Προϊόντα εξωπαρασίτωσης: Δράση και χρήσεις.




bullkirkh

Well-Known Member
30 Νοεμβρίου 2012
220
0
rodos
εγω του πειρα μια αμπουλα τησ bayer που μου εδωσε η κτινιατρος ,τησ ειπα οτι ειθελα να ειναι και γεια ματακια και γεια την σκνυπα, ελπιζω να ειναι η σωστη, τησ πειρα και συτρονελα και την πσεκαζω καθε 2 μερες και εχει και λουρι αλλα δεν ειναι σκαλιμπορ
 




Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
εγω του πειρα μια αμπουλα τησ bayer που μου εδωσε η κτινιατρος ,τησ ειπα οτι ειθελα να ειναι και γεια ματακια και γεια την σκνυπα, ελπιζω να ειναι η σωστη, τησ πειρα και συτρονελα και την πσεκαζω καθε 2 μερες και εχει και λουρι αλλα δεν ειναι σκαλιμπορ
αν ειναι η advantix , παρεχει προστασια για σκνιπα για 20 ημερες.
τα ματακια τι ειναι?
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Dog Medicines: Leisguard 60ml Leishmaniasis Treatment & Prevention in Dogs

και εδω με δωρεάν μεταφορικά για ελλάδα
ωραια σε ευχαριστω.

Το εχεις χρησιμοποιησει?
λίγο δύσκολο να το έχει χρησιμοποιήσει, αφού το φάρμακο είναι νέο στην Ελλάδα. Να θυμίσω, ότι αν θέλουμε το καλό του σκύλου μας, ΔΕΝ χορηγού με φάρμακα αν δε μας δώσει σαφείς οδηγίες ο κτηνίατρος που παρακολουθεί το ζώο.
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
λίγο δύσκολο να το έχει χρησιμοποιήσει, αφού το φάρμακο είναι νέο στην Ελλάδα. Να θυμίσω, ότι αν θέλουμε το καλό του σκύλου μας, ΔΕΝ χορηγού με φάρμακα αν δε μας δώσει σαφείς οδηγίες ο κτηνίατρος που παρακολουθεί το ζώο.
δηλαδη ειναι δυσκολο καποιος να το εχει χρησιμοποιησει , ωστε να ακουσουμε γνωμες.
Δεν σκοπευω να το χορηγησω μονος μου .

Δεν εχω διαβασει πουθενα για παρενεργειες , αλλα προβληματιζομαι.
Οταν παω στην κτηνιατρο , θα την ρωτησω. ειναι πολυ καλη κ τα εξηγει .

Μα γιαυτο τα ψαχνω ,γιατι θελω το καλο της!!
Καλα κανεις κ τ αναφερεις.
 


ΈλεναΚικ

Well-Known Member
3 Ιανουαρίου 2013
101
0
37
Χαλκίδα
Καλησπέρα κι από εμένα! Τέλος Μάρτη έβαλα στην μικρή μου scalibor k effipro αμπούλα. Σε συζήτηση με την κοπέλα που ήταν υπεύθυνη για την ιυοθεσία της μικρής μου είπε πως η effipro δεν καλύπτει για τους ψύλλους κ να την ψάχνω γι'αυτό. Ποιά η γνώμη σας? Να πάρω κάποια άλλη για την επόμενη εφαρμογή?
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Γεια σας.

Χτες πηρα πρωτη φορα σκαλιμπορ, να ρωτησω ,δεν υπαρχει κινδυνος να σπασει ?
Μπλεκεται με το κολαρο κ αν τραβηξει ο σκυλος ,ζοριζεται το σκαλιμπορ.
Εχω αφησει 2-3 δαχτυλα κενο, μηπως πρεπει να το σφιξω περισοτερο?

Η να παρω ενα σαμαρακι?
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
η σιτα για την σκνιπα , ποσες τρυπες πρεπει να εχει στο εκατοστο?
Μηπως ξερει καποιος?
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
η σιτα για την σκνιπα , ποσες τρυπες πρεπει να εχει στο εκατοστο?
Μηπως ξερει καποιος?
οπως καθε σιτα για σπιτια :confused:
γινεσαι υπερβολικος αλλα σε καταλαβαινω γιατι κι εγω στην αρχη ετσι ειχα τρελαθει. Οσο περναει ο καιρος ηρεμω περισσοτερο παντως :p

επισης το σκαλιμπορ ξερω οτι πρεπει να ειναι σφιχτο, δηλαδη να ακουμπαει στο δερμα γιατι αλλιως δεν κανει δουλεια..
 


peskandritsos

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2009
225
0
Για να μη διαβάζω 58 σελίδες, εκτός από την χημική προστασία σε φυσικά προϊόντα εκτός από σιτρονέλλα, τι άλλο υπάρχει?
 




vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
Γεια σας.

Χτες πηρα πρωτη φορα σκαλιμπορ, να ρωτησω ,δεν υπαρχει κινδυνος να σπασει ?
Μπλεκεται με το κολαρο κ αν τραβηξει ο σκυλος ,ζοριζεται το σκαλιμπορ.
Εχω αφησει 2-3 δαχτυλα κενο, μηπως πρεπει να το σφιξω περισοτερο?

Η να παρω ενα σαμαρακι?
δυσκολα να σπασει το scalibor..και να σπασει το πιαστρακι το δενεις μετα με δεσιματα μικρα πλαστικα..αυτα που δενουν τα καλωδια και εισαι οκ..εγω το εχω λιγο σφιχτο για να ακουμπαει στο δερμα του..αλλιως πως θα κανει δουλεια αν εχει κενο και δεν ακουμπαει στο δερμα???σφιξτο λιγο ακομα..ασε 1 δαχτυλο κενο για να μη τον πνιγει κιολας..ασε που ειναι και ελαστικο το κολλαρο και δεν θα εχει προβλημα πιστευω..
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Αυτή την φορά δεν θέλω να βάλω και αμπούλα και scalibor, μόλις παρήγγειλα τα νέα τους scalibor γιατί έχει περάσει τετράμηνο που φορούν τα προηγούμενα και θέλω να φτιάξω κι ένα διάλυμα με σιτρονέλες και ευκαλύπτους να τα ψεκάζω, έχει κανείς καμία καλή συνταγή; (όχι αυτή με το λάδι, δεν θα αντέξω λεκέδες με λάδι σε όλο το σπίτι)
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.873
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki