Το έχετε ακούσει? (Υποχρεωτική πινακίδα "Προσοχή Σκύλος")




sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Μ' αυτά και μ' εκείνα πήγε σήμερα ο φίλος μου να πάρει ταμπελίτσα "Προσοχή Σκύλος" από petshop που βρήκε στο δρόμο ενώ του εξιστορούσα τα παραπάνω.

Και η πωλήτρια: "Είδατε την εκπομπή του Παπαδάκη?"

:)

Για το παράλογο του και κερατάς και δαρμένος να μην τα ξαναπώ κι εγώ.......
 




marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Εμένα παρατραβηγμένο μου φαίνεται το όλο θέμα, μήπως ήταν στημένο το κάνουν καμία φορά τα κανάλια, Μα είναι δυνατόν; Είναι εξοργιτικά ηλίθιο το θέμα.
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
εκτός από προειδοποιητική πινακίδα, αν ο σκύλος τραυματίσει τον κλέφτη, πάλι αυτός έχει δικαίωμα για μήνυση...

Αφήστε, στην Ελλάδα πρέπει απλά να κάθεσαι ήσυχα-ήσυχα να σε κλέψουν. Οι κλέφτες έχουν πιο πολλά δικαιώματα από τα θύματα, πιστεύω :mad::mad:
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Δεν είμαστε καθόλου καλά...:mad:
Σιγά μη βάλω ταμπέλα να έρθει προετοιμασμένος ο άλλος και φτιαγμένος για το σκυλί...Να του κάνει και κάνα κακό...
Προτιμώ 40 μέρες παρά να πάθει τίποτα ο Dante...
'Eνας φίλος μου μου έλεγε ότι χαπακώσαν οι κλέφτες τους 2 γερμ. ποιμενικούς του:mad::mad::mad:
 




greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Αλλο και αυτο παλι ,ο εισαγγελεας να προτεινει (αν αληθευει) στον κλεφτη να κανει μηνυση στον ιδιοκτητη.Ρε που παμε !!!
Παντως πρεπει να εχεις αναρτημενη πινακιδα που να ενημερωνει για την παρουσια του σκυλου στο σπιτι.
Ακου προτεινε!!!
 
Last edited:


manolis68

Well-Known Member
29 Ιουλίου 2008
416
0
Athens
Αυτο ειναι σωστο γιατι για παραδειγμα μπορει να φανε τον ταχυδρομο!
Αλλου κολλαω εγω. Η πινακιδα υπηρχε αλλα ηταν στα Ελληνικα. Ο κλεφτης ομως ηταν αλλοδαπος και δεν ηξερε να διαβαζει, οποτε γι αυτο μπηκε το προστιμο!
Επρεπε να ειναι γραμμενη και στη γλωσσα του κλεφτη???:confused::confused::confused:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Νομίζω ότι οι πινακίδες είναι "διεθνής γλώσσα" γι αυτό είναι στάνταρ η εικόνα τους!:rolleyes:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Αλλο και αυτο παλι ,ο εισαγγελεας να προτεινει (αν αληθευει) στον κλεφτη να κανει μηνυση στον ιδιοκτητη.Ρε που παμε !!!
Παντως πρεπει να εχεις αναρτημενη πινακιδα που να ενημερωνει για την παρουσια του σκυλου στο σπιτι.
Ακου προτεινε!!!
τον ενημερωσε για τα νομιμα δικαιωματα του.
αλλο η μια πραξη, αλλο η αλλη..
γιατι δεν καταλαβαινετε οτι ειναι δυο τελειως διαφορετικα αδικηματα που θα δικαστουν ?
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
δεν καταλαβαινω μεσα στο σπιτι μου αν ερθει ο αλλος να του φτιαξω και καφε?
αλλο το εξω παρκα.δρομους πλατειες
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Φυσικά υφίσταται κατηγορία για διάρρηξη ή παραβίαση.
Αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω και θα ήθελα να μου το εξηγήσει κάποιος που γνωρίζει νομικά είναι το εξής:

Εφόσον τα σκυλιά δεν επιτέθηκαν δεν υφίσταται και σωματική βλάβη, άρα και δεν ευσταθεί περίπτωση μήνυσης για πρόκληση σωματικής βλάβης, έστω και από αμέλεια, ποιο είναι το πιθανό κατηγορητήριο?
1. Διατήρηση ζωολογικού κήπου χωρίς άδεια λειτουργίας? (μήνυση στον ιδιοκτήτη, αφού είχε 4 σκυλιά)
2. Υπέρβαση άνωτάτου ορίου διατήρησης κατοικιδίων? (μήνυση στον ιδιοκτήτη)
3. Άσκηση ψυχολογικής βίας? (μήνυση στα σκυλιά)
4. Άσκηση ψυχολογικής βίας από αμέλεια? (μήνυση στον ιδιοκτήτη αφού την άσκησαν τα σκυλιά)
5. Συμμετοχή σε άσκηση ψυχολογικής βίας? (μήνυση στα σκυλιά)
6. Απειλή και εξύβριση? (μήνυση στα σκυλιά)
7. Σύσταση και συμμορία? (μήνυση στα σκυλιά)
8. Έκθεση ανηλίκων? (μήνυση στον ιδιοκτήτη αφού τα σκυλιά ήταν κάτω των 14 ετών)
9. Επίθεση με ρατσιστικά αίτια? (μήνυση στα σκυλιά, αφού πρόκειται για διαρρήκτη άνθρωπο)
 
Last edited:








sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Πολύ καλό Promitheas!!!

Το σύσταση και συμμμορία δεν είναι αστείο, οι δικοί μου τρομοκράτες τη συστήνουν σε dt :D
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Τώρα που το σκέφτομαι, όσοι έχουμε περισσότερα του ενός ζωντανά, μήπως η πινακίδα "Προσοχή Σκύλος" (ένας δηλαδή) θεωρηθεί παραπλανητική και μας πάνε και για ψευδή δήλωση μετά????

ΥΓ: Βρε όρεξη σήμερα!!!! :D
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Τώρα που το σκέφτομαι, όσοι έχουμε περισσότερα του ενός ζωντανά, μήπως η πινακίδα "Προσοχή Σκύλος" (ένας δηλαδή) θεωρηθεί παραπλανητική και μας πάνε και για ψευδή δήλωση μετά????

ΥΓ: Βρε όρεξη σήμερα!!!! :D

χαχαχαχαχαχαχαχα παντως εγω στο εξωχικο μου εχω προσοχη σκυλος και το ειχα απο το μαλτεζακι μου και τωρα για το westie!!!!

Φανταζομαι φατσα κλεφτη.. να λεει που ειναι ο σκυλος ?και να βγαινει κατω απο την πινακιδα ενα μαλτεζακι!!!:maria::maria::maria::D:D
 


iro

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
174
0
Εγω ακουσα οτι ο λογος που κατηγορειται ο ιδιοκτητης ειναι επειδη ειχε μεν ταμπελα προσοχη σκυλος αλλά μονο με γραμματα δεν ειχε δηλαδη το κεφαλι σκυλου οπως οι περισσοτερες ταμπελες:eek::eek::eek:
Μηπως να βγαλουμε φωτογραφια τα σκυλια μας και να τα αναρτησουμε με τη φραση "προσοχη σκυλος" σε αλβανικα ρωσικα και ρουμανικα?:maria:
Και ισχυει οτι αν καποιος μπει και εχεις πινακιδες/κλειδωμενη πορτα κλπ και πχ τον δαγκωσουν τα σκυλια μπορει να σου κανει μηνυση?:confused:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22