Ψάχνω το πρώτο μου σκυλί! Θέλω την γνώμη σας


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
σιγουρα δεν θελω εναν σκυλο δολοφονο απλα μου φανηκε περιεργο η ολη σκηνη και με τα δεδομενα της ποσο ηρεμη και φιλικη ειναι ξαφνικα να γαυγιζει και να τρεχει κατα αυτου που χτυπαγε το μηχανακι!?ενω και αλλες φορες περνανε απεξω ατομα και φωναζουν και κανουν και το μονο που κανει ειναι απλα γαυγισμα μια δυο φορες και σταματαει!
Εντάξει, προφανώς ως μη δουλεμένο σκυλί, μάλλον κάτι του την έδωσε εκείνη τη στιγμή και τα πήρε κρανίο. Ποτέ δε θα μάθουμε γιατί το έκανε..

Υπάρχουν πάντως πολλά ημίαιμα που ψάχνουν σπίτι, και κουτάβια και ενήλικα. Κάποια ενήλικα μάλιστα προέρχονται από άλλες οικογένειες που αναγκάζονται να τα δώσουν και είναι εκπαιδευμένα ως ένα βαθμό.

Τη διασταύρωση λυκόσκυλο χάσκι, άστην. Καλό είναι να μην υποστηρίζουμε ανεύθυνες γέννες...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
μη χαιρεστε αδικα,,,δεν ξυπνησα νωρις,, με ξυπνησε,, περασε ενας πακιστανος αυτοι που μαζευουν σιδερα και απλωσε το χερι μεσα απο τα καγκελα και πηρε ενα σωληνα που ειχα σαν πασαλο στο παρτερι,,, τον ειδε και ορμηξε πανω στα καγκελα παει να φυγει ο πακιστανος με το καροτσακι του σουπερ μαρκετ και πηδαει στο πομολο της αυλοπορτας η δικια μου και ανοιγει την πορτα (την ειχε ξεκλειδωσει η θεια μου να δει το πετρελαιο στο υπογειο) τον κυνηγαει και τον κολαει στον τοιχο ,, εκεινος ουρλιαζε εκεινη γαυγιζε πεταχτηκα εξω με πυτζαμες και παντοφλες μεσα στη βροχη και την μαζεψα μεσα,,, μια γειτονισα που ειδε την ολη φαση μου την περιεγραψε,,, του πακιστανου του ειπα αν ξαναπερασει απο εκει θα φωναξω αστυνομια για κλοπη,,, αλλα αν τον δαγκωνε,,?? δεν ειχε το δικαιωμα,,, θα ετρεχα και δεν θα εφτανα,,, ειχε δικαιωμα να τον καθηλωσει γιαυτο που εκανε,,, αν την χτυπαγε ειχε δικαιωμα να δαγκωσει γιατι θα ηταν σε αμυνα,,, ετσι το βλεπω εγω,,, απο ενστικτο το εκανε,,, και απο μισος για τους πακιστανους,, το εχει εμφυτο δεν ξερω γιατι,,, δεν ειναι εκπαιδευμενη,,,
Πρόσεχε για φόλες. Στον κήπο εννοώ όχι στην βόλτα σας.
 






fozakos

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2012
44
0
vraxati korinthias
Fozako αν έχεις fb δες λίγο αυτόν τον σκυλάκο που χαρίζεται.
Φωτογραφίες του χρήστη Elvyra Putnaite | Facebook
μου κανεις πλακα ε?????σημερα το πρωι στην δουλεια εκοβε βολτες εξω απο το μαγαζι και το δινα να φαει!εκτος και αν μοιαζουν τοσο πολυ!ειναι ολοιδιος ιδια φατσα ιδιος σωματοτυπο ιδιο χρωμα!!!καθοταν μπροστα απο την πορτα και περιμενε να του δωσω να φαει!και μολις του πεταξα το κοκκαλο το πηρε εφυγε και ξαναρθε μετα απο λιγο πηρε και το δευτερο και την εκανε!οντω ηταν πολυ καλος σκυλος!αλλα αυτο με τα αδεσποτε και τα σκυλια αυτα που με κωλωνει ειναι το οτι δεν ξερεις πως ειναι ο χαραχτηρας του πως εχει μεγαλωσει και ποσο μπορεις να εμπιστευτεις ενα τετοιο σκυλο?
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Όπως μπορείς να εμπιστευτείς ένα κουτάβι που μεγαλώνεις εσύ..

Αν δε θες να πάρεις ένα από το δρόμο, πάρε από φιλοζωική. Εκεί ξέρουν να σου πούνε για το χαρακτήρα του.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
μου κανεις πλακα ε?????σημερα το πρωι στην δουλεια εκοβε βολτες εξω απο το μαγαζι και το δινα να φαει!εκτος και αν μοιαζουν τοσο πολυ!ειναι ολοιδιος ιδια φατσα ιδιος σωματοτυπο ιδιο χρωμα!!!καθοταν μπροστα απο την πορτα και περιμενε να του δωσω να φαει!και μολις του πεταξα το κοκκαλο το πηρε εφυγε και ξαναρθε μετα απο λιγο πηρε και το δευτερο και την εκανε!οντω ηταν πολυ καλος σκυλος!αλλα αυτο με τα αδεσποτε και τα σκυλια αυτα που με κωλωνει ειναι το οτι δεν ξερεις πως ειναι ο χαραχτηρας του πως εχει μεγαλωσει και ποσο μπορεις να εμπιστευτεις ενα τετοιο σκυλο?
Σίγουρα οι εθελοντές που τον φροντίζουν έχουν πολλά στοιχεία για τον χαρακτήρα του να σου πουν. Τι να σου πω, είναι λαχείο, πέρσι υιοθέτησα έναν διάολο κατ'ευθείαν από τον δρόμο, δεν είχα κανέναν να μου πει στοιχεία για το πως είναι. Δύσκολος σκύλος, ζωηρός, πανέξυπνος υπερκινητικός, κυριαρχικός, territorial (δεν ξέρω πως να το μεταφράσω σωστά) .. ΑΛΛΑ ποτέ μα ποτέ δεν γύρισε να μας δαγκώσει, τι τα αφτιά του καθαρίζουμε, μπανιάρισμα, κλείσιμο με το ζόρι στην αρχή στο κρέιτ, οτιδήποτε του επιβάλλαμε το δεχόταν πάντα. Είναι και θέμα τύχης αλλά ο συγκεκριμένος σκύλος που σου έδειξα έχει ανθρώπους να σου πουν για τον χαρακτήρα του. Αν μένεις Κόρινθο παίζει βέβαια να είναι αυτός που είδες!
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
μην κολάς αν ο σκύλος είναι ράτσα η ημίαμο,αυτό που πρέπει να ξέρεις και είναι μοναδικό πώς θα έχεις έναν σκύλο δλδ τον καλύτερο μας φίλο.
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Από χθες που το είδα και το πόσταρα κατευθείαν, σήμερα βλέπω ότι υιοθετήθηκε :(

Κάτι θα βρούμε, που θα πάει!
 


ChristineAngel

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2012
43
0






ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Χαρίζονται Κουταβάκια 40 ημερών - Σκυλιά - Κουτάβια
Φωτογραφίες του χρήστη Evi Messaritaki | Facebook
Facebook και δες κι αυτον εδω τον κουκλο που ειναι 8 μηνων και ψαχνει σπιτακι και ειναι το καλυτερο σκυλι!!

edit: μεσα στην βιασυνη μου και την χαρα μου να σου δειξω σκυλια που ψαχνουν σπιτι ξεχασα να σου πω καλως ηρθες :D
 




ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU