Ψάχνω το πρώτο μου σκυλί! Θέλω την γνώμη σας


fozakos

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2012
44
0
vraxati korinthias
Ασχετο αλλά και τα δύο ριτριβερ είναι, λαμπραντορ ριτριβερ και γκολνεν ριτριβερ!
το ξερω!αλλα γιαυτους που το ειχαν θεωρουσαν οτι δεν ηταν καθαρο γκοντεν ριτριβερ η καθαρο ριτριβερ μονο!!!τι να σου πω εμενα μαρεσε γιατι ηταν ο τελειος συνδιασμος εξωτερικα!και ηταν πανεμορφη!σκεφτηκα να την παρω πισω αλλα δεν μου την δινουν τωρα!λογικο βεβαια!
 


milk takis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2012
319
3
thessaloniki
Γεια σου fozako..Στην θεση σου θα απευθυνομουν σε καταφυγιο ζωων..Και φυσικα πολλα κουταβια που θα γινουν μεγαλοσωμα που θελεις και θα το μεγαλωσεις οπως θες..
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ψάξε σε φιλοζωικές έχει και σκυλία μικρά σε ηλικία όχι μόνο μεγάλα. Τα λεφτά δώστα για εκπαίδευση.
Στις ΗΠΑ η συνοριακή αστυνομία( νομίζω) χρησιμοποιεί ημίαιμα για δουλείες που θέλει όχι μόνο καθαρόαιμα τα πέρνει από καταφύγια και τα δουλεύει. Οπότε μην κολάς όρεξη να υπάρχει.
Εκπευδευτή βρήκες; Κάνε μία έρευνα τι έχεις γύρω σου. Γιατί εσύ θες αλλα΄υπάρχει κανένα αξιόλογος γύρω σου.
 


fozakos

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2012
44
0
vraxati korinthias
Ψάξε σε φιλοζωικές έχει και σκυλία μικρά σε ηλικία όχι μόνο μεγάλα. Τα λεφτά δώστα για εκπαίδευση.
Στις ΗΠΑ η συνοριακή αστυνομία( νομίζω) χρησιμοποιεί ημίαιμα για δουλείες που θέλει όχι μόνο καθαρόαιμα τα πέρνει από καταφύγια και τα δουλεύει. Οπότε μην κολάς όρεξη να υπάρχει.
Εκπευδευτή βρήκες; Κάνε μία έρευνα τι έχεις γύρω σου. Γιατί εσύ θες αλλα΄υπάρχει κανένα αξιόλογος γύρω σου.
επειδη δεν γνωριζω καλα απο τα καταφυγια και απο φιλοζωικες ή τουλαχιστον δεν γνωριζω να υπαρχει εδω κοντα καπου ενα οργανωμενο καταφυγιο ή μια φιλοζωικη οργανωση γιαυτο μπηκα στο φορουμ να ακουσω και αλλες αποψεις για να μπορεσω να παρω την καλυτερη αποφαση!εχω βοηθηθει αρκετα αλλα περιμενω και αλλες γνωμες!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
το ξερω!αλλα γιαυτους που το ειχαν θεωρουσαν οτι δεν ηταν καθαρο γκοντεν ριτριβερ η καθαρο ριτριβερ μονο!!!τι να σου πω εμενα μαρεσε γιατι ηταν ο τελειος συνδιασμος εξωτερικα!και ηταν πανεμορφη!σκεφτηκα να την παρω πισω αλλα δεν μου την δινουν τωρα!λογικο βεβαια!
Αυτοί που το είχαν καλά κάνανε και θεωρούσαν ότι δεν ήταν καθαρό γκόλντεν γιατί δεν ήταν. Το ριτρίβερ δεν είναι φυλή, είναι προσδιορισμός της ομάδας 8. Ένας από τους τρεις.


εννοειτε οτι δεν παιρνουμε οτι να ναι!και εννοειτε οτι υπαρχουν οι φιλοζωικες!απλα ειναι μερικα ημιαιμα που ειναι πολυ καλα!οπως ειπα ειχα ενα λαμπραντορ που δεν ηταν καθαροαιμο!ηταν μπαμπας ριτριβερ μαμα γκολντεν ριτριβερ!και ηταν τελεια!και ηταν και τζαμπα γτ επειδη δεν ηταν καθαροαιμα τα δινανε τζαμπα!απλα θελω να ακουσω μια δευτερη και τριτη και τεταρτη γνωμη πριν κανω την κινηση μου να αποκτησω σκυλι
Το ότι να είναι δεν έχει σχέση με πιο ημίαιμο θα πάρεις αλλά με την πηγή που θα πάρεις τον σκύλο. Κουτάβι από πετ σοπ ή ανεύθυνη γέννα ιδιώτη δεν επιλέγουμε και για ηθικούς αλλά και πρακτικούς λόγους . Έχει πολλά θέματα το φόρουμ να διαβάσεις αν ενδιαφέρεσαι.

Όλα τα ημίαιμα είναι εξαιρετικά σκυλιά, αλλά όλα τα σκυλιά ημίαιμα και καθαρόαιμα δεν είναι για όλους τους ιδιοκτήτες. Σκύλος με έντονα χαρακτηριστικά φύλαξης που θέλεις εσύ έχει απαιτήσεις και δυσκολίες στις οποίες θα πρέπει να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις. Αλλιώς σε λίγο καιρό έντρομος θα αναρωτιέσαι τι πήγε στραβά και γιατί ο σκύλος είναι επιθετικός ή ανεξέλεγκτος.

Γνώμη μου και πολύ φιλικά. Σκέψου πολύ καλά πριν καταλήξεις στην ευθύνη που λέγεται σκύλος. Και μην θεωρείς τα ημίαιμα εύκολη λύση. Χρειάζονται χρήματα για την συντήρηση τους, εκπαίδευση τους , υγεία τους, ακριβώς τα ίδια με τα καθαρόαιμα. Έχουν τις ίδιες απαιτήσεις και αποτελούν την ίδια ευθύνη.
 


fozakos

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2012
44
0
vraxati korinthias
Αυτοί που το είχαν καλά κάνανε και θεωρούσαν ότι δεν ήταν καθαρό γκόλντεν γιατί δεν ήταν. Το ριτρίβερ δεν είναι φυλή, είναι προσδιορισμός της ομάδας 8. Ένας από τους τρεις.



Το ότι να είναι δεν έχει σχέση με πιο ημίαιμο θα πάρεις αλλά με την πηγή που θα πάρεις τον σκύλο. Κουτάβι από πετ σοπ ή ανεύθυνη γέννα ιδιώτη δεν επιλέγουμε και για ηθικούς αλλά και πρακτικούς λόγους . Έχει πολλά θέματα το φόρουμ να διαβάσεις αν ενδιαφέρεσαι.

Όλα τα ημίαιμα είναι εξαιρετικά σκυλιά, αλλά όλα τα σκυλιά ημίαιμα και καθαρόαιμα δεν είναι για όλους τους ιδιοκτήτες. Σκύλος με έντονα χαρακτηριστικά φύλαξης που θέλεις εσύ έχει απαιτήσεις και δυσκολίες στις οποίες θα πρέπει να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις. Αλλιώς σε λίγο καιρό έντρομος θα αναρωτιέσαι τι πήγε στραβά και γιατί ο σκύλος είναι επιθετικός ή ανεξέλεγκτος.

Γνώμη μου και πολύ φιλικά. Σκέψου πολύ καλά πριν καταλήξεις στην ευθύνη που λέγεται σκύλος. Και μην θεωρείς τα ημίαιμα εύκολη λύση. Χρειάζονται χρήματα για την συντήρηση τους, εκπαίδευση τους , υγεία τους, ακριβώς τα ίδια με τα καθαρόαιμα. Έχουν τις ίδιες απαιτήσεις και αποτελούν την ίδια ευθύνη.
με βοηθει παρα πολυ η γνωμη σας στα θεματα σκυλου διοτι ειμαι απειρος αλλα εχω την διαθεση να μαθω ωστε να δω και τι μπορω να κανω και τι μου ταιριαζει!γιαυτο ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον γιατι και μενα οι γνωσεις μου ειναι μικρες στο θεμα αυτο!οποτε μεσα απο αυτες τις συζητησεις μπορω να κανω πολυ καλυτερες επιλογες!
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Δεν ξέρω αν απαντήθηκε σε άλλα ποστ, αλλά να ρωτήσω κι εγώ κάποια πράγματα.

- Καθ'ότι άπειρος, λες ότι θες σκύλο φύλακα.

Τι σημαίνει φύλακας για σένα; Να κάνει γαβ γαβ κάθε φορά που ακούει κάτι ή περνάει κάποιος απ'έξω ή να περάσει από εκπαίδευση σωματοφυλακής και προστασίας χώρου;

Να σου απαντήσω λοιπόν.
Αν ενδιαφέρεσαι για την πρώτη περίπτωση, τότε σε διαβεβαιώνω πως το 90% των σκύλων γαυγίζουν όταν οτιδήποτε ξένο πλησιάζει το χώρο τους. Από τους πιο μικρόσωμους μέχρι τους πιο τεράστιους σκύλους, αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο και δεν απαιτεί καμία απολύτως εκπαίδευση. Δύο-τρία μπράβο να του πεις την πρώτη φορά που θα γαυγίσει στον ήχο του κουδουνιού, τελείωσε.

Αν ενδιαφέρεσαι για την δεύτερη περίπτωση, μάλλον θα χρειαστείς ένα καλό μπάτζετ. Γιατί σκέψου ότι θα πρέπει ο σκύλος να περάσει πρώτα από Βασική Υπακοή, την οποία θα πρέπει να εφαρμόζει τέλεια, και μετά να ξεκινήσει τα υπόλοιπα.
Υπολόγιζε γύρω στο 500άρι τη ΒΥ. Υπολόγισε και τα υπόλοιπα τώρα...

-Το δεύτερο θέμα που σε απασχολεί είναι η φυλή.

Εφόσον λοιπόν δεν είσαι διατεθημένος να δώσεις λεφτά για αγορά κουταβιού, ξέχνα τα καθαρόαιμα και τις φυλές.
Την διασταύρωση που ανέφερες ξέχνα την επίσης, ειδικά αν πρόκειται για κουτάβι ανεύθυνης γέννας.

Η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι η εξής, βάση δεδομένων που παρουσίασες:
Είσαι άπειρος, πιθανόν να μην ανταπεξέλθεις 100% με τη Β.Υ ενός σκύλου. Άρα πιθανόν και να χρειαστείς εκπαιδευτή αργότερα, αν σκοπεύεις να προχωρήσεις σε φύλαξη.
Δε σε κόβω πορωμένο με κάποια φυλή, ούτε ιδιαίτερο γνώστη κάποιας.

Τι θα έλεγες λοιπόν να πάρεις ένα κουτάβι από μια φιλοζωική και να το μεγαλώσεις με πολλή αγάπη; Κάποια στιγμή το ένστικτο προστασίας θα του βγει.
Διαφορετικά, υπάρχουν και ενήλικοι σκύλοι που έχουν ήδη πλασμένο χαρακτήρα. Σίγουρα κάποιος απ' αυτούς θα ταιριάζει σε σένα.

Ψήνεσαι να το ψάξεις;
 


fozakos

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2012
44
0
vraxati korinthias
Δεν ξέρω αν απαντήθηκε σε άλλα ποστ, αλλά να ρωτήσω κι εγώ κάποια πράγματα.

- Καθ'ότι άπειρος, λες ότι θες σκύλο φύλακα.

Τι σημαίνει φύλακας για σένα; Να κάνει γαβ γαβ κάθε φορά που ακούει κάτι ή περνάει κάποιος απ'έξω ή να περάσει από εκπαίδευση σωματοφυλακής και προστασίας χώρου;

Να σου απαντήσω λοιπόν.
Αν ενδιαφέρεσαι για την πρώτη περίπτωση, τότε σε διαβεβαιώνω πως το 90% των σκύλων γαυγίζουν όταν οτιδήποτε ξένο πλησιάζει το χώρο τους. Από τους πιο μικρόσωμους μέχρι τους πιο τεράστιους σκύλους, αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο και δεν απαιτεί καμία απολύτως εκπαίδευση. Δύο-τρία μπράβο να του πεις την πρώτη φορά που θα γαυγίσει στον ήχο του κουδουνιού, τελείωσε.

Αν ενδιαφέρεσαι για την δεύτερη περίπτωση, μάλλον θα χρειαστείς ένα καλό μπάτζετ. Γιατί σκέψου ότι θα πρέπει ο σκύλος να περάσει πρώτα από Βασική Υπακοή, την οποία θα πρέπει να εφαρμόζει τέλεια, και μετά να ξεκινήσει τα υπόλοιπα.
Υπολόγιζε γύρω στο 500άρι τη ΒΥ. Υπολόγισε και τα υπόλοιπα τώρα...

-Το δεύτερο θέμα που σε απασχολεί είναι η φυλή.

Εφόσον λοιπόν δεν είσαι διατεθημένος να δώσεις λεφτά για αγορά κουταβιού, ξέχνα τα καθαρόαιμα και τις φυλές.
Την διασταύρωση που ανέφερες ξέχνα την επίσης, ειδικά αν πρόκειται για κουτάβι ανεύθυνης γέννας.

Η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι η εξής, βάση δεδομένων που παρουσίασες:
Είσαι άπειρος, πιθανόν να μην ανταπεξέλθεις 100% με τη Β.Υ ενός σκύλου. Άρα πιθανόν και να χρειαστείς εκπαιδευτή αργότερα, αν σκοπεύεις να προχωρήσεις σε φύλαξη.
Δε σε κόβω πορωμένο με κάποια φυλή, ούτε ιδιαίτερο γνώστη κάποιας.

Τι θα έλεγες λοιπόν να πάρεις ένα κουτάβι από μια φιλοζωική και να το μεγαλώσεις με πολλή αγάπη; Κάποια στιγμή το ένστικτο προστασίας θα του βγει.
Διαφορετικά, υπάρχουν και ενήλικοι σκύλοι που έχουν ήδη πλασμένο χαρακτήρα. Σίγουρα κάποιος απ' αυτούς θα ταιριάζει σε σένα.

Ψήνεσαι να το ψάξεις;
φιλε πραγματικα με βοηθισες αρκετα με το ποστ σου!η αληθεια ειναι οτι τα σκυλια που μαρεσουν παρα πολυ ειναι τα λαμπραντορ και τα λυκοσκυλα!τωρα στο θεμα για τον σκυλο φυλακα αυτο που θελω εκτος απο το να γαυγιζει το να επιτεθει η να απωθησει καποιον που θα μπει μεσα στο σπιτι!δεν θελω να περασει την εκπαιδευση φυλακα αλλα μονο την βασικη υπακοη αλλα να βασιστω στο ενστικτο του οταν καποιος θα προσπαθισει να μπει στον χωρο του σπιτιου!οταν ειχα το λαμπραντορ βαβγιζε αν εβλεπε κατι αλλα μεχρι εκει!μολις εμπαινε καποιος μεσα στην αυλη ηταν απλα ηρεμο!αντιθετα το λυκοσκυλο ενος φιλου μου που δεν εχει περασει καμια εκπαιδευση χωρισ καμια εντολη και χωρις να ναι καν δικο μου το σκυλι απλα μεγαλωσε και μαζι μου οταν καποια στιγμη καποιος φιλος κοινος μασ για πλακα πηγε και μ ακουμπησε το μηχανακι και το χτυπισε με το χερι του το σκυλι του ορμισε και ενω το μηχανακι ηταν εκτος σπιτιου!τωρα τυχαιο?δεν ξερω!αλλα και σε παρομοια περιπτωση που καποιος πηγε να μπει στο σπιτι του ξαδερφου μ το σκυλι του ορμισε!και ειναι ενα παρα πολυ ηρεμο σκυλι!κατι τετοιο ψαχνω!απλα επειδη δεν ξερω αν ηταν το σκυλι η ο χαρακτηρασ του η ο τροπος που μεγαλωσε!
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
το να παρεις σκυλο και να εχεις μηχανακι εκτος σπιτιου και να το ακουμπησει καποιος και να του επιτεθει ο σκυλος δεν τον κανει φυλακα,,, αλλα εισιτηριο σου για αυτοφωρο για τον εισαγγελεα,,, το να εχεις σκυλο φυλακα δεν σημαινει οτι κανει οτι του γουσταρει απο θεμα επιθεσεων και ειδικα δαγκωματων,,,, ο σκυλος πρεπει να κρινει ποτε θα γαυγισει και ποτε θα δαγκωσει,, και αν δεν εχει μαθει βασικη υπακοη θα ορμησει σε καποιον και δεν θα σε ακουει οταν του λες σταματα,,, και πολλα σκυλια στο χωρο τους δεν χρειαζονται εκπαιδευση για να επιτεθουν σε καποιον που θα μπει μεσα ειδικα σε αυλη,,, το εχουν εμφυτο απο τη φυση τους,,, και μεσα στο σπιτι να ειναι ακουνε η μυριζονται καποιον που θα μπει στην αυλη,,,
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
ferozasea ωραία απάντηση(πίστευα ότι δε θα το έλεγα ποτέ):p και ελπίζω ο φίλος να κατάλαβε και να σκεφτεί καλύτερα το τι θέλει!!

Ελα πές την αλήθεια ξυπνησες νωρίς και έχεις ρέντα έτσι?:rolleyes::cool:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
ferozasea ωραία απάντηση(πίστευα ότι δε θα το έλεγα ποτέ):p...
To ΄παθα κι εγώ σήμερα με άλλο ποστ του, αλλά νόμιζα ότι φταίει που δεν είχα πιεί καφέ ακόμη :rolleyes:
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Και ναι! Συμφωνώ κι εγώ με τον fero.

Άλλο να ΕΙΝΑΙ φύλακας κι άλλο να είναι δολοφόνος.
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
To ΄παθα κι εγώ σήμερα με άλλο ποστ του, αλλά νόμιζα ότι φταίει που δεν είχα πιεί καφέ ακόμη :rolleyes:
Μία από τα ίδια...αλλά μετά από την πρώτη γουλιά δε κρατήθηκα:eek::)
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
μη χαιρεστε αδικα,,,δεν ξυπνησα νωρις,, με ξυπνησε,, περασε ενας πακιστανος αυτοι που μαζευουν σιδερα και απλωσε το χερι μεσα απο τα καγκελα και πηρε ενα σωληνα που ειχα σαν πασαλο στο παρτερι,,, τον ειδε και ορμηξε πανω στα καγκελα παει να φυγει ο πακιστανος με το καροτσακι του σουπερ μαρκετ και πηδαει στο πομολο της αυλοπορτας η δικια μου και ανοιγει την πορτα (την ειχε ξεκλειδωσει η θεια μου να δει το πετρελαιο στο υπογειο) τον κυνηγαει και τον κολαει στον τοιχο ,, εκεινος ουρλιαζε εκεινη γαυγιζε πεταχτηκα εξω με πυτζαμες και παντοφλες μεσα στη βροχη και την μαζεψα μεσα,,, μια γειτονισα που ειδε την ολη φαση μου την περιεγραψε,,, του πακιστανου του ειπα αν ξαναπερασει απο εκει θα φωναξω αστυνομια για κλοπη,,, αλλα αν τον δαγκωνε,,?? δεν ειχε το δικαιωμα,,, θα ετρεχα και δεν θα εφτανα,,, ειχε δικαιωμα να τον καθηλωσει γιαυτο που εκανε,,, αν την χτυπαγε ειχε δικαιωμα να δαγκωσει γιατι θα ηταν σε αμυνα,,, ετσι το βλεπω εγω,,, απο ενστικτο το εκανε,,, και απο μισος για τους πακιστανους,, το εχει εμφυτο δεν ξερω γιατι,,, δεν ειναι εκπαιδευμενη,,,
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Χμμ ωραίο πρωινό όντως,κοίτα εγώ δε ξέρω και πολλά πάνω σε τέτοιες καταστάσεις!
Απλά νομίζω ότι πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός,γιατί τώρα μπορεί να μην έκανε το κάτι παραπάνω είναι και μικρή ακόμα!
Αντέδρασε γιατί ένιωσε απειλή και προστατευσε το χώρο της έτσι το σκέφτομαι εγώ!
Απλά θέλει προσοχή και διπλοκλείδωμα πλέον....αντε βρε καλή σου μέρα:p
 




fozakos

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2012
44
0
vraxati korinthias
το να παρεις σκυλο και να εχεις μηχανακι εκτος σπιτιου και να το ακουμπησει καποιος και να του επιτεθει ο σκυλος δεν τον κανει φυλακα,,, αλλα εισιτηριο σου για αυτοφωρο για τον εισαγγελεα,,, το να εχεις σκυλο φυλακα δεν σημαινει οτι κανει οτι του γουσταρει απο θεμα επιθεσεων και ειδικα δαγκωματων,,,, ο σκυλος πρεπει να κρινει ποτε θα γαυγισει και ποτε θα δαγκωσει,, και αν δεν εχει μαθει βασικη υπακοη θα ορμησει σε καποιον και δεν θα σε ακουει οταν του λες σταματα,,, και πολλα σκυλια στο χωρο τους δεν χρειαζονται εκπαιδευση για να επιτεθουν σε καποιον που θα μπει μεσα ειδικα σε αυλη,,, το εχουν εμφυτο απο τη φυση τους,,, και μεσα στο σπιτι να ειναι ακουνε η μυριζονται καποιον που θα μπει στην αυλη,,,
εχεις δικιο για το αυτοφορο αλλα οταν ενα σκυλι πολυ ηρεμο και πολυ φιλικο αντιδραει ετσι σε μια κατασταση τετοια που καποιος αγνωστος σου χτυπαει την περιουσια!δεν ειναι οτι ορμει σε ολους!δεν εχει επιτεθει ποτε ουτε σε βολτα που βγαιναμε ουτε ποτε!αλλα εκεινη την στιγμη και ενω ηταν διπλα μου και ηρεμη με το που αρχισε να χτυπαει την σελα πηγε στα καγκελα και αρχισε να κανει σαν τρελη!και μολις εφυγε ο φιλος μου απο κοντα ηρεμισε και ηρθε παλι!τελος παντων!επειδη οντως με βοηθατε παρα πολυ εδω μεσα μαλλον παω να καταληψω στο να παρω ενα σκυλακι για παρεα οπως ενα ημιαιμο λαμπραντορ που μαρεσουν πολυ!τωρα αυτο που λες το χω βιωσει με εναν πολυ εξυπνο ανθρωπο(ειρωνικα παντα) που εχει εναν ταιραστιο γερμανικο ποιμενικο πολυ ομορφο και δυνατο και τον αφηνει ελευθερο να κανει την βολτα του με αποτελεσμα να εχουμε ερθει αντιμετωποι 4 φορες!το καλο ηταν οτι και τις 4 ημουν με το μηχανακι και το μονο που καταφερε ηταν να με τρομοκρατησει!εχω παει στην αστυνομια και το μονο που εκανε ηταν να κραταει τον σκυλο του απλα για λιγες μερες μεσα καθε φορα που γινοταν κατι!ασχετο τωρα αλλα τι μπορεις να κανεις χωρις να σε φαει ωστε να βαλει μυαλο!?γιατι η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ θελω να κλωτσισω τον ιδιοκτητη για την αδιαφορια του παρα το λυκοσκυλο για τις 4 φορες που με κυνηγησε!!
 


fozakos

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2012
44
0
vraxati korinthias
Και ναι! Συμφωνώ κι εγώ με τον fero.

Άλλο να ΕΙΝΑΙ φύλακας κι άλλο να είναι δολοφόνος.
σιγουρα δεν θελω εναν σκυλο δολοφονο απλα μου φανηκε περιεργο η ολη σκηνη και με τα δεδομενα της ποσο ηρεμη και φιλικη ειναι ξαφνικα να γαυγιζει και να τρεχει κατα αυτου που χτυπαγε το μηχανακι!?ενω και αλλες φορες περνανε απεξω ατομα και φωναζουν και κανουν και το μονο που κανει ειναι απλα γαυγισμα μια δυο φορες και σταματαει!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU