barfing.gr


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Kοίτα, αν όντως ξέρεις τι έχει μέσα τότε ναι. Αλλά το θέμα είναι να μη νομίζεις ότι ξέρεις τι έχει μέσα (να σου λένε δηλαδή για τις ποιότητες και την παρασκευή απλά για να το λένε και να μην το τηρούνε). Εφόσον όμως μπορείς είσαι (σχετικά) σίγουρος οκ.
Ενώ για τις σκυλοτροφές βάζουμε το χέρι μας στη φωτιά εεεε?
Έχουμε δει τι βάζουν μέσα και έχουμε δει πως το βάζουν... Και οι πρωτείνες των σκυλοτροφών είναι από το κοτόπουλο που έτρεχε εδώ παραδίπλα καλέ πριν λίγο και κακάριζε... ;)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Ενώ για τις σκυλοτροφές βάζουμε το χέρι μας στη φωτιά εεεε?
Έχουμε δει τι βάζουν μέσα και έχουμε δει πως το βάζουν... Και οι πρωτείνες των σκυλοτροφών είναι από το κοτόπουλο που έτρεχε εδώ παραδίπλα καλέ πριν λίγο και κακάριζε... ;)
Φυσικά και όχι. Το ανέλυσα πριν το σκεπτικό μου και για τη barf και για τις σκυλοτροφές, πρέπει να το ξαναπω? Όχι ότι πιστεύω ότι μπορεί να ξέρεις πώς παρασκευάζει τη barf ένας άγνωστος. Αλλά πόσο να αμφισβητήσω τον Ricos? Ούτε μες στο σπίτι του είμαι ούτε το γνωστό του ξέρω. Από κει και πέρα ότι είχα να πω εν είδει συμβουλής από προσωπικής απόψεως το είπα:

το θέμα είναι να μη νομίζεις ότι ξέρεις τι έχει μέσα (να σου λένε δηλαδή για τις ποιότητες και την παρασκευή απλά για να το λένε και να μην το τηρούνε)
έντιτ: αλλά ας το ξαναπώ για να γίνω πιο ξεκάθαρη: από τις 3 επιλογές barf, σκυλοτροφή και μαγειρευτό, προτιμώ το μαγειρευτό. Αλλά και αυτό έχει τα μειονεκτήματά του. Αυτά δεν ανήκουν σε αυτό το θρεντ.
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Φυσικά και όχι. Το ανέλυσα πριν το σκεπτικό μου και για τη barf και για τις σκυλοτροφές, πρέπει να το ξαναπω?
Ε καλά όχι, μην σε κουράζουμε κιόλας - έχεις να γράψεις και σε άλλα 3.653 νήματα. Ξεκουράσου λίγο γιατί θα πάθεις υπερκόπωση σαν τον blade, ζωή νά 'χει.
 






HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Πήγα το Σάββατο στο κατάστημα να δω τι και πώς και να κάνω μια δοκιμή. Μικρός χώρος και αρκετός κόσμος. Ο ένας κύριος που συνάντησα ήταν αρκετά αγενής και βιαστικός. Τον ρώτησα πως μπορώ να ξέρω ότι τα υλικά που χρησιμοποιεί είναι καλής ποιότητας και η απάντησή του ήταν "το κατάστημα είναι υγειονομικού ενδιαφέροντος". Ρώτησα αν έχει κάποιο λάβει κάποιο πιστοποιητικό διαχείρισης ποιότητας και είπε όχι. Ίσως να έχει όντως πάρα πολλή δουλειά, αλλά οκ..κι εγώ θέλω να ξέρω τι και πως. Δεν του κάνω χάρη κιόλας. Τεσπα.

Πήρα 6 κιλά κοτόπουλο super premium. Η μικρή το καταβρόχθησε. Τα κόπρανα πράγματι μειώθηκαν τραγικά σε ποσότητα, από τις πρώτες κιόλας μέρες, είναι άοσμα και σκληρά. Φαίνεται να έχει αρκετά μεγάλη απήχηση στον κόσμο πάντως και μίλησα με έναν κύριο που πήγε να ψωνίσει, ο οποίος ήταν κατενθουσιασμένος.

Ο κύριος στο κατάστημα επέμενε πως δεν χρειάζεται επιπλέον κόκκαλα, ούτε για το ασβέστιο, ούτε για τα δόντια και μου είπε ότι σε περίπτωση που θέλω να της δώσω κόκκαλο, θα πρέπει να την ταϊσω τη μισή ποσότητα τροφής.

Αυτά προς το παρόν. Βλέποντας και κάνοντας, αν και σε πρώτη φάση φαίνεται οκ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22