Νεφέλη... Από τα αλώνια στα σαλόνια!!


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Σε ευχαριστώ @*Kiara* !!
Άλλον εμετό δεν έκανε και ομολογώ οτι ΠΕΙΝΑΕΙ!!! Όλο νιαου και νιάου είναι μέχρι να της δώσω. Ανα 2-3 ώρες της δίνω λίγο.
Διάρροια επίσης δεν έχει κάνει άλλη από χθες το απόγευμα.
Κάνει δουλειά και η αντιβίωση φαντάζομαι! :)

Έχει ζωντανέψει πάρα πολύ η Μάγια από χθες!! Δεν έχει καμία σχέση!!! :D:love:
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Μπράβο το κορίτσι!! Με τόση φροντίδα από σένα και τη Νεφέλη πώς να μην βελτιωθεί! :)
Σίγουρα και με τα φάρμακά της σιγά σιγά θα δείτε βελτίωση. Κανένα νέο από την κοπέλα που ενδιαφέρθηκε να την υιοθετήσει;
 
  • Like
Reactions: Lavernne




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Η Νεφέλη έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία μου. Τις έφερα σε επαφή σήμερα γιατί έκλαιγαν αμφότερες. Η Νεφέλη την έγλυφε παντού (μουσούδα, πόδια, κοιλίτσα) και η Μάγια της ζύμωνε τη μύτη!!! Έχω ερωτευτεί τη συμπεριφορά της! Κάθε φορά που είναι τόσο καλή και συνεργάσιμη με όποιο αδεσποτάκι φέρνω σπίτι, με κάνει να τη λατρεύω ακόμα παραπάνω (και δεν ξέρω αν γίνεται αυτό).
*Μπορεί η Μάγια να νομίζει οτι η Νεφέλη είναι η μαμά της;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...*Μπορεί η Μάγια να νομίζει οτι η Νεφέλη είναι η μαμά της;
Σαφώς και μπορεί (μην το "δέσεις", βέβαια... προσοχή, αρχικά!)...

Υ.Γ. Εδώ ο Κάσπερ νομίζει ότι ο Ζιντάν είναι ο μεγάλος του αδελφός!!!:D
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
H Νεφέλη με μάλωσε πριν επειδή έπρεπε να δώσω την αντιβίωση της Μάγιας και δυσανασχετούσε η γατουμπίτσα!!! Ρε σηκώθηκαν τα ποδάρια να βαρέσουν το κεφάλι!!! :mad::whistle::love:

@johnk ποιος είναι ο Ζιντάν;;; (συγχωρέστε μου την άγνοια)
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Θα 'χει πλάκα ο Ζιντάν[απο τον ποδοσφαιριστή;;] να είναι ο γάτος!:ROFLMAO:
1) Ναι... από τον (τεράστιο!) ποδοσφαιριστή! Όταν βρήκαμε το γατούλη μας (ήταν - δεν ήταν 30 ημερών), ήταν κουτσός από το ένα πόδι του... και είπα στους δικούς μου: "Δεν μπορεί, θα φτιάξει το πόδι του... ποιός έχει τα πιο καλά πόδια? ο Zidane"... και μετά από 2 εβδομάδες υιοθεσίας, έγιναν άψογα τα ποδαράκια του!:)

2) Ναι... είναι Ο γάτος!!! 6,5 κιλά πλέον και λίγο πάνω από 6 ετών!:p
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
1) Ναι... από τον (τεράστιο!) ποδοσφαιριστή! Όταν βρήκαμε το γατούλη μας (ήταν - δεν ήταν 30 ημερών), ήταν κουτσός από το ένα πόδι του... και είπα στους δικούς μου: "Δεν μπορεί, θα φτιάξει το πόδι του... ποιός έχει τα πιο καλά πόδια? ο Zidane"... και μετά από 2 εβδομάδες υιοθεσίας, έγιναν άψογα τα ποδαράκια του!:)

2) Ναι... είναι Ο γάτος!!! 6,5 κιλά πλέον και λίγο πάνω από 6 ετών!:p
6,5 κιλά γάτος;;; η Μάγια δεν είναι ούτε 1 κιλό!! :p
Κεφάλας με τα όλα του!! Να τον χαίρεστε! :)

Εγω την δική μου την βρήκα 3-4 ημερών. Τώρα είναι περίπου 4-4.5Kg και στο τέλος του 2015 θα γίνει 7 χρονών. :p
Δε ξέρω γιατί (μάλλον γιατί είμαι άσχετη), αλλά νόμιζα οτι τα ενήλικα γατιά είναι λιγότερα κιλά.
2-3 kg πίστευα! χαχα
Να σου ζήσει και εσένα η γατού σου! :)
 
  • Like
Reactions: Aslan


















*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Ναι, πολλές φορές τα μικρά γατιά κάνουν τέτοια παράξενα, ορισμένα την τρώνε κιόλας την άμμο.
Εγώ δε θ ανησυχούσα, αλλά θα την έβγαζα όταν τη βλέπω για να μην το συνηθίσει. Βάλε ένα μαξιλαράκι ή κάτι τέτοιο μαλακό μέσα στο crate, μήπως απλά δεν την βολεύει να κοιμηθεί όπως είναι τώρα
 
  • Like
Reactions: Lavernne


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
το κανει εξαιτιας αγχους και ανασφάλειας. νιωθει καλύτερα οταν ειναι μαζεμενη στο μικρό χωρο με τη μυρωδια της.
 
  • Like
Reactions: GRDANE and Lavernne


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU