Νεφέλη... Από τα αλώνια στα σαλόνια!!


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
χαχα ομολογώ οτι είμαι άσχετη σε ότι αφορά τα γατιά!! Ποτέ δεν είχαμε...
Αλλά ναι, οτι έχει ποδάρες, έχει! :D

μου έδωσε η γιατρός λίγες κροκέτες matisse farmina και εγώ της πήρα κονσέρβες gourmet.
Της πήρα και 1-2 whiskas (ξέρω η ποιότητα δεν είναι καλή μάλλον, αλλά από την κτηνίατρο έφυγα κοντά 2 η ώρα το μεσημέρι και δε θα έβρισκα πετ σοπ ανοιχτό).
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Αν εβρισκες recovery της royal η a/d της hills θα βοηθουσε.

Σχετικα με το ονομα....τι να σου πω παιδακι μου,εγω στα δικα μου ονοματα γλυκων και ποτων δινω.

Αυτο οπως το βλεπω για Κιουνεφε μου κανει:LOL:
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Α\d έχει ο κτηνίατρος μου, αλλά λείπει διακοπές και έρχεται από βδομάδα. Θα της δώσω αυτά που πήρα και αν την έχω μέχρι την άλλη βδομάδα θα της πάρω.

Χαχαχαχ κιουνεφε!! :ROFLMAO::p
Λες και θα φωνάζω κάποια ηθοποιό από τουρκικό σίριαλ!:LOL:
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Με τα ονόματα δυστυχώς είμαι φρικτή, εδώ το δικό μου γατί κ έκανα πάνω από μήνα να αποφασίσω για το όνομα :whistle:
Είναι κούκλα πάντως η μικρή πορτοκαλόγατα!
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Η @Pitsinaki μου πρότεινε το Μάγια και νομίζω πως μου άρεσε πολύ!!! :)

Η νέα μου φιλοξενούμενη λοιπόν λέγεται Μάγια!!! :love::love::love::love:

Παιδιάααα!!! Τόση χαρά ούτε όταν έκανε πρώτη φορά η Νεφέλη κακά έξω!!!
Η μικρή Μάγια πήγε πρώτη φορά στην άμμο της και έκανε κακά!!! :D:D:D:D:D:D:D
 






*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Μα τι καλή που είναι!! :love: Μπράβο Νεφέλη!
Και η Μάγια είναι τόσο γλυκιά!
Μιας και το είδα, δοκίμασε να βάλεις το φαγητό στην άλλη μεριά του crate, οι γάτες συνήθως δεν τρώνε αν το φαγητό είναι κοντά στην άμμο τους
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Αχου το μωρε, κανει και πατουσακια!!:love::love: Μπραβο ρε κοριτσι που το βοηθησες το μικρο εισαι Θεα! Το γατουλι ειναι τρελη φατσα[μακαρι να καταφερεις να το στειρωσεις κιολας] αλλα και η Νεφελη σωστη κυρια οπως ειπες!;)

@yasemin Μηπως τα περισσοτερα πορτοκαλια γατια ειναι μεγαλοσωμα επειδη ειναι συνηθως αρσενικα;
 






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Μα τι καλή που είναι!! :love: Μπράβο Νεφέλη!
Και η Μάγια είναι τόσο γλυκιά!
Μιας και το είδα, δοκίμασε να βάλεις το φαγητό στην άλλη μεριά του crate, οι γάτες συνήθως δεν τρώνε αν το φαγητό είναι κοντά στην άμμο τους
Ευχαριστώ για τις συμβουλές!! Δε τα ξέρω και ότι μπορείτε να μου πείτε οι γατομαμάδες, ευπρόσδεκτο!! :) Πάντως η Μάγια κανονικά τρώει και εκεί που το έχω, αλλά θα το μεταφέρω αύριο!!
(Η Νεφέλη προσπαθεί να γλύψει τον ποπό της Μάγιας, αλλά δεν ξέρω αν η μωρούδα έχει σκουλικάκια. Δώσαμε τα απαραίτητα βέβαια. Την αφήνω ή όχι; )

Αχου το μωρε, κανει και πατουσακια!!:love::love: Μπραβο ρε κοριτσι που το βοηθησες το μικρο εισαι Θεα! Το γατουλι ειναι τρελη φατσα[μακαρι να καταφερεις να το στειρωσεις κιολας] αλλα και η Νεφελη σωστη κυρια οπως ειπες!;)

@yasemin Μηπως τα περισσοτερα πορτοκαλια γατια ειναι μεγαλοσωμα επειδη ειναι συνηθως αρσενικα;
Αύριο περιμένω νέα, για μία κοπέλα που ίσως τη θέλει για μέσα στο σπίτι!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά, γιατί μου έρχεται άσχημο να την αφήσω πάλι έξω!! Να είσαι καλά!! Σε ευχαριστώ!
Εντάξει, ιδέα δεν έχω από μωρογατάκια ή γατιά γενικά, αλλά δε θα το άφηνα να πεθάνει! :love::)

ενα μεγαλο μπραβο σου @Lavernne !

εισαι σιγουρη οτι ειναι θηλυκο; το πιθανοτερο ειναι να ειναι αρσενικο, λογω χρωματος.
Πράγματι, νομίζω ένα 20% των μονόχρωμων πορτοκαλογατιών είναι θηλυκά
Η κτηνίατρος που την είδε, είπε οτι είναι κοριτσάκι!! Θα την κοιτάξω και εγώ αύριο μήπως και καταλάβω! :p
Σε ευχαριστώ και εσένα @spyv ! Δε θεωρώ πως έκανα κάτι τόσο τρομέρο, σας ευχαριστώ πάντως όλους!! :) Να είστε καλά!
 
  • Like
Reactions: *Kiara*


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Μακάρι να είναι καλή περίπτωση και να υιοθετηθεί! Φαίνεται και πολύ καλότροπο γατάκι..
Αφού τρώει άστο εκεί που είναι, δε χρειάζεται, απλά το είπα γιατί μου φάνηκε έγραψες στην αρχή πως δεν είχε φάει
Νομίζω τη Νεφέλη μην την αφήσεις καλύτερα, δεν υπάρχει λόγος
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Εντάξει, θα την απομακρύνω όταν της βγαίνει το μητρικό της, της στειρωμένης!!! :p
Τελικά, δεν έτρωγε γιατί της είχα βάλει κονσερβούλα μαζί με κροκέτες και προφανώς δεν ήθελε τις κροκέτες!
Μόλις της έβαλα σκέτη κονσέρβα, πήγε και έφαγε 3 φορές!! :D
 
  • Like
Reactions: *Kiara*


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Καλημέρα παιδιά!!
Θέλω βοήθεια!
Είμαι άσχετη τελείως... Ξύπνησα πριν και η Μάγια είχε κάνει εμετό κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα! Προφανώς δεν έπρεπε να της αφήσω το μπολάκι με το φαγητό στο κλουβακι. Νιώθω πολύ άσχημα... :(
Πόσο πρέπει να της δίνω; η κτηνίατρος μου είπε να της βάζω αρκετό και να τρώει όσο θέλει.. Δεν είναι ούτε 1 κιλό ή μικρη και κροκετα δε τρώει.

Το καλό είναι ότι ζωντάνεψε σήμερα. Βγήκε από το κλουβακι και τριβοταν στα πόδια μου. Επίσης και το νιαουριτο της δυνάμωσε!!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
ολγα τι ειδους αποπαρασιτικά φοραει η νεφελη; παρε τον σταυρο ενα τηλεφωνο , μην δηλητηριαζεται από το περιβαλλον του το γατί.
 
  • Like
Reactions: *Kiara*


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ιωάννα Καλημέρα! Η νεφέλη φοράει σερεστο και σερτιφεκτ προ 3ημερου για την δεμοδηκωση.
Σε επαφή ουσιαστική δεν έρχονται. Μόνο η μύτη της Νεφέλης χωράει ανάμεσα από τα κάγκελα και μυρίζει το μωρό.
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Νταβινα μου σε ευχαριστώ πολύ!!
Και τη Νεφέλη τη φοβόμουν για το τι Θα κάνει, αλλά με εξέπληξε θετικά!!

Έχουν αρχίσει να αγαπούν η μια την άλλη! Πεθαίνω να τις βλέπω μαζί! Χιχι

Έμαθα από το λάθος μου και της έβαλα 1\3 του πάτε [1,5 πιρουνια] και το έφαγε ολο. Τώρα θα της δώσω το υπόλοιπο σε άλλες δύο δόσεις! Ελπίζω να μη μου κάνει άλλο εμετό! :)
 
  • Like
Reactions: Νταβίνα


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Συνήθως οι γάτες δεν παρατρώνε και μετά κάνουν εμετό όπως τα σκυλιά, τρώνε μόνο όσο χρειάζονται. Πάντως εμένα δε θα μ ανησυχούσε ένας εμετός αν δεν επαναληφθεί, θα άφηνα και το φαγητό κανονικά να τρώει όσο θέλει.
Περαστικά στο μικράκι :)
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki