στρατος- σκυλος


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Αστο εχουν αλλαξει .... και μεις οι Κρητικοι , αν παμε Ροδο , Κω κτλπ. κατω χαμηλα στα 12νησα ημασταν αμεταθετοι, τωρα κατι πηρε το αυτι μου οτι η Φουλ θητεια θα ειναι αμεταθετοι και η μειωνει θα κανουν 4 μηνες στον τοπο τους....
Τεσπα.... καλη φυτεια.:maria::maria::maria:
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
φιλε μου αφου δεν ηθελες να προσεχουν οι γονεις το σκυλο γιατι δεν περιμενες 9 μηνες και να τον παρεις μετα αφου ηξερες οτι καποιος θα επρεπε να τον προσεχει οσο λειπεις
γιατι φιλε μου τον σκυλακο τον εχω 8 μηνες δεν τον πηρα τωρα..και δενικα περιμενα να με παρουν μαιο..
 




scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Είμαστε σε ένα φόρουμ όπου προσπαθούμε να ενημερώσουμε τον κόσμο για την "διαφθορά" που υπάρχει στα πετ σοπ.

Αν μου λέτε πως δεν πειράζει να βάλετε μέσο στο στρατό τότε ούτε τα πετ σοπ πειράζει να πουλούν ζώα.
Και αυτοί που παίρνουν από κει δεν πειράζει γιατί παίρνουν και τόσοι άλλοι(αφού "και ο κολλητός από πετ σοπ πήρε")..Οι πετ σοπάδες φταίνε μόνο που τα φέρνουν..
Πολύ ατυχής η παρομοίωση, το γνωρίζω..

Αλλά καλό είναι να μην πολεμάμε την διαφθορά όπου μας συμφέρει ή γουστάρουμε μόνο γιατί έτσι συνεχίζουμε και έχουμε την κοινωνία που μας αξίζει..
Κρίμα πολύ πολύ κρίμα....
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
:)
Αλλά καλό είναι να μην πολεμάμε την διαφθορά όπου μας συμφέρει ή γουστάρουμε μόνο γιατί έτσι συνεχίζουμε και έχουμε την κοινωνία που μας αξίζει..
Κρίμα πολύ πολύ κρίμα....
(ποτε επιτελους θα φτιαχτει το χειροκροτημα σ αυτο το φορουμ?)
:):)
 










Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Scooby θα ηθελα να σε ρωτησω κατι...

δηλαδη να πολεμησουμε την διαφθορα,με το να μην βαλουμε "μεσο" για να υπηρετησουμε την θητεια μας καπου καλα?

ΜΑΚΑΡΙ να ηταν μονο αυτο το προβλημα της χωρας μας...

επειδη "εξω απο τον χορο,πολλα τραγουδια λεγονται"...εαν πηγαινες εσυ φανταρος (ξερω οτι εισαι κοπελα,απλα λεω εαν...) να ΜΗΝ εβαζες βυσμα.

επισης και προσωπικα κλεινω εδω τις αναφορες μου σε αυτο το θεμα,τουλαχιστον δεν το παιζω σωτηρας...;)

δεν λεω "εγω επηξα,εκανα,ερανα στον στρατο" και στην ουσια να εχω υπηρετησει,καντηλαναφτης στον Λυκαβητο.

καλη συνεχεια και καλη θητεια σε οσους "μπανουμε"!:)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Πάντως , αν εγω ήμουν υποχρεωμένη να παω στρατο...θα έκανα τον κόσμο άνω κάτω για να βρω βύσμα...Sorry. Και το παραδέχομαι μία χαρά..
όπως παραδεχομαι ότι κάθε φορα που παίρνω κλίση η όσες φορες έχει τύχη να μου παρουν τις πινακίδες, θα ψάξω να βρω αν έχω κάποιον να μου τις σβήσει και να τις παρω πισω..
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
έχω πολλούς φίλους που έχουν αρνηθεί να πάνε στο στρατό και πολλούς άλλους που παλεύουν ΚΑΙ σε αυτές τις συνθήκες να μείνουν αξιοπρεπείς.

Δεν μπορώ παρά να τους βγάλω το καπέλο!:)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
εννοώ όντας φαντάροι...

και λυπάμαι αλλά επιμένω ότι σε ένα διεφθαρμένο σύστημα δεν μπορείς να συμμετέχεις με διεφθαρμένω τρόπο- εάν σε ενδιαφέρει να αντισταθείς γενικότερα στην διαφθορά ... αν όχι....αλλού παππά ευαγγέλιο.....
Και δεν μιλάω μόνο για τον στρατό αλλά για όλες τις μορφές της κοινωνικής ζωής.

Αυτή είναι η άποψή μου.....και συμφωνώ με scooby doo
 
Last edited:


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Εγω παντως στο στρατο ειχα περασει απιστευτες σκυλοκαταστασεις.

Υπηρετησα ως Κελευστης στο Ναυτ Παρατηρητηριο Κυθηρων (πανω στο βουνο,μεσα στα συννεφα-υπεροχο μερος).

Καθοτι υπαξιωματικος , τα ''καθηκοντα'' μου ηταν να επιτηρω τους ναυτες (...και καλα:D) και να ταιζω/φροντιζω/βγαζω εξω απο το ''κοτετσι'' τους τα δυο επανιελ μπρετον και το ημιαιμο λυκοσκυλο του διοικητη .

Καθε βραδυ τα ταιζα (τους μαγειρευα κρεατακι :D) , τη μερα παιζαμε ...παραδεισος:D .

Και πολυ καλα σκυλια τα επανιελ...οταν με εβλεπαν να γυρναω απο αδεια , παθαιναν αμοκ απο τη χαρα τους:) . Το φοβερο ηταν με το αρσενικο επανιελ : στην πυλη δεν ειχαμε φρουρο αλλα φωτοκυτταρο που ''χτυπαγε'' αλαρμ οταν εφτανε αυτοκινητο.Το παλιοσκυλο ειχε βρει σημειο στην περιφραξη απο οπου πηδαγε εξω και εβγαινε εκτος στρατοπεδου για να αλητεψει αλλα οταν γυρναγε , πηγαινε στην πυλη και ειχε ''μαθει'' που ειναι το φωτοκυτταρο και στεκοταν εκει.Ακουγα το αλαρμ και πηγαινα να το βαλω παλι μεσα :D
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
καλη θητεια

το παν ειναι να μαθεις να λουφαρεις αλλα να ξερετε οτι αν λουφαρεις φυσικα , να βγαινει απο μεσα σου ρε παιδι μου δεν μιλαει κανεις

τι εννοω

Ροδο που ειμουν αφου αλλαξα 100 ποστα μπηκα ετσι νταβαντζιλικι καφετζης στο καψιμι

επρεπε να ειμαι εκει 6:30 η πολλη δουλεια ηταν μεχρι τις 7:30 εγω ομως κοιμομουν μεχρι τις 7:30 γιατι 8 εμπαινε ο λοχαγος οχι οτι θα μου εκανε τιποτα αλλα ηταν πολυ γκρινιαρης ο τυπος και θα μου τα εκανε τσουρεκια

οποτε 7:30 σηκωνομασταν μαζι με αλλα 4 ρεμαλια πηγαιναμε πλεναμε δοντια ξυριζομασταν και πηγαινα στο καψιμι δεν εβαζα αρβυλα αλλα αθλητικα τα αρβυλα ηταν κατω απο τον παγκο για αμα με φωναζε ο διοικητης να του παω καμια τυροπιτα

εφτιαχνα ολη την υπολοιπη μερα 5 καφεδες ;

για αυτο την επεφτα για υπνο στον καναπε μεχρι την φρουρα , απο ενα σημειο και περα δεν σηκωνομουν ουτε για να φτιαξω καφε , φτιαχναν μονοι τους

επισης το ταγμα δεν ειχε περιφραξη πηγαινα σε ενα χωραφι με ενα ρυακι και κατι πλατανια εκανα και την προπονηση μου , με βλεπαν αλλα δεν λεγαν τιποτα , ααααμα παλιωσεις

ηταν και καλοκαιρακι , σπιτι εχω στην Ροδο εκανα μπανακι windsurf που ειχα να κανω 3 χρονια το ταγμα ηταν στο Φαληρακι , καλα περασα

οι Φιλιατες που πηγα μετα ηταν αλλη ιστορια δεν θελω να την διηγηθω ...

:D
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
καλη θητεια

το παν ειναι να μαθεις να λουφαρεις αλλα να ξερετε οτι αν λουφαρεις φυσικα , να βγαινει απο μεσα σου ρε παιδι μου δεν μιλαει κανεις
...

οι Φιλιατες που πηγα μετα ηταν αλλη ιστορια δεν θελω να την διηγηθω ...

:D
Διαβαζα διαβαζα κι εγω να δω ποτε θα φτάσεις στο θέμα του σκύλου, αλλά.... δεν εφτασες....!:D:D:p:p
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
οταν κανεις κατι αναγκαστικα και δεν το θελεις..για τον α η β τολο προσπαθεις να το περασεις οσοσ πιο λουφα γινεται..και ολοι το κανουν αυτο!αν ειναι τα πραγματα ετσι οπως τα λεει οscooby τοτε θα ημασταν στον παραδσο...στην ελλαδα ο ενας παταει τον αλλον..και ολοι μας τ κανουμε αυτο..οχι καθημερινα..αλλα εστο και μια φορα..ο καθενας μασ το εχει κανει..για εμενα προσωπικα..οπου μπορω να βαλω κονε σε κτ που δεν θελω..θα το βαλω...!!
πχ ο στρατος!!γιατι να μν το περασω οσο πιο λουφα μπορω..θα κερδισω κατι αν δεν το κναω..οχι..οποτε το ιδιο και το αυτο..

και στο κατω κατω..ο καλος θεουλης ειπα να βοηθας τον συνανθρωπο σου...ε..ωραια λοιπον..ζηταω βοηθεια απο τον συνανθρωπο..:rolleyes::rolleyes::maria::maria::paja1::paja1:

κανεις δεν μπορει να ειναι σωστος..ολοι κοιταμε τον κωλο μας!!και εγω ετσι ελεγα..οτι δεν θα βαλω κονε στον στρατο...ελα μου ντε ομως που εχω πισω μου τον σκυλακο που με καιει..γιατι ξερω οτι η μανα μου θα τον φροντιζει αρκετα..γιατι τισ το ζητησα εγω!δεν θα τον εκτονωνει ομως..δεν θα ειναι σαν να το κανω εγω...οποτε οσο ποιο πολλους εξοδους παρω..τοσο π=ελαχιστα θα αλλαξει η συμπεριφορα του σκυλακου μου!!
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
συμβουλες εδωσα στα παιδια

στην Ροδο
ειχαμε κατι σκυλους που και που

ειχα ακουσει για ενα σκυλο στο παλιο διοικητηριο που το ειχε ενας εποπ και το ταιζε

πηγα μια μερα και το ειδα ηταν ενα ποντεροειδες δεμενο με αλυσιδα 2 μετρα με εναν κουβα νερο διπλα του και παχυ απο την ακινησια

το ελυσα και αμεσως αρχισε να τρεχει για καμια ωρα

απο τοτε το ταιζα μαζι με τον μαγειρα αδυνατισε και πηρε το φυσιολογικο της βαρος

στην πορεια ομως εγινε κοκκαλιαρα , αλλαξε ο μαγειρας και δε την ταιζε , ετρωγε λιγο και εγω ειχα παρει και κατι αδειες ηταν ομως χαρουμενη μεχρι να παρω μεταθεση

μετα μας εσκασε ενας μπομπος 1 μηνα το πολυ που ουτε πως βρεθηκε εκει ξερω ουτε εγω ουτε αυτος

τον ειχα παρει στον λοχο μεσα τον ταιζαμε ολοι ειχε γινει 2 φορες οσο επρεπε να ειναι ,

ηξερε το κατσε και το ελα αριστα απο οσο μακρυα και αν τον φωναζες

τελικα τον πηρε ενα παιδι απο την Ροδο που η αδερφη του ηταν κτηνιατρος

αυτα με τα σκυλια στην ροδο

στους φιλιατες οταν πηγα βρηκα κατι σκυλους κοκκαλιαρηδες και φοβισμενους κανεις δεν τους ταιζε ολοι τους διωχναν

αφου με κανεναν δεν εκανα χωριο ημουν ο μονος αθηναιος και ολοι ειχαν ενα υφακι , για να καταλαβετε επι 1,5 μηνα δεν ακουσα το ονομα μου μονο αθηναιε και αθηναιε και αρχισα να ασχολουμαι με τους σκυλους

στην αρχη πηγαινα να παιξω ξυλο με ολους επειδη καθε μεσημερι μου εδινε τα αποφαγια ο μαγειρας και ταιζα τους σκυλους καναν ολοι λες και θα τους επεφτε ο ουρανος στο κεφαλι κοροιδιες , φλωροι πρωτευουσιανοι και τετοια

στα λογια ομως δεν πιανομαι για αυτο σιγα σιγα ολοι το βουλωσαν

αρχισαν σιγα σιγα οι σκυλοι να παχαινουν και να γινονται κοινωνικοι

ενας κοκκαλιαρης ελληνικος ιχνηλατης ηταν ο πιο κακομοιρος απο ολα
οι κωλοχωριατες απο τους φιλιατες τον χτυπαγαν και καθοντουσαν και βριζαν τον σκυλο επειδη δεν ηταν λεει κακο κυνηγοσκυλο και τον πεταξαν τον αχρηστο , λες και τους το χρωσταγε

φαγαν κατι ********* και κατι πετρες οι πρωτοι που ειδα να τον χτυπουν και σταματησαν ολοι απο τοτε

ηταν και ενα θυληκο 4-5 μηνων τσοπανοσκυλακι με ψωρα επισης κοκκαλιαρικο
και αυτο παχυνε του εφυγε και η ψωρα και εγινε και το πιο δυνατο απο ολα

επισης και ενα ημιαιμο λυκοσκυλοειδες που γεννησε 11 κουταβια απο τα οποια ζησαν τα 4
και τα δωσαμε σε εναν τσοπανη που τα ζητησε


ο διοικητης δεν ηθελε να ταιζω τους σκυλους με εδωσε και καποιος και με ειχε στο ματι

μια φορα με επιασε με τον δισκο με τις φακες και τους σκυλους γυρω μου μολις τον ειδα αρχισα να τρωω εγω τις φακες :rolleyes: και καλα οτι ειναι για εμενα

με επιασε την αλλη μερα και μου λεει οτι αμα ξαναταισω τους σκυλους θα φαω 20αρα

του ειπα και εγω οτι αμα γινει αυτο θα τοn βγαλω στο facebook και θα τον μαθει το πανελληνιο και θα του κανω και μυνηση και θα παρω και αναβολη να μην μπορει να μου κανει τιποτα , κοτοπουλο ηταν το βουλωσε

γενικοτερα η σταση ολων των ντοπιων ηταν αρνητικη επειδη ειμουν φιλοζωος

θυαμαμαι μια φορα που πηγα και πηρα απο το καψιμι μια πιτσα να την δωσω σε εναν σκυλο ( τις πρωτες μερες πριν αρχισω να μαζευω τα αποφαγια ) ενας χοντρος απο την Παργα πηγε να μου κανει τον εξυπνο οριστε ο διαλογος

Παργινος : Α, εσυ εισαι κριμα απο τον θεο

Εγω : γιατι ;

Παργινος : πληρωνεις πιτσα για να ταισεις τον σκυλο ;

Εγω : ναι τα εχω πολλα και τα δινω εχεις προβλημα ;

Π : αλλα παιδια στην αφρικη πεινανε

Ε: δεν σε βλεπω να τα συμμεριζεσαι αν εχεις προβλημα να πας να γινεις φιλετο να σε φανε ******* αγελαδα

ολο τετοια προβλημτα ειχα εκει περα , μεχρι να φυγω παντως τα σκυλια ηταν μια χαρα

τωρα δεν ξερω :(
 
Last edited by a moderator:


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
βασικα παρε Ι5 δεν φαινεται πουθενα και ειναι προσωπικο δεδομενο

ο στρατος δεν αξιζει τον χρονο σου

δουλος των αχρηστων αξιωματικων εισαι απλα για να εχουν μισθο
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
κανεις δεν μπορει να ειναι σωστος..ολοι κοιταμε τον κωλο μας!!
αυτή είναι η προσωπική σου επιλογή ,κανείς δεν σε υποχρεώνει .....και καλό θα ήταν να αναλάβεις και τις δικές σου ευθύνες γιαυτό .....

και το χειρότερο ξέρεις ποιό είναι ....ότι αφού απολυθείς με το καλό... θα το ξανακάνεις!!! ....γιατί σε βολεύει και γιατί δεν έχεις μάθει να ζείς διαφορετικά.....

η scooby doo έφερε το τελειότερο παράδειγμα.....ας μη ξαναμιλήσουμε για πετ-σοπ εδώ μέσα.......
 
Last edited by a moderator:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22