στρατος- σκυλος


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
καλημερα παιδια..σημερα εμαθα οτι 9/2/2010 παρουσιαζομαι στο μεγαλο πευκο κεεδ(κεντρο εκπαιδευσης ειδικων δυναμεων) θελω να παω σαν συνοδος στρατιοτικου σκυλου..ξερει καπιος τι πρεπει να κανω για αυτο?(στο στρατιοτικο φορουμ ροτησα..αλλα δεν πρεπει να υπαρχει κανεισ μεσα..)διαβασα οτι αν εχεισ δικο σου σκυλο και απιλεχθεις σαν συνοδος εχεισ την δυνατοτιτα να τον εχεις μαζι σου και να ειναι αυτος ο στρατιωτικος σκυλος(με αναλογη εκπαιδευση βεβαια που την κανεισ εσυ με την βοηθεια επαγγελματια εκπαιδευτη)αν γνωριζει κατι καποιος ασ στειελι γιατι δεν θελω να αφησω το σκυλακι μου..(στο σπιτι με τους γονεις μου)και να σταματησω και την ακπαιδευση του..

τι θα κανω..
αυτο τι θα κανει...
θελκω να τον παρω μαζι μου..

(ελπιζω να μην ειναι ασχετο με το φορουμ το θεμα..αλλα πραγματικα..ειμαι πολυ στεναχωρεμενος που δεν θα εχω το σκυλακι μου για τοσο μεγαλο χρονικο διαστμα...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
κληρωτους δεν παιρνουν μονο ΕΠΟΠ.τον δικο σου τον σκυλο δεν τον παιρνεις τωρα εαν εχει το απιστευτο βησμα ολο γινονται στον ελληνικο στρατο. βεβαια αυτα ξερω εγω οτι ισχυουν κατα 99% ειμαι σωστος. ρωτα αλλα κατα πασα πιθανοτατα δεν παιζουν αυτα που λες.


καλη θητεια κομαντο η εμπειρεια θα ειναι μοναδικη.

τωρα για να βλεπεις το σκυλακι μπορεις να διαλεξεις μοναδα κοντα στο σπιτι σου. π.χ. αλεξιπτωτα εαν εισαι απο αθηνα.
 


bantzo

Member
31 Δεκεμβρίου 2009
19
0
αν δεν κανω καποιο λαθος σε ενα ποστ διαβασα οτι καποιος ειναι στρατιοτικος εκπεδευτης...
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
συμφωνώ με σερ ερλικ,
συνοδοι σκυλων γινονται μονο εθελοντες μακρας στρατευσης.... αυτα εγω γνωρίζω..

φαντασου να σου χρεωσουν σκύλο, υπηρετησεις και να πρεπει να απολυθεις... ο σκυλος τι θα γινει..? θα τον παρεις μαζι ή θα μεινει στο στρατευμα..?
μεχρι να σε εκπαιδευσουν για χειριστή θα πρεπει να σε απολυσουν... αρα τσαμπα εξοδα.....
το να εχεις δικο σου σκυλο ισχύει παλι για μονιμαδες....
τωρα υπαρχει κι επαγγελματιας που γραφει στο φορουμ... ας μας πει...
 




ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
καλά αν το καταφέρεις αυτό θα είναι από τα απίστευτα :eek:

Πάντως δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις μέσω τηλεφώνου στο υπουργείο (μόνο χρόνο)

Καλός στρατιώτης :cool:
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
θα ρωτησω τον θειο μου που ειναι Ε.Δ.

εχει κανει και Ρεντινα και 2α Μαλ κλπ.

μολις μαθω κατι θα σου πω!

αντε μαζι μπαινουμε!!

μονο που εγω ενω ειχα δηλωσει Ε.Δ-Πεζοναυτες (Μεγαλο Πευκο θα παρουσιαζομουν)...την "εκανα" στον θειο μου και θα παω μηχανικο-Αθηνα-Μενιδι...:D

καλη μας θητεια!:D
 




GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
πραγματικα δεν εχω ιδεα..τι ειναι το ορεινος??οσο για το συνοδος..με τπτ..το πολυ πολυ απο οτι μου ειπαν εν εχεισ καλο βυζμα..να πας ερεθιστης!οσο για το σκυλακι μου..θα του κανω βιντεο κληση..να τον βλεπω..!!(ουτε και αυτο μπορω..)παντως αν κατσο αθηνα θα τον παω στον αδερφο μου που μενει εκει για να τον βλεπω οσο ποιο συχνα γινεται!!
 


baiz

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2009
143
0
Δεν παιζουν αυτα..ξεχαστε σκυλια γυναικες φιλους οικογενεια.. δεν πατε κατασκηνωση!! ΘΑ ΠΗΞΕΤΕ!!!
Πλακιτσα κανω :) :) Μια χαρα θα περασετε!! Εφεδροι παντως δεν πανε σε τετοια ποστα απο οσο ξερω!
Καλη θητεια να εχετε! Τeo βυσματακι μου μυριζει :p
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
Αν δεν μπορεις να παρεις τον Ροκυ μαζι ,παρε αναβολη:p

κριμα ρε George,τι να πω:(
δεν γινεται..πηρα μια φορα ρε σοφια..τελειωσε..τωρα ειναι καπος δυσκολα για αναβολη!!τι να κανω...θα τον παρω μαζι μου..εξω απο τ στρατοπαιδο..θα κανω και ενα μεγαλο σπιτακι να κοιμομαστε μαζι..χιχι!!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
μετα το Μεγαλο Πευκο θα πας ή 2α Μαλ-Σχαλ(Ασπροπυργο),ή 1η Μαλ(Κρητη),ή Ρεντινα(θεσσαλονικη),ή Αυλωνα-Πεζοναυτες,ή Βολο-Πεζοναυτες ή καμια Ζ-Μακ εαν εισαι θεοτρελος!!:D(ολα αυτα εαν δεν εχεις μεσο...εαν εχεις θα πας εκει που θες...)

θα σου στειλω με π.μ το κιν. μου...εισαι τυχερος!:p

@Baiz...οχι βυσματακι....ΒΥΣΜΑΤΑΡΑ!:D:D
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
εγραφα αλλα δεν ξερω γιατι δεν εμφανιστηκε. οτι μολις παλαιωσεις να ζητησεις να τον παιρνεις μαζι στις ασκησεις. δεν ειναι οτι ποιο συνιθησμενο αλλα μπορει να γινει.

το μονο τραγικο που θα μπορουσε να γινει ειναι να πας κυπρο ή αμφιβιος.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
πιστευω οτι μπορεις ...επισης θα δηλωσεις ψυχολογικα προβληματα εαν σε αναγκασουν να τον αποχωριστεις:p
 




GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
μετα το Μεγαλο Πευκο θα πας ή 2α Μαλ-Σχαλ(Ασπροπυργο),ή 1η Μαλ(Κρητη),ή Ρεντινα(θεσσαλονικη),ή Αυλωνα-Πεζοναυτες,ή Βολο-Πεζοναυτες ή καμια Ζ-Μακ εαν εισαι θεοτρελος!!:D(ολα αυτα εαν δεν εχεις μεσο...εαν εχεις θα πας εκει που θες...)

θα σου στειλω με π.μ το κιν. μου...εισαι τυχερος!:p

@Baiz...οχι βυσματακι....ΒΥΣΜΑΤΑΡΑ!:D:D
να σε καλα ρε τεο..με εκανες..περιβολι...αθηνα θελω να κατσω για να εχω και τον μπουφο μαζι μου στο σπιτι του αδερφου μου(αγια παρασκευη μενει)βυζμα πρεπει να εχω εναν θειο που δεν τον εχω δει ποτε στην ζωη μου ειναι κατι μεσα στο πενταγωνο..δεν θελω πολα..μονο να ειμαι αθηνα...χιχι
 






Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εμενα με προκρινανε και για ΥΕΑ...αλλα σιγα μην παω...νυχτα λεμε να περασω!...να κανω και τον δικο μου στρατιωτικο σκυλο?:p

σωμα ναρκαλιευτων!!:D

(ασχετα εαν δεν κανουν τιποτε οι φανταροι!)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22