Acana - Origen


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
φυσικα και ειναι κυρηγμα..τι θα πρεπει δηλαδη να δηλωνει εδω ο καθενας τις γνωσεις του για να ρωτησει το οτιδηποτε

και στο ξαναειπα κανεις επιλεκτικη παραθεση ποστ..

σε ρωτησε και ο ιδιος σε ρωταω και γω..και που ξερεις εσυ αν δεν εχει διαβασει απο ακρη ολο το φορουμ και μετα μπηκε να ρωτησει που θα βρει την συγκεκριμενη τροφη για την οποια εχει διαβασει τοσο πολλα??
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Βασικα το στηριζω οπου θελω vaso μου εχουμε ελευθερια του λογου και μπορω να εχω οποια αποψη θελω,να την εκφραζω,χωρις να την αιτιολογω,εαν βρω καποιον αξιολογο για να το συζητησω θα πω την αποψη μου.....με επιχειρηματα.....εως τοτε....αφου μοιραζονται τα τηλεφωνα δεν εχω να πω κατι,,,,,

εγω προσωπικα δεν προκειται ξανα να υποδειξω ή να δωσω τηλεφωνω σε κανεναν και για τιποτα,
και κερδος δεν υπαρχει και βγαινεις και ηλιθιος απο πανω..........
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
χαχαχα...και καλά κάνεις!σε μένα το λες που δυσφήμισα ένα άγιο πετσοπ ???:D

Αλλά σοβαρά αν την θεωρείς μάπα θα ήθελα να ξέρω το γιατί.;)
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ :eek:

1ον Mathousalix δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά απαξίωσε και κουράστηκε και από εσένα που ενεπλάκεις σε συζήτηση για τις αλλαγές κλπ ... το τί ρώτησε και τί θέλει ο καθένας δεν με απασχολεί - ούτε τί pm λαμβάνει αρκεί να μην μου το τρίβει στην μούρη και σαν κατόρθωμα ...

Ο άνθρωπος ήθελε να πάρει 15κιλο από μία τροφή ενώ ήταν ευχαριστημένος από την προηγούμενη, απλά για να δεί πώς την τρώει ο σκύλος του, είναι ΛΑΘΟΣ, και η τροφή θα ΟΞΕΙΔΟΝΟΤΑΝ γιατί προοριζόταν για malteze - ΕΛΕΟΣ δεν θα απολογηθούμε γιατί απαντήσαμε ........ ΟΥΤΕ σε αυτόν ΟΥΤΕ σε οποιονδήποτε άλλον.

Οποιος θέλει να βγάλει τα κόμπλεξ του μπορεί να με βρίζει εμένα προσωπικά από εδώ και πέρα με pm και του υπόσχομαι ότι θα τον βρίζω κι εγώ όσο μπορώ να ξεδίνει - δεν χρειάζεται να Γ$#%&^Ε όλες τις ενότητες :maria: :maria::maria::maria: :maria:
 


fonzareli

Member
6 Νοεμβρίου 2008
16
0
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ :eek:
ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ...


*Eγώ δεν ζήτησα απολογία από κανέναν!
*15 κιλο ανέφερα αφού πρώτα κάποιο μέλος έγραψε για 15κιλο και πως θα το βρίσκω. Εννούσα -προφανώς- ότι δεν καταναλώνει μεγάλη ποσότητα το μαλτεζ
*Το ποιός βγάζει κόμπλεξ ή όχι είναι προφανές...: http://www.dogforum.gr/v2/showpost.php?p=112011&postcount=58 (ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ Γ$#%&^Ε όλες τις ενότητες ) (sic)


ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ... (ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ!)
 
Last edited:


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
τελος παντων επειδη βγαινουμε πολυ εκτος θεματος και μαζι με το εκτος θεματος αρχιζουν και οι χαρακτηρισμοι(γιατι εδω μεσα συζητηση με αντιπαραθεση δεν μπορει να γινει η θα αρχισουν οι χαρακτηρισμοι η φευγουν απο την συζητηση)εγω απο τη μερια μου σταματαω..

αν καποιος παρεξηγητε απο τα θεματα βλακειας εγω απο τηνμερια μου ζηταω συγνωμη που παρατραβηξε η συζητηση..
 




fonzareli

Member
6 Νοεμβρίου 2008
16
0
Fonzarelli είπαμε με pm ... ;)
εσύ pm χρησιμοποίησες παραπάνω;;;;;
Ή μόνο εσύ δικαιούσαι να καθορίζεις το αν η απάντηση θα είναι δημόσια ή όχι;;;;

Τεσπα, εφόσον δεν υπάρχει συμφέρον και όλοι ενδιαφέρονται για το καλύτερο για τους τετράποδους φίλους μας, δεν υπάρχει θέμα αντιπαράθεσης και χαρακτηρισμών νομίζω.
Αν όλα ξεκίνησαν από το "ημαρτον" που εγώ πρώτος είπα προφανώς εκτίμησα λάθος το πως θα το πάρετε... Εννοούσα ότι δεν χρειάζεται τόση ανάλυση (εντάξει το κατάλαβα, διαφωνείτε
)για μια απλή ερωτησούλα!

Παρακαλώ να μην συνεχίσετε το (μη) θέμα!
 




fonzareli

Member
6 Νοεμβρίου 2008
16
0
τι τροφη θα παρεις & ποσα κιλα???:)
επειδή με όσα διάβασα κατάλαβα:

1) ότι το θέμα "διατροφή" δεν έχει τέλος
2) ότι καθένας έχει διαφορετική εμπειρία από την τροφή που χρησιμοποιεί επειδή σε κάθε σκυλί "πάει" και άλλη τροφή
3) ότι το καλύτερο θα ήταν μάλλον να πάει κάποιος σε BARF διατροφή (αλλά διαβάζοντας και διάφορα γερμανικά κλπ forum μου φάνηκε δύσκολη διαδικασία)
4) επειδή το δικό μας το έχουμε προφανώς σε λάθος διατροφή διότι τρώει από το δικό μας φαγητό συχνά (αλάτια κλπ) και η ξηρά τροφή που του δίνουμε δεν ανήκει στις top όπως τουλάχιστον κατηγοριοποιούνται σύμφωνα με τα συστατικά τους
5) επειδή η origen μου φάνηκε ότι έχει υπερβολικά πολλές πρωτείνες και διάβασα και πολλά μηνύματα για προβλήματα

είπα να πάω στην acana (στην μικρότερη δυνατή συσκευασία) που από τα μηνύματα τουλάχιστον οι περισσότεροι δηλώνουν ευχαριστημένοι. Βέβαια, σήμερα διάβασα αυτό που έγραψαν παραπάνω, ότι δηλαδή είναι χάλια η τροφή αυτή και πλέον μάλλον μπερδεύτηκα...
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Εγω παντως ως κατοχος maltese σου προτεινω να παρεις μια τροφη σε οσο το δυνατο μικροτερη συσκευασια ,κατα προτιμηση 3kgr για αρχη ,εμενα ειναι ηδη 2 ετων ,τρωει προγραμματισμενα και αυτα τα κιλα μας βγαζουν μηνα και....(δεν λεω ομως τι ταιζω:Dδεν ειναι σωστο)

ειτε acana,ειτε orijen ,ειτε royal δωσεις οικονομικα δεν θα πληγεις ιδιαιτερα εφοσον μιλαμε για μικρες ποσοτητες,,,,
το θεμα ειναι η αμεση διαθεσιμοτητα παντου,αυτο ομως θα πρεπει να το ερευνησεις μονος σου :)
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
για να τελειωνουμε δεν θελω να δυσφημισω καμια τροφη,
δεν την θεωρω καλη για το μαλτεζ,ουτε μαγειρευτο θα εδινα στο δικο μου μαλτεζ,το δοκιμασα καποια στιγμη και αφοδευε αλογιστα:confused:ειναι λιγο ευαισθητα τα στομαχακια τους....
καποτε γνωριζα οτι ηταν καλη και αγαπητη τροφη απο αρκετους εκτροφεις,πλεον μαλλον αλλαξε σαν ποιοτητα....αυτα!
 








solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Χαλια τροφη δεν μπορει να ειναι μια τετοια τροφη σαν την Acana. Ισως καποιοι να υπερβαλουν λιγο. Eγω μπορω να πω οτι ναι, δυσκολο να ταιριαξει μια τροφη σε πολλους διαφορετικους σκυλους. Δεν θα πω οτι η τροφη που δινω εγω σε 15 σκυλια ειναι αψογη σε ολα της γιατι αν και ειναι, θα παρεξηγηθω για διαφημιση και ας μην εχω κανενα οφελος απο αυτο και για υπερβολη. Θα πω λοιπον οτι ταιζοντας δεκαπεντε σκυλους (μπουλμαστιφ, μπορντω, ροτβαιλερ, ντογκο, σετερ, ποιντερ) ειναι η τροφη που ταιριαξε καλυτερα στο συνολο των σκυλων απο ολες αυτες που εχω δοκιμασει και που ολες θεωρουνται premium και super premium τροφες. Ειναι τυχαιο αυτο;;;;
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Γι 'αυτο λεω εγω ''δωστε οτι θελετε''.
Τα κριτηρια και οι απαιτησεις του καθενος διαφερουν.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22