Πανσιόν ή σπίτι του;


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Παιδιά αυτό είναι το μεγάλο μου άγχος... Πολύ φοβάμαι οτι στη πανσιόν θα σοκαριστει παρα πολύ ... Πως σας φαίνεται η ιδέα να πληρωσω για εκπαίδευση κάποιου φίλου; έχω πολλους εθελοντές που τον λατρεύουν και ευχαρίστως θα έμεναν σπίτι μου για καποιες μέρες αλλά δεν εμπιστευομαι κανέναν για τη βολτα
 




Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Γιατί όταν είναι μονος του δεν πίνει ουτε νερό....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Μπορείς να το δοκιμάσεις. Αφησέ τον για ένα σκ, χωρίς να έχεις να πας κάπου.
 




Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Μπορείς να το δοκιμάσεις. Αφησέ τον για ένα σκ, χωρίς να έχεις να πας κάπου.
Ναι Μαρεκο αυτό έχω αποφασίσει να κάνω σιγά σιγά. Όχι τόσο για ταξίδι όσο αν μας συμβεί κάτι...
 
  • Like
Reactions: mareco


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
εγω παλια που μπορουσα να τα αφησω, ερχόταν ενας φιλος το πρωί και ένας αλλος το βραδυ, επαιζαν λίγο και στον κηπο μαζί τους αλλα βολτα δεν εβγαιναν δεν επαθαν τιποτα το προτιμω.
 


m@r@

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
292
1
Εγώ τα αφήνω σε μια κοπέλα (γνωστή εννοείται) και μένουν μαζί της σπίτι. οκ αλλάζουν περιβάλλον αλλά δεν είναι και καμιά τρομερή διαφορά, από το ένα σπίτι σε άλλο σπίτι όχι από σπίτι σε πανσιόν... Τα πάει και κάθε βράδυ για τρέξιμο στο παρκο που πάμε κάθε μέρα. Βέβαια παρόλο που την ξέρουν και ξέρουν και το σπίτι τις πρώτες 5 μέρες η Ραλλού είναι λίγο κάπως, δεν παίζει δεν τρέχει και κάθετε μπροστά στην πόρτα του πάρκο και περιμένει... τουλάχιστον δεν της κόβεται η όρεξη :p (σιγά μην της κοβόταν δλδ)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Γνωρίζω κι εγώ μία κοπέλα που τα αγαπάει πολύ, έχει και δικό της, και φιλοξενεί στο σπίτι της. Αλλά για βόλτα δεν την εμπιστεύομαι, όχι μόνο αυτήν αλλά και κανέναν άλλον. Είμαι υπερβολική το ξέρω αλλά έχω και γομάρια και δεν ξέρουν τις αντιδράσεις τους οι ξένοι.
 


m@r@

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
292
1
Με τον Τσίκο πάντως που είναι και ζόρικος και θέλει προσοχή δεν έχει πρόβλημα, άλλωστε τον ξέρει... και να σου πω και την αλήθεια την εμπιστεύομαι καλύτερα και από τους γονείς μου με τα σκυλιά μου.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Κυβέλη για ποιο λόγο δεν πας τον Ελβις αυτες τις μέρες που θα εισαι ακόμα Ελλάδα σε πανσιον να δεις πως θα αντιδράσει? Τον αφήνεις ενα βράδυ εκει και βλεπεις πως θα πάει. Και εν τέλει ακόμα και να δυσκολευτει να προσμαρμοστει, μπορείς να τον βοηθήσεις εσυ με την παρουσία σου να δεχτει την πανσιον.
 
  • Like
Reactions: mareco and l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κυβέλη για ποιο λόγο δεν πας τον Ελβις αυτες τις μέρες που θα εισαι ακόμα Ελλάδα σε πανσιον να δεις πως θα αντιδράσει? Τον αφήνεις ενα βράδυ εκει και βλεπεις πως θα πάει. Και εν τέλει ακόμα και να δυσκολευτει να προσμαρμοστει, μπορείς να τον βοηθήσεις εσυ με την παρουσία σου να δεχτει την πανσιον.
Γιατί έχω την δυνατότητα να τον αφήσω κατευθείαν εκεί και αν κάτι δεν πάει καλά να πάνε να τον πάρουν.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
και με την βολτα του τι θα γινει?
Θα τον αφήσω στην πανσιόν. Θα δούμε πως θα πάει και αν στην χειρότερη περίπτωση πάει τόσο χάλια που πρέπει να φύγει πάνε τον παίρνουνε και απλώς δεν θα πηγαίνει βόλτες.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στην πανσιόν τον αφήνω άνετα. Ίσως είναι και η συγκεκριμένη βέβαια, πάντως, όταν τον πάμε κάνει χαρές στην κοπέλα εκεί και τραβάει για να μπει στο κέννελ κουνώντας την ουρά του(!) άρα υποθέτω ότι περνάει καλά εκεί. Από την άλλη, όταν πηγαίνουμε να τον πάρουμε κάνει τρελές χαρές σε εμάς και μπαίνει πανεύκολα στο αμάξι(αυτό κι αν θέλει θαυμαστικά!!!). Δεν τον έχουμε πάρει ποτέ ταλαιπωρημένο κι όταν γυρίζουμε σπίτι είναι σα να μην έλλειψε καθόλου. Από την άλλη δε θυμάμαι να τον εχουμε αφήσει πάνω από 2-3 μέρες
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αν μπορουσα να διαλεξω αναμεσα σε σπιτι και πανσιον θα επελεγα
το σπιτι μου. Αλλα με τα δεδομενα των δικων μου σκυλιων που
στρεσαρονται ευκολα.
Αν θεωρεις οτι ο Ελβις προσαρμοζεται ευκολα τοτε δεν υπαρχει λογος
να αγχωνεσαι! :)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αν μπορουσα να διαλεξω αναμεσα σε σπιτι και πανσιον θα επελεγα
το σπιτι μου. Αλλα με τα δεδομενα των δικων μου σκυλιων που
στρεσαρονται ευκολα.
Αν είχα λύσει το θέμα της βόλτας ασυζητητί θα προτιμούσα το σπίτι!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
2 φορες τον εχω αφησει σε πανσιον. Την πρωτη στρεσσαριστηκε λιγο στην αρχη αλλα μετα οκ. Τη δευτερη εγινε πολυ επιθετικος με ολους και για 3 μερες δε μπηκε κανεις να τον ταισει και να τον καθαρισει.... (με πηραν τη δευτερη μερα και την τριτη γυρισα). Απο τοτε αγχωνομαι πολυ και μονο στην ιδεα να τον αφησω οποτε παει στο πατρικο μου με τους γονεις μου. Βολτες δε βγαινει αλλα τουλαχιστον κατσικιαζει ολη μερα στον κηπο.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τη δευτερη εγινε πολυ επιθετικος με ολους και για 3 μερες δε μπηκε κανεις να τον ταισει και να τον καθαρισει.... (με πηραν τη δευτερη μερα και την τριτη γυρισα). Απο τοτε αγχωνομαι πολυ και μονο στην ιδεα να τον αφησω οποτε παει στο πατρικο μου με τους γονεις μου. Βολτες δε βγαινει αλλα τουλαχιστον κατσικιαζει ολη μερα στον κηπο.
Να δω τον Έλβις να επιτίθεται και τι στον κόσμο!
Τέλως πάντων σήμερα έκλεισα, μου είπαν να του έχω κάνει το pneumodog, ψεκάζουν για σκνίπες έχουν και στην πρίζα συσκευές, θα του έχω και scalibor, αμπούλα, σιτρονέλα θα του βάζουν ε τι στο καλό αν τους φάει τους έφαγε! :p
 
  • Like
Reactions: Alexia and Orilis


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Να δω τον Έλβις να επιτίθεται και τι στον κόσμο!
Και γω δε το πιστευα ετσι οπως μου τα λεγαν. Πηγε ενας γνωστος μου που τον ξερει ο Ντ. τη δευτερη μερα να δει τι παιζει και μολις πλησιασε το κλουβι ειδε ενα ταυρο μαινομενο.... Εμενα μολις πηγα εκανε ενα - δυο δεπτερολετα να με γνωρισει...σα να ειχε μπλοκαρει το μυαλο του και δεν εβλεπε τιποτα ηταν :( Τον πηρα και εφυγα γιατι θα αρχιζα τα καντηλια μολις ακουσα το κλασικο "ετσι ειναι τα ντογκο, απροβλεπτα". Και ηταν η ιδια πανσιον που ειχε παει την πρωτη φορα. Ειμαι σιγουρη οτι ειχαν κανει μ@λ@κια.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981