Τεράστιος σκύλος!


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Fightclubith, έστω ότι δεν φτάνουν οι τόσες φυλές, έστω ότι όντως μπορεί να φτιαχτεί ακόμα ένας άψογος σκύλος. Ποιες οι πιθανότητες να είναι η περίπτωση του τεραστιου σκυλιού του θέματος. Διότι το θέμα είναι για το συγκεκριμένο σκύλο, όχι για υποθετική δημιουργία νέας φυλής...
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
ο αλλος ειναι στα 3 απο οτι μου ειπε,
κρητικοπουλα θα κανω οτι μπορω να τον κρατησω ετσι γιατι θεωρω οτι τον σκυλο μας εμεις και μονο εμεις τον πλαθουμε σαν χαρακτηρα!δεν μιλαω τωρα για ακραιες περιπτωσεις σκυλων που ξαφνικα(παλι με δικη μας ευθυνη παντως)εκδηλωσαν επιθετικοτητα!
εδω με σωστη εκπαιδευση επιθετικο η φοβικο ενηλικο μπορει να αλλαξει ποσο μαλλον κουταβι που μεγαλωνει με σωστο τροπο!
 


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Διάβασα, αλλά αναρωτήσου, ποιές οι πιθανότητες να έκανε το συγκεκριμενο ζευγαρωμα dogo x kangal
α) κάποιος με πραγματικές γενετικές γνώσεις και όραμα
και
β) κάποιος ΒΥΒ, με πολύ φανφάρα για δικαιολογία

και μετά πες μου αν αυτά που γράφω είναι άκυρα ή έγκυρα..




Τι ηλικία έχει ο τεράστιος σκύλος? Ο δικός σου είναι οκτώ μηνών, όπως είπες κάπου... Για ξαναπές μου σε κάνα 2χρονο πόσο "καρδιά μωρού παιδιου" έχει. Γιατί ο δικός σου ακόμα μωρό είναι... Απλά σε μεγάλη συσκευασία.
Για κάτι που δεν ξέρω,δεν εκφέρω γνώμη!
Πάντως ο ramos είπε ότι ήταν όμορφος και δεν του έκανε κάτι αρνητική εντύπωση στον χαρακτηρα του,όσο βέβαια τον είδε!
Αν προερχόταν απο byb είμαι κατά.Αν όχι όμως,δεν δικαιούμαι να πω όχι στην οργανωμένη εξέλιξη και στο κάτω κάτω όλα εξελίσσονται!Θεωρώ οτι πρέπει να μας απασχολούν οι συνθήκες και ποιός αναλαμβάνει την ευθύνη(γι' αυτό λέω ότι είμαι κατά των ΒYB) και όχι η ίδια η δημιουργία νέων σκύλων,γιατί απλά εκτός απο θεμιτή είναι και αναπόφευκτη!Κοιτάξτε γύρω σας και αναρωτηθείτε πόσες φυλές δεν υπήρχαν πριν 100-200 χρονια!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
εμενα παλι με εντυπωσιαζει να βλεπω ενα κτηνος με καρδια μωρου!
περα απο αυτο το σκυλι που περιγραφω ηταν περα απο τεραστιο και απολυτα αρμονικο και με φοβερη σωματοδωμη!θαυμαζω λοιπον να βλεπω το σκυλι να ξεχειλιζει απο δυναμη και ορμη και ζωντανια αλλα να ειναι παραλληλα φιλικος και ισοροπημενος!
κατι που συμβαινει με τον δικο μου που εχει γινει φιλικος σε σημειο παρεξηγησης!τι να του γαυγιζουν,τι να τον καυαλανε,τι να τον δαγκωνουν αυτος το μονο που κανει ειναι να αποφευγει τον καυγα!σε σημειο να μην μπορω να περιμενω να προσταυσει εμας αν χρειαστει!καλα και με τους ανθρωπους το χειροτερο που μπορεις να παθεις ειναι να σε σαλιωσει!αλλα ειναι ενα σκυλι που δυσκολα το πλησιαζεις καθαρα εμφανισιακα!
Αυτά που σου έχω μαυρίσει... Να τα προσέξεις... Είναι μωρό ακόμα κι αποφεύγει καταστάσεις. Ίσως και να τα περνάει, στο παρόν, για παιχνίδι. Θέλει προσοχή, όταν το μυαλουδάκι του κάνει τις συνδέσεις και δει ότι ίιιισως και να μην ήταν παιχνίδι, κι ότι αντί να του τα κάνουν, έχει πλέον τη δύναμη να τα κάνει κι αυτός. Στο λεω ως παθούσα, που έβλεπα κουταβοπαίχνιδα και χαιρόμουν, γιατί δεν καταλάβαινα, μέσα στην άγνοιά μου, ότι βλέπω παιχνιδοκουταβοκυνομαχίες. Και θεωρούσα κιόλας ότι κοινονικοποιώ σωστά το σκύλο μου...
 


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Fightclubith, έστω ότι δεν φτάνουν οι τόσες φυλές, έστω ότι όντως μπορεί να φτιαχτεί ακόμα ένας άψογος σκύλος. Ποιες οι πιθανότητες να είναι η περίπτωση του τεραστιου σκυλιού του θέματος. Διότι το θέμα είναι για το συγκεκριμένο σκύλο, όχι για υποθετική δημιουργία νέας φυλής...
Δεν υπάρχει άψογος σκύλος,για μένα τουλάχιστον!
Αλλά ας πούμε ότι ο σκύλος αυτός παράχθηκε συνειδητά και με σωστές συνθήκες και όχι απο byb,τι σε πειράζει το μέγεθός του?Δηλαδη τον μεγάλο Δανό πρέπει να τον αφανίσουμε?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Το επίθετο "τεραστιος" μπροστα από τη λέξη σκύλος, δεν το έβαλα επειδη με ενοχλεί το μέγεθος. Ήταν απλά επιθετικός προσδιορισμός για να κάνω σαφες ότι μιλάμε για το σκύλο του πρώτου ποστ. Σαφώς και δεν επιθυμω να αφανίσουμε τους Μολοσσούς.

Απλά δεν θεωρώ ότι στην Ελλάδα του 2013, με την κυνοφιλική παιδεία που υπάρχει γύρω μας, χωράει η υπόθεση
....
Αλλά ας πούμε ότι ο σκύλος αυτός παράχθηκε συνειδητά και με σωστές συνθήκες και όχι απο byb,...
Τι να πω, αν έχουμε τόσο μεγάλα μυαλά, και ο συγκεκριμένος σκύλος, μάλιστα, είναι προϊόν τέτοιου μυαλού, να τον θαυμάσω κι εγώ ευχαρίστως. Με την επιπρόσθετη προϋπόθεση, να μη γίνει ευθανασία σε όσα κουτάβια βγουν έξω από το προσδοκόμενο του πειράματος και όλα τους, μα "πετυχημένα", μα "αποτυχημένα" θα έχουν μια πλήρη κι ευτυχισμένη ζωή.
 


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Πάντα ύπο προϋποθέσεις!Και δεν περιορίστηκα μόνο στην Ελλάδα!Σε ευρύτερο πλαίσιο μιλούσα!

Να 'στε καλά!Αυτή είναι η ουσία του φορουμ!Να αλληλεπιδρούμε σε ευγενικά πλαίσια ακόμα κι αν δεν συμφωνουμε απόλυτα!Καλή συνέχεια!
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Αυτά που σου έχω μαυρίσει... Να τα προσέξεις... Είναι μωρό ακόμα κι αποφεύγει καταστάσεις. Ίσως και να τα περνάει, στο παρόν, για παιχνίδι. Θέλει προσοχή, όταν το μυαλουδάκι του κάνει τις συνδέσεις και δει ότι ίιιισως και να μην ήταν παιχνίδι, κι ότι αντί να του τα κάνουν, έχει πλέον τη δύναμη να τα κάνει κι αυτός. Στο λεω ως παθούσα, που έβλεπα κουταβοπαίχνιδα και χαιρόμουν, γιατί δεν καταλάβαινα, μέσα στην άγνοιά μου, ότι βλέπω παιχνιδοκουταβοκυνομαχίες. Και θεωρούσα κιόλας ότι κοινονικοποιώ σωστά το σκύλο μου...
κοιτα,την δυναμη να αμυνθει την εχει σιγουρα καθως ολα αυτα που σου περγραφω τα κανουν πιο μικρα σκυλια απο τον δικο μου,και σιγουρα τα περνει για παιχνιδι η απλα δεν εχει επιγνωση τι του κανουν.
αλλα για να βγαλω την κακια μου θα χαρω πολυ οταν γυρισει και αρπαξει το δαλματιας που τον παει καβαλητο για οσο!και αυτο γιατι εγω πηγαινω να τον κατεβασω καθως ο ιδιοκτητης χαζευει αμεριμνος παρα τις παρατηρησεις μου!και σε καθε περιπτωση που παει να κανει κατι τετοιο ο δικος μου τρεχω σαν παλαβος να τον σταματησω και να τον απομακρυνω!
ερωτηση κρητικοπουλα, 8,8.5 μηνων αρσενικος που ειναι δεν θα επρεπε να εχει αρχισει να αντιμβανετε τι γινεται?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τι να σου πω, δεν έχω μεγάλη εμπειρία, ότι έχω δει από τον δικό μου κι ότι έχω διαβάσει εδώ, κι αλλού... Ο δικός μου κοντά στο έτος έδειξε τα πρώτα δείγματα, ότι δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του. Κι έπαιζε (και τρέξιμο και άλλα "παιχνίδια" με άλλα σκυλιά, ακόμα και μετά που μου τον αρπάξαν, σε ηλικία εφτά μηνων περίπου. Απλά άλλαξα σκυλοστέκι, πήγα σε μέρος με λιγότερα και πιό ήρεμα σκυλιά, αλλά και πάλι, τόσο εγώ όσο και άλλοι ιδιοκτήτες δεν βλέπαμε ότι τα παιχνιδια τους ήταν κυριαρχικά... Ευτυχως που υπήρχαν κι ορισμένα σκέτοι ειρηνοποιοί και ξεπατόνονταν και στο τρέξιμο.

Αν ο ιδιοκτητης του Δαλματου δεν μαζεύει το σκύλο του, προστάτευσε εσύ τον δικό σου, αποφεύγοντας τον δαλματό... Και κακία-ξακακία, όσο και να το χαρείς αν ο δικός σου τον αρπάξει, να ξέρεις ότι πρέπει και να λυπηθείς, διότι εκείνη τη στιγμη ο σκύλος θα εχει πάρει την απόφαση ότι αφου δεν τον προστατευει ο ηγέτης του, ας ηγηθεί αυτός, για την προστασία του... Έτσι το βλέπω εγώ,ε! Και ξανατονίζω ότι δεν είμαι και η καταλληλότερη για να δώσω συμβουλή, καθώς δεν μπορείς να πεις ότι έχω καταφέρει να έχω έναν σωστά κοινωνικοποιημένο και ισορροπημενο σκύλο.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Eγω πιστευω ότι μια χαρα καταλαβαινει τι γινεται!
Απλώς θεωρει τον εαυτό του μικρο και τα δεχεται-ανεχεται.
Εμενα αλλαξε από 18 μηνών και δεν δεχοταν πλεον τετοια από αλλα αρσενικά, αλλά και η πιθανοτητα να αρπαχτει με έναν αρσενικο που δεν τον ζυγωσε σωστα ήταν πολύ μεγάλη!
Τωρα μετα τα δυομισι παλι βλεπω αλλαγή στην πιθανοτητα να αρπαχτει, αλλα νομιζω, δεν είναι οτι άλλαξε ακριβώς αυτός, απλώς πιθανοτατα εκπεμπει αυτοπεποιθηση και το αντιλαμβανονται οι άλλοι και του ερχονται κοντα με σεβασμό ή δεν τον ζυγώνουν.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Πω πω πω συζήτηση...κι εγώ είμαι στους δρόμους...:shake:

Φαιτκλαμπίτη...έφτασα κιόλας τα 17...τόσα ε; Ρε πως περνάει ο καιρός. Και ξέρεις τι γίνεται; Μου 'χει τάξει ο admin, ότι μετά τα 20000, θα μου κόψει μισθό. Αρα, είμαι σε καλό δρόμο \\:D/

Κι αν το συνδιάσεις και με την διάρκειά μου στο φόρουμ, βγαίνει ένα συμπέρασμα, που δεν θα σου πολυαρέσει, αλλά...who care's;;;

Τελειώσαμε τώρα, με τα προσωπικά μου στατιστικά; Μπορούμε να πούμε τίποτα άλλο; Ο καθένας με το υφάκι του έτσι; και βλέπουμε. Οτιδήποτε άλλο προσωπικό σας καίει, με πμ περικαλώ :wink:

Θα αναφερθώ λοιπόν μόνο σε σένα, γιατί...έτσι. Μπαίνοντας στο φόρουμ, δήλωσες σχετική άγνοια των καταστάσεων. Τι ακριβώς τώρα, είναι αυτό που σε έκανε ειδήμων, και μπορείς πλέον να κρίνεις πότε "επιτρέπεται" να αναπαράγονται κάποιες φυλές και πότε όχι;
Φυσικά, θα περιοριστούμε στην συγκεκριμένη μιξη έτσι, μην το παραπλατιάσουμε.

Επειδη απ'ότι είδα, αναρωτήθηκες πολλές φορές, για το αν ο δημιουργός του είναι byb ή όχι, σου λέω με απόλυτη βεβαιότητα, ότι...ναι..είναι. Απ' τους χειρότερους. Σου λέω επίσης με απόλυτη βεβαιότητα, ότι οι γονείς είναι καραημίαιμοι, ειδικά το kangal, πιθανότατα κάκιστης "ποιότητας". Οχι ομορφάδας έτσι. Γιατί πολύ στην ομορφιά έχουμε κολλήσει, εξαπλώνοντας το επιστημονικό μας ταλέντο. Μπορώ να σου πω, με επίσης τεράστια βεβαιότητα, ότι μόνο τυχαίο δεν ήταν το συγκεκριμένο ζευγάρωμα. Κι επειδή σε συμπαθώ, να σου κάνω δώρο κι άλλο ένα βέβαιο στοιχείο. Μάντεψε, για ποιόν λόγο, ζευγάρωσαν τα συγκεκριμένα τεράααααστια σκυλιά. Πως το λένε αυτό μωρέ με την...προέκταση; Μου διαφεύγει ρε γαμώτο...:rolleyes:

Οοοοοολα λοιπόν αυτά τα παραπάνω, έχουν ανάγει το συγκεκριμένο ζευγάρωμα, σε μια απόλυτη γελοιότητα, χωρίς λόγο και ουσία ύπαρξης. Βέβαια, όλα τα εσκεμμένα ζευγαρώματα ημίαιμων τέτοια είναι. Απλώς εδώ, συζητάμε τον συγκεκριμένο τεράαααστιο σκύλο!!!! Ο οποίος μάλλον θα 'χει καμμιά 10αριά ακόμη αδελφάκια, κάπου. Κάπως. Με χαρακτήρα, που ένας Θεός ξέρει, πως θα εξελιχθεί. Αν μου ζητάς να μαντέψω, θα σου πω ότι στα χέρια που θα έχουν καταλήξει, η εξέλιξή τους θα είναι για πολλά κλάμματα. Μην ρωτήσεις πως το εικάζω. Σύμφωνα με τον ramos, είμαι μάλλον περιορισμένης αντίληψης και λέω καμμιά κουτουράδα που και που. Και αυτών των κουταβιών, και των κουταβιών τους και των κουταβιών των κουταβιών τους. Με πιάνεις έτσι;;;;;;;

Θα σου πω κι άλλο ένα μυστικό, γιατί πραγματικά σε συμπαθώ. Πραγματικά όμως. Πριν από εμένα, εσένα και τον ramos, το 'χουν σκεφτεί κι άλλοι αυτό, με το ζευγάρωμα, περίεργων φυλών. Ναι..ναι...μην το πεις πουθενά όμως έτσι; Κι επειδή το 'χουν σκεφτεί λοιπόν κάποτε κι αυτοί οι άνθρωποι, έχουμε φτάσει σήμερα να έχουμε 100άδες φυλές και...εκατομμύρια αδέσποτα. Κάποια πολλά από αυτά, θα είναι και προιόντα του συγκεκριμένου αγαπημένου μας byb :wink:

Κι επειδή ξαφνικά μου πέρασε ένα συννεφάκι μπροστά από το περιορισμένο μου και μου μετέδωσε μια δόση ματαιότητας σε όσα γράφω, όχι για να μεταπείσω...ποσός με απασχολεί να μεταπειστούν κολλημένοι εγκέφαλοι [όποιος θεωρήσει ότι μιλάω γι'αυτόν, κάποια μύγα τον τριγυρίζει που θέλει φλιτάρισμα], το βουλώνω και απλώς εύχομαι του τεράστιου, να μην τον έχει πιάσει πονοκέφαλος, με τόση συζήτηση σήμερα, γύρω από τα κάλη του!!! :)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Όποιος ζευγάρωσε έναν μεγαλόσωμο θηρευτή με έναν μεγαλόσωμο ποιμενικό, είναι απλά επικίνδυνος πιο πολύ και απ το σκυλί που έφτιαξε.
Το πιο απλό σενάριο να πάρεις μπακαλίστικα, ότι ο απόγονος έχει χαμηλό κατώφλι αντίδρασης που πήρε απ το ποιμενικό, βγάζει άμυνα και την γυρνάει σε prey που πήρε απ το Dogo....τότε έχεις στα χέρια σου ωρολογιακή βόμβα.
Αυτός που το έφτιαξε δεν ξέρει ούτε από Κάνγκαλ, ούτε από Dogo, ούτε φυσικά ήξερε τι ήθελε να κάνει.
Απλώς έβαλε μαζί ότι πιο γαμάουα βρήκε.
Αν θέλετε να κάνετε κουβέντα για το "Πώς και γιατί γίνονται καινούριες φυλές", κάντε καινούριο thread. Αλλά μην ανάγετε του καρα-Byb το κάγκελο σε δημιουργική προσπάθεια!
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
κοιτα,την δυναμη να αμυνθει την εχει σιγουρα καθως ολα αυτα που σου περγραφω τα κανουν πιο μικρα σκυλια απο τον δικο μου,και σιγουρα τα περνει για παιχνιδι η απλα δεν εχει επιγνωση τι του κανουν.
αλλα για να βγαλω την κακια μου θα χαρω πολυ οταν γυρισει και αρπαξει το δαλματιας που τον παει καβαλητο για οσο!και αυτο γιατι εγω πηγαινω να τον κατεβασω καθως ο ιδιοκτητης χαζευει αμεριμνος παρα τις παρατηρησεις μου!και σε καθε περιπτωση που παει να κανει κατι τετοιο ο δικος μου τρεχω σαν παλαβος να τον σταματησω και να τον απομακρυνω!
ερωτηση κρητικοπουλα, 8,8.5 μηνων αρσενικος που ειναι δεν θα επρεπε να εχει αρχισει να αντιμβανετε τι γινεται?
Ramos εμενα απο 13 μηνων κ μετα δεν καθεται διπλα με αλλον κυριαρχικο αρσενικο. Αλλαγη συμπεριφορας μεσα σε λιγοτερο απο εβδομαδα! Ενω οτι κ να του εκαναν επαιζε τωρα πρωτα "λυνονται" οι κυριαρχιες κ μετα αν ο αλλος σκυλος ειναι υποτακτικος η θυληκια παιζουμε σαν τρελοι! Αν ομως ειναι κυριαρχικος αρσενικος ο αλλος κ οχι δεμενος επισης, πρωτα εγω θα κανω ντου για να αποφυγω καταστασεις! Εχε το νου σου εχεις κυριαρχικη ρατσα κ ειναι κουταβος ακομα! Συμβουλη: Μην τον αφηνεις λυτο (σε μερη με αλλα αρσενικα τουλαχιστον) κ μην εφησυχαζεσαι!
 


Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Επειδη απ'ότι είδα, αναρωτήθηκες πολλές φορές, για το αν ο δημιουργός του είναι byb ή όχι, σου λέω με απόλυτη βεβαιότητα, ότι...ναι..είναι. Απ' τους χειρότερους. Σου λέω επίσης με απόλυτη βεβαιότητα, ότι οι γονείς είναι καραημίαιμοι, ειδικά το kangal, πιθανότατα κάκιστης "ποιότητας". Οχι ομορφάδας έτσι. Γιατί πολύ στην ομορφιά έχουμε κολλήσει, εξαπλώνοντας το επιστημονικό μας ταλέντο. Μπορώ να σου πω, με επίσης τεράστια βεβαιότητα, ότι μόνο τυχαίο δεν ήταν το συγκεκριμένο ζευγάρωμα. Κι επειδή σε συμπαθώ, να σου κάνω δώρο κι άλλο ένα βέβαιο στοιχείο. Μάντεψε, για ποιόν λόγο, ζευγάρωσαν τα συγκεκριμένα τεράααααστια σκυλιά. Πως το λένε αυτό μωρέ με την...προέκταση; Μου διαφεύγει ρε γαμώτο...:rolleyes:
Πως εισαι τοσο σιγουρη? Εχεις καποια αδιασειστα στοιχεια και το λες αυτο?
Αν εχεις, καλο θα ηταν να τα αναφερεις.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Όποιος ζευγάρωσε έναν μεγαλόσωμο θηρευτή με έναν μεγαλόσωμο ποιμενικό, είναι απλά επικίνδυνος πιο πολύ και απ το σκυλί που έφτιαξε.
Το πιο απλό σενάριο να πάρεις μπακαλίστικα, ότι ο απόγονος έχει χαμηλό κατώφλι αντίδρασης που πήρε απ το ποιμενικό, βγάζει άμυνα και την γυρνάει σε prey που πήρε απ το Dogo....τότε έχεις στα χέρια σου ωρολογιακή βόμβα.
Αυτός που το έφτιαξε δεν ξέρει ούτε από Κάνγκαλ, ούτε από Dogo, ούτε φυσικά ήξερε τι ήθελε να κάνει.
Απλώς έβαλε μαζί ότι πιο γαμάουα βρήκε.
Αν θέλετε να κάνετε κουβέντα για το "Πώς και γιατί γίνονται καινούριες φυλές", κάντε καινούριο thread. Αλλά μην ανάγετε του καρα-Byb το κάγκελο σε δημιουργική προσπάθεια!
Θέλω να ελπίζω ότι μετά από αυτό το ποστ, κάποιοι θα κάτσουν να σκεφτούν καλύτερα πριν δώσουν συνέχεια στην κουβέντα... γιατί περί κουβέντας πρόκειται και όχι συζήτησης....
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Θέλω να ελπίζω ότι μετά από αυτό το ποστ, κάποιοι θα κάτσουν να σκεφτούν καλύτερα πριν δώσουν συνέχεια στην κουβέντα... γιατί περί κουβέντας πρόκειται και όχι συζήτησης....
Ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν κ εκτροφεις επισημοι(???) bandog! Χωρις να θελω να προσβαλλω καποιον ιδιοκτητη μπαντογκ απο το φορουμ!
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
Ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν κ εκτροφεις επισημοι(???) bandog! Χωρις να θελω να προσβαλλω καποιον ιδιοκτητη μπαντογκ απο το φορουμ!
γιατι το πολυ ομορφο borbouel ειναι αναγνωρισμενο απο το fci?αλλα σε μελος που το απεκτησε μονο μπραβο διαβαζα(και πολυ καλα κανατε αλλα να εχουμε κοινη γραμμη)
 
Last edited:


Arrow

Well-Known Member
10 Απριλίου 2013
136
3
Μάντεψε, για ποιόν λόγο, ζευγάρωσαν τα συγκεκριμένα τεράααααστια σκυλιά. Πως το λένε αυτό μωρέ με την...προέκταση; Μου διαφεύγει ρε γαμώτο...:rolleyes:

Βέβαια,Οοοοοολα λοιπόν αυτά τα παραπάνω, έχουν ανάγει το συγκεκριμένο ζευγάρωμα, σε μια απόλυτη γελοιότητα, χωρίς λόγο και ουσία ύπαρξης.

και απλώς εύχομαι του τεράστιου, να μην τον έχει πιάσει πονοκέφαλος, με τόση συζήτηση σήμερα, γύρω από τα κάλη του!!! :)
I'm speechless!!!!!

Επιτέλους κάποιος έπρεπε να το πει!!!!:p
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Τα bandog και τα boerboel, που έχετε γνωρίσει στο φόρουμ, έχουν δημιουργηθεί από σοβαρούς εκτροφείς, που ασχολούνται χρόνια, και σοβαρότατα με αυτό. Και οι γονείς τους είναι επίσης bandog και boerboel αντίστοιχα. Οπως και οι παππούδες και οι προπαππούδες τους.

Δεν ξέρω, αν γίνεται αντιληπτόν, το άκυρο της σύγκρισης έ;

γιατι το πολυ ομορφο borbouel ειναι αναγνωρισμενο απο το fci?αλλα σε μελος που το απεκτησε μονο μπραβο διαβαζα(και πολυ καλα κανατε αλλα να εχουμε κοινη γραμμη)
Μπορεί να είναι και το πιο άκυρο σχόλιο ever, για το συγκεκριμένο μέλος, με το συγκεκριμένο σκυλί !!!!!!!!
 
Last edited: