Μοχαμετ... Συνώνυμο της γκρινιας!




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
χαχαχαχα!!! νταξει είναι βάσανο για το σκυλο.
Αλλά είναι γλυκό.....
Δεν υπαρχουν γλυκά βάσανα.
Καλό είναι να φερομαστε στα σκυλιά όπως τους πρεπει. Δηλαδή σαν σκυλιά και όχι σαν να είναι παιδιά , κούκλες Μπάρμπι η δεν ξέρω τι άλλο.
Καλό είναι λοιπον στα σκυλιά να μην φοράμε μπλουζάκια λαστιχακια μπικουτι η οτιδήποτε αλλο, να τους φερομαστε σαν σκυλιά και να φροντίζουμε για την ευζωια τους.
Η ωρα του φαγητού είναι ιερή για τα σκυλιά και καλό είναι να τα αφήνουμε στην ησυχία τους όταν τρώνε. Το οτι μας ανέχονται δεν σημαίνει οτι τους αρέσει.
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Μα γιατι να εχει προκειψει θεμα; Και πως υπαρχει "διαδικασια" ξεπερασματος; Δεν πετας μπαλονι στο σκυλο, ο σκυλος δεν τρωει το μπαλονι. Τελος. Δε μιλας για περιπτωση του τυπου ο σκυλος μασουλαει τον καναπε, και πρεπει να τον εκπαιδευσω, η να μην εχω καναπε. Για μπαλονια μιλας.
σαφώς, και ήταν λάθος και πλέον το μαζευουμε. .. ουδείς αλανθαστος... δεν γράφουμε στο φόρουμ μόνο τα σούπερ γουαου. Πρέπει να γράφουμε και τα λάθη μας για να προφυλασσουμε τους επόμενους... Τουλάχιστον εσύ έχεις μια ακολουθία έργων πράξεων γιατί στο παρόν θέμα υπάρχουν τρελές κωλοτουμπες. Αλλά δεν αφορά εσένα φυσικά. Εύχομαι να σε κάλυψα. Επίσης εύχομαι να μη ξαναφαει μπαλόνι...
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Διάβαζα ένα άρθρο για την προστασια μωρών που αρχίζουν να μπουσουλάνε. Τα σημαντικά σημεια δηλαδή που πρέπει να προσέχουν οι γονείς ώστε να μη κινδυνεύσει. (πρίζες, γωνίες τραπεζιού, πεσίματα, κλπ κλπ) Μέσα σε αυτά ήταν ότι δεν επιτρέπουμε στο παιδί να πειράζει τον σκύλο της οικογένειας όταν τρώει. Οπότε όχι δεν είναι καθόλου γλυκό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
σαφώς, και ήταν λάθος και πλέον το μαζευουμε. .. ουδείς αλανθαστος... δεν γράφουμε στο φόρουμ μόνο τα σούπερ γουαου. Πρέπει να γράφουμε και τα λάθη μας για να προφυλασσουμε τους επόμενους...
Διηγώντας τα με καμάρι και "επιχειρήματα", πως τονίζεις το λάθος, δείχνεις μεταμέλεια και προφυλάσσεις επόμενους;
 




Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Τι σκυλί στο βίντεο δέχεται καψωνι. Ο Μοχα το γουστάρει... Αυτό εδώ είναι στην τσίτα. Μην πιστεύετε ότι έχουν ίδια εικόνα.
 






Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Το καμάρι μου για τον Μοχα είναι για την μεταστροφη του στο θέμα φαγητού. Από εκεί και πέρα πάντα γράφω ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο το οποίο πάντα επιδιωκω. Επίσης η σχέση που έχει αναπτύξει με τον μικρό με κάνει να τους καμαρωνω. Λάθη έγιναν και θα γίνουν. Απλά η επανάληψη των ιδίων λαθών είναι το μεγαλύτερο λάθος.
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Δε ξέρω πως να μεταφέρω από το φβ εδώ. Αλλά και πάλι με τόση γλωσσοφαγια αν πέσει και μάτι, μπλεξαμε.
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Kotzak δεν θα σου πω ψέμματα. Εγώ προσωπικά, ενδιαφέρομαι μόνο, για τα παθήματα του σκύλου. Σ'αυτό εδώ το φόρουμ, με αυτές τις συζητήσεις που κάνουμε. Και με σένα, και με άλλους. Οχι του/των παιδιών. Τα παθήματα των παιδιών, είναι κατ'αποκλειστικότητα, ευθύνη των γονιών τους. Και δεν με ενδιαφέρουν οι συζητήσεις από αυτή την σκοπιά.

Φοβάμαι την μέρα, που ο απόλυτα "ευχαριστημένος" και "πειθαρχημένος" σκυλάκος σου, κάνει κανά μικροσκοπικό "λαθάκι" στο κορμάκι του παιδιού, κι εσύ στον περίγυρό σου, θα ξανακαμαρώνεις για τις εκπαιδευτικές σου ικανότητες, μετά την τότε "συνέτισή" του :unsure:
 
  • Like
Reactions: sis and yasemin


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.771
Το καμάρι μου για τον Μοχα είναι για την μεταστροφη του στο θέμα φαγητού. Από εκεί και πέρα πάντα γράφω ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο το οποίο πάντα επιδιωκω. Επίσης η σχέση που έχει αναπτύξει με τον μικρό με κάνει να τους καμαρωνω. Λάθη έγιναν και θα γίνουν. Απλά η επανάληψη των ιδίων λαθών είναι το μεγαλύτερο λάθος.
Επειδή δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα θέλεις να πεις ότι το καμάρι σου για τον Μόχα έγκειται στο ότι ήταν food aggressive και τώρα δεν είναι πια; Και έναν σκύλο με αυτό το χαρακτηριστικο αφήνεις το μικρο να του πειράζει τις κροκέτες; Και όταν δύο αθώα άτομα, ο σκύλος και το μωρό την πληρώσουν τι θα βγεις να λες;
Η ανευθυνοτητα σε όλο της το μεγαλείο.
 


dafni1812

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2015
84
82
38
Γλυκο λεει!



@Kotzak καμια φωτογραφία του Μοχάμεντ, δεν εχεις;
χαχαχα! Βασικά για να είμαι ειλικρινείς αν πετύχαινα "άλλο" σκύλο ίσως να το έκανα κι εγώ και να καμάρωνα που το παιδί και το σκυλί μου έχουν τέτοια σχέση.....τώρα με τον Λίο μια φορά βούτηξε το χέρι της η μικρή στο πιάτο ( δεν έτρωγε ο σκύλος) και κόντεψα να μείνω....
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Άντε πάλι. Πιαστο να τα αρμεξω που λένε... ναι για τέτοιο σκυλί μιλάμε.. Ρε πάμε καλά; Λέτε να υπάρχει μια πιθανότητα να γίνει τσαφ και να ρισκάρω τη ζωή του γιου μου; Αν με θεωρείτε τόσο μ@λ@κ@ μάλλον με συναγωνιζεστε άθελά σας με τη διαφορά όμως ότι το τερματισατε... Μιλάμε για μια πετυχημένη αντίστροφη κυριαρχίας. Εξαλλειφθηκε. Πάει.. Γιοκ. Πως αλλιώς να το πω? Η απάντηση πάει και στους/ις δύο.