Acana - Origen


fonzareli

Member
6 Νοεμβρίου 2008
16
0
Κάποιοι φίλοι στο forum (τους οποίους και ευχαριστώ) με ενημέρωσαν πάνω στο ερώτημά μου.
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δεν έχω καμιά αμφιβολία φίλε μου, ότι με την πρώτη ευκαιρία τα pm παίρνουν φωτιά (ούτε μετοχές να είχαν κάποιοι σε πετσοπάδικα, εκτροφεία και σκυλογιατρούς).

Τελικά θα μας πεις αν και τι αποκόμισες από τη συζήτηση που προηγήθηκε?
 










Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δεν έχω καμιά αμφιβολία φίλε μου, ότι με την πρώτη ευκαιρία τα pm παίρνουν φωτιά (ούτε μετοχές να είχαν κάποιοι σε πετσοπάδικα, εκτροφεία και σκυλογιατρούς).

Τελικά θα μας πεις αν και τι αποκόμισες από τη συζήτηση που προηγήθηκε?
Φυσικά και ΟΧΙ :mad: ασχέτως αν οι υπόλοιποι μάθαμε κάτι παραπάνω.
Η μασημένη τροφή είναι ευκολότερη στη χώνεψη.
Ο φίλος ενοχλήθηκε από την τροπή που πήρε η κουβέντα. Και αντί να λάβει φάσκελα, έλαβε βοήθεια μέσω pm (με συγχωρείτε το θεωρώ αδιανόητο).
Είναι ζήτημα για προβληματισμό για τον admin του forum, αλλά κυρίως για τα μέλη.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Τελικά θα μας πεις αν και τι αποκόμισες από τη συζήτηση που προηγήθηκε?
Είπαμε μία διεύθυνση και ένα τηλέφωνο :D
KAI OXI MONO !!!
Βρηκε και καταπληκτικούς φίλους που σπεύσανε ταχέως να τον βοηθησουν
σε μια τοσο δυσκολη στιγμη της ζωης του ,οταν ΟΛΟΙ οι αλλοι του γυρισαν την πλατη....

λιγο ακομη και το ζωντανο θα παθαινε απο την πεινα:eek:
 


fonzareli

Member
6 Νοεμβρίου 2008
16
0
Με αναγκάζετε να απαντήσω (αν και προφανώς για μερικούς εδώ τα λόγια μου χάνω...)

Και αντί να λάβει φάσκελα...
πας καλά; Αγενής δεν υπήρξα στα μηνύματά μου και δεν ανέχομαι προσβολές. Αν έχεις μάθει να χρησιμοποιείς φάσκελα να το κάνεις προς τους οικείους σου... (αν δεν έχεις, υπάρχει και καθρέφτης!)

@pepes: Φίλε μου για το ερώτημά σου περί θεού δεν ξέρω να σου απαντήσω και δεν μπορώ να σε βοηθήσω...

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: Ολα καλά και χρήσιμα, αλλά θεωρείτε ότι όσοι πχ είναι επαρχία και δεν έχουν πρόσβαση πχ σε τροφές που υπάρχουν στην Αθήνα δεν θα πρέπει να δοκιμάσουν αυτά που οι περισσότεροι έχετε ήδη δοκιμάσει στα ζώα σας; Σαφώς το σκυλάκι δεν το προορίζω για δοκιμαστή τροφών, αλλά αν δω ότι κάποια τροφή είναι πολύ καλή θα φροντίσω να την προμηθεύομαι έστω και με κάποιο "δύσκολο" τρόπο!
Δεν είναι άραγε αυτονόητο ότι κάποιος που ρωτάει κάτι εδώ ενδιαφέρεται για το καλύτερο; Ειδικός φυσικά και δεν είμαι...
 




fonzareli

Member
6 Νοεμβρίου 2008
16
0
στου κουφου την πορτα ....:fan:](*,)](*,)](*,)
KAI OXI MONO !!!
Βρηκε και καταπληκτικούς φίλους που σπεύσανε ταχέως να τον βοηθησουν
σε μια τοσο δυσκολη στιγμη της ζωης του ,οταν ΟΛΟΙ οι αλλοι του γυρισαν την πλατη....

λιγο ακομη και το ζωντανο θα παθαινε απο την πεινα:eek:
όλα κι όλα δύο μηνύματα δικά σου από τη στιγμή που ρώτησα, και τα δύο πολύ βοηθητικά θα έλεγα...
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
γιατι τον βαλατε βρε παιδια τον ανθρωπο στην γωνια και τον βαρατε??
ειρωνευεστε ενω ο ανθρωπος σας μιλησε πολυ λογικα..

και γω εδινα μια τροφη οταν πηρα το σκυλι πριν μαθω γενικα τι παιζει και τι σημασια εχει το καθε συστατικο..ουτε μυριζε,ουτε πολλα κοπρανα ειχε..1ο συστατικο καλαμποκι και το κρεας κατειχε την 3 η 4 θεση..δεν συνεχισα να της την δινω..διαλεξα κατι που ειναι τροφη για σκυλι και οχι κατ'ευφημισμο σκυλοτροφη.και κατεβαινω 200 χλμ θεσσαλονικη για να την παρω γιατι εδω πιο κοντα δεν εχει..και μπηκα και ρωτησα που υπαρχει η τροφη και μου στειλανε πμ..ωω τι εγκλημα..

επειδη του ειπαν σε πμ που εχει τροφη??και??αυτο δεν μπηκε να ρωτησει??απο κει περα του δωσατε τις συμβουλες αν τις ακουσε τις ακουσε μπορει να ειμαστε ολοι φιλοζωοι αλλα το σκυλι ειναι δικο του και δεν ειναι σχολειο εδω να ζητειται επιτακτικα απο τον καθενα να αναφερει τι αποκομισε απο την καθε συζητηση..
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
και γω εδινα μια τροφη οταν πηρα το σκυλι πριν μαθω γενικα τι παιζει και τι σημασια εχει το καθε συστατικο..
Πως έμαθες mathousalix?
Προφανώς διάβασες και ενημερώθηκες! Από πού?
Μάλλον και από τα θέματα που υπάρχουν στην ενότητα «Διατροφή και άσκηση» του δικού μας φόρουμ, τα οποία ΔΕΝ θα υπήρχαν αν περιοριζόμασταν μονό στο να μοιράζουμε τηλεφωνά και διευθύνσεις πετσοπάδων, οπότε ΔΕΝ θα μπορούσες να ενημερωθείς για τις τροφουλες, όπως ΔΕΝ θα μπορούσες να ενημερωθείς για θέματα εκπαίδευσης (διότι το μονό που θα υπήρχε στην ενότητα της εκπαίδευσης θα ήταν τηλεφωνα εκπαιδευτών) όπως ΔΕΝ θα μπορούσες να ενημερωθείς για θέματα υγειας (διότι στην αντίστοιχη ενότητα θα υπήρχαν μονό τηλεφώνα και διευθύνσεις κτηνιάτρων).

Θα μου πεις, υποχρεωτικό είναι ο άλλος να εκτιμήσει τον χρόνο που διέθεσαν κάποιοι για να τον ενημερώσουν έτσι ώστε να μάθει να αξιολογεί, να επιλεγει σωστα και να μην πέφτει θύμα? Όχι βέβαια, αλίμονο!

Δεν παύει απλα να είναι απογοητευτικό….
 


fonzareli

Member
6 Νοεμβρίου 2008
16
0
Θα μου πεις, υποχρεωτικό είναι ο άλλος να εκτιμήσει τον χρόνο που διέθεσαν κάποιοι για να τον ενημερώσουν έτσι ώστε να μάθει να αξιολογεί, να επιλεγει σωστα και να μην πέφτει θύμα? Όχι βέβαια, αλίμονο!

Δεν παύει απλα να είναι απογοητευτικό….
πολύ εύκολα βγάζεις συμπεράσματα!

Πως ακριβώς κατάλαβες ότι δεν διάβασα, δεν αξιολόγησα και δεν εκτίμησα τον χρόνο που εσύ και άλλοι διαθέσατε;;;

Πως κατάλαβες άραγε ότι δεν διάβασα ΟΛΑ τα σχετικά μηνύματα σε αυτό το forum και όχι μόνο;;;

Επειδή ζήτησα να έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω τις acana ή και τις origen που τόσα έχω διαβάσει εδώ;;;

Ή μήπως επειδή δεν έχω δυστυχώς τις γνώσεις και τον χρόνο που θα απαιτούσε μια διατροφή αποκλειστικά BARF;;;

Αλλωστε, επειδή εκτιμώ τον χρόνο που "χάνει" κάποιος όταν ενημερώνει για κάποιο θέμα που γνωρίζει, δεν ζήτησα αναλύσεις επί αναλύσεων αλλά μόνο το που θα έβρισκα acana στο κέντρο! Είχα καταλήξει ήδη ότι ήθελα να δοκιμάσω και αυτή την τροφή για κάποιους λόγους που αν θέλετε τους αναλύω...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πως ακριβώς κατάλαβες ότι δεν διάβασα, δεν αξιολόγησα και δεν εκτίμησα τον χρόνο που εσύ και άλλοι διαθέσατε;;;
ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ από τις δημοσιεύσεις σου:

fonzareli said:
Ρε παιδιά ήμαρτον! Ενα μαγαζί στο κέντρο Αθήνα ζήτησα μόνο που να έχει acana!
Κάποιοι φίλοι στο forum (τους οποίους και ευχαριστώ) με ενημέρωσαν πάνω στο ερώτημά μου.
δεν ζήτησα αναλύσεις επί αναλύσεων αλλά μόνο το που θα έβρισκα acana στο κέντρο!
Αν σε ενδιέφεραν φιλε μου, όλα τα υπόλοιπα που σχολιαστηκαν, θα ζητούσες να μάθεις κάτι παραπάνω από το τηλέφωνο και τη διεύθυνση κάποιων πετσοπαδων του κεντρου. Θα μου πεις εσυ αυτό ηθελες: το τηλεφωνάκι και την διευθηνσούλα!

Κανένα πρόβλημα! Scripta manent. Κάποια στιγμή, κάποιος άλλος ίσως βοηθηθεί παραπάνω απ’ ότι εσύ διαβάζοντας το παρόν θέμα.
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
μα δεν σου ζητησε ουτε να του αξιολογησεις καμια τροφη ουτε να επιλεξεις γι'αυτον ουτε αν εχει καλα συστατικα ουτε τιποτα τετοιο ετσι ωστε να μην εκτιμησει την προσφορα που υπαρχει μεσα στο φορουμ.δεν μπηκε να πει "πειτε μου μια καλη τροφη να τρωει το σκυλι μου και μαζι στειλ'τε και ενα τηλ και μια διευθυνση".απο τι να πεσει θυμα απο λαθος διευθυνση??

το να μπει ο αλλος και να πει "πειτε ενα καλο εκτροφειο να παρω να παραγγειλω ενα σκυλι" καλα κανετε και το λετε στον καθενα παρε τηλεφωνα ρωτα ενημερουσου πηγαιινε δες και μην τα θες ολα στο πιατο..

αλλα και το να ακουει ο καθενας που μπαινει εδω μεσα κυρηγμα γιατι ρωτησε που υπαρχει μια τροφη επειδη αυτος ο ανθρωπος θελει στο δικο του σκυλι να δωσει την συγκεκριμενη τροφη και αυτο δεν το καταλαβαινω..

πες οτι καλο ειναι να μην αλλαζεις τροφη για λογους που υπαρχουν μεσα στην ταδε ενοτητα,αν θελεις διαβασε και ενημερωσου,εσυ που θελεις να πληροφορησεις τον αλλον και ασ'το μην ξανασχολεισαι..δηλαδη θα καθεται ο αλλος κι θα δινει λογαριασμο εδω μεσα στον καθενα λες και ειναι 7 χρονων "λοιπον περιμενω να μου πεις τι αποκομισες απο αυτη τη συζητηση??"

και για να καταλαβω και γω βρε παιδια..απαγορευετε απο καποιον κανονισμο το να δινεις διευθυνσεις σε πμ??αν οχι γιατι ολοι κραζετε??
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
και τι επρεπε να κανει δηλαδη να μας δηλωσει εξ'αρχης αναλυτικα το τι ξερει και τι εχει διαβασει εδω μεσα??
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
αλλα και το να ακουει ο καθενας που μπαινει εδω μεσα κυρηγμα γιατι ρωτησε που υπαρχει μια τροφη επειδη αυτος ο ανθρωπος θελει στο δικο του σκυλι να δωσει την συγκεκριμενη τροφη και αυτο δεν το καταλαβαινω..
Κήρυγμα η ενημέρωση? Τι να πω… πρωτότυπο! :(
Παραιτούμαι αγαπητή φίλη. Δεν μπορω να σου δωσω να καταλαβεις περισσοτερο. Προσπαθησα, αλλά δεν τα καταφερα και πλέον αρνούμαι να μπω στη διαδικασία να διαπραγματευτώ τα αυτονόητα.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Ρε παιδιά ήμαρτον...
Ενα μαγαζί στο κέντρο Αθήνα ζήτησα μόνο που να έχει acana!
πραγματικα απορω ,
σε αυτο το post σου φαινεσαι αγανακτισμενος,κουρασμενος απο τα οσα ειπωθηκαν και ζητας απεγνωσμενα ενα μαγαζι στο ρημαδι το κεντρο της Αθηνας ,
νομιζω σου προτεινανε τον Χρυσο οδηγο ή μια αναζητηση του αντιπροσωπου στο net και αντ'αυτου μπλα,μπλα,μπλα....
ξαναεμφανιστηκες για να ευχαριστησεις τα καταπληκτικα μελη που σου πασαραν τις οδηγιες ετοιμες ενω ολοι οι υπολοιποι σε κουρασαν τοοοοοσο....open your mind...


και στο τελος βγηκαν και ολοι οι υπολοιποι βλακες ...
ημαρτον ρε φιλε....
παρεπιπτοντως η τροφη αυτη ειναι μαπα....
αυτοι που προτεινουν ελπιζω να βγαζουν καλο κερδος αν μη τι αλλο και να μην κανουν απλα τους καλους Σαμαρειτες:)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22