καυκασιος στην παρεα


powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
Γεια σας απο εμενα και απο τον Δια. ποιμενικος καυκασου αρσενικος 1.5 χρονων.

επειδη μαλον τα εχετε παρεξηγησει τα καυκασια εδω στο φορουμ απο τα λιγα θεματα που εχω δει μαλον δεν τα ξερετε καλα ...... μην τρομαζετε απο τον ογκο σκυλια ειναι απλα θελουν καλο αφεντικο να τα βαλει στη θεση τους και συμβιωνεις μια χαρα !
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Καλωσήρθατε με τον Δία! Στο φόρουμ πάντως ίσως παρεξηγήσουμε τους ανθρώπους καμιά φορά, ποτέ όμως τα σκυλιά :LOL:

Μίλησέ μας για τον Δία και τη συμβίωσή σας, και ανέβασε και καμιά φωτογραφία του να τον θαυμάσουμε!
 


powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
Ο σκυλος ειναι ο απολυτος φυλακας ! μουντρουχος δεν σηκωνει πολα πολα αλλα εχει πολυ αγαπη για το αφεντικο του. Να ξερετε εχει φαει τις σφαλιαρες του δεν θελει πολα χαδια ! εχει δεθει πολυ μαζι μου και με την περιοχη του στο σπιτι δεν υπαρχει περιπτωση να μπεις στην πυλωτη. Με τα αλλα σκυλια εδω και καιρο δεν τα δινει σημασια ευτυχως γιατι ειναι σκυλι που δεν κανει πισο και δεν νιωθει φοβο . Στα βασικα σηκω κατσε κτλπ τα κανει ολα αλλα δεν ειναι ο σκυλος που του πετας το μπαλακι και στο φερνει . στη βολτα πλεον ηρεμησε και παμε καλα πολυ καλα !
 


powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
θα σας πω κατι που εχει ξαφνιασει πολους και καλα γνωστες για τα σκυλια .. οταν τρωει μπορω και βαζω το χερι μεσα και παιρνω απο το φαγητο του .... γιατι εγω περα απο ενα σκυλο πιτσιρικας που ειχα ειναι το πρωτο σκυλι μου . δεν εχω γνωσεις στα σκυλια να σας το πω απλα
 








manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Αρα για έχει αγάπη ο σκύλος για το αφεντικό του και ταυτόχρονα να είναι και ο απόλυτος φύλακας, πρεπει να έχει φαει τις σφαλιαρες του.
Αυτά να τα βλεπετε εσείς γατάκια του φόρουμ που νομίζετε οτι τα ξέρετε όλα.
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Αρα για έχει αγάπη ο σκύλος για το αφεντικό του και ταυτόχρονα να είναι και ο απόλυτος φύλακας, πρεπει να έχει φαει τις σφαλιαρες του.
Αυτά να τα βλεπετε εσείς γατάκια του φόρουμ που νομίζετε οτι τα ξέρετε όλα.
Υπάρχουν και οι άλλοι με τον πνίχτη που με το που κουνηθεί λάθος ο σκύλος δώσε πνίξιμο αλλά ξέχασα αυτό δεν είναι βία αλλά εκπαίδευση :p

Έχω πετύχει ''εκπαιδευτή'' στο πάρκο του Φλοίσβου να δουλεύει με πνίχτη σε ένα kangal πάνω σε βασική υπακοή. Έλεγε κάτσε, δεν καθότανε;!! Δώσε πάτημα στον κώλο (άσχημο πάτημα όμως) και δώσε τράβηγμα στον λαιμό με τον πνίχτη. Ήθελα να τον βαρέσω με ηλεκτροφόρο όπλο τον τύπο. Χωρίς να είναι αστείο ο σκύλος σίγουρα θα βγάλει πρόβλημα στον λαιμό.
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αρα για έχει αγάπη ο σκύλος για το αφεντικό του και ταυτόχρονα να είναι και ο απόλυτος φύλακας, πρεπει να έχει φαει τις σφαλιαρες του.
Αυτά να τα βλεπετε εσείς γατάκια του φόρουμ που νομίζετε οτι τα ξέρετε όλα.
Το θέμα είναι πότε και πώς θα φάει ο ιδιοκτήτης τις σφαλιάρες του.... και από ποιον! :whistle::whistle:
 




powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
ο σκυλος για να μαθει τα βασικα σηκω κατσε κτλπ θελει φαι ξεκαθαρα σας το λεω τα εμαθε ολα με ανταλαγμα το φαι.
Το σπιτι ειναι με πυλωτη και εχει αυλη μπρος πισο .
σαν φυλακας δεν σου αφηνει περιθωρια να τον δοκιμασεις πολυ απλα δεν γουσταρει τους ξενους.
αν μπεισ στο σπιτι, που δεν θα μπεις θα σε φαει ειναι αγριος και τρομαχτικος αν δεν σε ξερει
σαν σκυλος με γρυλισε και πηγε να μου κανει τσαμπουκα αρκετες φορες αλλα τις εφαγε και ηρεμισε
και καταλαβε ποιος ειναι αφεντικο ξερει οτι εγω τον ταιζω εγω τον παω βολτα εγω τον κανω κουμαντο.


απο τοτε που πηρα το σκυλο σταματησαν οι γυφτοι να με κλεβουν
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Γεια σας απο εμενα και απο τον Δια. ποιμενικος καυκασου αρσενικος 1.5 χρονων.

επειδη μαλον τα εχετε παρεξηγησει τα καυκασια εδω στο φορουμ απο τα λιγα θεματα που εχω δει μαλον δεν τα ξερετε καλα ...... μην τρομαζετε απο τον ογκο σκυλια ειναι απλα θελουν καλο αφεντικο να τα βαλει στη θεση τους και συμβιωνεις μια χαρα !
Καλός ήρθες στο φόρουμ και να χαίρεσαι τον Δία..όμως χωρίς φωτογραφία δεν γίνεται δουλειά.:)
 




powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
οποιος νομιζει οτι ενα σκυλο οπως του καυκασου θα τον εχει με χαδια και αγαπουλες τοτε την πατησε θα τον φαει... θα ερθουν και τα χαδια και οι αγαπες αφου καταλαβει οτι εχει αφεντικο εσας και μετα ολα καλα !!!!! ειναι υποθεση να εχεις τετοιο σκυλο και να κανει τα γουστα σου ειναι το κατι αλλο !!!!
 




powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
δεν ειναι με χαρτια ο σκυλος ειναι απο ατομο ομως που εχει χρονια καυκασου και ζευγαρωνει κατα περιπτωσεις. φοτογραφια δεν βαζω γιατι θα με ζαλισετε ειμαι σιγουρος γιατι εχει κεφαλι οπως τα ρωσικα και εχω βαρεθει να με ρωταν ολοι γιατι κτλπ κτλπ
 






powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
ο ερασιτεχνης κλεφτης δεν με κανει τιποτα... ο αποφασισμενος το ξεω πολυ καλα θα κανει οτι ειναι να κανει
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf