Νεφέλη... Από τα αλώνια στα σαλόνια!!


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Θα βρω να της βάλω κάτι για να ξαπλώνει!! Πάντως η δεσποινίδα έχει πάρει τα πάνω της και άρχισε τις ζημιές!! Όταν θέλει παρέα, ρίχνει το μπολ με τις κροκέτες της και το νερό της κάτω...
Μαλώνουμε τα γατιά ή δε καταλαβαίνουν οτι έχουν κάνει ζημιά;; :confused:
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
τι να σου πώ. με την αδερφή μου παντως και τα ανιψογατακια μου απόσο τους βλέπω και απόσο το εχουμε συζητήσει εχω καταλάβει οτι δεν μαλώνεις ποτέ μα ποτέ μα ποτε τα γατια. μια διορθωση στην γατα μονο κακο θα κανει. και μετα το κακό της διορθωσης δυσκολα το διορθώνεις
 
  • Like
Reactions: Lavernne












Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Καλοτυχη να ειναι στη ζωούλα της!!!
Μπράβο!!!!! :love: Καλή ζωή να έχει η μικρούλα!!
μπραβο σου βρε @Lavernne (y)!
Σας ευχαριστώ όλους σας!!!
Η κοπέλα που την υιοθέτησε είναι γατομαμά έμπειρη και είμαι σίγουρη οτι θα την αγαπάει πολύ τη μικρή ζημιάρα!!
Μου υποσχέθηκε οτι θα μας τη φέρνει να τη βλέπουμε, γιατί η Νεφέλη την ψάχνει ακόμα και κλαίει που δε τη βρίσκει.
Είμαι πολύ χαρούμενη που κατάφερα να της βρω σπιτάκι!! :)

και ένα βιντεάκι με τη Νεφέλη και τη Μάγια! Τα τελευταία τους παιχνίδια πριν να έρθει η μαμά της να την παραλάβει! :):love::love::love:
 














Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Σήμερα, τελευταία μέρα του καλοκαιριού, πήγαμε τη Νεφέλη στη θάλασσα πρώτη φορά!! (θενκ γιου μπρο) (y):love:

Ενώ πάντα έβαζε τα πόδια της εκεί που έσκαγε το κύμα, δίστασε να μπει μέσα.
Ευτυχώς είχαμε πάρει το αγαπημένο μπαλάκι της και με το που είδε και εμένα να μπαίνω μέσα ξεθάρρεψε!!
Δε κολύμπησε πολύ, μόλις καταλάβαινε οτι δε πατάει, φρίκαρε και πηδούσε (κυριολεκτικά) έξω στην ακτή. Πιο πολύ έπαιζε στα ρηχά.

Γενικά, μπορώ να πω οτι το χάρηκε, έπαιξε, κυλίστηκε στην άμμο, έσκαψε με την ψυχή της, ήπιε άπειρο θαλασσινό νερό και τέλος άφησε και το δωράκι της στην παραλία (οι σακούλες ήταν το πρώτο πράγμα που έβαλα στην τσάντα, μαζί με το βιβλιάριο, το μπωλ της, 2 μπουκάλια νερό και το μπουρνούζι της κυρίας).

Σαν πρώτη εμπειρία με σκύλο στην παραλία ομολογώ οτι ήταν παραπάνω από ευχάριστη.
Διαλέξαμε μία απόμερη παραλία (1 παρέα βρισκόταν ήδη εκεί και άλλη μία ήρθε μετά από εμάς), την μικρή την βάλαμε αμέσως στο νερό και κανείς δε στραβοκοίταξε ή παραπονέθηκε και φυσικά όταν έκανε τα κακά της, ενώ μας κοίταξε η μία κοπέλα, δεν είπε τίποτα, παρά μόνο περίμενε να δει αν θα τα μαζέψω (ίσως).

Περάσαμε υπέροχα και ελπίζω του χρόνου να καταφέρουμε να κάνουμε περισσότερα μπάνια με τη μικρή! :D

20150831_161838.jpg 20150831_161842.jpg

Με το "θείο" της!! :love:20150831_162109.jpg

Την έπιασαααα :ROFLMAO:20150831_163432.jpg

Γιούργιαααα :D
20150831_163456.jpg

Εκτελεί το "κάτσε" και μέσα στο νερό!! :D20150831_163541.jpg

Aραλίκι!!20150831_163556.jpg

Η μπουρνουζοπετσέτα της!! :p
20150831_165557.jpg

:love:
20150831_170142.jpg

Μετά το μπάνιο στη θάλασσα και το μπάνιο στη μπανιέρα, το κορίτσι μου έπεσε σε λήθαργο!! :love:
20150831_174553.jpg
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Η Νεφέλη είναι μία θεά... και φαίνεται ότι το ξέρει!! :D
Είδα και στις φωτό ότι βουτάει και στη θάλασσα, μπράβο! Πόσο χρονών είναι τώρα; Πρώτο της μπάνιο ever?
Η δικιά μου (μόλις 6 μηνών) μόλις την ακουμπήσει το κύμα στα πόδια (και λιγότερο από αυτό στις φωτό) τρέχει από την άλλη...
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Η Νεφέλη είναι μία θεά... και φαίνεται ότι το ξέρει!! :D
Είδα και στις φωτό ότι βουτάει και στη θάλασσα, μπράβο! Πόσο χρονών είναι τώρα; Πρώτο της μπάνιο ever?
Η δικιά μου (μόλις 6 μηνών) μόλις την ακουμπήσει το κύμα στα πόδια (και λιγότερο από αυτό στις φωτό) τρέχει από την άλλη...
Είναι η ζαργάνα μου, είναι!!! :D
Είναι 1.5 χρονών και ναι, ήταν το πρώτο μας μπάνιο ever!! Από μικρή την πήγαινα στη θάλασσα, απλά την άφηνα να παίζει μπροστά, εκεί που έσκαγε το κύμα! Ποτέ δεν είχε μπει μέσα, αλλά μου έδειχνε οτι της αρέσει!
Μικρή είναι ακόμα η δική σου, μπορεί όταν μεγαλώσει να μπαίνει, αλλά και να μην το κάνει, μη την πιέσεις! :)
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Λατρεύω τα σαββατοκύριακα!! :love::love::love:
 

Attachments





Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf