Το ξύλο της αρκούδας


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Γκέλυ!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Γκέλυ!
Αλλά ακόμα και αν αναγκαστούν να μαγειρέψουν ενώ ήδη η κοιλιά φτάνει στην πλάτη... ε ας μην τα κάνουν πυρηνικό τοπίο για να δείξουν ότι ξέρουν να φτιάχνουν ομελέτα...
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Αχχχχχ...
Τι ωραίο εξομολογητικό θέμα...
"έχετε απατήσει ποτέ το σύζυγό σας?"
"ναι, φιλήθηκα με τον Σήφη στην τρίτη δημοτικού"
Ρε, για ξύλο ρωτάει ο άνθρωπος, σοβαρευτείτε. Άκου εκεί...."το σβέρκωσα" "του έριξα μια στον ποπο"....τς τς τς
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αχχχχχ...
Τι ωραίο εξομολογητικό θέμα...
"έχετε απατήσει ποτέ το σύζυγό σας?"
"ναι, φιλήθηκα με τον Σήφη στην τρίτη δημοτικού"
Ρε, για ξύλο ρωτάει ο άνθρωπος, σοβαρευτείτε. Άκου εκεί...."το σβέρκωσα" "του έριξα μια στον ποπο"....τς τς τς
εγώ ειμαι γνωστός μπουλης οπότε "δεν ξερω/δεν απαντω"...
όχι να αυτοενοχοποιούμαι κιόλας!
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Εγω στο ζαβο μου, εχω χρησιμοποιησει και σβερκωμα (πατημα με το χερι του λαιμου στο πατωμα) και τιναγμα με το λουρι ααα και μια φορα γονατια..οταν πηγε να πηδηξει να παρει ενα μπαλακι απο το χερι μου(για την ακριβεια το αγαπημενο της μπαλακι). Χτυπημα στον κωλο η στην μουρη, η με το λουρι στο σωμα (που χω δει κατα καιρους αλλοι και αλλοι να κανουν στα σκυλια τους) ποτε.
Δεν υπαρχει λογος για ξυλο, με την ενοια του να την χτυπησω με το χερι. Υπαρχει παντα το κολαρο, για τρανταγμα και διορθωση, η ακομα και ο πνιχτης για διορθωση μεσω τραβηγματος (ο απλος πνιχτης αλυσιδα και οχι το προνγκ)και ολα τα παραπανω συνοδευομενα απο δυνατη-αυστηρη-επιβλητικη φωνη! Τωρα πλεον, εχωντας εγκαθυδρισει σχεση επικοινωνιας και σεβασμου με το σκυλο, μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις χρησιμοποιω τρανταγμα με το λουρι στο κολαρο. Για τα υπολοιπα που περιεγραψα,που ετυχε να κανω στο παρελθον,εχω μετανιωσει γιατι τελικα ακομα και τοτε θα υπηρχε πιο ανωδυνος τροπος...απλα τοτε η αντιδραση ηταν ακαριαια και απερισκεπτη.
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Τις πρώτες μέρες της συμβίωσης με τον Ερμή μικρό κουτάβι ακομα, σε κάποια φάση που με δαγκωνε, με τραβαγε και δεν με άφηνε να ηρέμησω μου έφυγε το χέρι και χωρίς να το καταλάβω του έχωσα ένα χαστούκι. Ο Ερμής έμεινε ακίνητος και με κοιτούσε όλο απορία. Αμέσως κατάλαβα ότι έκανα λαλακια και στο καπάκι του έχωσα και δεύτερη αρκετά πιο λαιτ και τρίτη γυρνώντας το ταυτόχρονα σε παιχνίδι. Ευτυχώς μου κόψε και το διόρθωσα έξυπνα και δεν κατάλαβε για πιο λόγο έφαγε την πρώτη.
Περα απο αυαυτό δεν τον έχω κτυπησει ποτέ ισως επειδή μου έτυχε εύκολος σκύλος ο οποίος όταν τον διορθώσω λεκτικα για κάποια στραβή που έκανε συνήθως δεν την επαναλαμβανει.
Γενικά πάντως είμαι κατά του ξύλου χωρίς να είμαι απόλυτος και χωρίς να θέλω να κρίνω αυτούς που το έχουν κάνει καθώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ρε παιδιά!!!!!!!!:)

Πραγματικά, από χτες που έχω να μπω στο φόρουμ.... έχει αλλάξει η μόδα!!!
Νομίζω ότι βρίσκομαι σε άλλο φόρουμ!:eek:

Αν δεν ξέρει κάποιος πρόσωπα και πράγματα... και διαβάσει αρχικά αυτό το θέμα (που ΑΡΙΣΤΑ άνοιξε ο @ISKENDER !)...

Θα νομίζει ότι έπεσε πάνω στους σχιζοφρενείς serial killers με το αλυσσοπρίονο!!!!!:D:D:mad:

Σβερκώνω... σφαλιαρώνω... τρομοκρατώ... ρίχνω κάποιες σκληρές στο "πωπό"... πετάω στον αέρα... :p

Υ.Γ.1. Τόσο πολύ, που ένιωσα μιά ψυχική ανάταση: Ρε Κασπερίνο, είσαι παρθένα, αγοράκι μου... μπροστά στα βασανιστήρια που υφίστανται τα σκυλιά ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, εσύ ζεις πάνω στο ροζ συννεφάκι σου!:whistle:

Υ.Γ.2. Πολύ ενδιαφέρον θέμα...:) άντε, σε λιγάκι, να αρχίσω να το ξαναδιαβάζω από την αρχή... μήπως προλάβω και σχολιάσω κι εγώ κάτι...:cry:

Υ.Γ.3. Και μία ερώτηση: Με θέλετε στο θέμα, φίλε @ISKENDER ?:X3:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Για να ανακεφαλαιωσουμε οποτε...
οσοι εχουμε καποια στιγμη "δειρει" τα σκυλια μας...εχουμε φαει ξυλο απτους γονείς μας ή δεν μας διαπαιδαγωγησαν σωστα κ βγαζουμε τα σπασμενα μας στα ερμα τα σκυλακια...καλα μέχρι εδω?
κ ως εκ τουτου στα σκυλια το ΜΟΝΟ που εχουμε διδαξει ειναι φοβος κ βια, δεν μας αγαπανε ποσο μαλλον να μας εμπιστευονται κ ουτε προκειται να μας εμπιστευτουν ποτε...αααα κ καποια στιγμη θα ξεσηκωθουν οι ειλωτες-γιατι του σκυλου ο τραχηλος ζυγό δεν υυπομενει-κ θα μας κατασπαραξουν in any given chance για να απελευθερωθουν επιτελους απο μας τους αιμοδιψεις τυραννους...
Σωστα τα λεω?
Καπου εδω μου ρχεται στο μυαλο κατι παρεμφερες του "εγω την εχω μεγαλυτερη απτην δικη σου", μετα συγχωρήσεως,γιατι οχι απλα αμαυρωνετε το ονομα μας αλλα μας ακυρωνετε κ εντελώς σαν χειριστες...
Τεσπα λιγο με απασχολουν τα αυθαιρετα συμπερασματα σας...
γιατι σίγουρα δεν γνωρίζετε εμενα (τον οποιονδήποτε εμενα) κ σιγουρα δεν ειστε σε θεση να κρίνετε κατα ποσο τα σκυλια μας μας αγαπανε κ μας εμπιστευονται...
Ολο αυτο μετατρεπεται σε "ιστορία για αγρίους"...οποτε συνεχιστε εσεις να κανετε οτι κανετε, αφηστε κ μας να συνεχισουμε να κανουμε οτι κάνουμε κ ισως καπως καπου καποτε να "τις βγαλουμε εξω να τις μετρήσουμε"...
δλδ ελεος!!!


ΥΓ : Ααα να μην ξεχασω κιολας...για μενα...σαν Μαρια...το "πατημα στον λαιμο" κ η χρηση πνιχτη ειναι ακρως πιο βαρβαρη μεθοδος!
 






Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
πόσες φορές πια ρε Γιάννη?ζούμε για να πληρώνουμε την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζώνε και για να δέρνουμε τα ζα μας...(για να μη βγω οφφ τόπικ)
 
  • Like
Reactions: johnk


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Ρε παιδιά!!!!!!!!:)

Πραγματικά, από χτες που έχω να μπω στο φόρουμ.... έχει αλλάξει η μόδα!!!
Νομίζω ότι βρίσκομαι σε άλλο φόρουμ!:eek:

Αν δεν ξέρει κάποιος πρόσωπα και πράγματα... και διαβάσει αρχικά αυτό το θέμα (που ΑΡΙΣΤΑ άνοιξε ο @ISKENDER !)...

Θα νομίζει ότι έπεσε πάνω στους σχιζοφρενείς serial killers με το αλυσσοπρίονο!!!!!:D:D:mad:

Σβερκώνω... σφαλιαρώνω... τρομοκρατώ... ρίχνω κάποιες σκληρές στο "πωπό"... πετάω στον αέρα... :p

Υ.Γ.1. Τόσο πολύ, που ένιωσα μιά ψυχική ανάταση: Ρε Κασπερίνο, είσαι παρθένα, αγοράκι μου... μπροστά στα βασανιστήρια που υφίστανται τα σκυλιά ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, εσύ ζεις πάνω στο ροζ συννεφάκι σου!:whistle:

Υ.Γ.2. Πολύ ενδιαφέρον θέμα...:) άντε, σε λιγάκι, να αρχίσω να το ξαναδιαβάζω από την αρχή... μήπως προλάβω και σχολιάσω κι εγώ κάτι...:cry:

Υ.Γ.3. Και μία ερώτηση: Με θέλετε στο θέμα, φίλε @ISKENDER ?:X3:


Εμ.... χωρίς εσένα δουλια δεν γίνετε :)
Για αυτο βάρα στο ψαχνό ;)



ΥΓ. Να ξερεις τσαντιές με σακούλες σκουπιδιών δεν μετράνε
για ξύλο :D
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
πόσες φορές πια ρε Γιάννη?ζούμε για να πληρώνουμε την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζώνε και για να δέρνουμε τα ζα μας...(για να μη βγω οφφ τόπικ)
Και όπως (φαντάζομαι) κατάλαβες από το "άλλο" θέμα, Χρήστο μου...
Το σημερινό ραντεβού μου ήταν επί μερικές ώρες... σε τράπεζα!!!:cool:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
:LOL::LOL::LOL:

Τοχουμε ξεφτιλισει με αυτες τις ανακεφαλαιοποιησεις εχω να πω εγω!
Προτεινω να μαζευτουμε ολοι εμεις οι serial killer's να παρουμε κ τα βασανισμενα ζα μας κ να παμε να δειρουμε ολοι μαζι τους τραπεζιτες κ τους πολιτικους...(εγω κ η Ηρα παιρνουμε τον Άδωνι) ...εεε ολο τα σκυλια να δερνουμε? Καταντάει βαρετο...να αλλαξουμε κ λιγο παραστάσεις!
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Και όπως (φαντάζομαι) κατάλαβες από το "άλλο" θέμα, Χρήστο μου...
Το σημερινό ραντεβού μου ήταν επί μερικές ώρες... σε τράπεζα!!!:cool:
off topic...

Τράπεζα? Ποιά Τραπεζα?
The resolution is here...
 
  • Like
Reactions: johnk


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Να ξερεις τσαντιές με σακούλες σκουπιδιών δεν μετράνε για ξύλο :D
Μα, αυτό ρε σύ, είναι η ευρεσιτεχνία! Το copyright του βασανισμού!!!:D

Υ.Γ.1. Έπρεπε να ήσουν μπροστά, όταν έφαγε τη σακούλα σκουπιδιών στο κεφάλι... δεν έχει υποστεί πιο αποτελεσματική διόρθωση, ποτέ στη ζωή του! Όχι ότι κατάλαβε τίποτα... αλλά ξαφνιάστηκε φοβερά...


Υ.Γ.2. Στη συγκεκριμένη φάση... αν δεν ξαφνιαζόταν... θα πλήρωνα γραμμάτια (και, ίσως, φυλακή - λέω τώρα εγώ) τώρα που μιλάμε...
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τς τς τς...ντροπη κ αισχος...

Οταν λεμε σακουλα σκουπιδιων τι εννοούμε? Τις μεγάλες τις μαύρες? Ή κανονικές του σουπερ μαρκετ πχ?
Κ τι περιειχε?
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Οταν λεμε σακουλα σκουπιδιων τι εννοούμε? Τις μεγάλες τις μαύρες? Ή κανονικές του σουπερ μαρκετ πχ?
Κ τι περιειχε?
Εννοούμε τις μεγάλες τις μαύρες...:)

Υ.Γ.1. Και, μιάς και ενδιαφέρεσαι για τα περαιτέρω, ήταν κόκκινη, με άρωμα "άγριας λεβάντας"...:p

Υ.Γ.2. Και, εκτός από τα υπόλοιπα που φαντάζεσαι (ή, μήπως δεν φαντάζεσαι και θέλεις ανατριχιαστική περιγραφή???:LOL:) είχε και τα "κακάκια" των σκύλων μου (3 ημερών), όσα είχαν "παραχθεί" στον κήπο...;)

Υ.Γ.3. Και, απέναντι σε αυτές τις "αντιξοότητες"... ήταν το (φαντάσου, ρε φίλε!) ΘΗΛΥΚΟ King Charles του γείτονα απέναντί μας... που (αγριεμένο - σωστός φύλακας της περιοχής του!) μας έφτασε στο μισό μέτρο...:unsure:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Έχω υπάρξει τυχερή (και το έτερον ήμισυ επίσης) και δεν έχει στραφεί ο σκύλος εναντίον μας. Επομένως το σβέρκωμα και το πάτημα στο έδαφος έχει υπάρξει αρκετό. (Ή το σήκωμα με τον οδηγό από το κολάρο ώστε να περπατήσει στα δυο πόδια μέχρι να περάσει τον σκύλο που έχει λοκάρει). Αν είχε στραφεί ποτέ εναντίον μου.... Όσες φάω κι όσες δώσω, θεωρώ. Και ναι, τότε θα μιλούσα για ξύλο. Όπως και νομίζω δεν θα με ελέγξω αν κάνει να επιτεθεί σε ανυπεράσπιστο παιδί (ή στα παιδιά μου στο μέλλον)
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Έχω υπάρξει τυχερή (και το έτερον ήμισυ επίσης) και δεν έχει στραφεί ο σκύλος εναντίον μας. Επομένως το σβέρκωμα και το πάτημα στο ε
Ά, sorry... ξέχασα το "πάτημα"!!!:D