Πιτμπουλ και μορφολογία


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Κοκονε, κανε μια μεταφορα τα θεματα των bully και bulldog γιατι εχει δικιο η Αργυρω.
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
tangerin, Ο Master δεν ρωτησε για το ορθό τι σημαινει και απο που προκυπτει, αλλα για το κυνολογικα...Eκει πηγαινε το ''ομοσπονδιακα'' που υπεθεσα εγω...χαχαχα, οσοι μας διαβαζουν και εχουν μαλλια, θα τα χασουν! :p:D
έχεις απόλυτο δίκιο,και ζητω συγγνώμη,δεν διάβασα καλά την δημοσίευση.Και πάλι συγγνώμη.
Αλλα δεν ξέρω με τι έχασαν περισσότερα μαλλιά από την δίκια μου μαλακια, η από την δικη σας επινόηση νέwv ονομάτων στις φυλές.......
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
διαβαζοντας ενα σωρο για περιστατικα και απαγορευση της φυλης κι οτι αυτο ειναι καθαρη αδικια κλπ. μου γεννηθηκε η απορια (εντελως εγκυκλοπαιδικη), αν θελω να αναζητησω κουταβι στην Ελλαδα, υπαρχει εκτροφεας?
απο που προμηθευεται καποιος τετοια σκυλια? στα πετ σοπς οι βλακες πουλανε?
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Και βεβαια υπαρχουν εκτροφεις με σκυλια εισαγωγης με pedigre απο τον AKC. Και στο φορουμ μαλιστα και με αναγγελιες γεννων.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Και βεβαια υπαρχουν εκτροφεις με σκυλια εισαγωγης με pedigre απο τον AKC. Και στο φορουμ μαλιστα και με αναγγελιες γεννων.
ωραια! οι εκτροφεις αυτοι ασχολουνται με την καταλληλοτητα των ιδιοκτητων κλπ? γνωριζετε καποιον / καποιους που να κανουν υπευθυνη δουλεια με επιλεκτικα ζευγαρωματα και βασει χαρακτηρα?

ειναι το ονειρο του γιου μου σε λιγα χρονια και θελω να δω απο τωρα τι γινεται στο χωρο αυτο.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Και βεβαια υπαρχουν εκτροφεις με σκυλια εισαγωγης με pedigre απο τον AKC. Και στο φορουμ μαλιστα και με αναγγελιες γεννων.
Αμαλια , οχι απο AKC μιας και δεν αναγνωριζει τα πιτμπουλ αλλα τα αμσταφ ο εν λογω οργανισμος. Εκτροφεις Πιτμπουλ με χαρτια ( απο ADBA) υπαρχουν στην Ελλαδα , οπως και στο dogforum επισης!
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
ωραια! οι εκτροφεις αυτοι ασχολουνται με την καταλληλοτητα των ιδιοκτητων κλπ? γνωριζετε καποιον / καποιους που να κανουν υπευθυνη δουλεια με επιλεκτικα ζευγαρωματα και βασει χαρακτηρα?

ειναι το ονειρο του γιου μου σε λιγα χρονια και θελω να δω απο τωρα τι γινεται στο χωρο αυτο.
Σε τι ηλικια θα ειναι ο γιος σου οταν ερθει ο καιρος για να αποκτησει ενα πιτμπουλ?
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Σε τι ηλικια θα ειναι ο γιος σου οταν ερθει ο καιρος για να αποκτησει ενα πιτμπουλ?
δεν μπορω να σου πω νουμερο...ακομα ειναι πολυ μικρος...15....
θα γινει οταν γινει αρκετα ωριμος να συντηρησει σκυλο οικονομικα και απο θεμα χρονου και την αναλογη φυλη....
σε αυτα μπορω να τον συμβουλεψω,αλλα οχι στη φυλη.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
δεν μπορω να σου πω νουμερο...ακομα ειναι πολυ μικρος...15....
θα γινει οταν γινει αρκετα ωριμος να συντηρησει σκυλο οικονομικα και απο θεμα χρονου και την αναλογη φυλη....
σε αυτα μπορω να τον συμβουλεψω,αλλα οχι στη φυλη.
Τοτε εχεις αρκετο καιρο μπροστα σου ωστε να ενημερωθεις και εσυ και ο γιος σου.Εγω ειμουν 21 χρονων οταν πηρα το δικο μου πιτ. Δεν ειχα ιδεα απο σκυλους και ποσο μαλλον πιτ. Ουτε σερφαριζα στο ιντερνετ για πληροφοριες. Τουλαχιστον ειχα αρκετο χρονο, ατελιωτη ορεξη και πολυ ενεργεια να διαθεσω.

Μπες εδω στο , θα σου ειναι ενδιαφερον και θα ξεχωρισεις τους Εκτροφεις απο τους εκτροφεις...
Πανελλήνιος Όμιλος Αμερικανικού Πιτ Μπουλ Τερριέ - Πανελλήνιος Όμιλος American Pit Bull Terrier
οπως και εδω στο FB
Log In | Facebook
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Απο το εκτροφειο Jaedy's American devils kennel στην Φλωρεντια :D Πως σας φαινονται ?




 






Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Τρομακτικά
Τρομακτικα ομορφα και καλοφτιαγμενα? Εμενα ετσι μου φαινονται :D
Κατα τη γνωμη μου απο τα καλυτερα εκτροφεια στην Ευρωπη.

 
Last edited:


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Ναι, κάπως έτσι. Γιατί νόμιζα ότι τα πίτμπουλ δεν εκτρέφονται καθώς δεν είναι αναγνωρισμένη φυλή; Κάτι χάνω.
 




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Αντε Αμαλια μου.. με το καλο και εσυ.. :D

αυτα τα καφετια.. μαρεσουν παρα πολυ..
δεν μοιαζει παρα πολυ με εκεινο που διναμε προσφατα? το θυμασαι στο φβ?.. αλλη κορμαρα απο κει!!!
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
εχει καμια σχεση το εκτροφειο αυτο με το caragan kennel??????????
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
στα πετ σοπς οι βλακες πουλανε?
δυστυχως ναι... και αυτο θες δεν θες, δεν εχει χαρτια... οπως τα αλλα τα + - 100Ε
Τωρα μη με ρωτας απο που τι και πως.. αλλα τα pyppy mills εχουν χωρο για ολα!! :mad:
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
εχει καμια σχεση το εκτροφειο αυτο με το caragan kennel??????????
Η εκτροφεας ειναι η Debora Cataldo.
To Caragan που βρισκεται?

Ναι, κάπως έτσι. Γιατί νόμιζα ότι τα πίτμπουλ δεν εκτρέφονται καθώς δεν είναι αναγνωρισμένη φυλή; Κάτι χάνω.
Αν γυρισεις μια δυο σελιδες πισω θα λυθει η απορια σου :)
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU