στρατος- σκυλος




Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Αν θες Αθηνα δηλωσε προεδρικη φρουρα
Για τους Αθηναιους ειναι οτι πρεπει και Ειδικες Δυναμεις και στο σπιτι τους μεσα , εγω εφυγα γιατι ειμαι Κρητικος με τα χιλια ζορια.
 
















TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
καταρχήν να σας ευχηθώ να είστε γενικότερα καλά είτε πάτε φαντάροι είτε όχι...:)

όσο αφορά το σχόλιο μου -και δεν θα σας κάνω ''διάλεξη'' για την άποψη που έχω για τον στρατό- λέω ότι όταν αντιτίθεσαι στην διαφθορά..... καλό είναι να μη συμμετέχεις σε ένα διεφθαρμένο σύστημα με ένα διεφθαρμένο τρόπο.Φιλικά...:)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
νομιζω οτι το καταλαβα...εαν οχι διορθωσε με.

δηλαδη ειναι ασχημο που εβαλα μεσο?

τουλαχιστων το λεω...οτι θελω να παω γιατι πρεπει,αλλα να περασω οσο πιο καλα μπορω.

εχω γνωρισει πολλους υποκριτες που ειπαν...εγω στον στρατο επηξα,εκανα,ερανα και ηταν το βυσμα του βυσματος.

οχι,αυτο ειναι υποκρισια.

τουλαχιστων δεν ειμαι υποκριτης.
 


excrider

Active Member
16 Ιανουαρίου 2010
32
0
39
Πάτρα
Καλησπέρα και καλή θητεία στους στρατεύσιμους, δεν υπάρχει περίπτωση να σε αφήσουν να πάρεις τον σκύλο σου στη μονάδα και δεύτερον δεν μπορείς σαν φαντάρος να γίνεις συνοδός, για να γίνεις συνοδός εκτός από μια περίοδος εκπαιδευσης περνας και ένα διάστημα προσαρμογής με τον σκύλο στο κέντρο εκπαιδευσης.
Αν υπολογίσουμε τον ένα μήνα βασικής εκπαίδευσης, τους δύο μήνες περίπου εκπαίδευσης χειρηστή και τον ενάμιση με δύο μήνες προσαρμογής με τον σκύλο έχουμε 4 με 5 μήνες.
Γι'αύτο οι χειριστές είναι πλέον επ.οπ. και παλαιότερα πενταετείς.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Γιατί βρε παιδιά διεφθαρμένος τρόπος.., στον στρατό δεν υπάρχει ανθρωπος που να μην βάλει μέσον.., απλά πετυχαίνουν τα δυνατότερα.. λες και επέλεξαν τα ίδια τα παιδια να πάνε στρατό..
Δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα να βάλει κανεις βύσμα στο στρατό.., άλλωστε το να μην βάλεις στις μέρες μας θεωρείτε εξαίρεση του κανόνα..
 




Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Κανγκο , εγω εβαλα μεσο(τον επιλοχια) για να μου φερουν τα χαρτια ξανα απο την προεδρικη για να παρω μεταθεση , αλλιως θα ημουν στην Μυτιληνη για 12 μηνες ...
 








kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
παν μεσον αριστο......χιιχιχι:paja1::paja1:

καλη καρδια να εχουμε..και οι 9 μηνες...σαν διακοπουλες θα ειναι..η καλητερα..θελω να ελπιζω πωσ θα ειναι......:):)
φιλε μου αφου δεν ηθελες να προσεχουν οι γονεις το σκυλο γιατι δεν περιμενες 9 μηνες και να τον παρεις μετα αφου ηξερες οτι καποιος θα επρεπε να τον προσεχει οσο λειπεις
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Κανγκο , εγω εβαλα μεσο(τον επιλοχια) για να μου φερουν τα χαρτια ξανα απο την προεδρικη για να παρω μεταθεση , αλλιως θα ημουν στην Μυτιληνη για 12 μηνες ...

και ο φίλος μου έκανε παραμεθόριο στον στρατό 1 μηνα αλλιώς λόγο 9 μηνο (πηρε λόγο συνθηκών τότε..) θα έκανε και τους 9 μηνες παραμεθόριο.., τότε ήταν 12 μηνο..

πήγε υλικού πολέμου 700ΣΕ
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22