρι να μπορουσα οδικως αλλα δεν ξερω να οδηγαω ...
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Μπορείτε να πετάξετε μέχρι τη Γαλλία και να πάτε με τρένο στο Ηνωμένο Βασίλειο από εκεί. Σίγουρα είναι πιο μεγάλη διαδικασία αλλά μάλλον σε συμφέρει οικονομικά
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Ενας 20κιλος σκύλος για να ταξιδέψει, θέλει πάνω-κάτω γύρω στα 200 ευρώ εισιτήριο, για Γερμανία και Ολλανδία τουλάχιστον, που ξέρω. Και με Lufthansa πχ. Συν βέβαια το box που όντως για το μέγεθος αυτό, θα πάει το πολύ στα άλλα ξέρω γω...120 ευρώ. Συν 10 το πολύ ευρώ, για να φτιαχτεί το διαβατήριο. Ούτε αυτά, δεν βγαίνουν 500!!!! ...
Αν δεν σας μπερδεύω ακόμα περισσότερο και, ειδικά, τον @sea-mol :

Από Κοπεγχάγη για Ελ. Βενιζέλος... με εταιρεία SAS:
- Εισιτήριο δικό μου (δεν θυμάμαι, "παιδάκι" μου)
- Εισιτήριο κουταβιού 75€ (στον ειδικό χώρο κάτω από το πιλοτήριο (και ΟΧΙ στο cargo), που έχει συνθήκες καμπινας
- Box αεροπορικής μεταφοράς 95€
 
  • Like
Reactions: mareco and *Kiara*


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν δεν σας μπερδεύω ακόμα περισσότερο και, ειδικά, τον @sea-mol :

Από Κοπεγχάγη για Ελ. Βενιζέλος... με εταιρεία SAS:
- Εισιτήριο δικό μου (δεν θυμάμαι, "παιδάκι" μου)
- Εισιτήριο κουταβιού 75€ (στον ειδικό χώρο κάτω από το πιλοτήριο (και ΟΧΙ στο cargo), που έχει συνθήκες καμπινας
- Box αεροπορικής μεταφοράς 95€
ενώ τώρα τον "κούταβο" θα τον έβαζαν να πετάει πάνω στην τουρμπίνα.

Μια "εκπαιδεύτρια" εφερε το σκύλο της από αγγλία μέσω βελγίου από όσο θυμάμαι. Ωστόσο αν η Αγγλία δεν δέχεται στις πτήσεις το κουτάβι στην καμπίνα, και εγώ θα προέκρινα τη λύση Ελλάδα-Γαλλία και οδικώς με το αντίστοιχο κτελ για Αγγλία.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Για Αγγλία τα σκυλία μεταφέρονται κάργκο μην ρωτάτε γιατί έτσι είναι ο κανονισμός, τώρα για τα 500 τόσα είχα πλήρώσει εγώ περίπου το 2012 όταν τον έφερά από Θεσσαλονίκη Λονδίνο και τώρα πληρώνω 500 λίρες(μέσα στην τιμή και το crate) για να τον φέρω από Λονδίνο Θεσσαλονικη. χόρια τα εμβόλια κτλ ιατρικά έξοδα. Δοκίμασε να τους στείλεις μέιλ [email protected].
Για την ιστορία εγώ δεν ταξιδεύω με aegean.
 
  • Like
Reactions: ghelly and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Πολιτική του κράτους, για να μην παίρνεις μαζί τον σκύλο σου.
Δεν εξηγείται αλλιώς.
Φιλοζωία στο φουλ!
 


bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
καλησπερα παιδια...απο χτες πραγματικα μεχρι 4 το πρωι εψαχνα αεροπορικες αλλα ολες ειναι πανακριβες πηρα και τηλ σε κανα 2 ολες στις ιδιες τιμες βγαινουν...αν ειναι δυνατον να 8ελεις να παρεις μαζι σου ενα σκυλακι και να μην μπορεις ..τρ πινω καφε και συνεχιζω ψαξιμο αποκλειται να μην υπαρχει κατι ...
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
bianca14 νομίζω η λύση είναι να πετάξεις μέχρι Γαλλία και μετά να πάτε οδικώς ή με τρένο. Με τις αεροπορικές δε θα βγάλεις άκρη απευθείας για Αγγλία, απαγορεύονται σε όλες τις πτήσεις προς UK τα σκυλιά στην καμπίνα
 
  • Like
Reactions: mareco


bianca14

Active Member
31 Αυγούστου 2015
29
3
34
Ξερεις τι γντ εγω να πεταξω αλλα δεν ξερω καλα αγγλικα για να μιλησω να πω μετα που 8ελω να παω και τετοια :/
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
FYI Όταν πήγε ο άντρας μου να φέρει τον Τζετάκο, δε βρίσκαμε με τίποτα τις διαστάσεις για τσάντα μεταφοράς. Και στο τέλος, που βρήκαμε, του δημιούργησαν πρόβλημα δείχνοντας του τους κανονισμούς τυπωμένους. Τελικά είχανε κάνει λάθος στις διαστάσεις στο site και αντί να γράψουν Μήκος Χ Πλάτος Χ Υψος που είναι το στάνταρ, είχανε γράψε Μήκος Χ Υψος Χ Πλάτος.