Σπιτική Σκυλοκατασκήνωση


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Το αν θα σου φύγει ο σκύλος απο το λουρί, δεν έχει απαραίτητα να κάνει με το λουρί, ούτε και με το αν το κρατάς γερά. Το λέω έχοντας την οικτρή εμπειρία του Γκογκόλ ο οποίος είχε βγει και απ'το απλό κολάρο και απ'το σαμαράκι στη μέση του δρόμου (τη μία κόντεψε να σκοτωθεί) πριν βρώ τη λύση στο πάνινο πνιχτάκι. Δεν ακούγεται και πολύ καλα η διαβεβαίωση οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ο σκύλος να δραπετεύσει, είδικα οταν υπόσχεσαι βόλτες κι εκδρομές. (προσωπικά δεν τα βρίσκω κακά αυτά.... απλά η απόλυτη διαβεβαίωση με χαλάει!)
Αγαπητή kopritis,

Ξέρεις πόσοι μου φέρανε σκυλί για φιλοξενία και μου είχανε ένα λουράκι της κακιάς ώρας και ένα κολάρο στο λαιμό έτοιμο να βγεί ή να σπάσει απο τα μασουλητά του σκυλιού; Λες να έβγαζα ποτέ βόλτα σκυλί έτσι; χωρίς να ελένξω τα πάντα; χωρίς να είμαι 99,9% ότι το σκυλί δεν μπορεί να μου φύγει στην βόλτα; ( αφήνω το 0,1% στο αν ο θεός ο ίδιος αποφασήσει δια μαγείας να ρίξει αστραπή στο λουρί ή να το σπάσει δια μαγείας για να μου φύγει το σκυλί και να με καταριούνται όλοι για την γκαντεμιά μου) [λίγο χιούμορ για να μην μαυρίσουμε κιόλας].

Αν μου έρθει άνθρωπος που μου πει έχω σκυλί επιθετικό, τρομαγμένο, μασάει τα λουρια σε δευτερόλεπτο, και άλλα πολλά κακά της μοίρας του τότε θα συζητήσω με τον άνθρωπο αυτόν για το αν θα φιλοξενήσω το σκυλί και με ποιους όρους (δηλαδή αν θα το βγάζω βόλτα ή όχι).

λυπάμαι αν δεν μπορείς να αξιοποιήσεις προς όφελός σου τις ερωτήσεις μου

δεν σε σύγκρινα

και είπα ότι ρωτάω όπως θα ρώταγα σε οποιαδήποτε πανσιόν θα πήγαινα να αφήσω τον σκύλο μου
ειδικά αν μου έλεγαν ότι θα το πηγαίνουν και βόλτες σε ανοιχτούς δημόσιους χώρους ...και εκδρομούλες αν ήθελα....

αν είχα πάρει τηλέφωνο ως πελάτης και απαντούσες έτσι ,δεν θα με είχες κερδίσει με τίποτα.
κι αυτό πιστεύω πως είναι σχόλιο που ένας επαγγελματίας θα αξιοποιούσε και δεν θα το έπαιρνε άσχημα όπως υποψιάζομαι ότι θα γίνει

παρακαλώ!
Όχι kokoni δεν πήρα στραβά όλα σου τα λεγόμενα, απλά η σύγκριση λίγο δεν μου άρεσε. That's all.
 




Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
με πειθετικα προς αλλα ζωα σκυλια,τι κανεις?τα βγαζεις μονα τους εξω?
Αν ο ιδιοκτήτης ήθελε το σκυλί να κοινωνικοποιηθεί θα αναλάμβανα τόσο την κοινωνικοποίηση όσο και την φιλοξενεία. Αν όμως ο ιδιοκτήτης θέλει το σκυλί να είναι έτσι (γιατί είναι φύλακας, γιατί έτσι γουστάρει, κλπ) τότε δεν αναλαμβάνω φιλοξενεία.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
πως θα μπορουσες να κοινωνικοποιησεις ενα ζωο πχ 4 χρονων,επιθετικο προς αλλα ζωα?κ τι σχεση εχει η επιθεση προς αλλα ζωα με την φυλαξη?σου λεω για περιπτωσεις τετοιες.εχω το ζωακι μου 4 χρονων,επιθετικο προς αλλα σκυλια κ χρειαζεται φιλοξενια.το αναλαμβανεις η οχι?κ ναι,τι κανεις?τι προγραμμα ακολουθεις?
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
πως θα μπορουσες να κοινωνικοποιησεις ενα ζωο πχ 4 χρονων,επιθετικο προς αλλα ζωα?κ τι σχεση εχει η επιθεση προς αλλα ζωα με την φυλαξη?σου λεω για περιπτωσεις τετοιες.
Κοίτα, έχω γνωρίσει άτομα που επίτηδες εκπαιδεύουν/κάνουν τα σκυλιά τους επιθετικά προς ανθρώπους ή άλλα ζώα για λόγους φύλαξης ή για αγώνες κοινομαχίας. Δεν λέω ότι αυτό ισχύει σε όλα τα σκυλιά φύλαξης αλλά το λέω γιατί το έχω δεί απο κοντά σε 1 περίπτωση (δεν θα αναλύσω περισότερο το θέμα αυτό όμως).

Φεύγοντας απο αυτό.......

Το τι πρόγραμμα ακολουθώ στην κοινωνικοποίηση ενός σκυλιού με άλλα σκυλιά και ανθρώπους είναι κάτι που δεν μπορώ να αναλύσω εδω μέσα δυστηχός. Υπαρχουν πολλοί και διάφοροι τρόποι (πρέπει να γνωρίσω το σκυλί, να δω τον χαρακτήρα του, να δω το αφεντικό του, κλπ για να μπορέσω να βρώ τον ποιο αποτελεσματικό και κατάληλο τρόπο) και με συνδυασμό με την βοήθεια τον σκυλιών μου μέχρι στιγμής το έχω καταφέρει 1 φορά που δέχτηκα να αναλάβω εθελοντικά την κοινωνικοποίηση ενός επιθετικού σκυλιού.

π.χ. εχω το ζωακι μου 4 χρονων,επιθετικο προς αλλα σκυλια κ χρειαζεται φιλοξενια.το αναλαμβανεις η οχι?κ ναι,τι κανεις?τι προγραμμα ακολουθεις?
Για απλή φιλοξενεία όχι δεν το αναλαμβάνω. Εκεί μετά συζητάμε για εκπαίδευση/κονωνικοποίηση και φιλοξενεία ταυτόχρονα. Αν δεν το δεχτεί αυτό ο ιδιοκτήτης δεν αναλαμβάνω την φιλοξενία.
 
Last edited:


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
για φιλοξενια σε ρωταω κ εγω ,αλλα δεν μου απαντας.εχω το σκυλι μου που ειναι επιθετικο.ωραια ως εδω?κυριαρχικο θα ελεγα καλυτερα.σε ηλικια 4 ετων πχ,καταφερνεις να το στρωσεις?κ ολα αυτα για μια φιλοξενια?μιλαω για περιπτωσεις που το σκυλι οπως στο δινω ,ετσι θελω να το παρω.εχεις τετοιο προγραμμα?μπορεις να ανταπεξελθεις σε κατι τετοιο?δεν ρωταω κατι δυσκολο νομιζω.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Επιμένεις... :) Να διευκρινίσω μόνο οτι οταν μου φυγε ο Γκογκολ, το κολλάρο δεν ήταν ούτε μασουλημένο, ούτε χαλαρό, ούτε της κακιάς ώρας. Απλά δε χρειάζεται πάνω από δυο δευτερόλεπτα για να συμβεί το κακό. Τεσπα, δεν έχει σημασία. Εγώ λέω απλώς οτι θα εμπιστευόμουν αυτόν που θα μου ανέλυε διεξοδικά τα ρίσκα της κάθε δραστηριότητας που θα έκανε ο σκύλος μου και δε θα επέμενε οτι δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος για τίποτα. :) Στο λέω (οπως κι ο Κοκόνης) για να το'χεις υπόψη σου. Με το να μην αναφέρεις στον άλλον τι μπορεί να συμβεί, δεν τον καθησυχάζεις. Απλά τον κάνεις ν'αναρωτιέται αν όντως έχεις αναλογιστεί όλα όσα μπορούν να πάνε στραβά.
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
για φιλοξενια σε ρωταω κ εγω ,αλλα δεν μου απαντας.εχω το σκυλι μου που ειναι επιθετικο.ωραια ως εδω?κυριαρχικο θα ελεγα καλυτερα.σε ηλικια 4 ετων πχ,καταφερνεις να το στρωσεις?κ ολα αυτα για μια φιλοξενια?μιλαω για περιπτωσεις που το σκυλι οπως στο δινω ,ετσι θελω να το παρω.εχεις τετοιο προγραμμα?μπορεις να ανταπεξελθεις σε κατι τετοιο?δεν ρωταω κατι δυσκολο νομιζω.
Κάτσε, επιθετικό ή κυριαρχικό; Γιατί για κυριαρχικό δεν παίζει θέμα κανέα και βέβαια αναλαμβάνω φιλοξενεία και όπως το έδωσες έτσι θα το πάρεις. Αν όμως πρόκειτα για σκυλί επιθετικό (επίθεση με άγριες διαθέσης και όχι διόρθωση) τότε η απάντηση είναι ΟΧΙ δεν αναλαμβάνω.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ενα μεγαλο σκυλι ειδικα,οταν ειναι κυριαρχικο,οδηγειται παντα απο επιθετικη συμπεριφορα.οποτε σε καποιες περιπτωσεις, τα βλεπουμε σαν ενα τα δυο που αναφερεις σαν αλλο...σκεψου λοιπον αν εχεις δυο τετοια σκυλια στο μερος σου.με ενδιαφερει να μαθω κατα ποσο θα ειναι ασφαλη κ τα δυο σκυλια.δεν θα ηθελα εκπαιδευτικα πειραματα.θα με ενοιαζε να ξερω οτι το σκυλι μου θα ειχε τον χρονο του κ θα εμενε με ασφαλεια εκει.
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Επιμένεις... :) Να διευκρινίσω μόνο οτι οταν μου φυγε ο Γκογκολ, το κολλάρο δεν ήταν ούτε μασουλημένο, ούτε χαλαρό, ούτε της κακιάς ώρας. Απλά δε χρειάζεται πάνω από δυο δευτερόλεπτα για να συμβεί το κακό.
Νομίζω ότι το κακό μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε για οτιδήποτε. Και εγώ μπορεί αύριο να βγώ για βόλτα και να με πατήσει αυτοκίνητο. Τι σημαίνει λοιπόν αυτό; :DΕξήγησε το μου; Μπορείς; :D Άρα όσο δεν μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί ο οδηγός με πάτησε, γιατί είχε πιεί, γιατί έγινε ότι έγινε πως να εξηγήσω σε κάποιον το "τυχόν" κακό που μπορεί να συμβεί. Το μόνο εγώ που μπορώ να κάνω είναι να κάνω ότι περνάει απο το χέρι μου ώστε να μην συμβεί κάτι. Τα αναπάντεχα κανείς μας δεν τα ελεγχει.

Ποτε δεν είπα να μου φέρεις εμένα τον Γκογκόλ ή οποιοδήποτε άλλο σκυλί αντί να το πας σε πανσιόν. Απλά έβαλα μια διαφήμιση. Nothing more, nothing less.

Απο εκεί και πέρα είναι στο χέρι του καθε ενός να έρθει απο το σπίτι μου να με γνωρίσει, να γνωρίσει τα σκυλιά μου να δεί τον χώρο και να του πω λίγα λόγια για το πως δουλευει η φιλοξενία και να αποφασίσει αν θέλει να μου εμπιστευτεί το σκυλί του ή όχι. Έτσι δεν θα έκανε ο οποιοσδήποτε αν ήθελε να αφήσει σκυλί σε πανσιόν; θα πήγαινε απο εκεί και θα έκρινε μόνος/η του/της.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
ενα μεγαλο σκυλι ειδικα,οταν ειναι κυριαρχικο,οδηγειται παντα απο επιθετικη συμπεριφορα.οποτε σε καποιες περιπτωσεις, τα βλεπουμε σαν ενα τα δυο που αναφερεις σαν αλλο...σκεψου λοιπον αν εχεις δυο τετοια σκυλια στο μερος σου.με ενδιαφερει να μαθω κατα ποσο θα ειναι ασφαλη κ τα δυο σκυλια.δεν θα ηθελα εκπαιδευτικα πειραματα.θα με ενοιαζε να ξερω οτι το σκυλι μου θα ειχε τον χρονο του κ θα εμενε με ασφαλεια εκει.
Λαυρεντη αναφερει ο Darkpalladin οτι φιλοξενει μονο ενα σκυλι....και 2 αν ζουν μαζι....
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Παιδιά, καλά τα λέει ως τώρα και δε λέει τίποτα περίεργο που να μην έχω ακούσει και από άλλους που παρέχουν υπηρεσίες πανσιόν στο σπίτι. Έχει και σπουδές εκπαίδευσης ο άνθρωπος, δε βλέπω το πρόβλημα. Αν έφερνα ποτέ το Μουφ Αθήνα, δε θα είχα πρόβλημα να το αφήσω με το "Σκοτεινό Λόρδο". Μόνο για τα φαγιά του έχω μερικές επιφυλάξεις διότι το Μουφ μικρό-μεγάλο παστρεύει, αλλά, όπως είπε, δικό του είναι το πρόβλημα αν φτιάξει γεμιστά για τον εαυτό του και δεν τα δει να επιζούν ούτε πέντε λεπτα!:p:D

Μεγάλε, εύχομαι καλές δουλειές, αλλά θα σε συμβούλευα να κάνεις evaluation στα σκυλιά που σου φέρνουν πριν τα αναλάβεις.:) Δε μου λες, τη Ζήβα και το Λέο τους πληρώνεις για τη δουλειά που θα σου κάνουν, ή σκλαβάκια τα κακόμοιρα?:p:D
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
ενα μεγαλο σκυλι ειδικα,οταν ειναι κυριαρχικο,οδηγειται παντα απο επιθετικη συμπεριφορα.οποτε σε καποιες περιπτωσεις, τα βλεπουμε σαν ενα τα δυο που αναφερεις σαν αλλο...σκεψου λοιπον αν εχεις δυο τετοια σκυλια στο μερος σου.με ενδιαφερει να μαθω κατα ποσο θα ειναι ασφαλη κ τα δυο σκυλια.δεν θα ηθελα εκπαιδευτικα πειραματα.θα με ενοιαζε να ξερω οτι το σκυλι μου θα ειχε τον χρονο του κ θα εμενε με ασφαλεια εκει.
Το να μου φέρει κάποιος ένα σκυλί το οποίο θέλει να μην έχει επαφή με τα σκυλια μου, να μην παίζει με αυτά ή με εμένα και γενικά απλά να το αφήνω στην υσηχία του πολύ απλά θα του πω ευγενικά "ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα μπορεσω να φιλοξενήσω το σκυλί σας".
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Παιδιά, καλά τα λέει ως τώρα και δε λέει τίποτα περίεργο που να μην έχω ακούσει και από άλλους που παρέχουν υπηρεσίες πανσιόν στο σπίτι. Έχει και σπουδές εκπαίδευσης ο άνθρωπος, δε βλέπω το πρόβλημα. Αν έφερνα ποτέ το Μουφ Αθήνα, δε θα είχα πρόβλημα να το αφήσω με το "Σκοτεινό Λόρδο". Μόνο για τα φαγιά του έχω μερικές επιφυλάξεις διότι το Μουφ μικρό-μεγάλο παστρεύει, αλλά, όπως είπε, δικό του είναι το πρόβλημα αν φτιάξει γεμιστά για τον εαυτό του και δεν τα δει να επιζούν ούτε πέντε λεπτα!:p:D

Μεγάλε, εύχομαι καλές δουλειές, αλλά θα σε συμβούλευα να κάνεις evaluation στα σκυλιά που σου φέρνουν πριν τα αναλάβεις.:) Δε μου λες, τη Ζήβα και το Λέο τους πληρώνεις για τη δουλειά που θα σου κάνουν, ή σκλαβάκια τα κακόμοιρα?:p:D
Ναι γίνετε αρχικό evaluation στα σκυλιά και στους ιδιοκτήτες.

Επίσης αν οι ιδιοκτήτες μου δώσουν εντολές του στύλ, πρέπει να πέρνει αυτό το χάπι κάθε 8-10 ώρες, ή πρέπει να τρώει μόνο αυτήν την ποσότητα φαγητού, ή να μην τρώει τίποτα άλλο εκτός απο την τροφή του τα ακολουθώ όλα αυτά κατα γράμμα.

Και ναι, η Ζήβα και ο Λήο πάντα στο τέλος της φιλοξενίας έχουν μία μπριζόλα το κάθε ένα όλη δικιά τους σαν επιβράβευση καλής διαγωγής. Συν της τόσες λιχουδιές που φτιάχνω ή αγοράζω κατα την διάρκεια της φιλοξενείας για Ζήβα, Λήο και το φιλοξενούμενο σκυλί.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
θεωρεις την ζηβα σκυλο για κοινωνικοποιηση?
δεν μπορω να βρω το βιντεακι με το πιτ-μπουλακι.....
ερχεσαι μετα απο τοσο καιρο και μας πετας 2 διαφημισεις(εφημεριδα+κατασκηνωση)
αλλα δεν γινεται να μην σχολιασω το βιντεο με τον εκτορα.
βλεπω ενα γερμανικο ποιμενικο στρεσαρισμενο με την "αγελη σου" να παιζει μπροστα του
και να μην μπορει να φυγει(παιχνιδι ειναιι μια ψιλη στην ουρα που τρωει?).το σκυλακι θελει την ησυχια του.δεν ειναι ολα τα σκυλια ιδια(οπως εσυ λες).πιστευω οτι εαν ερθει ενας νορμαλ σκυλος για κατασκηνωση θα φαει πρωτα τα 2 σκυλια σου και μετα εσενα.
υγ δεν εχω ηχο να δω αν διορθωνεις κιολας με φωνη.
Έχει και σπουδές εκπαίδευσης ο άνθρωπος,
αντε να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε.
εχω και παρτ 2!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ένσημα τους κολλάς?:p:D Το Μουφ πάντως θα έτρωγε και την μπριζόλα και τα γεμιστά!:rolleyes:

Πάντως όντως τα πράγματα ακούγονται νορμάλ. Είναι και της μόδας εδώ κάτι τέτοιες "μπουτίκ" πανσιόν, όπου το σκυλί δεν περιορίζεται και μπορεί να κυκλοφορεί ελεύθερο. Αυτό που κάνουν καμιά φορά είναι να μη δέχονται σκυλιά-Χουντίνηδες που να πηδάνε μάντρες και έτσι. Και φυσικά ελέγχουν αν έχουν κάνει όλα τα εμβόλιά τους.:)

Ζουζούνε μου, αλήθεια είναι ότι ο Σκοτεινός έχει βγάλει σχολή εκπαίδευσης.
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
θεωρεις την ζηβα σκυλο για κοινωνικοποιηση?
δεν μπορω να βρω το βιντεακι με το πιτ-μπουλακι.....
ερχεσαι μετα απο τοσο καιρο και μας πετας 2 διαφημισεις(εφημεριδα+κατασκηνωση)
αλλα δεν γινεται να μην σχολιασω το βιντεο με τον εκτορα.
βλεπω ενα γερμανικο ποιμενικο στρεσαρισμενο με την "αγελη σου" να παιζει μπροστα του
και να μην μπορει να φυγει(παιχνιδι ειναιι μια ψιλη στην ουρα που τρωει?).το σκυλακι θελει την ησυχια του.δεν ειναι ολα τα σκυλια ιδια(οπως εσυ λες).πιστευω οτι εαν ερθει ενας νορμαλ σκυλος για κατασκηνωση θα φαει πρωτα τα 2 σκυλια σου και μετα εσενα.
υγ δεν εχω ηχο να δω αν διορθωνεις κιολας με φωνη.
αντε να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε.
εχω και παρτ 2!
:D:D:D:D Αχ και να ήξερες το Έκτωρα, μόνο αγχωμένος δεν είναι. Απλά στο βίντεο είναι η πρώτη του εμπειρία με "πάτωμα" και τα έχει δει σκούρα. Τώρα που τον έχω δεν ξεκολάει πάνω απο την Ζήβα. Ο Έκτωρας επίσης μας γνωρίζει και τον γνωρίζω πολύ καλά γιατί είναι σκύλος της αδερφής μου (ή μάλλον καλύτερα να πώ ότι είναι του άντρα της ).

Λέγε ότι θες βρε ζουζουνε, πάντως η Ζήβα και εγώ έχουμε βοηθήσει πολλά σκυλιά σε κοινωνικοποίηση, είτε θες το πιστεύεις, είτε όχι, εμένα δεν ιδρώνει το αυτί μου :D. Και ούτε της Ζήβας. :D:D
 
Last edited:


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Νομίζω ότι το κακό μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε για οτιδήποτε. Και εγώ μπορεί αύριο να βγώ για βόλτα και να με πατήσει αυτοκίνητο. Τι σημαίνει λοιπόν αυτό; :DΕξήγησε το μου; Μπορείς; :D Άρα όσο δεν μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί ο οδηγός με πάτησε, γιατί είχε πιεί, γιατί έγινε ότι έγινε πως να εξηγήσω σε κάποιον το "τυχόν" κακό που μπορεί να συμβεί. Το μόνο εγώ που μπορώ να κάνω είναι να κάνω ότι περνάει απο το χέρι μου ώστε να μην συμβεί κάτι. Τα αναπάντεχα κανείς μας δεν τα ελεγχει.

Ποτε δεν είπα να μου φέρεις εμένα τον Γκογκόλ ή οποιοδήποτε άλλο σκυλί αντί να το πας σε πανσιόν. Απλά έβαλα μια διαφήμιση. Nothing more, nothing less.

Απο εκεί και πέρα είναι στο χέρι του καθε ενός να έρθει απο το σπίτι μου να με γνωρίσει, να γνωρίσει τα σκυλιά μου να δεί τον χώρο και να του πω λίγα λόγια για το πως δουλευει η φιλοξενία και να αποφασίσει αν θέλει να μου εμπιστευτεί το σκυλί του ή όχι. Έτσι δεν θα έκανε ο οποιοσδήποτε αν ήθελε να αφήσει σκυλί σε πανσιόν; θα πήγαινε απο εκεί και θα έκρινε μόνος/η του/της.
To τι κάνω εγώ το σκύλο μου οταν λείπω είναι άλλο θεμα, δε σχετίζεται με τούτο. Σε κάθε περίπτωση είπα και παραπάνω οτι εγώ δεν έχω απαιτήσεις απόλυτων εγγυήσεων οτι δεν θα του συμβεί κάτι. Ξέρω καλά οτι πολλά μπορούν να συμβούν (οπως και όταν είναι μαζί μου). Αυτό που προσπάθησα να σου πω είναι οτι δεν μου ακούστηκε καλά η βεβαιοτητα σου για πλήρεις εγγυήσεις. Κατα τη γνώμη μου δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
To τι κάνω εγώ το σκύλο μου οταν λείπω είναι άλλο θεμα, δε σχετίζεται με τούτο. Σε κάθε περίπτωση είπα και παραπάνω οτι εγώ δεν έχω απαιτήσεις απόλυτων εγγυήσεων οτι δεν θα του συμβεί κάτι. Ξέρω καλά οτι πολλά μπορούν να συμβούν (οπως και όταν είναι μαζί μου). Αυτό που προσπάθησα να σου πω είναι οτι δεν μου ακούστηκε καλά η βεβαιοτητα σου για πλήρεις εγγυήσεις. Κατα τη γνώμη μου δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.
ΟΚ, σέβομαι την άποψη σου.
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
θεωρεις την ζηβα σκυλο για κοινωνικοποιηση?
δεν μπορω να βρω το βιντεακι με το πιτ-μπουλακι.....
ερχεσαι μετα απο τοσο καιρο και μας πετας 2 διαφημισεις(εφημεριδα+κατασκηνωση)
αλλα δεν γινεται να μην σχολιασω το βιντεο με τον εκτορα.
βλεπω ενα γερμανικο ποιμενικο στρεσαρισμενο με την "αγελη σου" να παιζει μπροστα του
και να μην μπορει να φυγει(παιχνιδι ειναιι μια ψιλη στην ουρα που τρωει?).το σκυλακι θελει την ησυχια του.δεν ειναι ολα τα σκυλια ιδια(οπως εσυ λες).πιστευω οτι εαν ερθει ενας νορμαλ σκυλος για κατασκηνωση θα φαει πρωτα τα 2 σκυλια σου και μετα εσενα.
υγ δεν εχω ηχο να δω αν διορθωνεις κιολας με φωνη.
αντε να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε.
εχω και παρτ 2!
διανυση,
δεν μπορω να ξερω ποια ειναι η συμπεριφορα της ζηβα στον χωρος της/σπιτι σου,παντως η συμπεριφορα της στις σκυλοσυναντησεις μας στα βασιλικα αλλο εδειξαν. ''αναρχοαντιδραστικο και ταραχοποιο στοιχειο'':) και μονιμη πηγη(οχι η κοπριτης:D) προκλησης φασαριας.

κατα συνεπεια, εχω και γω τις επιφυλαξεις μου για την ζηβα.για τον λειο ουτε λογος,κουταβι ηταν ακομα,δεν ξερουμε τι ψαρια πανει.

εχεις ορεξη για σκυλια, ειναι εμφανες αυτο,τα αγαπας, αλλα φτανει μονο αυτο τελικα :?: