Προσπάθεια διάσωσης για το Κοκόνι


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
να το χαιρεσαι και να το προσεχεις.Περνα καμια βολτα απο καποια εκθεση που να γινεται αναγνωριση.
 


Miss

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
278
0
Αργυρούπολη
Πόσο μου αρέσει να βλέπω κοκονάκια!!!
Ακόμα και αν ο δικός μου είναι ημίαιμος, έχουν φανταστικό χαρακτήρα και τσαχπινιά μοναδική :)
 










Miss

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
278
0
Αργυρούπολη
Απορία... έχω βρεί ελάχιστες πληροφορίες για τη ράτσα αλωπεκίς... για την ακρίβεια έχω διαβάσει ότι είναι στα κυβικά του μελιταίου a.k.a κοκονιού αλλά με όρθια αφτιά!
Επειδή ο δικός μου (που είναι και ο πιο όμορφος σκύλος του κόσμου!!!!) ήταν αδέσποτος ψάχνω να βρω από που βαστάει η σκούφια του.
Το θεωρητικό mix κοκόνι και παπιγιόν (λόγω αφτιών) δεν ξέρω πόσο πιθανό μπορεί να ήταν μιας και μιλάμε για σκυλιά διαφορετικά κυβικά.
Εντωμεταξύ όταν ψάχνω για αλωπεκίς μου βγάζει φωτό κοκόνια... αντιλαμβάνεστε ότι έχω μπερδευτεί η γυναίκα!
Τα φώτα σας ζητώ!
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα


Miss

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
278
0
Αργυρούπολη
Ευχαριστώ πολύ για το Link... όσο για τη μίξη... με πρήζει ο κάθε άσχετος.... άσε που κάποιοι νομίζουν ότι είναι βέλγικος ποιμενικός μινιατούρα!!!!:p
 




foxylady

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2011
45
0
Σαλλονικα bay area
Ευχαριστώ πολύ για το Link... όσο για τη μίξη... με πρήζει ο κάθε άσχετος.... άσε που κάποιοι νομίζουν ότι είναι βέλγικος ποιμενικός μινιατούρα!!!!:p
Η δικια μου σκυλλιτσα συμφωνα με τους τοτε κτηνιατρους μου ηταν λεει μιξη ντατς χαουντ τεκελ μακρυτριχο με σπιτς τρομαρα μας και δυστυχως αυτο γραφει ακομα στο βιβλιαριο
της..σου εστειλα μην αγαπητη miss δες το..
Παιδια ο λακυ ειναι 100% αλωπεκιδα και απο τα καλυτερα δειγματα θα ελεγα..
Τον τελευταιο καιρο εχω περισσοτερη ενημερωση για αλωπεκιδες απο Αθηνα (ετυχε μια φοβερη θεια μου που μενει Αθηνα απο τοτε που εμαθε περι αλωπεκιδων να μου τις ξετρυπωνει..)
Αλλη μια στην κοινοτητα των αλωπεκιδων..!!!\\:D/
 




George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Στην έκθεση του ΚΟΕ 22-23-24/6, θα υπάρχουν τρεις εκτροφείς, (οι δύο έχουν και γέννα) και για 1η φορά ίσως δούμε διψήφιο αριθμό συμμετοχών στη φυλή :)
 


zak12

Member
16 Ιανουαρίου 2012
8
0
Στην έκθεση του ΚΟΕ 22-23-24/6, θα υπάρχουν τρεις εκτροφείς, (οι δύο έχουν και γέννα) και για 1η φορά ίσως δούμε διψήφιο αριθμό συμμετοχών στη φυλή :)
Γνωρίζεις ποιοι είναι αυτοί οι εκτροφείς.
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Την Κυριακή κρίνει ο κ. Μακαρίτης που εκτρέφει κοκόνια, και τις τρεις μέρες θα παρουσιάσουν ο Βαγγέλης (μέλος & mod του φόρουμ με nickname kokoni ), η κα Δημητριάδου κι εμείς.
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
Παιδια να ρωτησω κατι, η νυφη μου κουρεψε το κοκωνακι της που προοριζοταν για αναγνωριση σε αυτη την Εκθεση στις 22. Μπορει να παρει ετσι αναγνωριση μιας και ξερω πως το τριχωμα στα σωστα σημεια κ με το καταλληλο μηκος μετραει.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Απ' όσο ξέρω είναι απ' τις φυλές που δεν κουρεύονται καν..Είναι σαν να λες πως κούρεψε το λαμπραντόρ...
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
Το θεμα ειναι αν μπορει να περασει αναγνωριση, αλλιως να μη ταλαιπωρησω τη μικρουλα αδικα και την τρεχω απο Πατρα, Μαραθωνα.Εχει κανεις γνωση επι του θεματος ?
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Και να μπορεί, θα το αναγνωρίσουν ότι είναι κοκόνι έτσι κουρεμένο? :p
Εγώ θα το άφηνα για την επόμενη έκθεση και θα ευχόμουν το τρίχωμα να ξαναβγεί όπως πριν μετά το κούρεμα.

Περίμενε όμως να σου απαντήσει και κανένας σχετικός.
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Νομιζω πως το τριχωμα ειναι σημαντικη παραμετρος για την φυλη.
Ευα θα ελεγα να περιμενεις την επομενη εκθεση και να αναγνωριστειτε οπως πρεπει.